جلبک دریایی برای درخت شلیل

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

جلبک دریایی برای درخت شلیل

کود جلبک دریایی برای درخت شلیل، بسیار ضروری و مفید است زیرا این کود کمک می‌کند تمام املاح و مواد غذایی مورد نیاز درخت فراهم شود و هیچ گونه کمبودی در خاک و ریشه گیاه به جای نماند. کود جلبک دریایی در واقع یک کود بسیار مغذی است که از مواد ارگانیک به وجود می‌آید و در ساخت آن از مواد شیمیایی استفاده نمی‌کنند. این کود بی‌نظیر، طیف گسترده‌ای از املاح با ارزش را برای مراحل مختلف رشد گیاهان تأمین می‌نماید و دارای یک منبع پایدار است که هیچ گونه ضرری هم برای محیط زیست ندارد.

این کود مغذی را می‌توانید به راحتی مصرف کنید و با کمک آن، کیفیت درختان شلیل را دو برابر کنید. درختان شلیل به طور معمول مقاومت بسیار زیادی در برابر عوامل محیطی سخت، دارند اما و اگر به خوبی از آن‌ها مراقبت نکنید، ممکن است دچار آسیب شوند و دیگر محصول‌دهی مناسبی نداشته باشند. بنابر این بهتر است کار کوددهی را به موقع و به صورت منظم انجام دهید تا نتایج عالی را مشاهده کنید.

بهتر است بدانید؛ اگر کوددهی درست و به صورت اصولی انجام نشود، برخی از عناصر غذایی ضروری به گیاه نمی‌رسد و میوه‌های بسیار کم و بی‌کیفیتی نیز خواهید داشت. به همین علت اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره کوددهی درخت شلیل با استفاده از کود جلبک دریایی به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب همراه ما بمانید.

خرید کود جلبک دریایی 

نحوه مصرف کود جلبک دریایی برای درختان شلیل

به طور معمول می‌توانید کود جلبک دریایی را به روش‌های ‌مختلفی مصرف کنید اما بهتر است بدانید؛ بهترین روش برای تغذیه کردن درختان شلیل، محلول پاشی بر روی شاخه و برگ‌های درخت است. برای بهره گرفتن از این روش کافی است کود جلبک دریایی برای درخت شلیل را با مقدار مناسبی آب مخلوط نمایید تا محلولی رقيق حاصل شود.

پس از آن نیز باید با کمک سم‌پاش، کود را به قسمت‌های مختلف درخت اسپری کنید. در واقع با انجام این کار علاوه‌بر تغذیه کردن شاخه و برگ‌ها، تمام آفات و بیماری‌های موجود را هم از بین خواهید برد. در نظر داشته باشید که مصرف بیش از اندازه کود جلبک دریایی، اصلا مناسب نیست و باید از آن به میزان کافی استفاده کنید تا نتیجه مطلوبی حاصل شود.

 

زمان مناسب برای کوددهی درختان شلیل

بهترین زمان برای کوددهی درختان شلیل با استفاده از کود مغذی و مفید جلبک دریایی، فصل بهار است. زیرا همان طور که می‌دانید؛ در این فصل درختان شروع به رشد و شکوفه دادن می‌کنند و بیشتر از هر زمان دیگری به تغذیه و املاح معدنی احتیاج دارند. بنابر این بهتر است در اوایل فصل بهار، کار کوددهی را آغاز نمایید و به صورت مرتب گیاهان خود را تغذیه کنید.

کوددهی درخت شلیل در فصل بهار بسیار عالی است و کمک می‌کند رشد شکوفه‌ها دو چندان شود و دچار ریزش نیز نشوند. در فصل پاییز هم برای جلوگیری از سرمازدگی و یخ‌زدگی درختان، می‌توانید کار کوددهی را انجام دهید اما باید دقت خود را بیشتر کنید و مواظب باشید کوددهی به بهترین شکل ممکن انجام شود.

جلبک دریایی برای درخت شلیل

نکات مهم برای مصرف کود جلبک دریایی

 • کود جلبک دریایی برای درخت شلیل را نباید بیش از اندازه مصرف کنید زیرا این کار موجب می‌شود آسیب جدی به ریشه درخت وارد شود.
 • سعی کنید پیش از مصرف کود جلبک دریایی، حتما آزمایش خاک یا برگ را انجام دهید تا بتوانید بهتر نیازها و کمبودهای آن را بشناسید.
 • به طور معمول با توجه به سن هر درخت شلیل، باید حدود 200 الی 500 گرم کود جلبک دریایی مصرف شود.
 • اگر از روش چال کود بهره گرفتید، در آخر مقداری آب به محل دفن کود اضافه نمایید تا اثرات بهتری را مشاهده کنید.
 • در صورتی که درختان‌تان دچار آفات و بیماری شدند، بهتر است از این کود مفید بهره بگیرید و کوددهی را تا زمانی که علائم بیماری از بین بروند، ادامه دهید.
 • اگر در زمینه کوددهی درختان مهارت کافی ندارید، حتما از افراد با تجربه بخواهید تا به شما کمک کنند.
 • کود جلبک دریایی به طور معمول ضرری برای گیاهان ندارد اما و اگر از آن به صورت اشتباه استفاده کنید، ممکن است اثرات نامطلوبی از خود به جای بگذارند. بنابر این اگر قصد داشتید کود جلبک دریایی را با دیگر سموم مخلوط نمایید، بهتر است حتما با کارشناسان کشاورزی مشورت کنید.

 

مزایای کود جلبک دریایی برای درختان شلیل

 • این کود مفید، میزان گل‌دهی و شکوفه‌دهی درختان را چندین برابر بیشتر می‌کند.
 • کود جلبک دریایی ماندگاری میوه‌ها را تا حدود زیادی افزایش می‌دهد.
 • با مصرف این کود مغذی، می‌توانید مقاومت درختان را در برابر کم‌آبی افزایش دهید و اجازه ندهید ریشه گیاه خشک شود.
 • کود جلبک دریایی کمک می‌کند شوری خاک اصلاح شود و تمام ناخالصی‌ها یا مواد شیمیایی مضر موجود در خاک نیز از بین بروند.
 • کود جلبک دریایی برای درخت شلیل مانند یک تقویت کننده عالی عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد آفات، بیماری‌ها و حشرات، آسیبی به سلامت درخت و محصولات وارد کنند.
 • اگر از این کود به صورت برنامه ریزی شده و اصولی بهره بگیرید، می‌توانید حجم ریشه‌ درختان را دو برابر کنید.
 • این کود طبیعی از مبتلا شدن میوه‌های درخت به قارچ‌ها و آفات، جلوگیری می‌کند.
 • کود جلبک دریایی به طور بسیار عالی، تمام علف‌های هرز اطراف درخت را نابود می‌کند و اجازه نمی‌دهد آن‌ها از مواد غذایی و انرژی درخت، مصرف کنند.
 • با کمک کود جلبک دریایی می‌توانید خاکی غنی و حاصلخیز داشته باشید.
 • کود مغذی جلبک دریایی کمک می‌کند شاخه و برگ‌های درخت شلیل بسیار مقاوم شوند و شادابی بیشتری داشته باشند.
 • اگر از این کود به میزان کافی استفاده کنید، می‌توان محصولات بیشتری برداشت نمایید.

 

سخن پایانی

هنگام انجام کوددهی درختان‌ شلیل، دقت داشته باشید که کود مورد نظرتان از کیفیت کافی برخوردار باشد تا بتواند به خوبی نیازهای درخت را تأمین نماید. علاوه بر این باید به میزان و زمان مصرف کود هم توجه کافی داشته باشید و در زمان‌های مناسب و به میزان کافی از این کود طبیعی بهره بگیرید. در واقع کود جلبک دریایی برای درخت شلیل، زمانی اثر گذاری عالی دارد که به صورت صحیح و اصولی مصرف شود. بنابر این حتما موارد ذکر شده در این مقاله را در نظر بگیرید و با توجه به آن‌ها، کارهای لازم را انجام دهید.

جلبک دریایی برای درخت شلیل
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *