جلبک دریایی برای درخت سنجد و عناب

جلبک دریایی برای درخت سنجد و عناب

جلبک دریایی برای درخت سنجد و عناب

درختان عناب و سنجد، از جمله درخت‌هایی هستند که شرایط نگهداری راحتی دارند و به طور معمول در اغلب مکان‌ها می‌توانند رشد کنند. گاهی اوقات ممکن است افراد این دو درخت را با هم اشتباه بگیرید اما آن‌ها با یک‌دیگر تفاوت‌هایی دارند و به یک شکل نیستند. این درختان برای رشد به کوددهی و تغذیه نیاز دارند، بنابر این بهتر است با استفاده از یک کود فوق العاده، کمبودهای آن‌ها را برطرف نمایید. کود جلبک دریایی برای درخت سنجد و عناب، بسیار مفید است و می‌تواند موجب شود شادابی درختان‌تان افزایش یابد.

عناب در واقع درختچه‌ای زیبا است که گاهی اوقات ارتفاع آن به 8 متر می‌رسد. این درخت میوه‌هایی به رنگ قرمز دارد و بیشتر شبیه به درخت زیتون است. ارتفاع درخت سنجد نیز به 5 متر می‌رسد و میوه‌های آن به‌ صورت خشک‌ شده هستند. طبع سنجد سرد و خشک است و مزه آن نیز بسیار لذیذ و خوشمزه است. شما می‌توانید با استفاده از کود جلبک دریایی، میزان باردهی درختان عناب و سنجد را تا حدود زیادی افزایش دهید و اجازه ندهید آسیبی به آن‌ها وارد شود.

عناب و سنجد هر دو دارای مزایای بی‌شماری هستند که از جمله مهم‌ ترین این مزایا می‌توان به؛ خواص ضد سرطانی، تقویت‌ کننده سیستم ایمنی بدن، خواص جوان‌ سازی پوست، درمان‌ کننده بی‌خوابی، هضم آسان گوارش، درمان یبوست، جلوگیری از نفخ، کنترل وزن و… اشاره کرد. دقت داشته باشید؛ به طور معمول کوددهی این درختان به یک صورت است اما باغداران باید هنگام کوددهی یک‌سری نکات و اصول مهم را در نظر داشته باشند تا دچار ضرر نشوند.

 

خرید جلبک دریایی

 

 

نحوه کوددهی درخت سنجد و عناب با استفاده از کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی برای درخت سنجد و عناب را باید از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید و یا این که خودتان اقدام به درست کردن آن کنید. زیرا برای کوددهی درختان عناب و سنجد، در مرحله اول باید یک کود باکیفیت و مناسب تهیه کنید. کود جلبک دریایی را می‌توانید در 2 نوع؛ پودری و مایع برای خود تهیه کنید.

اگر خودتان قصد آماده کردن این کود مفید را دارید، باید به دریاچه یا دریا دسترسی داشته باشید تا بتوانید به راحتی جلبک‌های طبیعی را جمع‌آوری کنید. بعد از جمع‌آوری جلبک‌های دریایی، باید آن‌ها را به‌ خوبی بشویید تا هیچ‌ گونه نمکی بر روی آن‌ها وجود نداشته باشد. پس‌ از شستشوی جلبک دریایی باید به‌ طور کامل آن‌ها را خشک کنید و مورد آسیاب قرار دهید تا پودری یک‌دست حاصل شود.

در پایان این کار، کود جلبک دریایی پودری حاصل می‌شود اما برای تهیه کردن نوع مایع آن باید مقداری آب به کود جلبک دریایی اضافه کنید و اجازه دهید همان گونه تا چند هفته باقی بماند. درختان سنجد و عناب در واقع از نوع درختان کم توقعی هستند که در برابر شرایط محیطی سخت، مقاومت زیادی دارند و خیلی به کود احتیاجی ندارند.

البته اگر زمانی احساس کردید که درختان‌تان دچار کمبود تغذیه شده‌اند، بهتر است سریعاً کار کود‌دهی را انجام دهید و آن‌ها را تغذیه کنید. زیرا بی‌توجهی به این موارد موجب می‌شود برگ درختان زرد شود و دیگر محصول‌دهی عالی هم نداشته باشید.

استفاده کردن از کود جلبک دریایی برای درخت سنجد و عناب، بسیار راحت است و می‌توانید این کار را به صورت‌های مختلفی انجام دهید. یکی از روش‌هایی که اغلب باغداران از آن بهره می‌گیرند، روش محلول پاشی است. در روش محلول پاشی، باید کود جلبک دریایی را به‌ صورت مایع تهیه کنید و سپس مقداری آب به آن اضافه کنید تا غلظت کافی داشته باشد. پس‌ از انجام این کار، باید کود به‌ دست آمده را داخل یک سم‌پاش بریزید و با احتیاط به قسمت‌های مختلف درخت اسپری نمایید تا املاح مغذی و مفید، جذب برگ و سایر قسمت‌های درخت شود.

روش چال کود نیز یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌توانید برای کوددهی برای انجام کوددهی درختان عناب و سنجد از آن استفاده کنید. در این روش باید پای درختان‌تان با فاصله‌ای مشخص از یکدیگر، چاله‌هایی ایجاد کنید و پس‌ از ایجاد این چاله‌ها، کود جلبک دریایی آسیاب شده را داخل گودال بریزید. البته دقت داشته باشید که کودتان تماس مستقیمی با ریشه درخت نداشته باشد زیرا این کار موجب می‌شود به سلامت درختان آسیب جدی وارد شود.

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید از آن بهره بگیرید، روش آبیاری یا مستقیم است. در این روش باید کود جلبک دریایی را هنگام آبیاری، به پای درخت بریزید تا جذب ریشه درخت شود. البته باید از مناسب بودن غلظت کودتان اطمینان حاصل کنید زیرا اگر غلظت این کود کافی نباشد، ممکن است ریشه گیاه بسوزد و از بین برود.

جلبک دریایی برای درخت سنجد و عناب

زمان کوددهی درخت سنجد و عناب

کوددهی درختان سنجد و عناب را باید در زمان‌های مناسب انجام دهید زیرا مصرف نامناسب از این کود، می‌تواند به سلامت گیاه آسیب وارد کند. به طور معمول کود جلبک دریایی برای درخت سنجد و عناب را باید در اواسط پاییز تا اوایل بهار مصرف نمایید. کوددهی در این زمان کمک می‌کند میزان محصول‌دهی درختان تا حدود زیادی افزایش یابد و درختان نیز در برابر کم آبی، شوری خاک، آفات، حشرات، بیماری‌ها و… آسیب نبینند.

مزایای کوددهی درختان عناب و سنجد با استفاده از کود جلبک دریایی

 • افزایش گل‌دهی درختان
 • تولید محصولات بیشتر
 • افزایش حجم ریشه
 • از بین بردن آفات و بیماری‌ها
 • بهبود کیفیت خاک
 • برطرف کننده شوری خاک
 • تأمین املاح و مواد مورد نیاز درختان
 • افزایش وزن محصولات
 • کمک به از بین بردن علف‌های هرز
 • افزایش شادابی درختان
 • از بین بردن مواد شیمیایی موجود در خاک
 • تولید محصولات خوش طعم
 • از بین بردن مواد شیمیایی موجود در خاک
 • افزایش رطوبت موجود در خاک

سخن پایانی

درختان سنجد و عناب، نسبت به سایر درختان رشد سریع‌تری دارند و طول عمرشان هم بیشتر است. اما باید هر چند وقت یک‌بار، کار کوددهی را انجام دهید تا املاح ضروری و مورد نیاز به آن‌ها برسد. دقت داشته باشید؛ کود جلبک دریایی برای درخت سنجد و عناب را نباید به صورت بیش از اندازه و بدون آگاهی مصرف کنید زیرا این کود اگر به صورت استاندارد و مناسب مصرف نشود، نتیجه عالی ندارد و حتی ممکن است به سلامت گیاه نیز آسیب برساند. بنابر این توصیه می‌کنیم پیش از انجام عمل کوددهی، حتما آزمایش‌های لازم را انجام دهید تا بتوانید بهتر کمبودهای درختان و خاک زمین‌تان را تشخیص دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366