کود جلبک دریایی برای سانسوریا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود جلبک دریایی برای سانسوریا

گیاه زیبای آپارتمانی سانسوریا چندین سال است که در منازل علاقه مندان به نگهداری گیاهان آپارتمانی جایگاه ویژه ای پیدا کرده و انواع مختلف آن با برگهای متنوع شمشیری یا نیزه ای، پیچ دار، لوله ای و به رنگ های جذاب سبز تیره، زرد و ابلق زینتی بخش خانه ها شده است.

 یکی از دلایل محبوبیت سانسوریا نگهداری آسان آن، سازگاری بهتر با محیط ها و شرایط مختلف مانند مکان های کم نور، کم آبی و … و هم چنین جذب سموم خطرناک هوا جهت پاکیزه سازی هوای تنفسی میباشد.

با اینکه سانسوریا بسیار قانع است، اما اگر میخواهید گیاه همیشه شاداب با رشد عالی داشته باشید، از کوددهی آن به ویژه با کود های ارگانیک و آلی غافل نشوید. یکی از گزینه های کودی مناسب جهت تغذیه سانسوریا، استفاده از جلبک دریایی برای سانسوریا میباشد که در این مقاله از سایت آل کود قصد داریم شما را از نحوه تاثیرات و کاربرد های جلبک دریایی برای گیاهان آپارتمانی نظیر سانسوریا مطلع سازیم.

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد

۱.اهمیت کوددهی سانسوریا

۲. اهمیت تامین عناصر مورد نیاز سانسوریا با کود جلبک دریایی

۳. کود جلبک دریایی برای سانسوریا

۴. مزایای استفاده از کود جلبک دریایی برای سانسوریا

۵. زمان استفاده از جلبک دریایی برای سانسوریا

۶.خرید کود جلبک دریایی برای سانسوریا

اهمیت کوددهی سانسوریا

هر گیاهی برای داشتن عملکرد عالی و بالا ترین میزان رشد، به عناصر غذایی نیاز دارد؛ هر چه نیازهای گیاهان آپارتمانی که عمده زیبایی آنها به برگ و پاجوش زنی ارتباط دارد مهیا شود، سرحال تر و سر سبز تر خواهند بود. لذا کوددهی گیاهی مانند سانسوریا در زمان مناسب و به شیوه صحیح منجر به رشد سریعتر و گلدهی آن خواهد شد.

تغذیه اصولی و کوددهی گیاه سانسوریا با کودهای ارگانیک، سلامتی و رشد آن را تضمین میکند به گونه ای که شما میتوانید از یک گیاه پس از مدتی، گیاهان کوچک و زیبای دیگری به تعداد زیاد داشته باشید.

اهمیت تامین عناصر مورد نیاز سانسوریا با کود جلبک دریایی

 

در این میان استفاده از کودی که سرشار از عناصر مغذی مانند فسفر، آهن، نیتروژن، پتاسیم و … است، شما را در نگهداری گیاه سانسوریا یاری خواهد نمود زیرا هر یک از این عناصر کاربرد مهمی در گیاه دارند از جمله:

  • فسفر برای تقویت و توسعه ریشه ها بسیار ضروری است؛ این عنصر هم چنین در تامین انرژی موردنیاز گیاه و انجام بهتر عمل فتوسنتز کاربرد دارد. وقتی فسفر کافی در اختیار گیاه قرار گیرد، پس از مدت اندکی شاهد تولید پاجوش های زیبا در کنار گیاه اصلی خواهید بود زیرا فسفر لازمه اصلی افزایش توان ریشه ها برای پاجوش زنی است.
  • عنصر آهن نیز یکی از مواردی است که بایستی در کود انتخاب شده جهت تغذیه سانسوریا وجود داشته باشد. دقت کرده اید برگ های گیاه آپارتمانی پس از مدتی زرد و بی حال میشود؟ یکی از علل اصلی به کمبود آهن ارتباط دارد. آهن در تولید کلروفیل کافی در گیاه، سبزینگی و جذب بهتر نور خورشید و رشد سانسوریا موثر است.

 پس اگر داشتن گیاهی شاداب با برگ های سبز رنگ و جذاب برایتان اهمیت دارد، در تامین این عنصر کوتاهی نکنید.

■یکی از بهترین کودهای طبیعی که افزون بر داشتن عناصر ماکرو سرشار از ریز مغذی های پر ارزش برای تغذیه سانسوریا میباشد، کود جلبک دریایی است که در ادامه مقاله با ویژگی های این ماده تقویتی و مزایای جلبک دریایی برای سانسوریا بیشتر آشنا خواهید شد.

کود جلبک دریایی برای سانسوریا

کود جلبک دریایی بدون شک یکی از موثر ترین محصولاتی است که میتوان برای سانسوریا استفاده نمود. این کود افرون بر اینکه بر پایه مواد آلی و دوستدار گیاه و محیط زیست ساخته شده، به علت دارا بودن تمامی عناصر پر مصرف و ریز مغذی مانند آهن، فسفر، منیزیم، روی، پتاسیم و … و همچنین ویژگی های اصلاحی برای خاک، یک کود تمام عیار برای گیاهان آپارتمانی به شمار می آید.

استفاده منظم از کود جلبک دریایی برای سانسوریا موجب تسریع رشد گیاه، شادابی دائمی، تولید پاجوش و حتی پیدایش گل های معطر در برخی از انواع سانسوریا می گردد.

 

خرید کود جلبک دریایی 

 

 

مزایای استفاده از کود جلبک دریایی برای سانسوریا

■تضمین سلامتی گیاه به دلیل ارگانیک و سالم بودن آن

■اصلاح فیزیکی ساختار خاک و غنی سازی آن جهت رشد بهتر سانسوریا

■جلوگیری از وارد شدن استرس به سانسوریا در حین تعویض گلدان در شرایطی که روز پیش از تعویض گلدان، آبیاری با جلبک دریایی صورت گیرد.

■افزایش سرعت رشد برگ، ساقه و ریشه سانسوریا با مصرف کود جلبک دریایی

■دارای منبع تجدید پذیر و پایدار جهت ساخت عصاره جلبک دریایی

■جای دادن بیش از ۷۰ نوع هورمون های رشد که به عنوان محرک قوی جهت جوانه زنی، رشد عمودی گیاه، توسعه ریشه و پاجوش زنی سانسوریا تلقی میشوند از جمله معروف آنها نظیر: سیتوکینین، اکسین و جیبرلین میباشد.

■عدم نیاز به استفاده از کودهای دیگر در صورت استفاده از کود جلبک دریایی برای سانسوریا! زیرا این کود نه تنها تمامی مواد معدنی و احتیاجات کودی سانسوریا را تامین میکند، بلکه به دلیل داشتن عناصر کمیاب و ویژگی های منحصر به فرد، کارایی موثر تری نسبت به کودهای شیمیایی دارد.

زمان استفاده از جلبک دریایی برای سانسوریا

جلبک دریایی را معمولا میتوان ماهی یک الی دوبار برای سانسوریا استفاده نمود؛ تعیین میزان دقیق آن بسته به شرایط گیاه شما دارد. اما کوددهی آن در فصول رشد بسیار بهار و تابستان بسیار اهمیت دارد و در این زمان بیشترین میزان رشد و پاجوش زنی را خواهد داشت دلیل آن هم این است گیاه در این زمان بیشتر فعال میباشد.

خرید جلبک دریایی برای سانسوریا

اگر میخواهید به بهترین عصاره جلبک دریایی که با پیشرفته ترین تکنولوژی ساخته شده و از قیمت مناسبی برخوردار میباشد به آسان ترین روش بهره مند گردید، کافی است از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید و سفارش خود را از طریق سایت آل کود ثبت نمایید.

نکته

اگر شاهد پژمردگی، کم رنگی برگهای سانسوریا، عملکرد و رشد ضعیف، عدم تولید پاجوش و … در گیاه خود شدید، حتما استفاده از این کود را تجربه کنید تا شاهد عملکرد معجزه آسای آن شوید!

هم چنین با استفاده از این کود به دلیل تقویت خاک توسط عصاره جلبک دریایی، دیگر نیازی به تعویض هر ساله خاک گلدان ندارید.

کود جلبک دریایی برای سانسوریا
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *