جلبک دریایی برای نهال میوه

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

جلبک دریایی برای نهال میوه

جلبک دریایی منبع عالی مواد مغذی خاک است. حاوی نیتروژن، فسفر، منیزیم، پتاسیم، ید، کلسیم، اسیدهای آمینه، مواد مغذی ماکرو و میکرو، ویتامین ها، اکسین ها، سیتوکینین و اسید آبسیزیک (ABA) و سایر مواد معدنی و مواد مغذی کمیاب است. در این مقاله به منظور کسب آگاهی بیشتر در رابطه با جلبک دریایی برای نهال میوه بهتر است ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

 

نحوه استفاده از جلبک دریایی برای نهال میوه

در رابطه با استفاده از جلبک دریایی برای نهال میوه باید بدانید که پس از برداشت از جلبک دریایی باید آن را در اسرع وقت استفاده کنید. مشخص شده است که به رشد بهتر و عملکرد محصول در گیاهان کمک می کند. در خاک، دانشمندان افزایش ظرفیت نگهداری آب و افزایش میکروب های مفید را ثبت کرده اند. برای تغذیه بیشتر می توانید قبل از پیوند نهال ها، توده های جلبک دریایی را به پایه سوراخ ها اضافه کنید. به نظر می رسد که سیب زمینی، گوجه فرنگی، ریواس و مارچوبه به ویژه از این روش سود می برند، و باغبانان گزارش می دهند که با استفاده از جلبک دریایی، سبزیجات به میزان قابل توجهی بزرگتر رشد می‌کنند.

 

خرید کود مخصوص جلبک دریایی شوک برای نهال های میوه

 

روش استفاده از جلبک دریایی

چند روش برای استفاده از جلبک دریایی در باغ به علاوه اینکه چرا جلبک دریایی خاص است. جلبک دریایی کاربردهای زیادی دارد. زمانی آن را یک دارو می دانستند. برای مفاصل متورم، ما از ضماد جلبک دریایی استفاده می کنیم. اما جلبک دریایی نیز غذای خوبی است.

به طور سنتی، آن را بخار پز یا کباب می کنند، از آن در سوپ استفاده می کنند یا آن را خام می خورند. همچنین به عنوان علوفه برای دام ها و تولید کود استفاده می شود. کود جلبک دریایی هزاران سال است که برای بهبود کیفیت و ارتقاء رشد گیاه در خاک استفاده می شود.

در رابطه با استفاده از جلبک دریایی برای نهال میوه باید بدانید که اسکاتلندی ها سیستم هوشمندانه ای از برآمدگی ها و ترانشه های موازی برای پرورش نهال ابداع کردند که آن را کشت در بستر تنبل می نامند. سنگرها را حفر می کنند، جلبک دریایی را روی پشته ها لایه لایه می کنند و برای چند هفته می گذارند تا بپوسد. سپس با خاک سست از سنگرها پوشانده می شود و سیب زمینی در بالای آن کاشته می شود.

جلبک دریایی تنها کود مورد نیاز برای یک محصول پر رونق است. در فرانسه از جلبک دریایی مرجانی (قرمز) برای شیرین کردن خاک استفاده می شده است. مطالعات معاصر نشان داده است که جلبک دریایی قرمز حاوی 80 درصد آهک (کربنات کلسیم) است که می تواند PH خاک را افزایش دهد.

 

 

کود جلبک دریایی شوک مخصوص نهالستان میوه

 

جلبک دریایی چگونه به خاک کمک می کند

در رابطه با استفاده از جلبک دریایی برای نهال میوه باید بدانید که مطالعات نشان می دهد که جلبک دریایی حاوی موادی است که به بهبود ساختار خاک کمک می کند. آلژینات های ژله مانند در جلبک های دریایی قهوه ای ذرات خاک را به هم متصل می کنند. آنها حاوی فیتوهورمون های طبیعی محرک رشد، مواد مغذی مهم گیاهی مانند نیتروژن، فسفر، پتاسیم و بیش از 60 ماده مغذی جزئی و عناصر کمیاب هستند. اسیدهای آمینه مختلف رشد میکرو فلور را بهبود می بخشد که به نوبه خود باعث افزایش خاک می شود.

 

خرید کود جلبک دریایی 

نکات قابل توجه در بررسی استفاده از جلبک دریایی برای نهال میوه

در استفاده از جلبک دریایی برای نهال میوه مطالعات عصاره جلبک دریایی مورد استفاده در مرحله جوانه زنی (در مقایسه با گروه شاهد) نشان می دهد که گیاهان:

 • افزایش رشد ریشه و ساقه دارند.
 • شاخ و برگ، گل ها و میوه های سالم تر ایجاد می کنند.
 • مقاومت بیشتر در برابر آفات و بیماری ها دارند.

 

 

کود جلبک دریایی شوک مخصوص درختان میوه

 

چندین راه برای استفاده از جلبک دریایی در نهال میوه

 

 1. پیشگیری از بیماری

در یک مطالعه استرالیایی، محصولات تیمار شده با عصاره جلبک دریایی نسبت به بیماری‌های خاص مقاومت نشان دادند، از جمله:

■ آلبوگو کاندیدا، عامل زنگ تاول سفید در براسیکا.

■ اسکلروتینیا مینور، قارچی که به کاهو حمله می کند.

عصاره جلبک دریایی از Durvillaea potatorum، یک جلبک دریایی قهوه‌ای که فقط در نیمکره جنوبی یافت می‌شود، و Ascophyllum nodosum، یک جلبک دریایی قهوه‌ای موجود در حوضه اقیانوس اطلس شمالی.

 1. کنترل آفات

در رابطه با استفاده از جلبک دریایی برای نهال میوه باید بدانید که به نظر می رسد راب ها و حلزون ها جلبک دریایی را دوست ندارند. از جلبک دریایی به عنوان مالچ در باغ استفاده می کنند، با این حال، مراقب پاک کردن علف‌های هرز و زباله‌ها باشید.

 1. یک کود غنی

جلبک دریایی منبع عالی مواد مغذی خاک است. حاوی نیتروژن، فسفر، منیزیم، پتاسیم، ید، کلسیم، اسیدهای آمینه، مواد مغذی ماکرو و میکرو، ویتامین ها، اکسین ها، سیتوکینین و مواد مغذی کمیاب است. اگر می خواهید بوی جلبک دریایی در حال تجزیه در باغ را از بین ببرید، می توانید آن را بگذارید تا خشک شود، سپس آن را خرد کرده و روی خاک بپاشید. مقدار کمی جلبک دریایی خشک شده را می توان در یک غذاساز قدیمی آسیاب کرد و در اطراف گیاهان پاشید. دام ها نیز از آن سود می برند.

 1. مالچ برای کنترل علف های هرز و حفاظت از خاک

در رابطه با استفاده از جلبک دریایی برای نهال میوه جلبک دریایی به عنوان مالچ خوب عمل می کند زیرا سنگین است و از بین نمی رود، اما همچنان متخلخل است، بنابراین ریشه های گیاه می توانند هوا را دریافت کنند. امتیاز این است که هیچ شانسی برای معرفی بذر علف های هرز وجود ندارد. همچنین رطوبت را در خاک حفظ می کند و نیاز به آبیاری را کاهش می دهد.

 1. چای جلبک دریایی درست کنید

اگر مقدار محدودی جلبک دریایی دارید، کود مایع گزینه خوبی است. همچنین بهترین راه برای دادن مواد مغذی به گیاهان گلدانی است.

 • یک سطل یا ظرف بزرگ را نیم تا سه چهارم با جلبک دریایی پر کنید.
 • آب اضافه کنید تا زمانی که جلبک دریایی فقط پوشانده شود.
 • روی آن را بپوشانید و بگذارید حداقل سه هفته بماند، گهگاهی هم بزنید – سطل را دور از خانه و همسایه ها قرار دهید زیرا بو می تواند کاملاً شدید باشد.

 

سخن پایانی:

در رابطه با استفاده از جلبک دریایی برای نهال میوه دانشمند دریایی، جلبک‌های دریایی در نیوزیلند سطوح بالاتری از سولفات‌ها و سایر ترکیبات تولید می‌کنند. یک مطالعه در ایالات متحده که کود برگی بر پایه جلبک دریاییAgriSea  (ساخته شده در نیوزیلند) را با محصولات مشابه ایالات متحده مقایسه کرد، نشان داد که محصولات ایالات متحده باید 10 برابر نرخ استفاده شود تا نتایج مشابه محصول AgriSea بدست آید.

AgriSea از جلبک دریایی قهوه ای بومی نیوزلند Ecklonia radiata استفاده می کند. در این حوزه می توانید از انواع اسید هیومیک از قبیل مایع و پودر برای نهال میوه استفاده کنید، اما نوع مایع آن بهتر است. سعی کنید از اسید هیومیک شوک آمریکایی20 لیتری استفاده کنید. در حقیقت استفاده همزمان از اسید هیومیک شوک و جلبک دریایی شوک آمریکایی کارایی آن ها را در محصول افزایش می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کود جلبک دریایی آمریکایی اینجا کلیک کنید.

 

جلبک دریایی برای نهال میوه
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *