رشد سریع سانسوریا

رشد سریع سانسوریا

کود مخصوص رشد سریع سانسوریا :

جهت خرید کود مناسب سانسوریا در بسته بندی 250 سی سی مناسب مصارف خانگی ار بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید.

این کود جهت رشد سریع سانسوریا و همچنین افزایش پاجوش سانسوریا کاربرد زیادی دارد.

رشد سریع سانسوریا :

برای افزایش پاجوش سانسوریا از اینجا دیدن کنید.

در ادامه به معرفی کلی گیاه سانسوریا و نحوه ی نگهداری آن می پردازیم.

سانسوریا گیاهی سفت و سخت است که دارای برگ های بلند و پهن است. به دلیل سازگاری و تحمل آنها ، اغلب از آنها به عنوان گیاه استفاده می شود. برگهای گسترده آنها سموم و دی اکسید کربن را خیس کرده و اکسیژن تولید می کند تا به تصفیه هوا در اتاق کمک کند.
اگرچه آنها مقاومت زیادی دارند ، برای اینکه سالم بمانند ، اما در هر صورت به مراقبت خاصی نیاز دارند. اگر یک گیاه سالم را انتخاب کنید ، محیطی مناسب درست کنید و آن را به طور صحیح حفظ کنید ، سانسوریا شما یک زندگی طولانی و سالم خواهد داشت.

انواع گل سانسوریا
گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا بهترین گیاهان خانگی برای مبتدیان است. در زیر برخی از عواملی که باعث رشد گیاه سانسوریا بصورت گلدان یا روش افقی می شود ، ذکر شده است.
1.یک گلدان و خاک مناسب برای رشد گیاه سانسوریا انتخاب کنید.
2.آب و نور خورشید را به مقدار لازم در اختیار گیاهان قرار دهید.
3.مراقب گیاهان خود در باغ باشید که از کمبود مواد مغذی ، آفات و مشکل بیماری ها رنج می برند.
4.در این صورت ، از کود مناسب سانسوریا برای گیاهان برای جلوگیری از آفات و بیماریها و همچنین برای بهبود سلامتی گیاه استفاده کنید.
گلدان مورد نظر به اندازه 6 اینچ از هر دو عرض و عمق را برای رشد گیاه ما برای بذر کاری شروع كنید. در صورت لزوم از یک گلدان سفالی یا سرامیکی استفاده کنید که سوراخ هایی در انتها برای تخلیه مناسب دارد.
قبل از کاشت بذرها در گلدان ها آنها را با آب گرم بشویید تا روند جوانه زنی سریعتر شود. سپس اجازه دهید تا مدتی خشک شود.

ترکیب خاک مناسب سانسوریا

رشد سریع سانسوریا

اگرچه این گیاهان نگران نوع خاک نیستند ، از یک ترکیب گلدان خانگی ، مخلوط کاکتوس یا خاک قرمز استفاده کنید. همچنین می توانید ذغال سنگ نارس نارگیل ، خاک ساختاری یا خاک رس را برای رشد گیاهان سانسوریا در منازل در خانه ترجیح دهید. شرایط مطلوب پی اچ خاک برای رشد سریع گیاه 5/5-5/5 است.

کود مناسب سانسوریا
آبیاری گیاه سانسوریا

برای هر چند روز یکبار  گیاه را به طور کامل آب دهید و هنگام بالغ شدن میزان تأمین آب را افزایش دهید. آب را در کناره‌های گیاه برای مرطوب نگه داشتن خاک و در فصل زمستان کمتر کنید. هنگامی که گیاه بالغ می شود ، برای رسیدن به گونه های کوتوله و شکوفه های گل ها در فصل تابستان به 2-3 متر ارتفاع می رسد.

کود مخصوص سانسوریا

نور خورشید مورد نیاز گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا ، نور کامل خورشید را ترجیح می دهد تا به سرعت در شرایط آب و هوایی گرم رشد کند. اطمینان حاصل کنید که گیاه حداقل 6-8 ساعت در روز نور دریافت می کند. برای حفظ دمای مطلوب 65-80F هنگام کاشت در محیط داخلی. اگر دمای زیر 41 درجه فارنهایت باشد ، این گیاه زنده نخواهد ماند.

باروری به وسیله کود مناسب سانسوریا یا کود مخصوص سانسوریا

گیاه برای اطمینان از رشد سریع و شکوفا کردن گل ها به کود مناسب سانسوریا متعادل نیاز دارد. کود مناسب سانسوریا نظیر ان پی کا (نیتروژنفسفر-پتاسیم) در گیاهان با نسبت 7-4-10 در فصل بهار برای استقرار ریشه استفاده می شوند. همچنین می توانید مواد آلی مانند کمپوست ، کود یا مالچ را به خاک اضافه کنید.

خواص گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا به عنوان یکی از 10 گیاه برتر تصفیه هوا ذکر شده است که می توانید به راحتی در منازل خود در خانه پرورش دهید. با بهبود کیفیت هوا در اتاق خواب به خواب بهتر کمک می کند.
این گیاهان کم کار و کم تحرک هستند ، برای رسیدگی به سانسوریا نیاز به حداقل مراقبت است (هفته ها مورد غفلت قرار می گیرند) و مواد مضر را به بی ضرر تبدیل می کنند.
طبق نظرسنجی انجام شده توسط مطالعه هوای پاک ناسا ؛ 15 گیاه جاذب آلاینده را پیشنهاد می کند که از این میان گیاه سانسوریا 87 درصد سموم مضر مانند بنزن ، زایلن و تری کلر اتیلن موجود در هوا را برای هر 24 ساعت از بین می برد و اثرات سندرم ساختمان بیمار را خنثی می کند.
در اینجا ما برخی از مزایای احتمالی گیاهان مار را به اشتراک گذاشتیم.
1.کیفیت خواب را بهبود می بخشد
بطور کلی ، گیاهان فرآیند فتوسنتز را انجام می دهند ، یعنی گیاهان دی اکسید کربن مصرف می کنند و در طول روز اکسیژن ساطع می کنند و روند آن در زمان شب معکوس است.

خواص گیاه سانسوریا
در حالی که گیاهان سانسوریا دی اکسید کربن را به خود اختصاص داده و در هنگام شب اکسیژن ساطع می کنند ، که این عامل فرایند خواب را بهبود میبخشد.

2.عصاره گیاه سانسوریا

رشد سریع سانسوریا

امروزه با افزایش تقاضا برای کیسه های کاغذی سازگار با محیط زیست ، یک روش جایگزین جدید برای تولید کیسه های سازگار با محیط زیست با استفاده از استخراج فیبر از گیاهان مار یافت می شود.
برای به دست آوردن فیبر گیاه سانسوریا ، گیاه سانسوریا را به مدت 3 هفته در آب خیس کنید ، بشویید و سپس خشک کنید. الیاف به دست آمده از گیاه مار صاف ، خامه ای بوده و در صنایع نساجی مورد استفاده قرار می گیرند.
جدا از این الیاف همچنین برای تزئینات داخلی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
3.آب گیاه سانسوریا
از برگ گیاه سانسوریا برای معالجه زونا استفاده می شود و آب عصاره ای از برگ مار به عنوان درمانی برای درد گوش ، فارنژیت (گلودرد) و احتراق (تغییر صدای غیرطبیعی) در گوش فرو می رود.

3.گیاه سانسوریا به عنوان دستگاه تصفیه هوا

طبق آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ، هوای داخل خانه 5 برابر بیشتر از هوای بیرون آلوده است. برای تصفیه هوا در اتاق خود ، 6-8 گیاه سانسوریا کوچک را برای هر نفر یا یک گیاه بزرگ بیش از 100 فوت مربع قرار دهید.
این هوا با از بین بردن 107 آلاینده مضر هوا موجود در هوا مانند مونوکسید کربن ، کلروفرم ، بنزن ، فرمالدئید هوا را تازه می کند و به شما در سالم ماندن کمک می کند.
4.مبارزه با آلرژی
گیاه سانسوریا معمولاً سموم را جذب می کند و اکسیژن را در جو آزاد می کند. یعنی گیاه با کاهش آلرژن های موجود در هوا ، رطوبت موجود در هوا را آزاد می کند.
اگر شخصی از آلرژی رنج می برد؛ او باید چنین گیاه مار دوستانه ، طبیعی و سالم را پیدا کند تا در طول زندگی خود از آلرژی و قوی تر بماند.

زمان کوددهی سانسوریا
5.برای افراد دیابتی
مطالعات نشان می دهد که برگ گیاه سانسوریا برای بیماران دیابتی مناسب است. هنگامی که آنها برگ (جوشانده) مصرف می کنند ، میزان قند خون و افزایش تراکم دانه در سلولهای بتا لوزالمعده کاهش می یابد.
آنتی اکسیدانهای قدرتمند موجود در گیاه سانسوریا همچنین به جلوگیری از تشکیل سلولهای توموری یا سرطانها در انسان کمک می کند.
6.کالوسایت انگشتان دست و انگشتان پا
از برگهای گیاه سانسوریا در فرمولاسیون پمادها برای درمان حساسیت (پوست خشن) انگشت و انگشتان پا استفاده می شود. افزایش غلظت باعث تحریک نمی شود و ممکن است زمان بهبودی را کاهش دهد. همچنین افراد را از ایجاد سوزش چشم ، سردرد و علائم تنفسی محافظت می کند.
7.گیاه سانسوریا به عنوان ماده دافع پشه
کاشت گیاه سانسوریا یک روش طبیعی شگفت انگیز است که شما را از پشه ها و سایر گزش های حشرات در امان نگه می دارد.
گیاه سانسوریا حاوی یک ترکیب شیمیایی به نام ساپونین ها (طبیعت خفیف سمی) پشه ها را دفع می کند و از این طریق بعنوان یک ماده دافع کننده پشه ساخته می شود. همچنین سگهای دوست داشتنی شما ، گربه ها را ببو و بوی خود مانع می کند و هوای تازه را در خانه یا آپارتمان پخش می کند.

کود مناسب سانسوریا جهت رشد سریع سانسوریا

کود مناسب سانسوریا می تواند گیاهان سانسوریا شما را به گل دهی تشویق کند و به رشد سریعتر آنها کمک کند. می توانید آنها را بارها و بارها در هر ماه در ماه های بهار و تابستان بارور کنید.
برای به دست آوردن بهترین نتیجه ، از کود مناسب سانسوریا متعادل استفاده کنید. می توانید بگویید که اگر سه عدد یکسان روی بسته باشد مانند 8-8-8 یک کود متعادل است.
این اعداد نشان می دهد که کود مناسب سانسوریا حاوی نسبت مساوی ازت ، فسفر و پتاسیم ، سه ماده مغذی اصلی کود است. توصیه می کنیم قبل از استفاده از ماده شیرین خود ، از فرمول 8-8-8 یا 10-10-10 استفاده کرده و آن را تا نیمی از قدرت رقیق کنید.

کود آهن برای سانسوریا
آفات و علت رشد نکردن گیاه سانسوریا

رشد سریع سانسوریا

گياهان گاهي ممكن است به آفاتي مانند وعده هاي غذايي آلوده شوند. گیاهانی که در بیرون از منزل نگه داشته می شوند و گیاهانی که مورد تجویز قرار می گیرند بیشتر مستعد ابتلا به آلودگی هستند اما هر گیاه می تواند آلوده شود.
دو آفات اصلی که باید مراقب آنها باشید ، وعده های غذایی و کنه های عنکبوتی هستند. آنها رشد گیاه شما را چسبیده و شیره ی گیاه را از برگهای آن می خرد و آنها را در این فرآیند زخمی می کند.
اگر آنها به اندازه کافی طولانی روی گیاه شما بمانند ، حتی می توانند آن را بکشند. به همین دلیل خیلی مهم است که به محض اینکه متوجه آنها شوید ، از شر این وسایل کوچک شریر خلاص شوید.
اغلب به دلیل اینکه سفید و فازی هستند به دلیل قالب اشتباه می شوند. اگر تعداد زیادی لکه سفید و فازی روی گیاه خود مشاهده کردید ، مقداری الکل ایزوپروپیل را بگیرید و آن را درون یک بطری اسپری قرار دهید.
مناطق آسیب دیده را با الکل اسپری کنید یا پاک کنید. این کار را هر چند بار که لازم است انجام دهید تا از شر همه اشکالات غذایی خلاص شوید.
از آنجا که آنها بسیار کوچک هستند ، شما احتمالاً نمی توانید عناصر عنکبوتی را روی گیاه خود ببینید ، اما می توانید آسیب را ببینید. آسیب کنه عنکبوتی به عنوان نقاط کوچک زرد و قهوه ای روی برگهای گیاه شما ظاهر می شود.
این کنه ها به عنکبوت ها مربوط می شوند ، بنابراین آنها روی گیاه شما نیز که مانند شبک عنکبوتی شبیه به شما هستند ، بافتن را ترک می کنند. اگر هر یک از این علائم هشداردهنده را مشاهده کردید ، اسپری کردن برگهای مکمل خود ، به ویژه قسمت زیرین ، با آب و صابون حشره کش یا روغن نئم را شروع کنید.

علت رشد نکردن سانسوریا
نحوه مراقبت از گیاه سانسوریا توسط کود مخصوص سانسوریا

روش اول
1.به دنبال برگهای سبز تیره باشید تا مطمئن شوید که گیاه سالم است. برگهای تیره روی گیاه مار حاکی از سالم بودن و تغذیه آنهاست. برگهایی که دارای لکه های زرد مایل به زرد در لبه بیرونی برگها یا برگهای کم رنگ و فلاپی هستند می تواند نشانگر این باشد که این گیاه در حال از بین رفتن است.
گیاه خود را تا زمانی که سالم نباشد دوباره گلدان نکنید تا بتواند در خانه جدید خود تنظیم شود و از انتقال آن زنده بماند. یک سانسوریای کم رنگ لزوماً به معنای مردن گیاه نیست. فقط ممکن است به کمی آب و مراقبت احتیاج داشته باشد و شما بتوانید آن را به زندگی برگردانید.
2.یک گلدان از یک ماده متخلخل تهیه کنید.بسیار حساس به پوسیدگی نیستند ، به خصوص اگر آنها خیلی طولانی در آب بنشینند. گلدان را انتخاب کنید که دارای زهکشی خوبی باشد ، مانند یک گلدان ساخته شده با مواد متخلخل دیگر ، بنابراین گیاه مار شما در معرض خطر پوسیدگی نیست.
مواد متخلخل شامل چمن فرنگی ، خاک رس ، چوب ، خمیر کاغذ و سایر مواد طبیعی است که باعث می شود رطوبت از طریق آنها حرکت کند.
نکته: گیاه سانسوریا که دارای برگ های بلند و پهن است. به دلیل سازگاری و تحمل آنها ، اغلب از آنها به عنوان گیاه استفاده می شود. برگهای گسترده آنها سموم و دی اکسید کربن را خیس کرده و اکسیژن تولید می کند تا به تصفیه هوا در اتاق کمک کند.
اگرچه آنها سخت هستند ، برای اینکه سالم بمانند ، به مراقبت خاصی نیاز دارند. اگر یک گیاه سالم را انتخاب کنید ، محیطی مناسب درست کنید و آن را به طور صحیح حفظ کنید ، سانسوریا شما یک زندگی طولانی و سالم خواهد داشت.

ترکیب خاک مناسب گیاه سانسوریا
خود را در بیرون نگه دارید ، یک گلدان با رنگ تیره تر انتخاب کنید تا گرمای بیشتری را به خود جلب کنید ، به خصوص اگر در محلی زندگی می کنید که یخ می زند.
3.مخلوط گلدان را انتخاب کنید که امکان تخلیه خوبی داشته باشد. گیاهان سانسوریا گیاهی سفت و سخت است که دارای برگ های بلند و پهن است.
به دلیل سازگاری و تحمل آنها ، اغلب از آنها به عنوان گیاه استفاده می شود. برگهای گسترده آنها سموم و دی اکسید کربن را خیس کرده و اکسیژن تولید می کند تا به تصفیه هوا در اتاق کمک کند.
اگرچه آنها سخت هستند ، برای اینکه سالم بمانند ، به مراقبت خاصی نیاز دارند. اگر یک گیاه سالم را انتخاب کنید ، محیطی مناسب درست کنید و آن را به طور صحیح حفظ کنید .
سانسوریا شما یک زندگی طولانی و سالم خواهد داشت.به آب زیادی احتیاج ندارند و اگر به خاک اجازه دهید که در خاک پر از رطوبت شود ریشه آنها آسیب می بیند.
برای ایجاد زهکشی مناسب و سیستم ریشه ای سالم ، مخلوط خاک بدون زهکشی یا حتی مخلوط گلدان های بدون آب را انتخاب کنید. سانسویای خود را درون مخلوط گلدان قرار دهید و آن را به اندازه کافی بپوشانید تا در گلدان محکم شود.
بسیاری از مخلوط های گلدان که می توانید از فروشگاه های باغبانی خریداری کنید ، به منظور کنترل رطوبت و بهبود زهکشی طراحی شده اند. بسته بندی را برای اطلاعات در مورد مخلوط گلدان بررسی کنید.
از یک محیط گلدان بدون گل مانند ورمیکولیت ، خزه ذغال سنگ نارس یا پرلیت استفاده کنید.
4.گلدان ساندویچ را در پایه برگها بگیرید و آن را از گلدان موجود در آن بکشید. هنگامی که آماده هستید گیاه خود را دوباره گلدان کنید ، از پایه برگها ، جایی که به خاک وصل شوند ، محکم نگه دارید. گیاه را به راحتی از گلدان خود بیرون بکشید.
هیچ گونه کثیفی از ریشه ها را لرزش نکنید.مراقب باشید گیاه را لرزان و لرزان نکنید و یا می توانید برگ ها را از ریشه جدا کنید و گیاه را بکشید.
5.گیاه سانسوریا را درون گلدان جدید خود قرار دهید و خاک را برای پوشاندن ریشه ها اضافه کنید. گیاه را به گلدان جدید خود منتقل کنید و به اندازه کافی خاک یا مخلوط بدون خاک را برای حمایت از گیاه اضافه کنید و آن را به صورت صاف نگه دارید.
در حالی که خاک گلدان را اضافه می کنید ، گیاه را در حالت ایستاده قرار دهید.خاک را با چسباندن آن با دست خود به پایین بسته بندی کنید تا به گیاه اضافه شود.

انواع گل سانسوریا
روش دوم به وسیله کود مخصوص سانسوریا جهت رشد سریع سانسوریا

1.هنگامی که 1 اینچ (2.5 سانتی متر) خاک خشک است ، سانسوریا خود را آب کنید. گیاهان سانسوریا به آب زیادی احتیاج ندارند و این یکی از دلایلی است که مراقبت از آنها بسیار آسان است.

برای امنیت ، فقط گیاه مار خود را هنگامی که لایه بالایی خاک کاملاً خشک است ، آب دهید. خاک را با چسباندن انگشت به داخل آن بررسی کنید تا رطوبت وجود داشته باشد.
به اندازه کافی آب را برای اشباع خاک اضافه کنید ، اما نه به اندازه ای که آب گلدان سر ریز کند. آب اضافی باید از گلدان خارج شود.
نکته: اگر از مخلوط گلدانی بدون آب استفاده می کنید ، هفته ای یکبار سانسوریا خود را آب کنید.
2.هر چند هفته در بهار و تابستان کود مناسب سانسوریا اضافه کنید. گیاهان به کود مناسب سانسوریا زیادی احتیاج ندارند ، اما اگر آنها را در فصل رشد خود در بهار و تابستان کود دهید ، آنها بیشتر رشد می کنند.
از کود مناسب سانسوریا اساسی برای گیاهان خانگی استفاده کنید و فقط هر چند هفته  یک بار ابیاری کنید. بسته بندی روی کود مورد نظر خود را بررسی کنید تا از  روش صحیح پیروی کنید.
3.گلدان را هفتگی بچرخانید تا برگها در معرض نور قرار بگیرند. برای اطمینان از رشد یکنواخت گیاهان ، همه برگها را در معرض نور خورشید قرار دهید ، گلدان را حدود یک چهارم نوبت بچرخانید.
این کار باعث می شود که گیاه شما به جای اینکه در یک جهت تکیه کند رشد عمودی داشته باشد. یک راه آسان برای به یاد آوردن این است که گلدان را هر زمان که سانسوریا خود را آب میدهید هممان بچرخانید .
4.از پیرایش خودداری کنید. بر خلاف گیاهان دیگر ، هرس گیاهان رشد را تحریک نمی کند. آنها چنان پرورش دهندگان آهسته ای هستند که آسیب دیدن آنها با بریدن یا هرس کردن ، در واقع باعث می شود که رشد آنها کندتر شود.

کود مناسب سانسوریا
اگر می خواهید گیاه خود را از نظر ابعاد و اندازه خاصی حفظ کنید ، آن را به صورت کم و زیاد مرتب کنید تا آن را سالم نگه دارید. هرس و تکرار مکرر به آنها آسیب می رساند و می تواند آنها را بکشد.
5.مراقب آفات موجود در سانسوریا باشید. عنکبوتی مهمترین آفاتی هستند که دوست دارند از گیاهان مار تغذیه کنند و خانه های خود را بسازند. هر زمان که گیاه خود را آب کنید ، برگهای مربوط به هر حشره را بازرسی کنید.
می توانید با ریختن یک قطره کوچک الکل بر روی آنها ، از شر وعده های غذایی خلاص شوید. برگ ها را با آب گرم و پارچه بشویید تا کنه های عنکبوتی از بین بروند.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366