جلبک دریایی برای شفتالو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

جلبک دریایی برای شفتالو

شفتالو یک میوه بسیار خوشمزه و آبدار است که شباهت زیادی به هلو دارد. درختان شفتالو نیز مانند سایر درختان برای رشد عالی به؛ خاک حاصلخیز، نور کافی، آبیاری مناسب و کود غنی احتیاج دارند. از این‌ رو باید به‌ دنبال یک کود مناسب باشید و درختان خود را هر چند وقت یک‌بار به صورت اصولی تغذیه کنید. کود جلبک دریایی برای شفتالو می‌تواند انتخابی ایده‌آل باشد زیرا این کود ساختار طبیعی دارد و سرشار از املاح و مواد مغذی است.

کود جلبک دریایی جزو ارگانیک ترین کودهایی است که باغداران و کشاورزان می‌توانند با کمک آن گیاهان خود را شاداب‌تر کنند و کیفیت محصولات را نیز تا حدود زیادی افزایش دهند. استفاده کردن از این کود مفید به‌ مهارت زیادی احتیاج ندارد و هر کسی می‌تواند به‌ راحتی این کار را انجام دهد. اما لازم است حتما به یک‌سری نکات و موارد مهم توجه داشته باشید تا صدمه‌ای به محصولات‌تان وارد نشود. بنابر این پیشنهاد می‌کنیم در ادامه مطلب همراه ما بمانید و به مطالب ذکر شده نیز بیشتر توجه کنید.

روش‌های کوددهی درخت شفتالو با استفاده از جلبک دریایی

یکی از روش‌هایی که می‌توانید با کمک آن درخت شفتالو را تقویت کنید و تمام کمبودهای عناصر غذایی را برای آن جبران کنید، روش چال کود است. این روش به‌ طور معمول مزایای زیادی دارد و کمک می‌کند کیفیت محصولات تا حدود زیادی بهبود یابد.

برای انجام دادن کوددهی به صورت چال کود باید ابتدا از خاک مورد نظرتان یک آزمایش تهیه کنید و سپس با توجه به نتیجه آن، از کود جلبک دریایی بهره بگیرید و کار کوددهی را انجام دهید. بعد از انجام دادن این کار نیز باید در قسمت سایه انداز درخت یک چاله ایجاد کنید و سپس کودتان را به‌ صورت آسیاب شده داخل آن بریزید.

هنگام انجام کوددهی به این روش باید دقت داشته باشید که کودتان با تنه درخت یا ریشه تماس مستقیمی نداشته باشد زیرا در چنین شرایطی ممکن است گیاه آسیب ببیند و دیگر محصول‌دهی عالی نداشته باشد. بعد از قرار دادن کود به داخل گودال باید با استفاده از خاک روی آن را کامل بپوشانید و مقداری آب نیز به محل دفن بی‌افزایید تا کود سریع‌تر تجزیه شود و اثرگذاری مطلوب‌تری هم داشته باشد.

از کود جلبک دریایی برای شفتالو می‌توانید به روش محلول پاشی نیز استفاده کنید. در این روش باید کود جلبک دریایی را به صورت مایع تهیه کنید و آن را با مقدار مناسبی آب مخلوط کنید تا محلولی رقیق و یک‌دست حاصل شود. بعد از آماده شدن کود جلبک دریایی باید آن را با استفاده از سم‌پاش به قسمت‌های مختلف درخت اسپری کنید.

بیشتر بخوانید : خرید اسید هیومیک

میزان مصرف کود جلبک دریایی برای درخت شفتالو

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن دقت داشته باشید و نسبت‌ به آن بی‌تفاوت نباشید، میزان مصرف کود است. به طور معمول کود جلبک دریایی را باید به میزان کافی استفاده کنید و در مصرف آن زیاده‌روی نکنید.

از این رو لازم است بدانید؛ هر درخت شفتالو تقریبا به 300 گرم کود جلبک دریایی احتیاج دارد و اگر کمتر یا بیشتر از این مقدار کود برای درختان‌تان استفاده کنید، ممکن است نتیجه عالی به دست نیاید.

بهترین زمان برای کوددهی درختان شفتالو

جلبک دریایی برای شفتالو را اگر در زمان‌های مناسب استفاده نکنید، اصلا با افزایش باردهی مواجه نخواهید شد و تمام زحمات‌تان نیز بیهوده هدر می‌رود. به طور معمول کوددهی قبل‌ از گل‌دهی درختان می‌تواند بسیار عالی باشد و کمک کند محصولات بیشتری داشته باشید.

در واقع با انجام کار کوددهی در این زمان شما می‌توانید از ریزش گل‌های درخت‌تان جلوگیری نمایید و در نتیجه محصولات بیشتری برداشت کنید. زمان دیگری که لازم است حتما کوددهی درختان شفتالو را انجام دهید، هنگام رشد شکوفه‌ها است. در این زمان باید از کود جلبک دریایی به میزان کافی استفاده کنید تا گرده‌ افشانی افزایش یابد و گل‌ها بهتر به میوه تبدیل شوند.

کوددهی در طول دوره رشد میوه نیز می‌تواند بسیار مؤثر باشد و موجب شود میوه‌ها دچار ترک خوردگی یا آسیب نشوند. برای افزایش وزن محصولات و باردهی بیشتر نیز می‌توانید قبل‌ از برداشت، با استفاده از کود جلبک دریایی درختان خود را تقویت کنید. کوددهی در این زمان بسیار مفید است و می‌توانید با انجام دادن آن نتایج بی‌نظیری مشاهده کنید.

یکی دیگر از زمان‌هایی که لازم است کوددهی در آن صورت بگیرد، بعد از برداشت محصولات است. کوددهی در این زمان کمک می‌کند درختان‌تان برای سال آینده به خوبی تقویت شوند و بتوانند بدون مشکل محصولات سالمی تولید کنند.

 

خرید جلبک دریایی

 

 

 مزایای کود جلبک دریایی برای درختان شفتالو

  • با مصرف کود جلبک دریایی برای شفتالو، می‌توانید مقاومت درخت در برابر سرما و یخ‌زدگی را افزایش دهید و همچنین اجازه ندهید آفات و بیماری‌ها، آسیبی به محصولات‌تان وارد کنند.
  • این کود مغذی کمک می‌کند حجم ریشه درخت دو برابر شود و تمام مواد مغذی هم به درخت و میوه‌ها برسد.
  • کود جلبک دریایی کمک می‌کند خاک غنی و حاصلخیزی داشته باشید و شوری خاک را نیز به بهترین شکل ممکن اصلاح می‌کند.
  • با مصرف مناسب و به‌ اندازه از این کود می‌توانید میزان رطوبت در خاک را افزایش دهید و اجازه ندهید آسیبی به محصولات‌تان وارد شود.
  • کود مغذی جلبک دریایی کمک می‌کند طعم محصولات بهبود یابد و میوه‌های خوشمزه‌تری داشته باشید.
  • این کود مفید می‌تواند جلوی رشد علف‌های هرز اطراف درخت را بگیرد و اجازه ندهد آن‌ها از انرژی درخت مصرف کنند.
  • با استفاده از کود جلبک دریایی می‌توانید تعداد باکتری‌های مفیدی که در خاک وجود دارند را افزایش دهید و همچنین باکتری‌های مضر را از بین ببرید.
  • کود جلبک دریایی تمام ناخالصی‌های موجود در خاک را از بین می‌برد و هیچ گونه اختلالی در خاک ایجاد نمی‌کند.

سخن پایانی

کود جلبک دریایی برای شفتالو را می‌توانید در هر زمانی که خواستید؛ مصرف کنید زیرا این کود به صورت طبیعی تولید می‌شود و به طور معمول ضرری برای گیاهان ندارد. البته دقت داشته باشید؛ در صورتی که از آن به صورت نامناسب و غیر اصولی استفاده کنید، ممکن است به درختان‌تان آسیب وارد شود و دیگر محصول‌دهی عالی نداشته باشید. بنابر این بهتر است برای کوددهی درختان شفتالو با استفاده از کود جلبک دریایی، به نکات مهمی که در این مقاله ذکر شد توجه کنید و بدون آگاهی کاری انجام ندهید.

جلبک دریایی برای شفتالو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *