کود برگ بیدی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

اصول نگهداری صحیح و معرفی کود گیاه برگ بیدی

کود برگ بیدی : برگ بیدی یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی گلدار است که می تواند تمام طول سال با تولید گل های صورتی، بنفش یا سفید ظاهر چشم نوازی به گلدان خود ببخشد. گلدان های آویزی بهترین گزینه برای گیاه برگ بیدی هستند و قرار دادن آن در گوشه دنج منزل زیبایی خارق العاده ای به دکوراسیون هدیه می دهد.

اگر به دنبال گیاه آپارتمانی سریع الرشد می گردید از برگ بیدی غافل نشوید؛ این گیاه به دلیل سرعت رشد خود به گیاه یک اینچی شهرت دارد زیرا در صورت قرارگیری در شرایط مناسب هر هفته یک اینچ بر رشد خود خواهد افزود. برگ بیدی علاوه بر داشتن زیبایی برگ های آویزان خود، سبب تصفیه هوای آپارتمان نیز می گردد پس با یادگیری اصول نگهداری صحیح گیاه برگ بیدی، بر نشاط و طول عمر آن بیفزایید. با آل کود همراه باشید تا به یک نگهدارنده حرفه ای برگ بیدی تبدیل شوید.

اصول نگهداری و کود دهی صحیح از گیاه برگ بیدی

برگ بیدی به عنوان گیاهی از اعضای خانواده کملیناسه دارای برگ های بیضی شکل نوک تیزی می باشد که طیف رنگی گسترده ای در ۶۰ گونه کشف شده از آن یافت می شود. برگ های زیبا دارای رگه های متنوع سبز رنگ، سفید، کرم و در بیشتر مواقع بنفش هستند که طرفداران فراوانی را به خود جذب می کند. اکنون با شرایط نگهداری از گیاه برگ بیدی آشنا خواهید شد.

آیا میدانستید کود برگ بیدی در بسته بندی های 250 سی سی ارائه می شود؟

آبیاری و کود دهی برگ بیدی بایستی به چه نحوی صورت گیرد؟

آبیاری گیاه برگ بیدی یکی از مهم ترین بخش های نگهداری از آن است. سعی کنید گیاه هرگز تشنگی نکشد زیرا برگ بیدی نیاز نسبتا بالایی به آب دارد بنابراین با مرطوب نگه داشتن خاک به رشد و شادابی گیاه خود کمک کنید.

وقتی خاک گلدان تا حدودی خشک شد آبیاری را شروع کرده و در روزهای گرم سال به مراتب بر تعداد دفعات آبیاری بیفزایید مخصوصا اگر آن را به شکل آویز نگه می دارید، بایستی نیاز آبی آن کاملا برطرف شود زیرا تبخیر آب در چنین شرایطی سریعتر انجام میگیرد. معمولا در فصول گرم آبیاری دو الی سه بار در هفته برای این گیاه کافی است.

کود برگ بیدی

نیاز نوری و کود ی برگ بیدی

بهترین مکان برای نگهداری برگ بیدی محل پر نور اما با تابش غیر مستقیم آفتاب می باشد؛ برگ بیدی اگر با کم نوری مواجه شود به مرور زمان طرح های رنگارنگ و زیبای برگ آن کمرنگ شده و زیبایی خود را از دست خواهد داد؛ بنابراین آن را در مکان آفتابی مانند پشت پنجره قرار دهید.

مواظب باشید تابش مستقیم آفتاب برگ های این گیاه را نسوزاند. لازم به ذکر است گیاه در نور کم به شکل علفی رشد کرده و دراز و بد شکل خواهد شد.

بهترین شرایط دمایی برای کود دهی برگ بیدی

گیاه برگ بیدی علاقه مند به هوای گرم است و حداقل دمایی که می تواند تحمل کند ۱۰ درجه سانتی گراد می باشد. بهترین محدوده دمایی برای نگهداری این گیاه آپارتمانی ۱۸ تا ۲۳ درجه سانتی گراد یا به عبارتی دمای معمولی اتاق بوده و بهتر است در فصل تابستان گلدان آن را در بالکن و محل نیمه سایه قرار دهید.

در فصل یخبندان آن را از کنار پنجره به داخل انتقال دهید تا شاهد تغییر رنگ برگ ها یا صدمه به گیاه نشوید.

خاک گلدان برگ بیدی

مانند هر گیاه آپارتمانی برگ بیدی نیز خاک با زهکشی بالا و سبک را ترجیح می دهد. مخلوطی از خاک باغچه، ماسه، تورب و خاکبرگ می تواند گزینه خوبی برای گلدان برگ بیدی باشد‌. به منظور تغذیه بهتر و موثر برگ بیدی می توانید به خاک آن، کود گیاهان آپارتمانی شوک را اضافه کنید.

کود دهی و تغذیه گیاه برگ بیدی

در فصل رشد گیاه هر دو هفته یک بار آن را با کود گیاهان آپارتمانی شوک‌ که مخصوص چنین گیاهانی همانند برگ بیدی می باشد تغذیه کنید. دقت کنید پیش از کود دهی خاک گلدان مقداری مرطوب باشد لذا در صورت خشک بودن قبل از تغذیه مقداری آب به گلدان اضافه کنید.

کود دهی از فروردین تا مهر ماه برگ بیدی خود را برای رشد عالی و سرحال بودن فراموش نکنید.

کود با کیفیت گیاه برگ بیدی

رطوبت موردنیاز گیاه برگ بیدی

کود برگ بیدی : برگ بیدی را می توانید در رطوبت معمولی منزل نیز نگهداری کنید اما با فراهم کردن رطوبت کمی بیشتر شاهد رشد زیاد آن خواهید بود‌. برگ بیدی به رطوبت علاقه دارد و با تامین رطوبت نسبی ۵۰ تا ۷۰ درصد شرایط ایده آلی برای زندگی این گیاه ایجاد خواهد شد‌.

می توانید بر سطح برگ های برگ بیدی غبار پاشی انجام داده یا با ساخت جزیره رطوبت موردنیاز آن را تامین کنید.

به منظور ایجاد جزیره یک زیر گلدانی تهیه کرده و آن را تا از سنگریزه و آب پر کنید به گونه ای که آب تا نصف زیر گلدانی برسد؛ آنگاه گلدان را به  شکلی قرار دهید که ته آن با آب تماس مستقیمی نداشته باشد.

رابطه هرس کردن برگ بیدی و ظاهر آن

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، برگ بیدی از گیاهان با سرعت رشد بالا و فعال است به گونه ای که در صورت عدم توجه به ظاهر آن در مدت زمان کوتاه ساقه آن به شکل بد قواره بلند شده و گیاه زیبایی خود را از دست می دهد. بنابراین ساقه ها را از محل رشد بریده و ظاهر نامرتب آن را اصلاح کنید. با هرس صحیح برگ های زیبا و گیاه پر شاخ و برگ و قوی خواهید داشت.

مشکلاتی که ممکن است در نگهداری برگ بیدی با آنها مواجه شوید

کود گیاه زینتی برگ بیدی

چرا برگ های گیاه لوله ای و خشک می شوند؟

گیاه از هوای گرم و خشک رنج می برد بنابراین با انتقال آن به محل خنک تر و انجام غبار پاشی شرایط شادابی آن را فراهم کنید.

چرا برگ گیاه به یکدیگر چسبیده و بد فرم می شوند؟

این اتفاق ناشی از حمله کردن حشرات آفت به گیاه می باشد بهترین کار سم پاشی کردن کود برگ بیدی با حشره کش نفوذی هر دو هفته یک بار می باشد.

چرا ساقه گیاه بلند شده و برگ ها از یکدیگر فاصله می گیرند؟

به دلیل عدم استفاده از کود مخصوص برگ بیدی و اینکه گیاه از کمبود نور رنج می برد. باید آن را در مکان پر نوری قرار دهید.

چرا ساقه گیاه بد شکل و بی برگ می شود؟

این اتفاق به دلیل کوچک بودن گلدان برای گیاه می افتد بنابراین نسبت به تعویض گلدان اقدام کنید.

چرا برگ ها رنگ پریده شده و لکه های قهوه ای بر سطح آن نمایان می شود؟

به دلیل قرارگیری در معرض نور مستقیم چنین وضعیتی ایجاد شده؛ مکان آن را تغییر دهید.

با تشکر از توجه شما آل کود

کود برگ بیدی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *