جلبک دریایی برای درخت هلو

کود مناسب برای درخت هلو

جلبک دریایی برای درخت هلو

درخت هلو، یک درخت پرطرفدار و بسیار سرسبز است که اگر نور، آب و تغذیه آن مناسب باشد، می‌تواند رشد عالی داشته باشد و محصولات زیادی هم تولید کند. بنابر این باغداران باید یک کود مناسب برای درختان هلو تهیه کنند و کار کوددهی را نیز به بهترین شکل ممکن انجام دهند. در حال حاضر کودهای بسیار زیادی در بازار وجود دارد که می‌توانید به راحتی آن‌ها را برای درختان‌تان خریداری نمایید. اما لازم است بدانید که تمام این کودها مفید نیستند و ممکن است به سلامت درخت و محصولات آسیب برسانند. کود جلبک دریایی برای درخت هلو، گزینه‌ای عالی است که می‌توانید با خیال راحت از آن بهره بگیرید.

ساختار این کود کاملا طبیعی است و هیچ گونه مواد شیمیایی مضری در ترکیبات آن وجود ندارد. بنابر این می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن با کمک کود جلبک دریایی، درختان هلو خود را بارور کنید و میزان محصول‌دهی آن‌ها را هم افزایش دهید.

این کود مغذی حاوی املاح و مواد مغذی زیادی همچون فسفر، روی، آهن، منیزیم، بور، پتاسیم و کلسیم است و کمک می‌کند هیچ گونه کمبودی برای گیاهان‌تان به جای نماند. بنابر این اگر زمانی متوجه شدید که رشد درختان هلوتان متوقف شده است و دیگر محصول‌دهی عالی ندارد، بهتر است حتما با کمک کود جلبک دریایی آن را تغذیه کنید.

کود آلی جلبک دریایی مزایای بیشماری دارد و مصرف صحیح و به اندازه از آن موجب می‌شود انرژی درختان‌تان دوچندان شود. در هر صورت اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره کود جلبک دریایی و نحوه مصرف آن برای درختان هلو به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب همراه ما بمانید.

روش‌های کوددهی درخت هلو با استفاده از کود جلبک دریایی

  • چال کود

یکی از روش‌های مناسبی که می‌توانید با کمک آن درختان خود را تغذیه کنید، روش چال کود است. این روش از کوددهی در عمق خاک انجام می‌شود و کود نزدیک ریشه قرار می‌گیرد. البته کود باید با ریشه درخت، تماس مستقیمی نداشته باشد و در فاصله‌ای مشخص دفن شود. برای کوددهی درختان با روش چال کود، باید ابتدا کود جلبک دریایی پودری را برای خود تهیه کنید.

سپس در قسمت سایه انداز درخت، یک چاله با عمق 20 الی 30 سانتی ایجاد نمایید. بعد از آن باید با احتیاط، کود جلبک دریایی برای درخت هلو را در چاله قرار دهید. در آخر نیز باید با استفاده از خاک، چاله را پر کنید و روی کودها را بپوشانید. برای به دست آوردن یک نتیجه ایده‌آل نیز می‌توانید مقداری آب به محل دفن کود اضافه کنید تا کود سریع‌تر تجزیه شود و اثر خود را بهتر به جای بگذارد.

  • آبیاری

روش بعدی که می‌توانید از آن بهره بگیرید، روش آبیاری یا مستقیم است. در این روش باید کود جلبک دریایی برای درختان هلو را به صورت مایع تهیه کنید و هنگام آبیاری درختان، آن را به همراه آب به پای درخت بریزید. این روش از کوددهی، بسیار راحت است و می‌توانید با کمک آن نتیجه بی‌نظیرتری را مشاهده کنید. زیرا در این روش، کود به صورت مستقیم جذب ریشه درخت می‌شود و کمک می‌کند ریشه به خوبی تقویت شود. حتما دقت داشته باشید که کودتان از غلظت مناسب و استانداردی برخوردار باشد، در غیر این صورت ممکن است ریشه درخت بسوزد و از بین برود.

  • محلول پاشی

جلبک دریایی برای درخت هلو را می‌توانید به روش محلول پاشی نیز مصرف نمایید. در این روش کافی است کود جلبک دریایی را با مقدار مناسبی آب مخلوط کنید تا یک محلول رقیق و یک‌دست حاصل شود. سپس آن را با کمک یک سم‌پاش مناسب، به تمام قسمت‌های مختلف درخت اسپری نمایید.

کود جلبک دریایی در این روش به سرعت جذب برگ درختان می‌شود و از این طریق اثر خود را به جای می‌گذارد. با بهره گرفتن از این روش می‌توانید به سادگی تمام آفات و حشرات موجود بر روی برگ درخت را هم از بین ببرید و اجازه ندهید آسیبی به محصولات‌تان وارد شود.

زمان مصرف کود جلبک دریایی برای درختان هلو

درختان هلو را به طور معمول باید در سال 2 بار تغذیه کنید تا بتوانند بدون محدودیت و مشکل، به رشد خود ادامه دهند و محصولات باکیفیتی تولید نمایند. بهترین زمان برای کوددهی درختان هلو با استفاده از کود جلبک دریایی، اوایل فصل بهار و تابستان است زیرا استفاده از کود در این فصل‌ها کمک می‌کند رشد میوه‌‌ها بهتر شود.

البته بعد از کاشت درخت هلو، باید تا چند ماه به صورت مرتب کار کوددهی درختان‌تان را انجام دهید و آن‌ها را تقویت کنید. کوددهی در فصل زمستان یا اواخر پاییز نیز می‌تواند بسیار مؤثر باشد، زیرا در فصل استراحت درخت به تغذیه بیشتری احتیاج دارد و اگر آن‌ را تغذیه نکنید، ممکن است کارایی مناسبی نداشته باشند.

 

بیشتر بخوانید : اسید هیومیک

 

 مزایای کوددهی درخت هلو با کود جلبک دریایی

  • جلبک دریایی برای درخت هلو، مانند یک تغذیه کامل عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد هیچ گونه کمبود تغذیه‌ای برای درختان به وجود بی‌آید.
  • این کود مفید حجم ریشه درخت را افزایش می‌دهد و مقاومت آن را هم بیشتر می‌کند.
  • کود مغذی جلبک دریایی تمام علف‌های هرز اطراف درخت را نابود می‌کند و اجازه نمی‌دهد آن‌ها از انرژی درخت، مصرف کنند.
  • با کمک کود جلبک دریایی می‌توانید تمام آفات، حشرات، بیماری‌ها و باکتری‌های مضر موجود در خاک را از بین ببرید.
  • کود جلبک دریایی میزان محصول‌دهی درختان را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند میوه‌های باکیفیت‌تری تولید نمایید.
  • اگر خاک زمین باغ‌تان شور است و می‌خواهید آن را اصلاح کنید، کافی است به صورت مرتب کار کوددهی را با استفاده از کود جلبک دریایی انجام دهید و پس از گذشت مدت زمان نسبتا کوتاهی، نتیجه‌ عالی را مشاهده کنید.
  • کود جلبک دریایی اگر به صورت اصولی مصرف شود، می‌تواند موجب شود شاخه و برگ‌های درختان شاداب‌تر شوند.

جلبک دریایی برای درخت لیمو

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کود جلبک دریایی شوک آمریکایی از اینجا بازدید کنید

سخن پایانی

همان طور که گفته شد؛ درختان هلو نیز مانند سایر درختان میوه برای رشد سالم و قوی، به تغذیه مناسب نیاز دارند و اگر تغذیه آن‌ها کافی نباشد، ممکن است اصلا میوه‌دهی عالی و زیادی نداشته باشید. بنابر این بهتر است جلبک دریایی برای درخت هلو را به صورت برنامه‌ریزی شده و به میزان کافی مصرف کنید تا نتیجه عالی را مشاهده کنید و درختان‌تان دچار آسیب نشود. این کود مغذی می‌تواند کمک کند آسیبی به درختان‌تان وارد نشود و مقاومت آن‌ها در برابر کم‌آبی، سرما و یخ‌زدگی، آفات، حشرات و… نیز افزایش یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366