جلبک دریایی برای صیفی‌ جات

جلبک دریایی برای صیفی‌ جات

جلبک دریایی برای صیفی‌ جات

صیفی‌ جات در واقع به محصولات زراعی گفته می‌شود که کشاورزان در اوایل فصل بهار و تابستان آن‌ها را می‌کارند و معمولاً در اواسط تابستان یا اوایل فصل پاییز رشد می‌کنند و شما می‌توانید به راحتی در این زمان محصولات‌تان را برداشت نمایید. به‌ طور معمول صیفی‌جات از طریق گل‌دهی به وجود می‌آیند و جزو میوه‌ها به شمار می‌روند. نحوه کاشت و پرورش صیفی‌جات بسیار راحت است و به‌ همین ‌علت افراد زیادی اقدام به انجام این کار می‌کنند. بنابر این بهتر است از کود جلبک دریایی برای صیفی‌جات بهره بگیرید و با کمک آن محصولات باکیفیت و سالمی را برداشت کنید.

به‌ طور معمول کودهای زیادی برای صیفی‌جات وجود دارد که می‌توانید به‌ راحتی از آن‌ها استفاده کنید اما بهتر است بدانید که این نوع میوه‌ها یا محصولات به کودهای شیمیایی احتیاجی ندارند و باید با استفاده از کودهای طبیعی تغذیه شوند.

البته بهتر است پیش‌ از مصرف کود جلبک دریایی برای محصولات یا صیفی‌جات، حتماً از کارشناسان با تجربه مشورت بگیرید و آزمون خاک را هم انجام دهید تا بهتر نیازها و کمبودهای خاک را تشخیص دهید. کود جلبک دریایی کمک می‌کند خاک زمین‌تان بسیار غنی و حاصلخیز شود و رشد محصولات‌تان نیز دچار مشکل نشود.

نحوه تهیه کردن کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی به‌ طور کاملاً طبیعی تولید می‌شود و در ساختار آن از هیچ‌ گونه مواد شیمیایی و مضری استفاده نمی‌کنند. برای تهیه کردن این کود مغذی می‌توانید به راحتی آن را به‌ صورت آماده‌ شده از بازار تهیه کنید و یا این‌ که خودتان اقدام به تولید کنید. اگر زمانی قصد داشتید خودتان کود جلبک دریایی را آماده کنید، باید از اطراف دریا یا دریاچه‌ها، مقداری جلبک دریایی جمع‌آوری کنید.

بعد از جمع کردن جلبک‌های دریایی، باید آن‌ها را به‌ خوبی شستشو دهید و اجازه دهید به‌ طور کامل خشک شوند. هنگامی‌ که جلبک‌های دریایی خشک شدند، باید آن‌ها را آسیاب کنید تا کود جلبک دریایی پودری حاصل شود. برای آماده کردن کود جلبک دریایی مایع نیز باید مقداری آب به کود پودری اضافه کنید و اجازه دهید به همان صورت برای چند هفته باقی بماند.

کود جلبک دریایی به‌ طور معمول مزایای زیادی برای گیاهان دارد و کمک می‌کند مقاومت گیاهان در برابر بیماری‌ها و شرایط آب‌ و هوایی نامناسب افزایش یابد. کود  جلبک دریایی برای صیفی‌جات را نباید بدون آگاهی و تجربه استفاده کنید زیرا ممکن است نتیجه عالی به دست نیاید.

جلبک دریایی برای صیفی‌ جات

روش‌های استفاده از کود جلبک دریایی برای صیفی‌جات

کود جلبک دریایی را می‌توانید به روشی محلول پاشی استفاده کنید. در روش محلول پاشی، کود باید در آب مخلوط شود و قبل از تولید محصول با استفاده از سم‌پاش به قسمت‌های مختلف گیاه اسپری شود.

روش دیگری که می‌توانید از آن بهره بگیرید، روش آبیاری است. در روش آبیاری باید کود جلبک دریایی را با آب مخلوط کنید و سپس با استفاده از آب‌پاش آن را به خاک مورد نظرتان اضافه کنید. کود جلبک دریایی در روش آبیاری، جذب ریشه گیاه می‌شود و نتیجه بسیار عالی از خود به‌ جای می‌گذارد.

هنگام مخلوط کردن کود جلبک دریایی با آب، اطمینان حاصل کنید که غلظت کودتان به میزان کافی باشد زیرا ممکن است ریشه گیاه‌تان دچار آسیب شود و از بین برود. قبل از کشت بذر صیفی‌جات نیز می‌توانید کار کوددهی را انجام دهید و خاک زمین‌تان را حاصلخیز کنید. برای تغذیه کردن خاک زمین‌تان می‌توانید از روش کوددهی به‌ صورت پخش سطحی نیز استفاده کنید.

در این روش باید کود جلبک دریایی آسیاب شده را به‌ صورت مساوی بر روی خاک زمین‌تان پخش کنید و اجازه دهید به‌ مرور زمان با خاک مخلوط شود. بعد از انجام عمل کوددهی، بهتر است حتما کار آبیاری را هم انجام دهید زیرا با این کار، کود جلبک دریایی سریع‌تر فعال می‌شود و املاح ضروری و مورد نیاز را در اختیار خاک و گیاهان قرار می‌دهد.

زمان کوددهی صیفی‌جات

کود جلبک دریایی برای صیفی‌جات را باید در زمان‌های مناسب و به‌ موقع مصرف کنید تا نتیجه مطلوبی به دست آورید. از این ‌رو بهتر است بدانید؛ کوددهی در اوایل فصل بهار می‌تواند بسیار مناسب باشد و کمک کند محصولات باکیفیت‌تری برداشت کنید. البته باید دقت داشته باشید، پیش‌ از شروع باران‌های بهاری نباید کوددهی را انجام دهید زیرا ممکن است خاک در این زمان شسته شود و تمام کود و املاح مغذی در آن نیز از بین بروند.

زمان دیگری که می‌توانید در آن کار کوددهی را انجام دهید، فصل پاییز است. در اواخر فصل پاییز نیز می‌توانید کار کوددهی را انجام دهید و از این طریق گیاهان خود را شاداب‌تر و باکیفیت‌تر کنید. دقت داشته باشید کود دادن به گیاهانی که به‌ صورت بذر هستند و خیلی رشد نکرده‌اند، می‌تواند موجب آسیب رساندن به گیاه شود.

مقدار مصرف کود جلبک دریایی برای صیفی‌ جات

شما می‌توانید با توجه به نیاز خاک و گیاه‌تان، از مقدارهای مختلفی کود جلبک دریایی بهره بگیرید اما باید مواظب باشید که در میزان مصرف این کود نباید زیاد روی کنید. به‌ طور معمول نیز توصیه می‌شود در هر هکتار از زمین‌تان، از 10 کیلوگرم کود جلبک دریایی به‌ همراه 1000 لیتر آب استفاده کنید.

فواید کود جلبک دریایی برای صیفی‌ جات

 • شادابی بیشتر برگ‌ها
 • افزایش رشد گیاه
 • افزایش کیفیت و طعم محصولات
 • افزایش جذب مواد غذایی توسط گیاهان
 • رشد سریع محصولات
 • افزایش ماندگاری محصولات
 • افزایش مقاومت گیاهان در برابر بیماری‌ها، آفات و سرما
 • افزایش کلروفیل گیاه
 • از بین بردن علف‌های هرز
 • افزایش وزن محصولات
 • برطرف کننده شوری خاک
 • حفظ رطوبت بیشتر در خاک
 • تأمین فسفر و آهن برای گیاهان
 • از بین بردن باکتری‌های مضر
 • افزایش فعالیت باکتری‌های مفید
 • تقویت کننده ساقه و برگ گیاه
 • افزایش حجم ریشه
 • از بین بردن سموم و ناخالصی‌های موجود در خاک
 • افزایش مقاومت گیاه در برابر کم آبی

جلبک دریایی برای درخت لیمو

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کود جلبک دریایی شوک آمریکایی از اینجا بازدید کنید

 

 

سخن پایانی

کود جلبک دریایی برای صیفی‌جات بر خلاف سایر کودهای شیمیایی، هیچ گونه ضرر و عوارضی ندارد و کمک می‌کند ساختار دفاعی گیاه تا حدود زیادی افزایش یابد. البته باید دقت داشته باشید؛ زمانی نتیجه عالی از عمل کوددهی مشاهده خواهید کرد که به صورت اصولی و به موقع از آن بهره بگیرید. بنابر این بهتر است با در نظر گرفتن مطالب ذکر شده، کار کوددهی را انجام دهید. همچنین اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید، بهتر است حتما از افراد باتجربه کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366