قیمت هیومیک اسید 20 لیتری

افزایش باردهی خیار

قیمت هیومیک اسید 20 لیتری

قیمت هیومیک اسید 20 لیتری با توجه به فاکتورهایی از جمله کیفیت، ویژگی‌های تولیدی، عملکرد و شرکت سازنده در بازار متغیر است. هیومیک اسید که از اجزای آلی خاک به حساب می‌آید امروزه به دلیل برخورداری از یکسری ویژگی از جمله بهبود بافت و ساختمان خاک و همچنین حاصلخیزی، به عنوان کودی کارآمد به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفته است. اگر در پی خرید و گرفتن قیمت هیومیک اسید 20 لیتری هستید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی بفرمایید چرا که می‌خواهیم اطلاعاتی در خصوص این کود منتشر نماییم که می‌تواند راهنمای مناسبی برای خرید باشد.

بیشتر بخوانید: مقدار مصرف اسید هیومیک برای هر درخت

هیومیک اسید چیست؟

گلی می‌تواند به خوبی رشد کند که خاکی مناسب داشته باشد و یا محصولی به بار می‌نشیند که از نظر بستر کشت، قوی باشد. به همین جهت از کودهای شیمیایی، آلی، حیوانی، گیاهی و … استفاده می‌گردد تا با رساندن عناصر و املاح مورد نیاز به خاک، موجب بهبود در رشد و عملکرد گیاه شوند. از جمله این کودها؛ هیومیک اسید است که در ادامه مقاله به شرح ماهیت و ویژگی آن می‌پردازیم.

از نظر ساختار شیمیایی، هیومیک اسید عبارت است از ملکول‌هایی با زنجیره بلند و سنگین وزن که رنگی قهوه‌ای دارند و به طور طبیعی در چرخه حیات اقیانوس و خاک به طور گسترده‌ای یافت می‌شوند.

چگونگی ساخت و قیمت هیومیک اسید 20 لیتری

هیومیک نوعی کود طبیعی است که از تجزیه بقایای جانوران و گیاهان طی میلیون‌ها سال شکل می‌گیرد. گیاهان و یا جانوران بعد از این که در خاک مدفون شدند، تحت تاثیر یکسری فرایند و شرایط از جمله نور خورشید، گرما، رطوبت و … به منبع بسیار مناسبی از مواد آلی و معدنی تبدیل می‌شوند. این مواد در واقع همان هیومیک اسید است که برای گیاهان از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار ‌است.

این ماده عالی و معدنی در صنعت کشاورزی بسیار حائز اهمیت است چرا که موجب حاصلخیزی خاک از نظر خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی می‌گردد که بازدهی کشت و زرع را در پی دارد. همچنین به لحاظ کیفی نیز موجب تقویت محصولات کشاورزی می‌شود.

قیمت هیومیک اسید 20 لیتری

آشنایی با ویژگی و مزایای هیومیک اسید

در این مطلب به قیمت هیومیک اسید 20 لیتری و ویژگی‌های هیومیک اسید و کاربردهای فراوانی در صنعت کشاورزی برخوردار ‌است که در ادامه به شرح برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

  •   افزایش محصول

از مهمترین ویژگی استفاده از هیومیک اسید در صنعت کشاورزی، بازدهی محصول است. علت این امر را نیز می‌توان در تحریک آنزیم‌های موجود در خاک نسبت داد. این کود از طریق رشد و تکثیر میکروارگانیزم‌های مطلوب در خاک رشد کمی و یا کیفی خاک را به طور فزاینده‌ای ارتقا می‌بخشد.

  •  تقویت ریشه گیاه

یکی از موفق‌ترین عوامل در رشد گیاه، داشتن ریشه‌ای قوی است. وجود ریشه در زندگی یک گیاه بسیار حائز اهمیت ‌است چرا که مواد غذایی مورد نیاز را به بخش‌های مختلف گیاه می‌رساند. استفاده از کود آلی همچون هیومیک اسید نیز موجب تقویت هر چه بیشتر ریشه می‌گردد که نتیجه آن رشد بهتر گیاه است

  •  بالا بردن میزان رطوبت خاک

از دیگر ویژگی استفاده از هیومیک اسید، بالا بردن ظرفیت خاک به منظور نگهداری رطوبت است که این امر صرفه جویی در مصرف آب را در پی دارد. در واقع این ویژگی به ساختار هیومیک اسید بر می‌گردد، طوری که استفاده از آن موجب مقاومت گیاه در برابر خشکی می‌شود. بالا بردن میزان رطوبت خاک، به خصوص در مناطق گرمسیری که محدودیت آبی وجود دارد، بسیار حائز اهمیت است.

  •  تنظیم pH خاک

تنظیم pH خاک از دیگر مزیت بهره بردن از هیومیک اسید است که میزان اسیدی و یا قلیایی بودن خاک را به حالت تعادل می‌رساند.

  • جلوگیری از فرسایش خاک

همان طور که می‌دانید فرسایش خاک، آثار منفی در صنعت کشاورزی بر جای می‌گذارد. استفاده از هیومیک اسید، به دلیل داشتن ترکیبات کلوییدی یا همان ترکیبات چسبناکی، میزان فرسایش خاک را به حداقل می‌رساند. در واقع هیومیک اسید به دلیل ترکیبات خاص، قابلیت بالایی در حفظ کمیت و کیفیت دانه‌های خاک دارد.

بیشتر بخوانید: خواص کود آهن برای گوجه فرنگی

کلام پایانی

در این مقاله، مهمترین کاربردهای هیومیک اسید را برای شما عزیزان بیان نمودیم. امروزه بسیاری از کشاورزان به دلیل آگاهی از مزایای این کود آلی، به طور گسترده‌ای آن را خریداری و برای مصارف باغبانی و زراعت استفاده می‌کنند. قیمت هیومیک اسید 20 لیتری در بازار، با توجه به ویژگی‌هایی از جمله نوع بسته بندی، عملکرد، کارایی، جنس، شرکت سازنده و … متغیر است که به هنگام خرید بایستی به این موارد توجه نمود.

با تشکر از توجه شما آل کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366