خرید اسید هیومیک

هیومیک اسید چیست و چه کاربردی دارد؟

هیومیک اسید، یک کود آلی و کاملا ارگانیک به شمار می آید که برای تقویت گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به همین طبیعی بودن این کود، کشاورزان می توانند از آن در تمامی محصولات استفاده نمایند. این کود آلی و ارگانیک با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارد؛ دربردارنده مزایای زیادی است. مزیت هایی که آن را از کودهای شیمیایی و مضرات آن کاملا متمایز می سازد. این کود از بقایای تجزیه شده برخی مواد ارگانیک تولید شده است و در صنعت کشاورزی، کاربرد بسیاری دارد. در طول تاریخ، بشر همواره به منظور تولید گیاهانی سالم و محصولاتی بهتر از کودهای طبیعی استفاده می کرده که در رأس آن ها هیومیک اسید وجود دارد. بهتر است به منظور حفظ خاک و عدم تخریب آن به وسیله کودهای غیر ارگانیک و بی ارزش، از این کودهای طبیعی بیش از پیش استفاده شود. امروزه با رشد و گسترش بی چون و چرای کشاورزی نوین، استفاده از کودهای ارگانیک رو به افزونی است.

هیومیک اسید

مهمترین مزایای استفاده از کود اسید هیومیک

کود هیومیک اسید یا اسید هیومیک با توجه به ارگانیک بودن خود، مزایای زیادی در کشاورزی برای تولید محصولات کشاورزان دارد. از جمله مهمترین می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • افزایش توانایی ریشه گیاهان در جذب انواع ریز مغذی ها از جمله: سولفات آهن که سبب ریشه زایی بهتر و بیشتر آن ها می شود.
 • عدم نیاز کشاورز به انواع کودهای شیمیایی با استفاده از این کود طبیعی
 • کمتر شدن شوری خاک
 • افزایش سطح مقاومت گیاه در برابر انواع آفات و بیماری ها
 • مقاوم در برابر کم آبی، سرمازدگی، خشکی آب، سفتی خاک و…
 • از بین بردن انواع مواد سمی در خاک
 • افزایش میزان جوانه زنی گیاهان و افزایش محصول دهی
 • پیشگیری از بروز فرسایش خاک، وقوع سیلاب و…
 • افزایش قدرت جذب گیاه
 • تنظیمph و بهبود ساختار خاک
 • عدم آسیب به محیط زیست به جهت غیر شیمیایی بودن خاک
 • افزایش میزان بازدهی گیاهان
 • و…

بنابراین مزایای کود هیومیک اسید بسیار زیاد است.

اسید هیومیک شوک

انواع کودهای هیومیک با توجه به نوع مصرف آن ها

اگر قصد خرید اسید هیومیک یا همان کودهای هیومیک اسید را دارید؛ باید دانست که این کودها را به انواع مختلفی دسته بندی نموده اند. طریقه مصرف هر یک از آن ها و نوع مزایا و معایب آن ها نسبت به همدیگر متفاوت می باشد. به همین دلیل در صورتی که می خواهید این کود ارگانیک را برای محصولات کشاورزی خود مورد استفاده قرار دهید؛ بایستی با انواع هیومیک اسید و نوع مصرف آن ها آشنا باشید. از جمله مهمترین انواع کودهای اسید هیومیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گرانول

با ترکیب هیومیک اسید با یک سری مواد چسبناک معدنی از جمله: بنتونیت این نوع از اسید هیومیک ها تولید می شوند. درجه خلوص آن ها کمتر و به همین علت از قیمت ارزان تری هم برخوردار هستند. ضمن اینکه به کندی هم در آب حل می شوند. بنابراین خیلی گزینه خوبی برای خرید اسید هیومیک ها نیستند.

اسید هیومیک پودری

 • پودری

هیومیک اسید با توجه به اجرای فرآیند تصفیه و خالص سازی روی آن یکی از خالص ترین نوع از مواد هیومیکی به شمار می آید. میزان خلوص آن از 25 تا 99 درصد متغیر است. به همین دلیل با توجه به کیفیت آن، قیمت این محصول دستخوش تغییر می گردد. در صورتی که هیومیک جامد پودری را به طور استاندارد و درستی فراوری کرده باشند؛ 100 درصد در آب حل می شود و خیلی سریع جذب خاک زمین کشاورزی می شود. شما می توانید از این کود هیومیک اسید به دو روش استفاده کنید. یا می توانید به روش محلول پاشی استفاده کنید که به میزان یک تا دو کیلوگرم در هر هکتار نیاز به این کود دارید و یا به روش کود آبیاری از آن بهره مند می شود. در حالت دوم می بایست سه تا پنج کیلوگرم در هر هکتار را به شکل کود آبیاری مورد استفاده قرار دهید که نسبت به حالت دوم روش بهتری به حساب می آید.

هیومیک اسید مایع

 • مایع

سومین و بهترین نوع کود هیومیک اسید، نوع مایع آن می باشد. از این کود نیز می توانید به همان دو روش محلول پاشی و آبیاری استفاده کنید. ضمن اینکه می توانید این کود را با سایر مواد مغذی از جمله: ازت، پتاس، فسفات و… در کنار سایر کودهای کامل و کودهای سیاه و سفید ترکیب کنید. بدین ترتیب می توانید از کود اسید هیومیک مایع به عنوان یک منبع غذایی کامل برای گیاهان بهره برداری کنید. خلوص این کود خیلی زیاد نیست که اگر بیشتر از 10 تا 12 درصد شود؛ ته نشین می شود. هیومیک اسید را می توان بهترین کود ارگانیک برای گیاهان و مورد استفاده کشاورزان به حساب آورد. میزان مورد مصرف این کود نیز همانند نوع پودری روی بسته بندی ذکر شده است. اما حالت استاندارد آن برای کود به روش آبیاری 5 تا 10 لیتر در هر هکتار می باشد. مزیت این کود نسبت به نوع پودری آن، ضریب بالای حلالیت آن در آب و عدم رسوب آن می باشد.

بنابراین شما می توانید با توجه به انواع مختلف کود ارگانیک اسید هیومیک و قیمت و کیفیت آن ها، یکی را برگزینید.

کود اسید هیومیک

خرید و استفاده از بهترین نوع و برند کود طبیعی و ارگانیک

اگر تمایل به خرید بهترین کود هیومیک اسید دارید؛ کود اسید هیومیک مایع را انتخاب کنید. دلیل برتری این نوع از کودهای اسید هیومیک هم انحلال سریع و کامل آن ها در آب است. ضمن اینکه قابلیت محلول پاشی روی گیاهان را نیز دارد. کاربرد هیومیک اسید مایع بسیار گسترده است و از پر مزیت ترین کودها برای تقویت گیاه و ریشه محصولات مختلف می باشد. تأثیر این کود روی سر سبز شدن و کیفیت برگ گیاهان بسیار بی نظیر است. اسید هیومیک شوک، بهترین برند کودهای طبیعی و ارگانیک است.  شما می توانید این محصول فوق العاده را از ما خریداری کنید تا بتوانید از مزایا و کاربرد منحصر به فرد آن نهایت بهره وری را داشته باشید. برای خرید کود بسیار غنی سرشار از مواد معدنی و آلی اسید هیومیک مایع شوک، می توانید خرید خود را با ما آنلاین تجربه کنید. در برند شوک، با کیفیت ترین اصلاح کننده های خاک و گیاه در زمینه کشاورزی به کار گرفته شده است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366