کود مخصوص برای درخت فندق

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

تاکنون به نیازهای اساسی درخت فندق توجه خاصی نشده به جز کشور آمریکا که نتیجه های آزمایش های انجام شده نشان می‌دهد که فندق هم همچون هر درخت میوه دیگری مطابق با اقلیم و خاک و زمان به عنصر های غذایی نیازهای متفاوتی هم پیدا میکند. اگر قصد دارید که درباره کود مخصوص برای درخت فندق اطلاعات بیشتری کسب کنید و آشنا شوید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

درخت فندق و کود مناسب برای آن

درخت فندق معمولاً برای اینکه رشد کند و به ادامه زندگی خود بپردازد مراقبت مخصوصی نیاز دارد و باغداران و کشاورزان عزیز هم باید با استفاده کردن در زمان های مناسب از کودهای کامل شروع به کار تغذیه رسانی کنند مواد مغذی که نیاز دارد را در اختیار ریشه و بقیه بخش های درخت قرار بدهند تا محصولات با کیفیتی هم تولید بشود به همین خاطر اگر به دنبال بهترین کود برای درخت فندق باشید و قصد دارید که میزان باروری درخت را به شکل قابل توجهی بالا ببرید پیشنهاد می شود که از کودهای مفید همچون کود ۱۰ ایکس استفاده کنید به دنبال کود های مضر و ناخالص نگردید و استفاده هم نکنید.

کود مخصوص برای درخت فندقکود ۱۰ x شوک به صورت مایع تولید شده و با استفاده از آنها میتوانید ریزمغذی ها و مواد معدنی ضروری را در اختیار درختهای فندق قرار بدهید، این کود مغذی اصلاً و به هیچ عنوان در ریشه یا برگ درخت فندق سوختگی ایجاد نمی کند چون که در آن سدیم و کلر وجود دارد.

بیشتر بخوانید: کود ۳۶ ۱۲ ۱۲ برای هلو

اگر بخواهیم کود ۱۰ ‏ایکس شوک را با سایر کودهای شیمیایی موجود در بازار مقایسه کنیم، نسبت به آنها مزایای بیشتری برای درخت فندق دارد و اگر آن را به طور صحیح به کار بگیرید هیچگونه عوارض و ضرری بر روی درخت های فندق مشاهده نخواهید کرد.

فواید و مزایای کود ۱۰ ایکس شوک برای درخت های فندق

 • اگر از کود ۱۰ ایکس شوک استفاده کنید می توانید در سریع ترین زمان و به سادگی شوری که در خاک وجود دارد را از بین برده و دارای خاک حاصل خیزی بشوید.
 • برای درخت فندوق این کود را می توان به عنوان بهترین کود شناخت و اگر آن را به صورت اصولی استفاده کنید سلامت و کیفیت محصولتان ضمانت می شود وبااین کار سود بالایی هم کسب کنید.
 • کود ۱۰ ایکس قابلیت اختلال با کود های دیگر را دارد و شما هم می‌توانید همزمان با آن از کود های دیگر هم بهره بگیرید، و نگران این نباشید که در عملکرد کود اختلافی پیش بیاید.
 • هیچ گونه محدودیتی برای مصرف این کود وجود ندارد و هر زمانی که احساس کردید درخت فندق به مواد مغذی احتیاج دارد می توانید از آن استفاده کنید.
 • کود مخصوص برای درخت فندقکود ۱۰ ایکس دارای املاح و مواد مفیدی مثل آهن و اسید هیومیک و فسفر و پتاسیم و عصاره جلبک دریایی و نیتروژن و آمینو اسید و غیره می باشد که همه اینها می توانند تمام نیاز درخت را برطرف کنند.
 • این کود می‌تواند مقاومت و سیستم ایمنی ریشه را چندین برابر افزایش داده و جلوی خشکی و پوسیدگی آن را بگیرد.
 • با استفاده کردن از کود ۱۰ ایکس شوک همه بیماریها و آفات و حشرات و باکتری های مضر را می توانید از بین ببرید و اجازه کم شدن شادابی و طراوت درخت فندق را ندهید.
 • این کود جلوی ریزش برگ درخت های فندق را می گیرد و باعث بهبود عمل فتوسنتز می شود.
 • این کود از ادامه دادن فعالیت های باکتری های مضر در خاک جلوگیری می کند و نمی‌گذارد که ریشه درخت فندق آسیب ببیند.
 • هم چنین تعداد باکتری های مفید را افزایش داده و با چند برابر کردن آنها ساختار خاک زمین باغ را غنی تر میکند.
 • مقدار رطوبت که در خاک وجود دارد را دو برابر کرده و اجازه نمی دهد رشد کردن ریشه کاهش یابد.

چه زمانی بهتر است که درخت فندق را تغذیه کنیم؟

این مورد را به خاطر داشته باشید که اگر از کود مخصوص درخت فندق به طور صحیح و مناسب استفاده نشود نتیجه عالی هم نخواهد داشت؛ بنابراین هر کشاورز و باغ داری برای اینکه محصولی خوب و مرغوب برداشت کند و همچنین دارای درختان شادابی باشد باید با زمان مناسب این عمل آشنایی پیدا کند.

کود مخصوص برای درخت فندقمعمولاً اگر درخت های فندق زمانی که رشد می کنند تغذیه کنید میزان جوانه زدن و گل دادن آن را هم می توانید چندین برابر کنید و با برداشت محصولات بیشتری روبه‌رو شوید، کود دادن در این زمان باعث میشود که گل ها گرفتار ریزش نشوند و شاهد رشد محصولات بیشتری باشیم.

بیشتر بخوانید: کود سفید برای زعفران

کود دادن درخت فندق قبل از اینکه محصول برداشت شود بسیار تاثیر گذار می باشد و به افزایش یافتن وزن محصولات به طور قابل توجهی کمک می کند همچنین برای بهبود طعم آن هم موثر است، در وسط های فصل پاییز پیشنهاد می شود که از این کود بهره بگیرید تا ریشه درخت فندق در برابر یخ زدگی با سرما مقاومت داشته باشد.

کود مخصوص برای درخت فندق
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *