کود جلبک دریایی شوک

جلبک دریایی شوک

کود جلبک دریایی شوک

مسافری از دل دریاها

 

یکی از بهترین کودهای ارگانیک که استفاده از آن بر گیاهان نتایج حیرت انگیز بر جای خواهد گذاشت، جلبک دریایی شوک می باشد؛ کود جلبک دریایی از یک منبع ارگانیک و کاملا پایدار بدست می آید و طیف وسیعی از عناصر غذایی ضروری را در تمامی مراحل رشدی گیاهان تامین می نماید.  این کود را به جرات می توان الماسی گرانبها از دل زمین نام نهاد که علاوه بر اینکه عناصر کمیاب و ارزشمندی مانند فسفر، نیتروژن، پتاسیم، روی، مس، منیزیم و آهن را در دسترس محصولات قرار می دهد، مقدار زیادی هورمون رشدی ، آمینو اسید و فیبر را نیز برای گیاهان فراهم می کند.

کود برای ریشه زایی

جلبک دریایی چیست؟

جلبک یا گاوآب به موجودات گیاه مانندی گفته می شود که  می توانند در نزدیکی آب یا اعماق اقیانوس ها زندگی کنند و به تولید اکسیژن از طریق فتوسنتز بپردازند. جلبک ها موجوداتی با ساختار ساده و کلروفیل دار هستند که قادرند مقادیر بالایی از انرژی نور خورشید را جذب نمایند و بیشترین اکسیژن موردنیاز این کره خاکی را تولید کنند.

 

ارزش اقتصادی و کاربرد کود جلبک های دریایی شوک

بررسی دریاها از دریچه ای دیگر و موشکافانه تر امکان کشف موجوداتی را برای انسان فراهم می کند که دارای ارزش اقتصادی، کشاورزی و سلامتی بالایی برای بشر هستند. جلبک دریایی در جنبه های مختلف به ویژه تهیه کود، محصولات پر رونقی را برای کشاورزان به ارمغان می آورد که در ادامه مطالب به طور ویژه در مورد این الماس زیر دریایی صحبت خواهیم کرد.

 

کودهای با کیفیت ریشه زایی

منشا تولید کود جلبک دریایی شوک

به طور کلی سه گروه از جلبک های دریایی به رنگ های سبز، قرمز و قهوه ای یافت می شوند که به ترتیب در عمق های کم، اعماق اقیانوس و ما بین محدوده زیستی دو نوع گونه دیگر زندگی می کنند. جلبک هایی که برای تهیه کود از آنها استفاده می شود، بیشتر از انواع غول پیکر و قهوه ای با طول فراتر از ۵۰ متر می باشند؛ امروزه عصاره جلبک دریایی به دلیل کاهش موارد استفاده از کودهای شیمیایی و یاری رساندن به کشاورزان در تولید محصولات کاملا طبیعی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

 

کود رشد سریع

 

 چگونگی تولید کود جلبک دریایی مایع شوک

به منظور تهیه عصاره جلبک دریایی شوک از گونه دریایی آسکوفیلوم نودوسوم استفاده می شود که  دارای توانایی رشد بسیار سریع با طول بازوی دو تا صد متر می باشد. این موجود سبز رنگ قابلیت جذب و نگهداری بسیاری از عناصر و مواد معدنی و تولید هورمون های متنوع در حجم بالا را دارد.

در روند تهیه کود عصاره جلبک، آنها را پس از جمع آوری شستشو داده، خشک می نمایند و در آخر آسیاب کرده و ماده حاصل را فرآوری می کنند که نتیجه آن تولید کود جلبک دریایی منحصر به فرد برای تمامی محصولات خواهد بود. جالب است بدانید ماده حاصل کاملا ارگانیک بوده و چون هیچ ماده اسیدی و سوزاننده ای در فرآیند تولید آن به کار گرفته نمی شود، هیچ گونه آسیبی به گیاهان نمی رساند.

کود جلبک دریایی شوکمواد و عناصر موجود در کود جلبک دریایی شوک

کود ارگانیک جلبک دریایی، اشکال گوناگونی از عناصر کمیاب و ضروری نظیر فسفر، پتاسیم، ازت، منیزیم، روی، مس، آهن و بیش از ۷۰ گونه از هورمون های گیاهی به ویژه اکسین، سیتوکینین، آلژینات، ژیبرلین، مانتیول و … را در دسترس گیاهان قرار می دهد که کمتر ماده تقویتی پیدا می شود که از چنین قابلیتی برخوردار باشد.

 

 

کود برای رشد سریع ریشه

 

 

عملکرد هورمون های رشد موجود در عصاره جلبک دریایی شوک

 اکسین: وجود هورمون رشد اکسین در عصاره جلبک دریایی شوک تحریک انواع متفاوت اکسین و در نتیجه رشد سریع و افرایش جوانه زنی را موجب خواهد شد.

هورمون سیتوکینین: حضور این هورمون در عصاره جلبک سبب تحریک رشد رویشی و اولیه گیاه و بالا رفتن قدرت جوانه زنی می شود.

ژیبرلین: هورمون موثر در عصاره جلبک دریایی که افزایش حجم میوه ها و گیاهان را موجب می گردد.

آلژینات: آلژینات از هورمون های بسیار تاثیر گذار در روند اصلاح بافت خاک به شمار می رود که مزایایی از جمله جذب مواد معدنی به وسیله ریشه و حفظ بیشتر رطوبت توسط خاک را به دنبال دارد. آلژینات با فلزات خاکی وارد واکنش شده و پلی مر های با زنجیره بلند تولید می کند که منجر به بهبود ویژگی های فیزیکی خاک می گردد.

خرید کود جلبک دریایی 

 

کود برای ریشه زایی


کود جلبک دریایی شوک چه مزایایی برای گیاهان و محصولات دارد؟

-آیا تابحال برای تان پیش آمده با وجود کوددهی به محصول شاهد تغییری در رشد آن نبوده باشید؟ به نظر شما چه مشکلی در روند جذب عناصر توسط گیاه اتفاق افتاده؟ اجازه دهید بگویم

هر چند کودی که برای محصولات استفاده می شود دارای عناصر ضروری بوده و کشاورز به امید تامین مواد مغذی به خورد گیاه می دهد، اما ممکن است به دلیل اینکه به فرم قابل جذب گیاهان تبدیل نشده باشد، از دسترس گیاه خارج شده باشد اما کود جلبک دریایی یک مزیت فوق العاده ای که دارد این است که

خاصیت کلات کنندگی در خاک ایجاد می نماید بدین صورت عناصر و مواد مغذی به صورت ریز مولکول و قابل جذب در آمده، به سرعت در دسترس گیاه قرار می گیرد و سرعت رشد گیاه افزایش می یابد.

 

کود برای ریشه زایی

 

-اگر به دنبال یک محلول ریشه زا قوی هستید، عصاره جلبک دریایی شوک بهترین گزینه است؛ برای این منظور قلمه ها را درون محلول حاوی کود قرار داده تا به سرعت ریشه دار شده تا بتوان در اسرع وقت آنها را کاشت. برای سرعت جوانه زنی در بذر یا رشد نشاء ها می توان به اسپری کردن محلول پرداخت.

-با استفاده از کود جلبک دریایی میزان پروتئین گیاه افزایش پیدا کرده و این امر کیفیت محصول را چند برابر می کند.

-افزایش کمی و کیفی محصولات زراعی و باغی، افزایش مقاومت گیاه در برابر سرما، گرما، آفات و بیماری ها، مقاوم بودن در برابر استرس و تنش و در نتیجه کاهش خسارت همه و همه از مزیت های پر شمار استفاده از کود جلبک دریایی می باشند.

کود برای ریشه زایی

 

– علاوه بر عناصر ضروری و ریز مغذی های موجود در کود جلبک دریایی شوک، اسید های آمینه، پلی ساکارید ها، چربی ها، ویتامین ها، پروتئین ها، اسید های آلی، آنزیم ها و محرک های رشد، سرعت جوانه زنی و رشد بذر را افزایش می دهند.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366