جلبک دریایی برای درخت زرد آلو

جلبک دریایی برای درخت زرد آلو

جلبک دریایی برای درخت زرد آلو

اگر اقدام به کاشت درخت زرد آلو کرده‌اید و می‌خواهید آن را به بهترین شکل ممکن بارور کنید، باید کوددهی صحیح را در اولویت اقدامات‌تان قرار دهید. در واقع کوددهی درختان زرد آلو با استفاده از یک کود مفید و مغذی، کمک می‌کند کیفیت محصولات تا حدود زیادی افزایش یابد و مقاومت درخت نیز در برابر عوامل محیطی آسیب‌زا افزایش یابد. البته برای به دست آوردن نتیجه‌ای مطلوب، نباید خیلی سراغ کودهای شیمیایی بروید. کود جلبک دریایی برای درخت زرد آلو، یکی از بهترین گزینه‌هایی است که مزایای زیادی دارد.

این کود مفید ساختار طبیعی دارد و در آن مواد شیمیایی به کار نرفته است. با مصرف کود جلبک دریایی می‌توانید خیلی سریع، تمام نیازهای درخت زرد آلو را تأمین نمایید و ساختار خاک را هم بهبود دهید. با مصرف این کود آلی می‌توانید میزان رطوبت خاک را افزایش دهید و اجازه ندهید ریشه درخت‌تان خشک شود و از بین برود.

طریقه مصرف کود جلبک دریایی برای درختان زرد آلو، بسیار راحت است و هر کسی می‌تواند به سادگی این کار را انجام دهد. بنابر این اگر شما هم می‌خواهید با نحوه مصرف صحیح کود جلبک دریایی و نکات مهم درباره آن آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب همراه ما بمانید.

جلبک دریایی برای درخت زرد آلو

نحوه کوددهی درختان زرد آلو با کود جلبک دریایی

درخت زرد آلو به طور معمول برای رشد مناسب، به پتاسیم و روی نسبتا زیادی احتیاج دارد و اگر این املاح به میزان کافی به آن‌ها نرسد، ممکن است دچار آسیب شود و از بین برود. از این رو توصیه می‌شود؛ برای تشخیص کمبودهای موجود ابتدا خاک زمین باغ خود را مورد آزمایش قرار دهید و سپس کار کوددهی با استفاده از جلبک دریایی را انجام دهید.

به طور معمول بر روی جلد اکثر کودها، دستورالعمل‌های لازم برای مصرف ذکر شده است اما ممکن است این توضیحات، خیلی جامع نباشند. کوددهی درختان زرد آلو را می‌توانید به 3 روش؛ محلول پاشی، چال کود و آبیاری، انجام دهید. در روش محلول پاشی باید قبل از هر چیزی، کودی مناسب تهیه کنید و سپس آن را با مقدار مناسبی آب مخلوط نمایید.

دقت داشته باشید که غلظت کود جلبک دریایی برای درخت زرد آلو، به میزان کافی باشد زیرا اگر مقدار آب یا کود نامناسب باشد، ممکن است نتیجه عالی به دست نیاورید و تمام زحمات‌تان نیز به هدر برود. بعد از تهیه کردن یک محلول رقیق با غلظت کافی، می‌توانید آن را به داخل تانکر مخصوص یا سم‌پاش بریزید و سپس با احتیاط به قسمت‌های مختلف درخت اسپری نمایید. کود جلبک دریایی در روش محلول پاشی، از طریق برگ جذب درخت می‌شود و از این طریق اثر خود را به جای می‌گذارد.

در روش چال کود نیز باید کود جلبک دریایی را به صورت جامد تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید. برای انجام دادن این روش کافی است در فاصله مناسبی از درخت، یک چاله با عمق 30 الی 50 سانتی‌متر ایجاد کنید و سپس کود را داخل آن بریزید. بعد از ریختن کود به داخل گودال، باید با استفاده از خاک روی آن را بپوشانید تا کود از بین نرود و بتواند اثر خود را به خوبی بر روی ریشه به جای بگذارد.

برای به دست آوردن نتیجه‌ای بهتر، می‌توانید در آخر کار آبیاری را هم انجام دهید. با اضافه کردن مقداری آب به محل دفن کود، کمک می‌کنید کود سریع‌تر تجزیه شود و اثر خود را به جای بگذارد. البته دقت داشته باشید که در مصرف آب زیاده‌روی نکنید تا خاصیت کود از بین نرود.

روش دیگری که می‌توانید به سادگی از آن بهره بگیرید، روش آبیاری یا مستقیم است. در این روش باید کود جلبک دریایی برای درخت زرد آلو را با مقدار مناسبی از آب مخلوط کنید تا یک‌دست شود و غلظت مناسبی داشته باشد. بعد از آن کافی است محلول حاصل شده را پای درخت بریزید تا جذب ریشه درخت شود و در کم ترین زمان ممکن، اثر خود را بر روی ریشه، میوه‌ها و دیگر اجزای درخت به جای بگذارد.

زمان تغذیه درختان زردآلو

به طور معمول زمان دقیق و مشخصی برای مصرف کود جلبک دریایی وجود ندارد و شما می‌توانید با توجه به نیاز درختان زرد آلو، در زمان‌های مختلف از این کود بهره بگیرید. معمولا باغدارانی که قبل کشت درخت زرد آلو، خاک خود را با استفاده از کود جلبک دریایی تغذیه می‌کنند، محصولات بیشتری برداشت می‌نمایند. بنابر این به شما نیز توصیه می‌کنیم حتما پیش از کاشت نهال زرد آلو، کار کوددهی را انجام دهید تا ساختار خاک‌تان اصلاح شود و تمام ناخالصی‌های موجود در آن نیز از بین برود.

بعد از رشد درخت زرد آلو و میوه دادن آن هم می‌توانید از کود جلبک دریایی بهره بگیرید و درختان خود را تقویت کنید. اگر کوددهی درختان را در فصل بهار انجام دهید، می‌توانید جلوی ریزش شکوفه‌ها را بگیرید و در آخر نیز محصولات‌ سالم‌تر و بیشتری برداشت نمایید.

دقت داشته باشید؛ در اواخر فصل بهار و تابستان از کود جلبک دریایی استفاده نکنید زیرا این کار موجب تحریک رشد درخت در اواخر تابستان می‌شود و در نتیجه ممکن است درخت بیشتر در معرض آسیب‌های زمستانی مانند یخ‌زدگی قرار بگیرد.

جلبک دریایی برای درخت زرد آلو

میزان مصرف کود جلبک دریایی برای درختان زرد آلو

میزان مصرف این کود نیز مانند سایر کودها، به عوامل مختلفی همچون سن درخت، جنس خاک، شرایط آب و هوایی، فصل، کمبودهای موجود در خاک و… بستگی دارد و باغداران باید با در نظر گرفتن این موارد، میزان مناسبی از کود را استفاده کنند. البته به طور کلی می‌توان گفت؛ مقدار مناسب کود جلبک دریایی برای هر درخت، بین 300 الی 500 گرم است.

سخن پایانی

دقت داشته باشید که کود جلبک دریایی برای درخت زرد آلو، نباید به صورت خودسرانه مصرف شود زیرا با این کار اصلا نتیجه مطلوبی را مشاهده نخواهید کرد. برای افزایش کیفیت محصولات و تقویت درخت نیز بهتر است هر سال خاک زمین باغ‌تان را آزمایش کنید تا بدانید چه کمبودهایی در آن وجود دارد و بهتر آن‌ها را فراهم نمایید. به طور معمول باغدارانی که این موارد و نکات مهم را در نظر داشته باشند، می‌توانند میوه‌های زیادی را برداشت کنند و جلوی آسیب رسیدن به درخت و خاک را هم تا حدود زیادی بگیرند. بنابر این پیشنهاد می‌کنیم نسبت به مطالب ذکر شده در این مقاله بی‌تفاوت نباشید و حتما آن‌ها را در نظر بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366