استفاده از کود جلبک دریایی برای تغذیه انگور

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

انگور از جمله میوه‌های خوشمزه‌ای است که شرایط نگهداری بسیار راحتی دارد و نگهداری از آن اصلا کار سختی نیست. از این‌ رو اگر می‌خواهید اقدام به کشت آن کنید و محصولات زیادی برداشت نمایید، بهتر است از کود جلبک دریایی بهره بگیرید و در زمان‌های مناسب کار کوددهی را انجام دهید. استفاده از کود جلبک دریایی برای تغذیه انگور اصلا کار سختی نیست و می‌توانید این کار را هر زمانی که خواستید به‌ صورت برنامه‌ریزی‌ شده انجام دهید.

کود جلبک دریایی می‌تواند برای انگور بسیار مغذی باشد و اثرات مطلوبی از خود بر روی گیاه به‌ جای بگذارد. این کود ساختار طبیعی دارد و اگر در دراز مدت از آن بهره بگیرید، خاک و گیاه اصلا دچار آسیب نمی‌شوند و مشکلی نیز به وجود نمی‌آید.

کود جلبک دریایی در 2 نوع؛ پودری و مایع تهیه می‌شود و شما می‌توانید هر یک از آن‌ها را که خواستید به سادگی برای درختان انگور‌تان تهیه کنید و سپس مورد استفاده قرار دهید. نحوه مصرف این کود اصلا سخت نیست و نیاز به تخصص زیادی ندارد. در هر صورت اگر می‌خواهید با روش‌های کوددهی درخت انگور بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب با ما همرا باشید.

طریقه مصرف کود جلبک دریایی برای درختان انگور

کود مفید جلبک دریایی برای درختان انگور را می‌توانید به روش‌های مختلفی همچون؛ روش آبیاری، روش پخش سطحی، روش محلول پاشی و روش چال کود مصرف کنید و به‌ راحتی گیاهان خود را تقویت نمایید.

در روش آبیاری باید کود مورد نظرتان را با آب مخلوط کنید و سپس آن را به خاک بی‌افزایید تا جذب ریشه درخت شود و کمک کند محصولات باکیفیت‌تری داشته باشید. روش محلول پاشی نیز می‌تواند برای کوددهی درختان انگور بسیار مناسب باشد.

این روش استفاده از کود جلبک دریایی برای تغذیه انگور بسیار آسان است و برای انجام دادن آن کافی است کود جلبک دریایی مایع را با آب ترکیب کنید و سپس آن را با دقت بالا به شاخه و برگ‌های درخت اسپری نمایید. کوددهی به این روش بسیار مناسب است و می‌تواند کمک کند درختان محصولات بیشتری تولید کنند.

در روش پخش سطحی باید کود پودری یا همان آسیاب شده جلبک دریایی را بر روی سطح خاک پخش کنید و اجازه دهید به‌ مرور زمان جذب خاک شود و اثر خود را بر روی ریشه درختان انگور به‌ جای بگذارد. در این روش از کوددهی، نیازی به شخم زدن زمین نیست زیرا کود ارگانیک جلبک دریایی با استفاده از موجوداتی که داخل زمین زندگی می‌کنند با خاک مخلوط می‌شود و سپس اثر خود را به جای می‌گذارد.

روش آخری که می‌توانید با کمک آن درختان انگور را شاداب‌تر کنید و میزان تولید محصولات را هم افزایش دهید، روش چال کود است. در روش چال کود باید ابتدا در فاصله‌ای مناسب از درختان انگور، گودالی به عمق 25 سانتی‌متر ایجاد کنید و سپس کود پودری جلبک دریایی را داخل آن بریزید. پس‌ از انجام این کارها نیز باید روی کود را با کمک خاک پر کنید و مقداری آب نیز به آن‌ جا اضافه کنید تا کود عملکرد فوق‌العاده‌تری داشته باشد.

بیشتر بخوانید: نحوه مصرف کود جلبک دریایی

بهترین زمان برای کوددهی درختان انگور با کمک کود جلبک دریایی

استفاده از کود جلبک دریایی برای تغذیه انگور بهتر است حدود 15 روز پیش‌ از برداشت میوه‌ها باشد و اگر در این زمان اقدام به عمل کوددهی کنید می‌توانید ماندگاری محصولات خود را تا حدود بسیار زیادی افزایش دهید. کوددهی درخت انگور در زمان رشد برگ‌ها نیز بسیار مؤثر است و کمک می‌کند شادابی درختان چندین برابر شود مقاومت بیشتری هم داشته باشند.

نکات مهم برای کود دهی درخت انگور با استفاده از کود جلبک دریایی

 • کوددهی درختان انگور بهتر است در زمان‌های مناسب انجام شود تا نتیجه مناسبی به دست آید. به همین علت سعی کنید در میزان مصرف کود زیاده‌روی نکنید و این کار را به صورت برنامه‌ریزی شده انجام دهید.
 • اگر از روش محلول پاشی برای کوددهی درختان انگور بهره گرفتید، حتماً از آب تصفیه‌ شده استفاده کنید زیرا با انجام این کار نتیجه مناسب‌تری به دست می‌آید و کودتان نیز اثرگذاری بهتری خواهد داشت.
 • هنگام بهره گرفتن از روش چال کود دقت داشته باشید که این کود با ریشه درخت تماس مستقیمی نداشته باشد زیرا این کار باعث از بین رفتن ریشه خواهد شد.
 • پیش‌ از انجام کوددهی، حتما آزمون خاک را انجام دهید تا بتوانید بهتر نیازهای خاک را تشخیص دهید و آن‌ها را فراهم نمایید.
 • تا حد امکان کود جلبک دریایی را با کودهای شیمیایی دیگر مخلوط نکنید زیرا ممکن است خواص خود را از دست بدهد.
 • سعی کنید کوددهی به روش پخش سطحی یا محلول پاشی را در روزهای بارانی انجام ندهید زیرا در این زمان‌ها کود شسته می‌شود و دیگر اثرگذاری مناسبی نخواهد داشت.

مزایای کود جلبک دریایی برای درخت انگور

 • کود جلبک دریایی تمام مواد مورد نیاز را برای درخت انگور فراهم می‌کند و هیچ‌گونه آسیبی هم به محیط‌زیست وارد نمی‌کند.
 • این کود طبیعی عناصر کمیاب مانند؛ فسفر، روی، بور، منیزیم، پتاسیم، نیتروژن و آهن را برای درخت انگور فراهم می‌کند و اجازه نمی‌دهد آسیبی به آن‌ها وارد شود.
 • با استفاده از کود جلبک دریایی می‌توانید در میزان مصرف آب تا حدود زیادی صرفه جویی کنید زیرا کود جلبک دریایی مقاومت درخت در برابر کم آبی را افزایش می‌دهد.
 • این کود اگر به‌ صورت مناسب استفاده شود، اصلاً صدمه‌ای به سلامت گیاه وارد نمی‌کند و می‌تواند نتایج فوق العاده‌ای به همراه داشته باشد.
 • کود جلبک دریایی تمام مشکلات و تنش‌های موجود را از بین می‌برد و اجازه نمی‌دهد آن‌ها صدمه‌ای ببینند.
 • اگر از کود جلبک دریایی به میزان کافی بهره بگیرید و هر چند وقت یک‌بار با استفاده از آن کار کوددهی را انجام دهید، می‌توانید رشد علف‌های هرز را متوقف نمایید و آن‌ها را از بین ببرید.

خرید کود جلبک دریایی 

سخن پایانی

در واقع می‌توان گفت؛ افرادی که از کود جلبک دریایی برای تغذیه کردن انگور بهره می‌گیرند، می‌توانند سلامت ریشه درخت، خاک، میوه‌ و برگ‌ها را حفظ کنند و جلوی آسیب رسیدن به آن‌ها را هم بگیرند. استفاده از کود جلبک دریایی برای تغذیه انگور یک امر ضروری و بسیار مهم است که نباید از آن غافل شوید. بنابر این بهتر است به مطالبی که در این مقاله ذکر شده است، توجه نمایید و آن‌ها را انجام دهید.

برای خرید اسید هیومیک با همکاران ما در آلکود در ارتباط باشید

استفاده از کود جلبک دریایی برای تغذیه انگور
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *