جلبک دریایی برای درخت لیمو

جلبک دریایی برای درخت لیمو

جلبک دریایی برای لیمو شیرین و لیمو ترش

لیمو شیرین و لیمو ترش جزو آن دسته از مرکباتی هستند که امروزه در زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و خواص بسیار زیادی دارند. درختان لیمو ترش و لیمو شیرین به نگهداری زیادی احتیاج ندارند و شما می‌توانید به‌ سادگی با استفاده از کودهای طبیعی آن‌ها را تغذیه کنید و محصولات بیشتری برداشت نمایید. جلبک دریایی برای لیمو شیرین و لیمو ترش مزایای زیادی دارد و شما می‌توانید به سادگی از آن استفاده کنید.

به‌ طور معمول استفاده از کودهای طبیعی می‌تواند بسیار مؤثر باشد و رشد درختان لیمو شیرین و لیمو ترش را چندین برابر کند. کود جلبک دریایی می‌تواند علاوه‌بر تقویت کردن درخت، شرایط خاک را نیز بسیار عالی‌تر کند و کمبودهای موجود در آن نیز تامین نماید.

کود جلبک دریایی در واقع یک منبع پایدار و غنی است که می‌تواند اکثر املاح مورد نیاز را برای درختان مرکبات فراهم کند و اجازه ندهد آسیبی به محصولات وارد شود. کود جلبک دریایی سرشار از آنتی اکسیدان‌، آمینو اسید، آهن، مس، پتاسیم، روی، کلسیم، ید، منیزیم و فسفر است و به رشد گیاه بسیار کمک می‌کند.

نحوه مصرف کود جلبک دریایی برای لیمو ترش و لیمو شیرین

کود جلبک دریایی به‌ طور معمول در 2 نوع؛ مایع و پودری وجود دارد و شما می‌توانید هر کدام از آن‌ها را که خواستید، به راحتی مصرف کنید. البته نحوه استفاده از آن‌ها به یک صورت نیست و باید حتما به دستورالعمل‌ و طریقه مصرف آن‌ها توجه داشته باشید و به صورت خودسرانه از آن‌ها استفاده نکنید.

این کود مغذی را می‌توانید به روش‌های مختلفی برای درختان مرکبات خود استفاده کنید اما یکی از بهترین روش‌هایی که معمولاً کارشناسان کشاورزی توصیه می‌کنند از آن بهره بگیرید، روش محلول پاشی است.

زیرا با انجام دادن این روش؛ شته‌ها، آفات، بیماری‌ها، قارچ‌ها و حشراتی که بر روی شاخه و برگ‌های درخت زندگی می‌کنند را از بین خواهید برد و مقاومت درخت نیز بسیار افزایش پیدا می‌کند. کوددهی درختان با استفاده از روش محلول پاشی اصلا کار سختی نیست و شما می‌توانید به‌ سادگی این کار را انجام دهید.

در روش محلول پاشی باید کود جلبک دریایی را با استفاده از تانکر، آب‌پاش و یا سم‌پاش به قسمت‌های مختلف درخت اسپری کنید. هنگام مصرف کود جلبک دریایی دقت داشته باشید غلظت کودتان به میزان کافی باشد. اگر غلظت کود جلبک دریایی برای لیمو شیرین و لیمو ترش به اندازه کافی نباشد، قطعا دچار ضرر خواهید شد و درختان‌تان آسیب می‌بینند.

جلبک دریایی برای درخت لیمو

زمان کوددهی درختان لیمو ترش و لیمو شیرین با استفاده از کود جلبک دریایی

کوددهی درختان مرکبات اگر در زمان مناسبی انجام نشود، نتیجه‌ مناسبی حاصل نخواهد شد و دیگر نمی‌توانید محصولات زیادی برداشت کنید. بنابر این بهتر است با شروع شدن فصل بهار، درختان لیمو ترش و لیمو شیرین خود را هر 4 هفته 1 بار با استفاده از کود جلبک دریایی، تغذیه کنید.

این کار موجب می‌شود مواد مغذی و املاح ضروری به میزان کافی در اختیار گیاه قرار بگیرد و درختان بتوانند محصولات بهتری تولید کنند. به طور معمول کوددهی را باید تا فصل تابستان انجام دهید زیرا اگر این کار را بیش‌ از اندازه تکرار کنید، به سلامت درختان‌تان آسیب وارد می‌شود.

کوددهی در فصل بهار کمک می‌کند درختان گل‌دهی بهتری داشته باشند و دچار ریزش شکوفه نشوند. کوددهی درختان مرکبات در دوره شکوفه‌دهی درخت، بسیار حساس است و باید این کار را به‌ صورت مناسب انجام دهید تا آسیبی به سلامت گیاه‌تان نرسد.

یکی دیگر از زمان‌هایی که می‌توانید در آن کار کوددهی را انجام دهید، فصل پاییز است. با کوددهی درختان لیمو شیرین و لیمو ترش در فصل پاییز، جلوی یخ‌زدگی گیاه در فصل زمستان را می‌گیرید و اجازه نمی‌دهید مقاومت درختان‌تان کاهش یابد.

میزان مصرف کود جلبک دریایی برای درختان لیمو شیرین و لیمو ترش

برای به دست آمدن نتیجه‌ای بهتر از عمل کوددهی، باید در میزان مصرف کود جلبک دریایی زیاده‌روی نکنید و به مقدار کافی از آن بهره بگیرید. جلبک دریایی برای لیمو شیرین و لیمو ترش اگر بیش از اندازه مصرف شود، محصولات از بین می‌روند و حتی ممکن است رشد درخت هم متوقف شود. از این‌ رو بهتر است برای هر درخت، از 300 الی 500 گرم کود استفاده کنید.

جلبک دریایی برای درخت لیمو

نکات مهم برای کوددهی درختان لیمو شیرین و لیمو ترش

  • از آن جایی که کود جلبک دریایی مایع غلظت زیادی دارد، مصرف آن به‌ تنهایی موجب می‌شود ریشه و برگ‌های گیاه بسوزند و از بین بروند‌. بنابر این بهتر است پیش‌ از استفاده کردن از کود، حتماً آن را با مقدار مناسبی آب مخلوط کنید تا رقیق و یک‌دست شود.
  • اگر می‌خواهید با انجام عمل کوددهی، ریشه درختان تقویت شوند و خاک نیز ساختار غنی‌تری داشته باشد، بهتر است کار کوددهی را به‌ صورت محلول پاشی و چال کود انجام دهید.
  • کوددهی درختان مرکبات را به یک زمان کوتاه محدود نکنید و حتما این کار را به‌ صورت منظم ادامه دهید تا نتیجه فوق‌العاده‌تری حاصل شود.
  • دقت داشته باشید؛ میزان کوددهی درختان لیمو ترش و لیمو شیرین به سن درخت، جنس خاک، فصل و… بستگی دارد و شما باید با در نظر گرفتن آن‌ها از مقدار مناسبی کود استفاده کنید.
  • اگر از روش چال کود برای تغذیه کردن درختان بهره گرفتید، حتماً بعد از پایان کار مقداری آب به محل دفن کود اضافه کنید تا نتیجه عالی‌تری به دست آید.
  • تا حد امکان سعی کنید کود جلبک دریایی را با کودهای شیمیایی مخلوط نکنید زیرا ممکن است با انجام این کار کودتان خواص خود را از دست بدهد و دیگر اثر گذاری مناسبی بر روی درختان لیمو شیرین و لیمو ترش نداشته باشد.
  • اگر در زمینه کوددهی درختان مرکبات مهارت کافی ندارید، از افراد باتجربه کمک بگیرید و به صورت خودسرانه کاری انجام ندهید.

جلبک دریایی برای درخت لیمو

خرید کود جلبک دریایی 

سخن پایانی

به طور معمول گاهی اوقات ممکن است درختان‌تان به دلایل مختلفی دچار آسیب شوند و دیگر محصول‌دهی مناسبی نداشته باشند. در چنین شرایطی اگر شما سریعا از کود جلبک دریایی برای لیمو شیرین و لیمو ترش استفاده کنید، می‌توانید جلوی از بین رفتن محصولات را بگیرید و آن‌ها را به بهترین شکل ممکن تقویت کنید. به همین علت بهتر است به جای مصرف کودهای شیمیایی و صرف هزینه‌های زیاد، از این کود غنی بهره بگیرید و در کم‌ترین زمان ممکن، اثرات شگفت‌انگیزی مشاهده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366