جلبک دریایی برای زرشک

جلبک دریایی برای زرشک

جلبک دریایی برای زرشک

زرشک، درختچه‌ای تیغ‌دار و بسیار زیبا است که ارتفاع آن می‌تواند به 1 الی 5 متر برسد. برگ‌های این درخت به‌ صورت بیضی‌ شکل هستند و میوه‌های قرمز رنگ بسیار خوشمزه و ترشی هم دارند. در واقع زرشک جزو با ارزش‌ ترین محصولاتی است که مزایای زیادی دارد و افراد زیادی هر ساله اقدام به کشت درخت آن می‌کنند. بنابر این اگر شما هم علاقه‌مند به پرورش و نگهداری از درخت زرشک هستید، بهتر است با نحوه کوددهی و مراقبت از آن آشنایی کافی داشته باشید. کود جلبک دریایی برای زرشک یک انتخاب عالی است که نباید از آن غافل شوید.

شما می‌توانید به جای بهره گرفتن از کودهای شیمیایی، از این کود غنی استفاده کنید. کوددهی به‌ موقع و مناسب زرشک، بسیار عالی است و می‌تواند به شما کمک کند محصولات زیادی را برداشت کنید. کود جلبک دریایی به‌ طور معمول خواص زیادی دارد و موجب می‌شود میزان محصول‌دهی‌تان افزایش یابد و دچار ضرر نشوید.

استفاده از این کود طبیعی بسیار راحت است و هر کسی می‌تواند به‌ راحتی از آن بهره بگیرد. کود جلبک دریایی کمک می‌کند آلودگی‌ها و ناخالصی‌های موجود در خاک از بین بروند و جلوی پوسیدگی ریشه را هم می‌گیرد. این کود مغذی کمک می‌کند خاک برای مدت طولانی‌تری مرطوب بماند و اجازه ندهد ریشه آن خشک شود.

کود جلبک دریایی حاوی املاح و مواد معدنی مفیدی همچون فسفر، پتاسیم، نیتروژن، گوگرد، آهن، روی، کلسیم، منگنز، بور و آمینو اسیدهای مختلف است. در واقع برای افزایش رشد شاخه‌ها، میوه و ریشه‌ درخت زرشک لازم است هر چند وقت یک‌ بار از کود جلبک دریایی بهره بگیرید و این املاح و مواد مورد نیاز را در اختیار گیاه قرار دهید. در ادامه مطلب نیز بهتر است ما را همراهی کنید تا بیشتر با نحوه، زمان و دیگر نکات مهم درباره کوددهی زرشک آشنا شوید.

مناسب‌ ترین روش برای کوددهی درخت زرشک با استفاده از جلبک دریایی

با توجه به این‌ که زرشک مواد ضروری و مورد نیاز خود را از طریق سیستم ریشه دریافت می‌کند، بهتر است کار کوددهی را به‌ صورت پخش سطحی، آبیاری یا مستقیم انجام دهید. شما می‌توانید کود جلبک دریایی برای زرشک را به سطح خاک اضافه کنید و اجازه دهید به‌ مرور زمان جذب ریشه شود.

در این روش نباید خاک زمین مورد نظرتان را زیر و رو کنید زیرا با انجام دادن این کار ممکن است به ریشه‌ درخت آسیب جدی وارد شود. به‌ جای آن باید اجازه دهید کود توسط کرم‌های خاکی یا سایر موجودات دیگری که در خاک زندگی می‌کنند به ریشه برسد.

هنگام پاشیدن کود بر روی زمین، باید مواظب باشید که کود بر روی شاخه و برگ‌ها پاشیده نشود زیرا این کار موجب آسیب دیدن درختچه زرشک خواهد بود.

در روش مستقیم یا آبیاری نیز، باید کود جلبک دریایی را با مقدار مناسبی از آب مخلوط کنید تا کاملا یک‌دست شود. دقت داشته باشید اگر غلظت کود جلبک دریایی زیاد باشد، ریشه درخت می‌سوزد و از بین می‌رود. پس‌ از تهیه کردن کود جلبک دریایی، باید آن را به‌ صورت مستقیم پای درخت بریزید تا جذب ریشه شود.

خرید جلبک دریایی برای زرشک

میزان مصرف کود جلبک دریایی برای درخت زرشک

در مصرف کود جلبک دریایی نباید زیاده‌روی کنید زیرا این کار می‌تواند گیاه را از بین ببرد. بنابر این بهتر است بدانید؛ میزان مصرف کود جلبک دریایی برای زرشک به سن گیاه و جنس خاک بستگی دارد. شما باید کوددهی درختان را با افزایش سن درخت افزایش دهید و در سال‌های اول و دوم، از مقدار کود کمتری بهره بگیرید.

بهترین زمان برای کوددهی درخت زرشک با استفاده از جلبک دریایی

به طور معمول زرشک را می‌توانید در زمان‌های مختلفی با کمک این کود ارگانیک تغذیه کنید. اما دقت داشته باشید که حتما باید هنگام اولین دوره شروع فصل رشد، 1 ماه بعد از رشد درخت و بعد از برداشت محصول، کار کوددهی را انجام داد.

نکات مهم برای کوددهی درخت زرشک

 • بعد از انجام عمل کوددهی، بهتر است کار آبیاری را هم انجام دهید زیرا این کار کمک می‌کند رطوبت خاک بهتر حفظ شود و کود سریع‌تر تجزیه شود.
 • به‌ هیچ‌ عنوان بوته زرشک را با استفاده از کودهای شیمیایی تغذیه نکنید زیرا این کودها ممکن است باعث شوند ریشه گیاهان از بین برود.
 • کود جلبک دریایی را به‌ صورت مساوی بر روی خاک و اطراف پای بوته پخش کنید.
 • این کود باید از تنه درخت فاصله مناسبی داشته باشد و بر روی شاخه و برگ‌ها نیز پاشیده نشود.
 • اگر در رابطه با کوددهی درخت زرشک تجربه کافی ندارید، توصیه می‌کنیم این کار را انجام ندهید و یا این‌ که از افراد ماهر کمک بگیرید.
 • به هیچ عنوان کود جلبک دریایی را با کودهای شیمیایی مخلوط نکنید زیرا ممکن است مزایای آن از بین برود. به‌ جای این کار می‌توانید سراغ کودهای طبیعی دیگر بروید و نتیجه مطلوب‌تری به دست آورید.

مزایای کود جلبک دریایی برای درخت زرشک

 • کود جلبک دریایی برای زرشک مانند یک محافظ عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد مقاومت آن در برابر عوامل و شرایط محیطی سخت کاهش یابد.
 • با استفاده از این کود می‌توانید ریشه بوته زرشک را تقویت کنید و از خشک شدن آن نیز جلوگیری نمایید.
 • کود جلبک دریایی کمک می‌کند باکتری‌های مضر موجود در خاک از بین بروند و به‌ جای آن‌ها، فعالیت باکتری‌های مفید را افزایش می‌دهد.
 • اگر خاک زمین‌ مورد نظرتان شور است، به‌ راحتی می‌توانید از جلبک دریایی استفاده کنید و ساختار خاک را به‌ خوبی اصلاح نمایید. البته برای انجام دادن این کار و نتیجه گرفتن عالی، باید دوره کوددهی را به‌ طور کامل انجام دهید.
 • کود مفید جلبک دریایی، تمام مواد غذایی را برای درخت زرشک فراهم می‌کند و اجازه نمی‌دهد کمبود تغذیه‌ای برای آن وجود داشته باشد.
 • شما می‌توانید به راحتی با کمک کود جلبک دریایی، جلوی رشد علف‌های هرز اطراف بوته زرشک را بگیرید و اجازه ندهید آن‌ها از مواد غذایی درخت تغذیه کنند.

جلبک دریایی برای درخت لیمو

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کود جلبک دریایی شوک آمریکایی از اینجا بازدید کنید

 سخن پایانی

فراموش نکنید که بوته‌های زرشک علاوه‌بر آبیاری منظم، هرس مناسب، خاک غنی و نور، به کوددهی و تغذیه کافی نیز احتیاج دارند. بنابر این بهتر است با توجه به مطالب ذکر شده در این مقاله، از کود جلبک دریایی برای زرشک استفاده کنید و میزان تولید محصولات‌تان را تا حدود زیادی افزایش دهید. البته سعی کنید در میزان مصرف این کود طبیعی، تعادل داشته باشید و بیش از حد کار کوددهی را انجام ندهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366