کود شوک مخصوص زعفران

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

زعفران، یکی از محبوب ترین ادویه های جهان به شمار می رود که دارای طرفداران بسیار زیادی است. زعفران، دارای خواص بسیار زیادی است و علاوه بر آن، می تواند طعم بسیار خوبی را برای تمامی غذا ها و خوراک ها به ارمغان آورد. علاوه بر آن، زعفران دارای خواص درمانی بسیار زیادی است و این امر سبب شده بسیاری از افراد برای تسکین درد های خود از زعفران استفاده نمایند. جالب است بدانید که ادویه زعفران، تاثیر مستقیم بر روی هورمون سروتوئین مغز دارد و این امر سبب شده تا پس از مصرف زعفران، احساس شادابی بسیار زیادی داشته باشید. پیش از آن که بخواهیم به فکر مصرف زعفران باشیم، می بایست به فکر کاشت آن باشیم. همانطور که می دانید، کاشت زعفران زحمت و دشواری های بسیار زیادی دارد و کشاورزان می بایست از آن ها شبانه روز مراقبت و نگهداری کنند تا بتوانند محصول بسیار خوبی برداشت کنند. البته، فراموش نکنید که برای داشتن زعفران خوب، می بایست نکاتی را رعایت کنیم تا بتوانیم زعفران مرغوبی را برداشت کنیم و از مصرف آن ها لذت ببریم. در ادامه با ما همراه باشید تا با شیوه درست نگهداری زعفران و کود شوک مخصوص زعفران بیشتر آشنا شوید.

استفاده کود شوک برای زعفران

همانطور که اشاره شد، زعفران برای رشد نیاز به مراقبت و نگهداری بسیار زیادی دارد. برای رشد زیاد زعفران، مهم ترین ملاک خاک است؛ خاک منشا زندگی تمامی جانداران است و می تواند برای رشد گیاهان مفید باشد. در برخی از مواقع، ممکن است خاک برخی از مکان ها دارای مواد مغذی خوبی نباشند و گیاه زعفران نتواند در آن ها رشد خوبی داشته باشد. به همین دلیل می بایست برای تقویت آن ها از کود استفاده نماییم تا رشد آن ها افزایش یابد. البته فراموش نکنید که هر کودی نمی تواند به رشد زعفران کمک کند.

کود شوک مخصوص زعفرانبهترین کود شناخته شده برای رشد زعفران، کود شوک است. کود شوک دارای مواد مغذی بسیار زیادی است و می تواند خاک را به خوبی تقویت نماید. کود شوک به صورت مایع است و می تواند سریعا جذب گیاه شود؛ به همین دلیل استفاده از آن می تواند سریعا رشد گیاه زعفران را افزایش دهد. جالب است بدانید که کود شوک، با این که شیمیایی است می تواند برای رشد زعفران مفید باشد. البته، می بایست پیش از استفاده از کود شوک، حتما دستور العمل آن اطلاعات کافی کسب نمایید چرا که استفاده نادرست از آن سبب خشک شدن گیاه می گردد.

بسیاری از افراد معتقد هستند که کود های شیمیایی سبب رشد گیاه می شوند ولی در عوض محصولات آن را بی کیفیت می کنند. این امر ممکن است در برخی مواقع صحیح باشد؛ اما کود شوک علاوه بر رشد سریع زعفران، سبب می شود تا رنگ و عطر گلبرگ های آن نیز بهتر شود. علاوه بر آن، کود شوک سبب می شود تا آفات دیگر مزاحم رشد زعفران نشوند چرا که دارای عناصری همچون منگز و سدیم است که سبب از بین رفتن آفات می گردد. ولی مهم ترین نکته که باید رعایت کنید، استفاده از کود شوک مرغوب است.

کود شوک مخصوص زعفرانشرکت های تولید کننده کود های شیمیایی، دست به تولید کود شوک بی کیفیت برای افزایش سود خود می زنند. این امر سبب می شود تا زمانی که شما کود را پای مزرعه زعفران خود میریزید، زعفران های شما پژمرده شوند یا محصول خوبی به شما ندهند. این امر سبب بی کیفت شدن زعفران های یک مزرعه می شود. برای آن که دچار این مشکل نشوید، می بایست از کود شوک مرغوب استفاده نمایید. برای آن که تشخیص دهید که کود شوک مرغوب است، ابتدا می بایست به قلظت آن توجه نمایید چرا که اگر بیش از حد مجاز غلیظ باشد، یعنی کود شوک مرغوبی نمی تواند باشد.

نحوه استفاده از کود شوک برای زعفران

همانطور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، کود شوک می تواند بهترین گزینه برای رشد گیاه زعفران باشد. علاوه بر آن، استفاده از کود شوک سبب می شود تا بتوانید محصول با کیفیت تری را برداشت کنید. برای استفاده از کود شوک، می بایست برای هر هکتار 5 کیلوگرم آن را با 100 لیتر آب مخلوط کنید و سپس گیاهان را آبیاری نمایید. این امر سبب می شود تا کود شوک جذب تمامی گیاه های زعفران شود و در نتیجه شما می توانید شاهد پر کیفیت بودن و رشد سریع زعفران های خود شوید.

کود شوک مخصوص زعفرانسخن پایانی

اگر دارای مزرعه کشت زعفران هستید و به دنبال راهی برای افزایش محصول خود و کیفیت آن ها هستید، پیشنهاد می شود حتما از کود شوک استفاده نمایید. استفاده از کود شوک سبب می شود تا بتوانید محصول بیشتر و در عین حال با کیفیت تری داشته باشید.

برای خرید کود شوک، می بایست حتما به اصالت و مرغوبیت آن دقت کنید تا دچار ضرر های جبران ناپذیر نشوید. برای آن که بتوانید زعفران خوبی برداشت کنید می بایست کود شوک را به اندازه کافی مصرف نمایید.

کود شوک مخصوص زعفران
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *