خرید سانسوریا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

خرید سانسوریا

معرفی اجمالی سانسوریا قبل از خرید :
نام علمی این گیاه sansevieria trifasciata است و بدلیل مقاومت،زیبایی و تنوع بسیار زیادی که دارد به یکی از مناسب ترین و پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی تبدیل شده است. سانسوریا از لحاظ ظاهری از قدیمی ترین و ساده ترین گیاهان موجود است اما هنوز هم گیاهی شیک و لوکس بحساب می آید و میتوان آنرا به عنوان یکی از عناصر اصلی دکوراسیون در نظر گرفت.

این گیاه بومی آفریقا،ماداگاسکار و جنوب آسیا می باشد که در آن مناطق به صورت بوته ای رشد میکند. این گیاه بدلیل مقاومت در برابر شرایط نامساعد محیطی در تمام نقاط منزل قابل نگهداری می باشد بطوریکه در برخی مناطق از اصطلاح نامیرا برای سانسوریا استفاده میکنند.

یکی دیگر از جذابیت های این گیاه،گل معطر آن است که در بخش میانی غلاف گیاه می روید و رایحه دلپذیری دارد. البته این گیاه به ندرت و در شرایط محیطی بخصوص بعد از کامل شدن مراحل رشد قادر به گل دادن خواهد بود. این گیاه یکی از گیاهان همیشه سبز است و سمیت کمی دارد.

شرایط نگهداری  و خرید سانسوریا  :

سانسوریا به خوبی در گلدانهای کوچک رشد میکند چون در فضای کوچک ریزوم ها فشرده و ساقه های زیرزمینی به هم نزدیک ترند. همین موضوع باعث می شود که این گیاه گلدان کوچک را به بزرگ ترجیح دهد و در این شرایط سریع رشد کند و پاجوش بدهد.
سانسوریا آبیاری کمی نیاز دارد و آبیاری زیاد باعث میشه ریشه های گیاه دچار پوسیدگی شوند.

سانسوریا گرما دوست می باشد و با سردی زیاد رابطه خوبی ندارد.

با این حال به این دلیل که معمولا در منزل نگهداری میشود؛ این توانایی را دارد که طیف گسترده ای از دما را تحمل کند.

روش تکثیر سانسوریا پس از خرید :

بطور کلی سانسوریا به دو شیوه تکثیر میشود:

۱-قلمه برگ:

برگ های گیاه را می توان بصورت کامل و یا تقسیم شده به قسمتهای ۱۰-۱۵سانتی تکثیر کرد. شیوه کار به این صورت است که چند سانتی متر از قسمت تحتانی برگ را در بستر ماسه بادی،کوکوپیت یا پیت ماوس قرار میدهیم. دمای محیط در محدوده ۲۰-۲۲ درجه سانتی گراد برای جوانه زنی برگ ها ایده آل می باشد. رطوبت لازم برای بستر خاک مرتبا باید بررسی شود و در صورت خشک شدن بایستی آبیاری گردد. برای جلوگیری از قارچی شدن بستر و به طبع آن برگ های گیاه می توانیم از انواع قارچ کش استفاده کنیم.

۲-تقسیم ریزوم:

ریزوم به ساقه های زیر زمینی گیاه اطلاق میگردد.

این روش به این صورت می باشد که بعد از خارج کردن گیاه مادری از گلدان و یا بستر کشت،پاجوش های گیاه را از محل اتصال خود با غلاف مادری (ریزوم) بوسیله شی تیزی مانند چاقو جدا کرده و در گلدان جداگانه ای کاشته میشود.

این روش معمولا در اواخر فصل بهار و پس از رسیدن پاجوش به رشد کامل صورت میگیرد.

توصیه میگردد تا زمان رشد کامل پاجوش از جداسازی آن خودداری نمایید چراکه در این صورت معمولا پاجوش دیگر قادر نخواهد بود که به حداکثر رشد خود برسد.

انواع گونه های سانسوریا برای خرید :

سانسوریا بدلیل تنوعی که در ارتفاع،پهنا و مدل برگ های خود دارد،در انواع گوناگونی دیده میشود.تعدادی از متخصصان ۲۰گونه و برخی نیز تعداد بیشتری از این گیاه را در فهرست خود قرار داده اند.هر کدام از انواع سانسوریا شکل و فرم مخصوص خود را دارند. از آنجایی که معرفی تمام گونه های این گیاه در این مقاله ممکن نیست؛به معرفی برخی از مدل های شناخته تر شده سانسوریا می پردازیم.

خرید سانسوریا

 

خرید انواع سانسوریا

۱-سانسوریا بلک گلد
۲-سانسوریا مینیاتور بلک
۳-سانسوریا سبز لبه سفید
۴-سانسوریا ابلق پیچ
۵-سانسوریا کراواتی سبز
۶-سانسوریا کراواتی بلک گلد
۷-سانسوریا کراواتی گلد فلیم
۸-سانسوریا مینیاتور لوتوس
۹-سانسوریا فرانسیسی
۱۰-سانسوریا بنسلنسیس
۱۱-سانسوریا مینیاتور گلدن هانی
۱۲-سانسوریا کراواتی ابلق
۱۳-سانسوریا کراواتی مهتابی
۱۴-سانسوریا شمشیری ابلق
۱۵-سانسوریا پوست ماری پابلند

خرید اینترنتی سانسوریا :

قیمت گل سانسوریا به عوامل مختلفی بستگی دارد.

به عنوان مثال پارامترهایی مثل تعداد برگها، تعداد غلاف، طول برگها، پهنا و سفت بودن برگ، میزان رنگ طلایی برگها در گونه های ابلق؛ میتوانند در مشخص کردن بهای گیاه تاثیر بگذارند.

جهت خرید انواع سانسوریا با مهندس لطفی در ارتباط باشید.

با تشکر از توجه شما آل کود

خرید سانسوریا
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *