جلبک دریایی برای درخت بادام

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

جلبک دریایی برای درخت بادام

امروزه افراد زیادی اقدام به کاشت درخت بادام می‌کنند زیرا بادام ارزش غذایی بسیار زیادی دارد و اگر درختان به باردهی مناسبی برسند، می‌توانید سود عالی از فروش آن‌ها به دست آورد. البته درخت بادام برای رشد، به نگهداری خاصی نیاز دارد و باغداران باید به یک‌سری نکات مهم در این زمینه توجه داشته باشند. به طور معمول یکی از مهم‌ترین مواردی که در این زمینه نباید نادیده بگیرید، عمل کوددهی است. از این رو بهتر است بدانید؛ جلبک دریایی برای درخت بادام می‌تواند گزینه عالی باشد.

برای انجام دادن کوددهی درختان، نباید سراغ هر نوع کودی بروید زیرا تمام کودها از ساختار غنی و کاملی برخوردار نیستند و می‌توانند به ریشه یا دیگر قسمت‌های درخت آسیب وارد کنند. کود جلبک دریایی جزو بی‌نظیرترین کودهایی است که می‌توانید با خیال راحت از آن بهره بگیرید.

این کود مزایای بسیار زیادی دارد و ساختار آن به‌ صورت طبیعی است. باغداران و افرادی که از این کود به‌ شکل اصولی و صحیح بهره بگیرند، می‌توانند نتایج بسیار عالی مشاهده کنند و محصولات بیشتری داشته باشند. بنابر این اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره کوددهی درختان بادام با استفاده از کود جلبک دریایی به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما بمانید.

نحوه مصرف کود جلبک دریایی برای درختان بادام

به‌ طور معمول کوددهی درختان بادام را می‌توانید به 3 صورت؛ محلول پاشی، آبیاری و چال کود انجام دهید. در روش محلول پاشی ابتدا باید کود مورد نظرتان را تهیه کنید و سپس آن را با مقدار مناسبی آب مخلوط نمایید. بهتر است بدلنید که کود جلبک دریایی به صورت مایع و پودری در بازار وجود دارد و شما می‌توانید هر کدام از آن‌ها را که خواستید، برای خود تهیه کنید.

بعد از مخلوط کردن این کود با آب، باید اطمینان حاصل کنید که غلظت آن به میزان کافی است زیرا اگر کودتان غلظت خوبی نداشته باشد، ممکن است نتیجه مطلوبی را مشاهده نکنید و دچار ضرر شوید. بعد از آماده کردن محلول موردنظر، باید یک سم‌پاش مناسب نیز آماده کنید و کودتان را داخل آن بریزید. سپس با احتیاط آن را به تمام قسمت‌های درخت اسپری کنید تا کود جذب شاخه و برگ‌های درخت شود و اثرات خود را بر روی آن‌ها به‌ جایی بگذرد.

در روش بعدی؛ جلبک دریایی برای درخت بادام را می‌توانید به‌ صورت چال کود استفاده کنید. در این شرایط باید سراغ کود جلبک دریایی خشک‌ شده بروید و آن را با آب مخلوط نکنید. بعد از تهیه کردن یک کود مناسب و مفید، باید در قسمت سایه‌ انداز درخت یک گودال با عمق مناسب ایجاد کنید. دقت داشته باشید که عمق گودال خیلی زیاد نباشد و ریشه‌های درخت نیز مشخص نباشند. زیرا اگر کود به طور مستقیم با ریشه تماس پیدا کند، ریشه‌ها می‌سوزند و از بین می‌روند.

بعد از ایجاد کردن گودال، باید کود جلبک دریایی را در آن بریزید و سپس با کمک خاک، گودال را به‌ صورت مجدد پر کنید. برای به دست آوردن نتیجه مطلوب‌تر، می‌توانید بعد از اتمام کار و مقداری آب نیز به محل مورد نظرتان اضافه کنید تا کود اثرات خود را سریع‌تر به‌ جای می‌گذارد.

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید از آن برای کوددهی درختان بادام بهره بگیرید، روش مستقیم یا آبیاری است. در این روش نیز باید کودتان را با مقدار مناسبی آب مخلوط نمایید تا ماده‌ای یک‌دست و رقیق حاصل شود. سپس آن را به‌ صورت مستقیم به پای درخت بریزید تا جذب ریشه شود. این روش به طور معمول می‌تواند مزایای زیادی را به‌ همراه داشته باشد اما و اگر آن را به‌ صورت صحیح انجام ندهید، ممکن است زحمات‌تان به هدر برود و درختان نیز دچار آسیب شوند.

 

جلبک دریایی برای درخت بادام

 

بهترین زمان برای انجام عمل کوددهی درختان بادام

به طور معمول می‌توان گفت؛ بهترین زمان برای تغذیه کردن درختان بادام، هنگامی است که میوه‌های آن را چیده‌اید. بنابر این بهتر است از فصل پاییز اقدام به کوددهی درختان بادام با استفاده از کود جلبک دریایی کنید و این کار را تا سال بعد با توجه به شرایط باغ و درختان‌تان ادامه دهید.

جلبک دریایی برای درخت بادام را می‌توانید در دوره رشد گیاه نیز مصرف نمایید اما در این زمان باید دقت‌تان را بسیار بالا ببرید و این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. همچنین اگر می‌خواهید آسیبی به درختان‌تان وارد نشود، بهتر است در میزان مصرف کود جلبک دریایی نیز زیاده‌روی نکنید زیرا کوددهی بیشتر از حد اصلا خوب نیست و آسیب‌هایی را به‌دنبال دارد.

نکات مهم برای کوددهی درختان بادام با استفاده از جلبک دریایی

  • سعی کنید برای کوددهی به روش آبیتری، در هر هکتار از باغ‌تان حدود 2 الی 3 کیلوگرم کود جلبک دریایی استفاده کنید.
  • اگر قصد داشتید کود جلبک دریایی را با دیگر کودها یا سموم مخلوط نمایید، حتما از کارشناسان کشاورزی مشورت بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.
  • اگر خاک باغ‌تان شور است، سعی کنید به‌ صورت مرتب از کود جلبک دریایی بهره بگیرید تا بعد از مدتی شوری آن به‌ طور کامل برطرف شود.
  • هنگام مخلوط کردن کود جلبک دریایی با آب، اطمینان حاصل نمایید که غلظت آن به میزان کافی باشد.
  • برای برای به دست آوردن نتیجه عالی‌تر از کوددهی، سعی کنید آزمایش‌های خاک یا آب را انجام دهید زیرا با انجام این کار، بهتر با کمبودهای خاک آشنا می‌شوید و می‌توانید آن‌ها را سریع‌تر برطرف نمایید.
  • برای کوددهی درختان بادام، سعی کنید یک برنامه‌ریزی دقیق و مشخص در نظر بگیرید و این کار را به یک زمان کوتاه محدود نکنید.
  • به دستور العمل‌های ذکر شده بر روی جلد و میزان مصرف کود توجه داشته باشید ‌و به صورت خودسرانه از آن استفاده نکنید.

خرید کود جلبک دریایی برای درخت بادام

خرید کود جلبک دریایی 

سخن پایانی جلبک دریایی برای درخت بادام

کود جلبک دریایی برای درخت بادام مزایای زیادی دارد و اگر در زمان مناسب به میزان کافی از آن بهره بگیرید، می‌توانید نتایج مثبتی را مشاهده کنید. کود جلبک دریایی می‌تواند مقاومت درختان بادام را در برابر کم‌آبی، آفات، حشرات، بیماری‌ها و یخ‌زدگی افزایش دهد و اجازه ندهد آسیبی به درخت وارد شود. همچنین این کود موجب شادابی و افزایش محصولات می‌شود و ساختار خاک را نیز بسیار حاصلخیزتر می‌کند.  بنابر این بهتر است خیلی سراغ کودهای شیمیایی مضر نروید و به جای آن‌ها، از این کود غنی بهره بگیرید.

جلبک دریایی برای درخت بادام
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *