کود مخصوص برنج_شالیزار | مزایا| انواع| زمان کوددهی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود مخصوص برنج_شالیزار یک دانه برنج یک دانه بلند و نازک است. خارجی ترین لایه آن، و یا “پوسته” است به نام بدنه . زیر این لایه یکی از آن سبوس نامیده می شود و در داخل پوسته و پوشش های سبوس آندوسپرم (یا برنج سفید ) قرار دارد. انتهای اشاره شده دانه برنج به آن آهنی گفته می شود . از طرف دیگر (انتهای گردتر) و درون آندوسپرم جوانه (یا جنین ) است.

زمان مصرف کود روی در برنج
اندازه و فرم های برنج

برنج در اندازه ها و فرم های مختلفی ارائه می شود. نوع بسیار متداول برنج ، برنج سفید دانه بلند است.
اندازه برنج
اندازه برنج به طول دانه برنج اشاره دارد.
1.دانه کوتاه
برنج دانه کوتاه تقریباً گرد به نظر می رسد زیرا طول آن از دو برابر عرض آن تجاوز نمی کند. این اندازه برنج همچنین حاوی نشاسته بیشتری نسبت به برنج متوسط یا دانه بلند است. علاوه بر این ، دانه کوتاه چسبناک ترین سه اندازه است.
2.دانه متوسط
طول برنج دانه متوسط حدود دو میلی متر طول دارد: دو یا سه برابر عرض آن می باشد.
3.دانه بلند
طول برنج دانه بلند می تواند در هر جایی بین هفت تا نه میلی متر باشد: چهار تا پنج برابر عرض آن. این اندازه برنج خشک ترین سه مورد است.
فرم های برنج
1.برنج سفید
برنج سفید همان چیزی است که پس از دور انداختن پوسته ، سبوس ، جوانه و جنین باقی مانده است. به عبارت دیگر ، برنج سفید آندوسپرم است که جلا یافته است. از بین بردن سه چهار جزء یک دانه برنج عمر مفید آن را طولانی تر می کند.
2.برنج قهوه ای
فقط پوسته با برنج قهوه ای برداشته می شود – پوسته خوراکی نیست. برنج قهوه ای طعم ملایمی دارد. همچنین کاملاً مغذی است.
3.برنج سبزی دار
برنج پلوپیلو گاهی به آن برنج تبدیل شده گفته می شود و برای افزایش ارزش غذایی آن تا حدی جوشانده می شود. جوشاندن برنج تا حدی نیز باعث می شود تا چسبنده تر (یا چسبنده) شود. برای ایجاد برنج پخته ، برنج خیس شده ، بخارپز شده و خشک می شود.
واقعیت جالب: برنج قهوه ای بیش از برنج سفید یا پخته شده آن را جوشانده است – برای پخت و پز می تواند تا 45 دقیقه طول بکشد در حالی که برنج سفید و سبزیجات ممکن است حدود 20 باشد.

کود مایع مخصوص برنج
در حال رشد ، برداشت و برنج فرز
برنج را می توان در شرایط مختلف کاشت ، و آن را به یک دانه آسان برای رشد ، برداشت و به نوبه خود آسیاب تبدیل می کند.

رشد برنج در کدام مناطق بهتر است؟

برنج در مزارع که سیل می شوند رشد می کند (چون برنج از چمن باتلاق حاصل می شود). بگذارید چهار مرحله از رشد برنج و فصول مربوط به آنها را بررسی کنیم.
1.اواخر زمستان ، اوایل بهار
در آخرین روزهای زمستان و اوایل بهار ، مزارع آماده می شوند. این کار با ایجاد اهرم ، شستشو و تسطیح انجام می شود.
ایجاد لوی لنگه خاکریز خاک است ، و اگرچه به طور طبیعی اتفاق می افتد ، ممکن است آنها نیز ساخته شده توسط انسان باشند (همانطور که اغلب برای مزارع برنج هستند).
با استفاده از تراکتور ممکن است لاین تشکیل شود. شما می توانید به عنوان دیوارهایی که حاوی آب درون مزرعه هستند از اهرم ها فکر کنید.
برای تهیه خاک بذر ،  خاک شده است باعث می شود خاک ماده مغذی بیشتری داشته باشد و با هم زدن خاک و بازیافت گیاهان قدیمی به مبارزه با علفهای هرز کمک می کند.
تسطیح . تسطیح زمین اطمینان حاصل می کند که هیچ جیب عمیق از آب وجود نخواهد داشت و هیچ تپه ای از خاک بیرون نمی آید ، که در نتیجه به توزیع یکنواخت آب در مزارع کمک می کند. یک سطح صاف همچنین به جلوگیری از علفهای هرز کمک می کند و رشد بذر را تشویق می کند.
2.بهار
پس از آماده شدن مزارع ، دانه ها کاشته می شوند. این کار را می توان در زمین (با دستی یا ماشین) یا در هوا (با هواپیما) انجام داد. این مزرعه به محض جوانه زدن گیاه برنج در آب غوطه ور می شود.
3.تابستان
در طول تابستان ، برنج رشد می کند. برنج برای جایی بین 100 تا 150 روز رشد می کند.
4.تابستان ، اوایل پاییز
برنج برداشت می شود.

زمان مصرف کود پتاس برای برنج
برداشت برنج

پس از رسیدن گیاهان برنج به بلوغ کامل ، آنها برداشت می شوند و بعداً آسیاب می شوند. هنگام برداشت محصول برنج برش داده شده ، خشک می شود ، انباشته می شود ، خرد می شود (که دانه برنج را از گیاه جدا می کند) و تمیز می شود. برای برداشت برنج دو روش وجود دارد: دستی و مکانیکی
1.دستی
برداشت دستی برنج مستلزم برداشت محصول برنج با داسی و چاقو است. این شیوه برش محصول برنج اغلب در آسیا مورد استفاده قرار می گیرد.
2.مکانیکی
برداشت مکانیکی برنج شامل برداشت محصول برنج با برداشت و ترکیب آن می باشد.
برنج فرز
قبل از اینکه برنج آسیاب شود ، درجه بندی می شود و کیفیت آن بررسی می شود. هنگامی که برنج درجه بندی شد ، از نظر اندازه و رنگ و همچنین هرگونه خسارت وارده به آن مورد بررسی قرار می گیرد.
برنج آسیاب بسته به اینكه برنج سفید ، قهوه ای یا سبزیجات باشد ، پوسته و هر عنصر دیگر را از بین می برد . اگر قرار باشد برنج مدتی باشد ، سبوس و جوانه نیز برداشته می شود و جلا می یابد. اگر برنج از بین برود ، دچار خیساندن ، بخارپز شدن و خشک شدن می شود.

مزایای سلامتی برنج

خوردن برنج مزایای سلامتی زیادی دارد. در اینجا چند مورد ذکر شده است: برنج غذایی بدون کلسترول ، فاقد گلوتن و بدون چربی است. این مقدار سدیم کم است و حاوی کربوهیدرات است. برنج همچنین دارای کالری کم کالری است و منبع بسیار خوبی برای انرژی است.

کود پتاس برای برنج
انواع مختلف برنج مقادیر و انواع مختلفی از مواد مغذی را تأمین می کند و از آنجا که برنج قهوه ای سبوس و جوانه را حفظ می کند ، انواع بیشتری دارد و سطح غذایی بالاتری نیز دارد.
علاوه بر این ، برنج به جلوگیری از سرطان و بیماری آلزایمر (تا حدی) کمک می کند ، و می تواند به صورت موضعی برای مراقبت از پوست استفاده شود.
مواد مغذی اصلی محصولات زراعی ازت ، فسفر و پتاسیم است. علاوه بر اینها ، برنج مقادیر قابل توجهی از سیلیکون ، منیزیم ، گوگرد و روی را نیز جذب می کند.
برنج به عنوان یک محصول
برنج مهمترین محصول غذایی انسان در جهان است که به طور مستقیم بیش از هر محصول دیگر افراد بیشتری را تغذیه می کند. در سال 2012 ، تقریبا نیمی از جمعیت جهان بیش از 3 میلیارد نفر روزانه به برنج اعتماد داشتند.
همچنین این غذای اصلی در آسیا است که در آن نیمی از فقیرترین مردم جهان زندگی می کنند و در آفریقا و آمریکای لاتین اهمیت فزاینده ای پیدا می کنند.
برنج همچنین بیش از هر محصول دیگر در طی زمان طولانی بیشتری به افراد تغذیه کرده است. از نظر تماشایی و نحوه استفاده آن توسط انسان ها بسیار متنوع است. برنج بی نظیر است زیرا می تواند در محیط های مرطوب رشد کند که سایر محصولات زراعی نمی توانند در آن زنده بمانند.
چنین محیط های مرطوب فراوانی در سراسر آسیا وجود دارد. اهلی شدن جایگاه برنج به عنوان یکی از مهمترین تحولات تاریخ و در حال حاضر هزاران گونه برنج در هر قاره به جز قطب جنوب کشت می شود.

برنج کجا پرورش می یابد؟

برنج در مناطق وسیعی و تحت شرایط متنوع آب و هوایی ، از مرطوب ترین مناطق جهان گرفته تا خشک ترین بیابان ها تولید می شود. در امتداد ساحل اراکان میانمار تولید می شود .

کود مخصوص برنج_شالیزار
در آنجا که فصل رشد به طور متوسط بیش از 5100 میلی متر بارندگی را ثبت می کند و در الحسا واسیس در عربستان سعودی که بارندگی سالانه آن کمتر از 100 میلی متر است. دمای هوا نیز بسیار متفاوت است. در پاکستان ، فصل برنج به طور میانگین 33 درجه سانتی گراد است.
در اوتارو ، ژاپن ، میانگین دما برای فصل رشد 17 درجه سانتی گراد است. این محصول در سطح دریا در دشتهای ساحلی و مناطق دلتا در سراسر آسیا و به ارتفاع 2600 متر در دامنه کوههای نپال تولید می شود.
برنج همچنین تحت تابش بسیار گسترده ای از تابش خورشید رشد می کند ، از 25٪ پتانسیل در طول فصل اصلی برنج در بخش های میانمار ، تایلند و ایالت آسام هند تا حدود 95٪ از پتانسیل ها در جنوب مصر و سودان. برنج بخش فوق العاده بالایی از کل منطقه کاشته شده در جنوب ، جنوب شرقی و شرق آسیا را اشغال می کند.
این منطقه در معرض چرخه فصلی مرطوب و خشک متناوب قرار دارد و همچنین حاوی بسیاری از رودخانه های اصلی جهان است که هرکدام دارای دلتای گسترده خود هستند. در اینجا ، سالانه و بلافاصله به دنبال فصل بارندگی ، مناطق عظیم زمینهای مسطح و پائین کشاورزی مرتفع می شود. تنها دو محصول عمده غذایی ، برنج و تارو ، با این شرایط خاک اشباع و درجه حرارت بالا ، به آسانی با تولید سازگار می شوند.

برنج چگونه پرورش می یابد؟

برنج قبل از رسیدن به جدول ، یک سری مراحل را طی می کند. تولید آن به طور کلی می تواند به مراحل زیر تقسیم شود: انتخاب بذر ، تهیه زمین ، ایجاد محصول ، مدیریت آب ، مدیریت مواد مغذی ، بهداشت محصولات زراعی ، برداشت و برداشت بعد از برداشت.

بعد از برداشت چه اتفاقی می افتد؟
بعد از برداشت ، دانه برنج بسته به نحوه استفاده از آن ، مراحل مختلفی را طی می کند. این موارد شامل خشک کردن ، ذخیره سازی ، فرز ، فرآوری و بسته بندی است همه قبل از ارسال آنها به بازارهای فروش می باشد.
بهره وری برنج
تولید جهانی برنج بیش از سه برابر بین سالهای 1961 و 2010 با نرخ رشد ترکیبی 2.24٪ در سال (2.21% در تولید برنج در آسیا) بوده است. این افزایش اندکی بیشتر از گندم بود (2.02 در سال) ، اما از نظر ذرت به میزان قابل توجهی کمتر از ذرت بود که 2.71٪ در سال رشد کرد.
بیشترین افزایش تولید برنج مربوط به بازده بالاتر بوده است که در مقایسه با نرخ متوسط رشد سالانه 0.49٪ برای سطح برداشت سالانه ، با نرخ متوسط سالانه 1.74٪ افزایش یافته است.

کود کامل برنج
به طور مطلق ، بازده برنج با میانگین سالانه 51.1 کیلوگرم در هکتار در سال افزایش یافته است ، اگرچه این میزان افزایش هم از نظر درصد و هم به طور مطلق کاهش یافته است.
برنج توسط افراد بیشتری نسبت به هر محصول دیگر در جهان پرورش می یابد. بیش از 144 میلیون مزارع برنج در سرتاسر سطح زمین با برداشت حدود 158 میلیون هکتار وجود دارد.
این گیاه در خانواده های کوچک یا شرکت های بزرگ کشاورزی در طیف وسیعی از اقلیم ها و زمین ها ، با دست یا با استفاده از ماشین آلات گسترده کشت می شود. تضادهای موجود در شرایط جغرافیایی ، اقتصادی و اجتماعی که برنج آنها تولید می شود بسیار گسترده است.

باروری خاک

برای رشد ، گیاهان به تشعشعات خورشیدی (نور) ، آب و مواد مغذی نیاز دارند. این مواد مغذی در خاک ، هوا یا آب وجود دارند (محلول خاک). به طور کلی ، 18 ماده مغذی مختلف برای رشد طبیعی و رشد کامل لازم است.
مواد مغذی اصلی (حداقل در 0.1٪ ماده خشک گیاه) و عناصر ریز موجود (در کمتر از 1/0٪ ماده خشک گیاه وجود دارد) وجود دارد. مهمترین ماده مغذی موجود در هوا کربن است. هیدروژن از آب و اکسیژن از آب و هوا تأمین می شود.
این عناصر C ، H و O با استفاده از فتوسنتز (موتور رشد گیاه) به کربوهیدرات های گیاه تبدیل می شوند. عمده مواد مغذی موجود در خاک عبارتند از:نیتروژن- فسفر- پتاسیم- کلسیم- منیزیم- گوگرد
ریز مغذی های اساسی خاک عبارتند از: آهن  ، منگنز ، بورون (B) ، روی (روی) ، مس (مس) ، کلر (کلر) ، کبالت (Co) ، مولیبدن (مو) و نیکل.
همه این عناصر نقش مهمی در رشد گیاهان دارند. ما سه ماده مغذی اصلی – نیتروژن ، فسفر و پتاسیم – و برخی عناصر ریز مغذی – آهن و روی را در نظر خواهیم گرفت. به طور کلی ، محدودترین عامل برای رشد برنج در دره های داخل کشور نیتروژن است و پس از آن فسفر و پتاسیم وجود دارد.

کود نیتروژن مخصوص برنج_شالیزار

بی تردید ازت حیاتی ترین ماده مغذی برای رشد برنج است. برنج مقادیر زیادی ازت را جذب می کند تا رشد ، توسعه ، عملکرد و کیفیت دانه را افزایش دهد. نیتروژن در خاک وجود دارد اما غالباً در مقادیر کافی نیست.
برنج تقریباً در طول چرخه رویشی به نیتروژن نیاز دارد ، اما به ویژه در مراحل پنجه زنی و شروع خوشه ها. نیتروژن ابتدا در برگها (مرحله رویشی) جمع می شود و سپس به خوشه ها و غلات (بلوغ) مهاجرت می کند.

کود روی برای برنج
در زمان بلوغ ، 75 درصد ازت جذب شده در دانه ها موجود است. ازت برای رشد طبیعی گیاه ضروری است. کمبود نیتروژن باعث لکه دار شدن و زردی یکنواخت گیاهان می شود.
نیتروژن یک ماده مغذی بسیار متحرک است. دو تا سه روز پس از استفاده از کود مخصوص برنج_شالیزار نیتروژن ، برگها به سبز برگشته اند. بیش از حد نیتروژن باعث حساسیت بالایی در برابر بیماری ها می شود و می تواند منجر به خوابیدن شود.
به دلیل تحرک زیاد ، نیتروژن به راحتی در گیاه از بین می رود. شستشوی ناشی از باران یا آب راکد در توطئه ها می تواند نیتروژن را به عمق بیشتری در خاک ، خارج از دسترس ریشه ها منتقل کند.
نیتروژن همچنین می تواند به اشکال گازی (بخصوص در خاک های قلیایی با پی اچ زیاد) تبدیل شده یا در خاک ثابت شود (میکروارگانیسم ها را برای تجزیه مواد آلی جذب می کنند).
پس از یک دوره خشک ، باران می تواند به سرعت تجزیه مواد آلی در خاک را آغاز کند. این می تواند باعث حرکت قابل توجهی از نیتروژن از ارتفاعات به سمت دشتهای دره درونی شود. این جریان نیتروژن 80 کیلوگرم در هکتار در سال تخمین زده شده است ، که یک ضرر مهم برای ارتفاعات است.
محصولات زراعی که در منطقه هیدرومورفیک رشد می کنند (به عنوان مثال باغداری ، موز یا گیاهان) یا منطقه دشتی (برنج) از این جریان بهره می برند.
میزان نیتروژن خاک را می توان با مشاهده رنگ سطح ، بافت و ساختار آن تخمین زد. یک خاک تیره ، خاک رس و ساختار خوب با جانوران فعال خاک زیادی (به ویژه کرم ها) به طور کلی میزان خوبی ازت را نشان می دهد.

مزایای کود نیتروژن مخصوص برنج_شالیزار

1.توسعه سریع را ارتقا می بخشد و باعث افزایش قد گیاه و تعداد ساقه می شود
2.تعداد دانه در خوشه را افزایش می دهد
3.درصد غلات کامل را افزایش می دهد
4.پروتئین دانه را بالا می برد
5.در طول رشد رویشی فعال مهم است
6.بیشترین تقاضا در دوره حداکثر پنجه زنی اتفاق می افتد
علائم کمبود: رنگ زرد. افزایش اقامتگاه. برگهای باریک ، کوتاه و زرد.

کود فسفر مخصوص برنج_شالیزار

فسفر معمولاً در زمان آماده سازی زمین به عنوان کود مخصوص برنج_شالیزار پایه استفاده می شود . تأثیر کاربرد فسفر به اندازه ی نیتروژن قابل مشاهده نیست. با این حال ثابت شده است که فسفر نقش مهمی در رشد فیزیولوژیکی گیاه دارد.
فسفر رشد ریشه ، پنجه زنی و گرده افشانی را تحریک می کند و دوره بلوغ را کاهش می دهد. فسفر باعث بهبودی بعد از استرس می شود (حمله جوندگان ، سرما و غیره) عدم وجود فسفر می تواند بازده را کاهش دهد.

زمان مصرف کود روی در برنج
علائم کم خونی فسفر برگ سبز تیره و کاهش پنجه زنی (هستند را ببینید عکس زیر). توسعه گیاه با تاخیر و بسیار ناهمگن است. اکثر خاکهای دره داخلی حاوی مقدار زیادی فسفر هستند.
فسفر یک ماده مغذی متحرک نیست و به راحتی از بین نمی رود (همانطور که نیتروژن وجود دارد) و استفاده از کود مخصوص برنج_شالیزار فسفر می تواند یک سرمایه گذاری خوب در باروری خاک باشد که طی سالیان متمادی بازده را به همراه خواهد داشت. با افزودن ماده آلی به خاک ، ممکن است فسفر متحرک تر شود.
مزایای کود فسفر
1.رشد ریشه را تحریک می کند
2.زودرس بلوغ را افزایش داده و به طرز مطلوب روی گل تأثیر می گذارد
3.ظرفیت بازیافت گیاه را در شرایط نامطلوب تحریک می کند
4.توسعه دانه را ارتقا داده و سطح غذایی آن را افزایش می دهد
علائم کمبود: رشد کاهش می یابد و تعداد ساقه کاهش می یابد. برگها باریک ، راست ، کوتاه و از رنگ سبز تیره است.

کود پتاس برای برنج

در مورد فسفر ، کاربرد کود مخصوص برنج_شالیزار پتاسیم تأثیر فوری ندارد. با این حال ، فعالیت بیوشیمیایی نیتروژن و فسفر را هماهنگ می کند. پتاسیم نقش مهمی در سنتز ، تبدیل و انتقال کربوهیدرات ها به دانه ها دارد. این توضیح می دهد که چرا کمبود پتاسیم باعث کاهش وزن دانه می شود.
پتاسیم همچنین نقش مهمی در مقاومت در برابر برخی تنش ها مانند خشکسالی ، حشرات و بیماری ها دارد. شاخص های کمبود پتاسیم ( دیدن عکس زیر) برگ سبز تیره با راهنمایی برگ زرد و حاشیه و لکه های کوچک قهوه ای هستند.
علائم ابتدا در برگهای پیر مشاهده می شود و از حاشیه برگها به سمت مرکز رشد می کند. رنگ برگهای قدیمی از زرد به قهوه ای تغییر می کند ، حاشیه ها و نکات برگ خشک می شوند. در صورت عدم استفاده از پتاسیم ، برگهای جوان نیز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

کود مخصوص برنج_شالیزار
مزایا کود پتاس

1.مقاومت در برابر اسکان و بیماریهای کریپتوگمی را افزایش می دهد و اثرات مضر نیتروژن اضافی را خنثی می کند
2.رشد دانه را افزایش می دهد و وزن مخصوص آن را افزایش می دهد
3.با کاهش درصد غلات شکسته عملکرد صنعتی را بهبود می بخشد
4.مقاومت در برابر شرایط نامطلوب مانند سرماخوردگی و شوری را تحریک می کند
5.پاسخ به فسفر را افزایش می دهد
علائم کمبود: تاخیر در رشد و کاهش پنجه زنی. رنگ سبز تیره و پژمرده. غده های طولانی اما بسیار باریک با دانه های نکروزه. افزایش آسیب پذیری در برابر عوامل تنش زا و بیوتیک استرس زا.

کود روی برای برنج

کود مخصوص برنج_شالیزار روی نقش مهمی در فرآیندهای بیوشیمیایی گیاه دارد. به عنوان مثال ، برای تولید کلروفیل. دره های داخلی یا برنج آبیاری شده اغلب با کمبود روی به ویژه در خاک های غنی ، آهکی یا سنگ آهک روبرو می شوند.
شاخص های کمبود روی هستند پیدایش لکه های قهوه ای بر روی برگ های جوان دو تا چهار هفته پس از نشاء، در نقاط بهره وری پایین در این زمینه حاصل در کمبود شدید روی ، پنجه زنی و رشد برنج مختل می شود.
خاکهای آهکی یا آهکی با محتوای نسبی زیاد مواد آلی در معرض خطر کمبود روی هستند. علائم آن تقریباً شبیه به سمیت آهن است ، اما در خاکهای اسیدی با محتوای آلی زیاد یافت می شود.
زمان مصرف کود روی در برنج
کاربرد 5 تا 10 کیلوگرم روی در هکتار ، به عنوان سولفات روی یا اکسید روی ، که اساساً استفاده می شود ، اغلب کافی است. روی را می توان بعد از پیوند روی برگ ها اسپری کرد.
همچنین می توان ریشه ها را قبل از پیوند در یک محلول روی ریخت. اگر روی به عنوان پانسمان بالا استفاده می شود ، باید آن را با ماسه مخلوط کنید تا کاربرد یکدست تری داشته باشد.

کود مخصوص برنج_شالیزار
کود کامل مخصوص برنج_شالیزار

کود مخصوص برنج_شالیزار پیچیده ان پی کا در طول کاشت به منظور تعادل میزان خاک در مواد مغذی استفاده می شوند: مواد اصلی ، ثانویه و ریز مغذی ها. با توجه به نیاز گیاهان و عملکرد مورد انتظار ، فرمول بندی و تعادل مناسب با توجه به محتویات خاک اعمال می شود.
کود مخصوص برنج_شالیزار کامپوزیتی ان پی کا در زمان کاشت برای تعادل محتوای خاک در مواد مغذی اصلی ، فرعی و ریز مغذی ها استفاده می شوند. با توجه به نیاز گیاه و عملکرد مورد انتظار ، فرمول بندی و ترازوی مناسب با توجه به محتویات خاک اعمال می شود.
دانش زیادی در مورد خاکها وجود دارد و این مبتنی بر تجربه طولانی در مورد تجزیه و تحلیل و پیشنهاد استراتژی کود برای کشاورزان است.
این امر به همراه آزمایشات بیشمار کودی که با خود کشاورزان و با همکاری دانشگاهها و سازمانهای تحقیقاتی انجام شده است ، منجر به طراحی تعادل کودهای سازگار با رشد برنج در مناطق مختلف تولید شده است.

کود مخصوص برنج_شالیزار
کود مخصوص برنج_شالیزار ازت نیازهای غذایی را در مواقع نیاز حداکثر تکمیل می کنند ، که برای پیشرفت محصول مهم است. کودهایی که دارای مواد مغذی اضافی هستند در هنگام مناسب استفاده می شوند یک عامل رشد است .
آگاهی از پویایی آن در خاک و در لحظه های حداکثر تقاضا توسط محصول به ما این امکان را می دهد تا هنگام استفاده از این عنصر ، کارایی خود را بهبود بخشیم.

زمان مصرف کود روی در برنج
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *