بهترین کود برای سیب زمینی | کود مناسب‌ |مرغوب |مخصوص |باکیفیت

کود مرغوب برای سیب زمینی

بهترین کود برای سیب زمینی


فروش کود مخصوص سیب زمینی و فروش عمده سیب زمینی

چنانچه در زمینه کود و همچنین کشاورزی بدنبال اطلاعات بیشتر هستید با شماره 09120807366  تماس حاصل فرمائید.  همچنین اگر بدنبال خرید سیب زمینی بصورت عمده هستید سایت ال کود توانایی تامین سیب زمینی و ارسال به نقطه ای از ایران را دارا میباشد.

 

بهترین کود برای سیب زمینی : توصیه های موجود در این پست فقط باید به عنوان یک راهنمای کلی در نظر گرفته شود. برنامه کود دهی دقیق باید با توجه به نیازهای خاص گیاهان ، شرایط خاک و آب ، شرایط زمین و اقلیم کشت سیب زمینی و تجربه پرورش دهندگان مشخص شود. برای توصیه های دقیق ، با یک نماینده محلی یا کشاورزان یا تولید کنندگان سیب زمینی یا سبزیجات و صیفی جات مرتبط مشورت کنید.

راهنمای محصول سیب زمینی – بیشترین کود کود سیب زمینی خود را بدست آورید

توصیه می شود انواع خاک برای رشد سیب زمینی ، حساسیت های ویژه ، مواد مغذی و توصیه های کود دهی برای کودهای مختلف – در مورد رشد سیب زمینی در راهنمای کامل محصولات حیفا آگاهی داشته باشید.

کود مرغوب برای سیب زمینی

کود برای رشد سیب زمینی مانند کود بادمجان  و به دست آوردن عملکرد زیاد محصول با کیفیت نیاز به دانش و تخصص دارد. راهنمای محصول سیب زمینی هایفا دانش عمیق و عملی را در طی چندین دهه تجربه میدانی جمع آوری می کند که به شما در دستیابی به بهینه گیاهان گیاه و دستیابی به نتایج عالی در این زمینه کمک خواهد کرد.

در اینجا فقط برخی از حقایق ، نکات و دانشهایی که در این راهنمای دقیق محصولات زراعی پیدا خواهید کرد:

سیب زمینی پس از ذرت ، گندم و برنج پس از ذرت ، چهارمین محصول مهم غذایی جهان است.

از آنجا که سیب زمینی به آنیون کلرید حساس است ، استفاده از کودهای بدون کلراید ، که به افزایش عملکرد و کیفیت کمک می کند ، ضروری است.

رشد سیب زمینی به پنج مرحله رشد مجزا طبقه بندی می شود و هر مرحله از رشد باید در هنگام مدیریت محصول در نظر گرفته شود.

بهترین کود برای سیب زمینی: بیشترین میزان نیاز به پتاسیم در مرحله حجیم شدن غده ها است. گلدهی گیاهان سیب زمینی نشانگر آغاز این مرحله مورفولوژیکی است.

كنترل كافي بر عرضه نيتروژن (N) براي به دست آوردن بازده بالا سيب زميني با كيفيت بسيار مهم است.

کمبود کلسیم با رشد ریشه تداخل دارد ، باعث تغییر شکل نکات رشد شاخ و برگ می شود و ممکن است منجر به کاهش بازده و کیفیت پایین شود.

کود شیمیایی سیب زمینی

سیب زمینی بارور – آیا آنها به کود احتیاج دارند؟

بله ، کود دادن سیب زمینی 2 هفته پس از کاشت آنها در باغ شما به طور کلی ایده خوبی است. این نیرو به آنها انرژی لازم برای رشد بزرگ و به خوبی توسعه یافته اسپود را می دهد.

کودی با مقادیر پتاسیم و فسفات را انتخاب کنید که بالاتر از میزان نیتروژن باشد. به کد 3 عدد روی کیف کود توجه کنید. این سه عدد به ترتیب مقدار نیتروژن ، فسفات و پتاسیم موجود در آن کود خاص را نشان می دهد. به عنوان مثال ، کود 10-10-10 حاوی 10٪ نیتروژن ، 10٪ فسفات و 10٪ پتاسیم است. یک کیسه 5-10-10 حاوی 5٪ نیتروژن ، 10٪ فسفات و 10٪ پتاسیم است. نیتروژن گیاه را به تولید شاخ و برگ بیشتر تشویق می کند. فسفات و پتاسیم باعث رشد بیشتر ریشه می شود. از آنجا که سیب زمینی گیاهی ریشه ای است که در زیر سطح خاک رشد می کند ، فسفات و پتاسیم برای رشد سیب زمینی مفیدتر هستند.

کود دانه ای را با مقادیر مناسب پتاسیم و فسفات ، معمولاً 5-10-10 یا 8-24-24 انتخاب کنید. دانه های روی زمین را در اطراف گیاهان پراکنده و آنها را در چاه آب دهید. دستورالعمل سازنده را در مورد میزان استفاده از کود را دنبال کنید. عموماً با سرعت 1/2  در 100 متر مربع استفاده می شود. حتماً اجازه ندهید کود با گیاه در تماس باشد ، زیرا ممکن است باعث سوختن یا عواقب جانبی آن شود.

بهترین کود برای سیب زمینی : همچنین می توانید از کودهای محلول در آب استفاده کرده و هنگام آب دادن آن را یکبار در ماه انجام دهید. سمپاش پایان شیلنگ اغلب برای این کار مفید است و کود باید طبق دستورالعمل سازنده مخلوط شود. باز هم به دنبال چیزی باشید که فسفات و پتاسیم بیشتری داشته باشد و ازت کمتری داشته باشد.

کوددهی سیب زمینی مانند کود بادام را 2 هفته پس از کاشت شروع کنید. هر 4 هفته یکبار دیگر به کود کود دهید. 2 هفته قبل از برداشت محصول کوددهی را متوقف کنید. برای کار صحیح ، کود باید به خوبی آب شود. از آنجا که شما در طی 2 هفته گذشته قبل از برداشت محصول ، از گیاهان سیب زمینی خود آب نخواهید گرفت ، نیازی به کوددهی نیست.

انواع کود سیب زمینی

اگر می خواهید سیب زمینی را به صورت ارگانیک پرورش دهید ، قبل از کاشت مقداری کود کمپوست و / یا کود پوسیده شده را با خاک مخلوط کنید. همچنین می توانید وعده های غذایی استخوان ، خاکستر چوب و جلبک دریایی را برای اضافه کردن مواد مغذی اضافی در فصل رشد اضافه کنید. علاوه بر این ، می توانید هنگام مخلوط کردن خاک بر روی گیاهان ، از مخلوط کمپوست استفاده کنی

برای یک محصول سیب زمینی با ارزش ، گیاهان باید شروع سریع و سالم کنند.

دو روش خوب برای اضافه کردن مواد مغذی اضافی در زمان کاشت برای تکمیل باروری طبیعی خاک شما وجود دارد. کود تجاری متعادل مانند 5-10-10 یا 10-10-10 را انتخاب کنید یا از کود کمپوست یا کود آلی استفاده کنید.

بهترین کود خود را برای سیب زمینی پخش کنید

پخش روشی آسان برای پخش کود در منطقه کاشت شماست. از یک قوطی 12 عیار 12 تا 5-10-10 در هر هزار متر مربع از خاک باغ استفاده کنید. قدم بر فراز منطقه بروید و کود را به طور یکنواخت با دستی پراکنده کنید ، سپس آن را با یک قایق یا پنجه به سه تا چهار سانتی متر از خاک بکشید.

در ضمن ، تا زمان کاشت صبر کنید. قبل از قرار دادن تکه های بذر در ردیف ، یک مشت کوچک یا دو عدد کمپوست را در هر 10 یا 12 سانتی متر قرار دهید ، به همراه یک مشت کوچک سوپر فسفات (0-20-0) یا بنه (2-11-0). هر دو این کود از نظر فسفر سرشار هستند و این به رشد سریع ریشه سیب زمینی کمک می کند.

در مرحله بعد ، کود را با یک نر و ماده خاک بپوشانید. با نگاه کردن به پایین ردیف بعد از این مرحله ، تپه های کوچکی را در هر پا مشاهده خواهید کرد. وقتی هر قطعه بذر را کاشت می کنید ، آن را در لبه کود قرار دهید اما به طور مستقیم روی آن نباشد. تحقیقات نشان داده است که بهترین محل قرارگیری کود دو سانتی متر به پهلو و کمی زیر قطعه بذر است. در حالی که لازم نیست در این مورد دقیق باشید ، ضروری است که در صورت استفاده از آن ، قطعات بذر با کودهای تجاری مانند سوپر فسفات یا 10-10-10 در تماس نباشند. این کود ریشه های تازه ای را که با آن تماس پیدا می کند ، می سوزاند.

از کود تازه به عنوان کود موجود در لکه سیب زمینی خود استفاده نکنید ، زیرا اغلب دارای ارگانیسم های ایجاد کننده زخم است. کودهای قدیمی ، کاملاً کمپوست یا تجزیه شده معمولاً خوب هستند.

کود ارزان برای سیب زمینی

نمی دانید چگونه سیب زمینی رشد کنیم؟ ما برای کمک اینجا هستیم! طعم و بافت سیب زمینی های خانگی به مراتب نسبت به انواع کالاهای فروشگاهی مخصوصاً انواع مختلفی برتر است. در اینجا نحوه کاشت ، رشد و برداشت سیب زمینی در باغ شما آورده شده است.

درباره سیب زمینی

بهترین کود برای سیب زمینی : سیب زمینی مانند آب و هوای خنک و خاک خوب شسته شده و تخلیه شده که حدود 45 تا 55 درجه فارنهایت (7 تا 13 درجه سانتیگراد) است. در آب و هوای گرم ، سیب زمینی به عنوان یک محصول زمستانی قابل رشد است.

قدیمی ها در نیو انگلستان محصولاتی را که سیب زمینی هایشان را شکوفا می کردند در محوطه های باز ، کاشت سیب زمینی خود را کاشتند.

هلندی های پنسیلوانیا ، روز سنت گرترود (17 مارس ، با نام روز سنت پاتریک) را روز رسمی کاشت سیب زمینی می دانستند.

بسیاری از مسیحیان معتقد بودند که جمعه بزرگ بهترین روز برای کاشت سیب زمینی است زیرا شیطان در این زمان هیچ قدرت بر آنها قدرت ندارد.

همه این “بهترین روزها” کاشت اولیه بهاری را نشان می دهند! (در مورد کاشت زیر بیشتر بدانید.)

کاشت

چه موقع برای کاشت سیب زمینی خوب است؟

سیب زمینی را می توان 0 تا 2 هفته پس از سرمازدگی بهار گذشته آغاز کرد. ممکن است زودتر کاشت کنید ، به محض اینکه خاک می تواند کار کند ، اما توجه داشته باشید که ممکن است برخی محصولات زراعی توسط یخبندان یا خاک مرطوب خراب شوند. خرما یخبندان محلی خود را اینجا پیدا کنید .

اما اگر بهار “اواخر” دارید ، کاشت سیب زمینی تا فروردین (بسته به جایی که در آن قرار دارید) دیر نیست. برخی از قومها حتی تا ماه خرداد بخصوص در ظروف یا برج های سیب زمینی گیاه می شوند.

نحوه کاشت سیب زمینی

با یک بیل یا یک بیل دور نقطه ، یک سنگر را حدود 10سانتی متر عرض و 14 سانتی متر عمق سوراخ کنید ، و کف آن را تا حدود 6 سانتی مترعرض بکشید.

کود آلی سیب زمینی

سیب زمینی در بهترین ردیف ها رشد می کنند. فاصله حدود 3 متر فاصله دارد.

قبل از کاشت در کود پوسیده یا کمپوست آلی در کف سنگر پخش و مخلوط کنید . (درباره اصلاحات خاک و تهیه خاک برای کاشت بیشتر بدانید .)

در سنگر ، یک قطعه سیب زمینی دانه ای قرار دهید ، سمت آن را برش دهید ، هر 12 تا 14 سانتی متر و با 3 تا 4 سانتی متر خاک بپوشانید.

بهترین آغازگرها سیب زمینی های بذری هستند که از آن چشم ها (جوانه ها) بیرون زده می شوند. (سیب زمینی های بذر را با دانه های سیب زمینی یا محصولات مواد غذایی اشتباه نگیرید.) برای برش دادن سیب زمینی های بزرگ به قطعه هایی که تقریباً اندازه یک توپ گلف دارند ، از چاقوی تمیز و تیز استفاده کنید ، مطمئن شوید که حداقل در هر قطعه 2 چشم وجود دارد. (سیب زمینی هایی که از تخم مرغ کوچکتر هستند باید به طور کامل کاشته شوند.)

اگر در حال برش قطعات سیب زمینی برای کاشت هستید ، این کار را 1 تا 2 روز قبل از کاشت انجام دهید. این به آنها فرصتی برای “بهبود” و تشکیل لایه محافظ بر روی سطح برش داده شده ، باعث افزایش حفظ رطوبت و مقاومت در برابر پوسیدگی می شود.

12 تا 16 روز پس از کاشت ، هنگامی که جوانه ها ظاهر می شوند ، از سجاف استفاده کنید تا با آرامش 3 تا 4 سانتی متر خاک سنگر را پر کنید و چند سانتی متر از گیاهان را در معرض دید بگذارید. در چند هفته تکرار کنید و خاک را تا 4 تا 5 سانتی متر از سطح زمین خاکی کند (این “تپه” نامیده می شود).

بعد از ظهور گیاهان سیب زمینی ، مالش ارگانیک را بین ردیف ها اضافه کنید تا رطوبت حفظ شود ، به کنترل علفهای هرز کمک کرده و خاک را خنک کنید.

اهميت دادن

چگونه سیب زمینی را پرورش دهیم

بهترین کود برای سیب زمینی یا کود خیار : اجازه ندهید که نور خورشید روی غده ها که در زیر سطح خاک رشد می کنند ، سقوط کند ، یا آنها سبز شوند.

بهترین کود برای سیب زمینی

صبحگاهها را انجام دهید که گیاهان در بلندترین آنها قرار دارند. در طول گرمای روز ، گیاهان شروع به ریزش می کنند.

حتی رطوبت را حفظ کنید ، به خصوص از زمانی که جوانه ها تا چند هفته پس از شکوفه ظاهر می شوند. گیاهان در هفته به 1 تا 2 سانتی متر آب نیاز دارند. اگر درست بعد از کاشت آب زیاد آب کنید و به محض شروع سیب زمینی کافی نیست ، غده ها می توانند شکل نادرستی ایجاد کنند.

آخرین تپه باید قبل از شکوفا شدن گیاهان سیب زمینی انجام شود ، زمانی که گیاه حدود 6 سانتی متر طول دارد. برای پوشاندن غده ها و همچنین برای حمایت از گیاه ، گرد و غبار را در اطراف پایه گیاه بلند کنید.

هیلینگ سیب زمینی ها را از آفتاب سوختگی حفظ می کند و این می تواند باعث سبز شدن آنها و تولید ماده شیمیایی به نام سلانین شود. سولانین طعم تلخی می دهد و سمی است.

آفات / بیماری ها

گلاب سیب زمینی : به احتمال زیاد ناشی از pH بالای خاک است . به یاد داشته باشید: سیب زمینی مانند خاک اسیدی است (در خاک با pH بالاتر از 5.2 نباشد). قبل از کاشت سیب زمینی دانه گرد و غبار را با گوگرد همراه کنید. بعضی از خوانندگان پیشنهاد می کنند هنگام کاشت عناصر طبیعی ضد باکتریایی ، کاج را در بالای سیب زمینی ها اضافه کنید.

سوسک های سیب زمینی کلرادو باید دست به دست شوند و پرندگان درنده اغلب آنها را می خورند. در حالی که آنها در حالت پوره قرار دارند ، می توان آنها را با زمین Diatomaceous (درجه غذایی) کنترل کرد که روشی غیر سمی برای کنترل آفات در باغ است. در صورت ادامه مشکل ، چند اسپری اسپینزاد ، یک سموم آلی ، از سوسک ها خلاص می شود. همیشه از سحرگاه یا غروب از محصولات استفاده کنید تا از آسیب رساندن به حشرات مفید جلوگیری کنید.

کود با کیفیت برای سیب زمینی

برداشت / ذخیره سازی

چگونه سیب زمینی را برداشت کنیم

“سیب زمینی های جدید” ، که سیب زمینی هایی هستند که به دلیل هدف کوچکتر و اندازه پوستشان زودتر برداشت می شود ، 2 تا 3 هفته بعد از قطع گیاهان از گلدهی آماده برداشت برای محصول خواهند بود. برای سیب زمینی های بالغ ، 2 تا 3 هفته پس از از بین رفتن شاخ و برگ منتظر بمانید.

سیب زمینی های جدید را نباید درمان کرد و باید طی چند روز برداشت از آنها خورده شود ، زیرا مدت زمان طولانی تری باقی نمی ماند.

سیب زمینی را در یک روز خشک حفر کنید. به آرامی حفاری کنید ، مراقب باشید که غده ها سوراخ نشوند. از بریدن یا کبودی پوست سیب زمینی خودداری کنید. خاک نباید جمع و جور باشد ، بنابراین حفر باید آسان باشد.

اگر خاک بسیار مرطوب است ، قبل از قرار دادن آنها در کیسه یا سبد ، سیب زمینی ها را تا حد امکان خشک کنید.

برای بزرگترین و بهترین سیب زمینی ، برداشت فقط پس از برگرداندن شاخ و برگ گیاهان انجام می شود.

شاخ و برگهای قهوه ای را روی زمین خرد کرده و 10 تا 14 روز قبل از برداشت صبر کنید تا سیب زمینی ها به اندازه کافی پوستی ضخیم ایجاد کنند. هر چند صبر نکنید ، یا سیب زمینی ممکن است پوسیده شود.

اجازه دهید تا سیب زمینی های تازه حفر شده تا دو هفته در یک مکان خشک و خنک (45-60 درجه فارنهایت / 7-15 درجه سانتیگراد) بنشینند. این باعث می شود پوست آنها درمان شود ، که به آنها کمک می کند تا مدت طولانی تری ادامه دهند.

بعد از پختن ، حتماً هر خاک چسبیده به سیب زمینی را پاک کنید بزنید ، سپس آنها را در جای خنک و کمی مرطوب و تاریک نگهداری کنید. دمای ایده آل برای ذخیره سازی 38 تا 40 درجه فارنهایت (3 تا 4 درجه سانتیگراد) است.

سیب زمینی ها را با سیب ذخیره نکنید . گاز اتیلن سیب باعث خراب شدن سیب زمینی ها می شود.

کود خوب برای سیب زمینی

هرگز سیب زمینی ها را در یخچال نگهداری نکنید.

خواه سیب زمینی خود را حفر کنید یا آنها را در فروشگاه بخرید ، قبل از استفاده از آنها ، آنها را بشویید. شستن سیب زمینی عمر انبار آنها را کوتاه می کند.

در مورد آماده سازی سیب زمینی برای آماده سازی انبار ریشه نکات بیشتری را پیدا کنید .

ارقام پیشنهادی

بیش از 100 نوع سیب زمینی وجود دارد. انواع پوست برنز و قرمز و گوشت قرمز با گوشت سفید رایج ترین در باغ های خانگی است.

انواع اولیه:

‘Irish Cobbler’ : پوست برنزه، شکل نامنظم

‘نورلند’: پوست قرمز ، مقاوم در برابر زخم سیب زمینی

‘Rose Mountain’: پوست قرمز و گوشت صورتی ، در برابر برخی از ویروس ها مقاوم است

انواع متوسط ​​اواسط فصل

“قرمز قارچی”: پوست قرمز ، چشم های عمیق

‘وایکینگ’: پوست قرمز ، بسیار مولد

‘Chieftan’: پوست قرمز ، مقاوم در برابر زخم سیب زمینی ، به خوبی ذخیره می کند

انواع مختلف

‘کتاهدین’: برنزه شدن پوست ، در برابر برخی از ویروس ها مقاوم است

“Kennebec”: برنزه شدن پوست ، مقاوم در برابر برخی از ویروس ها و تاخیر در اواخر

‘Elba’: پوست برنزه ، غده های بزرگ گرد ، مقاوم در برابر ضربه و زخم سیب زمینی

سیب زمینی آبی؟

بهترین کود برای سیب زمینی : ما همچنین همه سیب زمینی های آبی را دوست داریم ! آنها خوشمزه هستند و خوب ، آنها واقعاً آبی هستند!

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ما در مورد چگونگی انتخاب بهترین سیب زمینی برای رشد در باغ خود مراجعه کنید!

کود مرغوب برای سیب زمینی

اگر خاک باغ شما بسیار سنگی است ، تکه‌های سیب زمینی بذر را مستقیماً روی زمین قرار دهید. با مخلوط خاک و کمپوست بپاشید. آنها را با کاه یا برگ بپوشانید و با رشد سیب زمینی مواد را تفت دهید.

چرخش محصول سالانه را تمرین کنید .

قبل از برنامه ریزی برای باغ خود ، به نمودار اصحاب گیاهان ما نگاهی بیندازید تا ببینید کدام سبزیجات با سیب زمینی سازگار است.

آیا می دانید: Antoine Parmentier ، مروج سیب زمینی ، ماری آنتوانت را متقاعد کرد که شکوفه های سیب زمینی را در موهای خود بپوشد.

گفته می شود سیب زمینی رنده شده باعث تسکین آفتاب پوست می شود .

دستور پخت

کیک شوید و سیب زمینی

نان سیب زمینی

پای سیب زمینی ایرلندی

یادداشت های آشپزی

بهترین کود برای سیب زمینی : سیب زمینی یکی از هستند سبزیجات رضایت بخش ترین به رشد است. و زمان برداشت محصول همان چیزی است که سیب زمینی را واقعاً خاص می کند ، وقتی که بالاخره این غده های خوشمزه مانند نجت های مدفون از طلا از خاک برداشته می شوند. سیب زمینی های باغی واقعاً چیز دیگری هستند! بنابراین اگر قبلاً سعی نکرده باشید که آنها را پرورش دهید ، سالی را که می گذرانید ، بسازید.

انواع سیب زمینی و بهترین کود برای سیب زمینی

قبل از کاشت باید تصمیم بگیرید نوع کود سیب زمینی یا کود گوجه مورد نیاز شما چیست. دو نوع اصلی سیب زمینی وجود دارد: گلدان های اصلی و اولیه.

ارقام Maincrop معمولاً حجیم تر هستند و برداشت بیشتری دارند و بسیاری از آنها برای استفاده در زمستان قابل ذخیره است. Maincrops به طور معمول در اواخر تابستان یا پاییز برداشت می شود.

ارقام اولیه از اوایل تا نیمه تابستان آماده است و بیشتر به اولین و اوایل دوم تقسیم می شود. ارقام اولیه برای اولین بار محصول زراعی هستند ، در حالی که اولین مراحل اولیه چند هفته بعد دنبال می شوند. سیب زمینی های اولیه تمایل به کوچکتر از انواع اصلی دارند ، اما احتمالاً آنها بهترین طعم را دارند و غالباً دارای موی نرم و لطیف تر هستند که باعث می شود در سالاد ها کامل شوند. هنگامی که آنها به بخار داغ سرو می شوند ، عالی هستند ، با یک مایع روغن زیتون و پراکندگی گیاهان.

توضیحات متنوعی را برای سیب زمینی متناسب با مصارف مختلف ، اعم از پخته شده ، آب پز ، سس شده یا بریده شده در گل – یا حتی ترکیبی از آنها – بررسی کنید. بعضی از گونه ها مقاومت خوبی در برابر بیماریهای رایج از جمله بلدی دارند ، که می تواند محصول خود را در تابستانهای گرم و مرطوب خراب کند. یا اولین گلها را رشد دهید ، که معمولاً قبل از خطر اصلی بلید برداشت می شوند.

کود آلی سیب زمینی

تهیه و خرد کردن سیب زمینی

برای کاشت محصول سیب زمینی باید مقداری دانه یا جوانه سیب زمینی نگهداری کنید که به سادگی “غده” نیز به فروش می رسد. سیب زمینی بذرهای بزرگ را می توان به قطعات کوچکتر خرد کرد تا آنها بیشتر پیش بروند. اطمینان حاصل کنید که هر قطعه حداقل دو چشم دارد و اجازه دهید برش به مدت یک روز قبل از کاشت خشک شود.

در مناطقی که رسیدن بهار کمی آهسته تر است ، ارزش جوانه زدن یا سیب زمینی های دانه خود را “جوانه زدن” است. این کار را تا شش هفته قبل از کاشت انجام دهید ، تا محصول خود را شروع کنید. آنها را به صورت یک لایه دراز بکشید ، بنابراین انتهای آنها با بیشتر چشم ها – همان ناهمواری هایی است که شاخه ها از آن جوانه خواهند زد – از رو به بالا. آنها را درون سینی ها یا کارتن های تخم مرغ قدیمی که سیب زمینی ها را ثابت نگه می دارند قرار دهید. آنها را در مکانی خنک و روشن نگه دارید تا شاخه های ضخیم و محکم جوانه بزنید.

کاشت سیب زمینی و بهترین کود برای سیب زمینی

سیب زمینی عاشق خاک غنی و مرطوب است که به تدریج با مواد آلی مانند کمپوست خوب پوسیده یا کود بهبود یافته است. برای جلوگیری از پوسیدگی غده ها ، از زهکشی ضعیف خاک جلوگیری کنید. یک نقطه آفتابی روی نقشه رشد قوی شما را ترغیب می کند.

اولین گیاهان را هنگامی که خاک در اوایل بهار شروع به گرم شدن کرد ، بکارید. درختچه های اولیه چند هفته بعد کاشته می شوند ، در حالی که خرده های اصلی چند هفته بعد ، در اواسط بهار ، دنبال می شوند. شما می توانید بر اساس داده های نزدیکترین ایستگاه آب و هوایی محلی خود ، برای بررسی بهترین زمان برای کاشت در منطقه خود می توانید از نرم افزار های مختلف استفاده کنید.

همچنین برنامه ریز یک منبع عالی برای جستجوی توضیحات متنوع و البته تهیه تخم سیب زمینی در برنامه خود می باشد تا دقیقا بدانید چند سیب زمینی بذر برای پر کردن منطقه مورد نظر خود نیاز دارید.

بهترین کود برای سیب زمینی

سیب زمینی بذر را در سنگرهای حفر شده یا سوراخهای کاشت فردی کاشته کنید. غده های خود را در حدود شش سانتی متر (15 سانتی متر) عمق بکارید و یک پا (30 سانتی متر) را در طول ردیف آنها قرار دهید. ردیف های اضافی ارقام اولیه باید حداقل 18 سانتی متر (45 سانتی متر) از هم فاصله داشته باشند ، در حالی که لاین های اصلی حداقل 30 سانتی متر (75 سانتی متر) به فاصله بین ردیف ها نیاز دارند.

سیب زمینی در حال رشد

شاخه ها باید طی حدود دو تا سه هفته از سطح زمین فشار بیاورند. اگر چیزی سردتر پیش بینی شود ، آنها یخبندانهای بسیار سبک را تحمل می کنند ، اما بهتر است با پوشش سطر پوشانده شوند.

وقتی به شش سانتی متر (15 سانتی متر) رسیدند ، سیب زمینی های خود را شروع می کنید. تپه ها برای ترغیب بیشتر غده ها برای رشد و کاهش خطر قرار گرفتن در معرض نور ، خاک را در امتداد ردیف قرار می دهد تا سبز شود. برای ترسیم خاک اطراف اطراف شاخه ها از یک قلاب استفاده کنید و قسمت های بسیار خوبی را در معرض دید خود قرار دهید. در مرحله هایی مانند این بار هربار که شاخ و برگ ها به یک سطح مشابه بالاتر از سطح خاک برسند ، ادامه می یابند تا اینکه تپه ها یا یک پا بلند باشند یا شاخه های بالای آن بسته شده است.

بهترین کود برای سیب زمینی : زودتر علفهای هرز را از بین ببرید ، اما سیب زمینی هایی که به سرعت در حال رشد هستند به زودی رقابت را از بین می برند. سیب زمینی برای رشد و نمو به رطوبت کافی احتیاج دارد. آب را در آب و هوای خشک کاملاً آب کنید تا غده ها بتوانند به رشد کامل خود بپردازند ، عاری از هر گونه ترک و شکاف.

سیب زمینی در حال رشد و بهترین کود برای سیب زمینی

شاخه ها باید طی حدود دو تا سه هفته از سطح زمین فشار بیاورند. اگر چیزی سردتر پیش بینی شود ، آنها یخبندانهای بسیار سبک را تحمل می کنند ، اما بهتر است با پوشش سطر پوشانده شوند.

بهترین کود برای سیب زمینی : وقتی به شش سانتی متر (15 سانتی متر) رسیدند ، سیب زمینی های خود را شروع می کنید. تپه ها برای ترغیب بیشتر غده ها برای رشد و کاهش خطر قرار گرفتن در معرض نور ، خاک را در امتداد ردیف قرار می دهد تا سبز شود. برای ترسیم خاک اطراف اطراف شاخه ها از یک قلاب استفاده کنید و قسمت های بسیار خوبی را در معرض دید خود قرار دهید. در مرحله هایی مانند این بار هربار که شاخ و برگ ها به یک سطح مشابه بالاتر از سطح خاک برسند ، ادامه می یابند تا اینکه تپه ها یا یک پا بلند باشند یا شاخه های بالای آن بسته شده است.

کود با کیفیت برای سیب زمینی

زودتر علفهای هرز را از بین ببرید ، اما سیب زمینی هایی که به سرعت در حال رشد هستند به زودی رقابت را از بین می برند. سیب زمینی برای رشد و نمو به رطوبت کافی احتیاج دارد. آب را در آب و هوای خشک کاملاً آب کنید تا غده ها بتوانند به رشد کامل خود بپردازند ، عاری از هر گونه ترک و شکاف.

 

آموزشی

انواع کود سیب زمینیبهترین کود برای سیب زمینیکود آلی سیب زمینیکود ارزان برای سیب زمینیکود با کیفیت برای سیب زمینیکود خوب برای سیب زمینیکود شیمیایی سیب زمینیکود مرغوب برای سیب زمینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سوال درخصوص محصولات و قیمت ها با شماره زیر تماس بگیرید.