بهترین کود برای سیب زمینی | کود مناسب‌ |مرغوب |مخصوص |باکیفیت

بهترین کود برای سیب زمینی

جهت خرید بهترین کود برای سیب زمینی با ما تماس بگیرید و چنانچه سوال کشاورزی دارید از بخش پرسیدن سوالات کشاورزی بپرسید.

اگر بدنبال خرید سیب زمینی بصورت عمده هستید سایت ال کود توانایی تامین سیب زمینی و ارسال به هر نقطه ای از ایران را دارا میباشد.

بهترین کود برای سیب زمینی : توصیه های موجود در این پست فقط باید به عنوان یک راهنمای کلی در نظر گرفته شود. برنامه کود دهی دقیق باید با توجه به نیازهای خاص گیاهان ، شرایط آب و خاک، شرایط زمین و اقلیم کشت سیب زمینی و تجربه پرورش دهندگان مشخص شود. برای توصیه های دقیق و خرید کود با کیفیت میتوانید با متخصصین ما تماس گرفته و خرید کود مطمئن خود را انجام دهید.

راهنمای محصول سیب زمینی  بیشترین مقدار کود سیب زمینی خود را بدست آورید

توصیه می شود درباره ی انواع خاک برای رشد سیب زمینی ، حساسیت های ویژه ، مواد مغذی و توصیه های کود دهی برای کودهای مختلف – در مورد رشد سیب زمینی در راهنمای کامل محصولات حیفا آگاهی داشته باشید.

کود مرغوب برای سیب زمینی

کود برای رشد سیب زمینی مانند کود بادمجان  و به دست آوردن عملکرد زیاد محصول با کیفیت نیاز به دانش و تخصص دارد. راهنمای محصول سیب زمینی را در طی چندین دهه تجربه میدانی جمع آوری کرده ایم  که به شما در دستیابی به کود دهی بهینه گیاهان  و دستیابی به نتایج عالی در این زمینه کمک خواهیم کرد.

در اینجا فقط برخی از حقایق ، نکات و دانشهایی که در این راهنمای دقیق محصولات زراعی را می بینید پیدا خواهید کرد

سیب زمینی پس از ذرت ، گندم و برنج  ، چهارمین محصول مهم غذایی جهان است.

از آنجا که سیب زمینی به آنیون کلرید حساس است ، استفاده از کودهای بدون کلراید ، که به افزایش عملکرد و کیفیت کمک می کند ، ضروری است.

رشد سیب زمینی به پنج مرحله رشد مجزا طبقه بندی می شود و هر مرحله از رشد باید در هنگام مدیریت محصول در نظر گرفته شود.

بهترین کود برای سیب زمینی: بیشترین میزان نیاز به پتاسیم در مرحله حجیم شدن غده ها است. گلدهی گیاهان سیب زمینی نشانگر آغاز این مرحله مورفولوژیکی است.

كنترل كافي بر عرضه نيتروژن (N) براي به دست آوردن بازده بالا سيب زميني با كيفيت بسيار مهم است.

کمبود کلسیم با رشد ریشه تداخل دارد ، باعث تغییر شکل نکات رشد شاخ و برگ می شود و ممکن است منجر به کاهش بازده و کیفیت پایین شود.

کود شیمیایی سیب زمینی

سیب زمینی بارور – آیا آنها به کود احتیاج دارند؟

بهترین کود برای سیب زمینی

بله ، کود دادن سیب زمینی 2 هفته پس از کاشت آنها در باغ شما به طور کلی ایده خوبی است. این نیرو به آنها انرژی لازم برای رشد . بزرگ شدن و  توسعه ی اسپود را می دهد.

کودی با مقادیر پتاسیم و فسفات را انتخاب کنید که بالاتر از میزان نیتروژن باشد. به کد 3 عدد روی کیف کود توجه کنید. این سه عدد به ترتیب مقدار نیتروژن ، فسفات و پتاسیم موجود در آن کود خاص را نشان می دهد. به عنوان مثال ، کود 10-10-10 حاوی 10٪ نیتروژن ، 10٪ فسفات و 10٪ پتاسیم است. یک کیسه 5-10-10 حاوی 5٪ نیتروژن ، 10٪ فسفات و 10٪ پتاسیم است. نیتروژن گیاه را به تولید شاخ و برگ بیشتر تشویق می کند. فسفات و پتاسیم باعث رشد بیشتر ریشه می شود. از آنجا که سیب زمینی گیاهی ریشه ای است که در زیر سطح خاک رشد می کند ، فسفات و پتاسیم برای رشد سیب زمینی مفیدتر هستند.

کود دانه ای را با مقادیر مناسب پتاسیم و فسفات ، معمولاً 5-10-10 یا 8-24-24 انتخاب کنید. دانه های روی زمین را در اطراف گیاهان پراکنده و آنها را در چاه آب دهید. دستورالعمل سازنده را در مورد میزان استفاده از کود دنبال کنید. عموماً با سرعت 1/2  در 100 متر مربع استفاده می شود. حتماً اجازه ندهید کود با گیاه در تماس باشد ، زیرا ممکن است باعث سوختن یا عواقب جانبی آن شود.

همچنین می توانید از کودهای محلول در آب استفاده کرده و هنگام آب دادن آن را یکبار در ماه انجام دهید. سمپاش پایان شیلنگ اغلب برای این کار مفید است و کود باید طبق دستورالعمل سازنده مخلوط شود. باز هم به دنبال چیزی باشید که فسفات و پتاسیم بیشتری داشته باشد و ازت کمتری داشته باشد.

کود دهی سیب زمینی مانند کود بادام را 2 هفته پس از کاشت شروع کنید. هر 4 هفته ، یکبار دیگر به سیب زمینی، کود دهید. 2 هفته قبل از برداشت محصول کود دهی را متوقف کنید. برای کار صحیح ، کود باید به خوبی آب شود. از آنجا که شما در طی 2 هفته گذشته قبل از برداشت محصول ، از گیاهان سیب زمینی خود آب نخواهید گرفت ، نیازی به کود دهی نیست.

انواع کود سیب زمینی

اگر می خواهید سیب زمینی را به صورت ارگانیک پرورش دهید ، قبل از کاشت مقداری کود کمپوست و یا کود پوسیده شده را با خاک مخلوط کنید. همچنین می توانید وعده های غذایی استخوان ، خاکستر چوب و جلبک دریایی را برای اضافه کردن مواد مغذی اضافی در فصل رشد اضافه کنید. علاوه بر این ، می توانید هنگام مخلوط کردن خاک بر روی گیاهان ، از مخلوط کمپوست استفاده کنید.

برای یک محصول سیب زمینی با ارزش ، گیاهان باید شروع سریع و سالم کنند.

دو روش خوب برای اضافه کردن مواد مغذی اضافی در زمان کاشت برای تکمیل باروری طبیعی خاک شما وجود دارد. کود تجاری متعادل مانند 5-10-10 یا 10-10-10 را انتخاب کنید یا از کود کمپوست یا کود آلی استفاده کنید.

بهترین کود خود را برای سیب زمینی پخش کنید

پخش روشی آسان برای پخش کود در منطقه کاشت شماست. از یک قوطی 12 عیار 12 تا 5-10-10 در هر هزار متر مربع از خاک باغ استفاده کنید. بر فراز منطقه بروید و کود را به طور یکنواخت با دست پراکنده کنید ، سپس آن را با یک بیل چه یا پنجه به سه تا چهار سانتی متر از خاک بکشید.

در ضمن ، تا زمان کاشت صبر کنید. قبل از قرار دادن تکه های بذر در ردیف ، یک مشت کوچک یا دو عدد کمپوست را در هر 10 یا 12 سانتی متر قرار دهید ، به همراه یک مشت کوچک سوپر فسفات (0-20-0) یا بنه (2-11-0). هر دو این کود سرشار از فسفر هستند و این به رشد سریع ریشه سیب زمینی کمک می کند

در مرحله بعد ، کود را با یک نر و ماده خاک بپوشانید. با نگاه کردن به پایین ردیف بعد از این مرحله ، تپه های کوچکی را در هر جا مشاهده خواهید کرد. وقتی هر قطعه بذر را کاشت می کنید ، آن را در لبه کود قرار دهید اما به طور مستقیم روی آن نباشد. تحقیقات نشان داده است که بهترین محل قرارگیری کود دو سانتی متر به پهلو و کمی زیر قطعه بذر است. در حالی که لازم نیست در این مورد دقیق باشید ، ضروری است که در صورت استفاده از آن ، قطعات بذر با کودهای تجاری مانند سوپر فسفات یا 10-10-10 در تماس نباشند. این کود ریشه های تازه ای را که با آن تماس پیدا می کند ، می سوزاند.

از کود تازه به عنوان کود موجود در لکه سیب زمینی خود استفاده نکنید ، زیرا اغلب دارای ارگانیسم های ایجاد کننده زخم است. کودهای قدیمی ، کاملاً کمپوست یا تجزیه شده معمولاً خوب هستند.

کود ارزان برای سیب زمینی

نمی دانید که چگونه سیب زمینی  را رشد دهید ؟ ما برای کمک اینجا هستیم! طعم و بافت سیب زمینی های خانگی به مراتب نسبت به انواع کالاهای فروشگاهی مخصوصاً انواع مختلفی از آن ها بهتر است. در اینجا نحوه کاشت ، رشد و برداشت سیب زمینی در باغ شما آورده شده است.

درباره سیب زمینی

بهترین کود برای سیب زمینی

سیب زمینی مانند آب و هوای خنک و خاک خوب شسته شده و تخلیه شده که حدود 45 تا 55 درجه فارنهایت (7 تا 13 درجه سانتیگراد) است. در آب و هوای گرم ، سیب زمینی به عنوان یک محصول زمستانی قابل رشد است.

قدیمی ها در مناطق شمالی کشور  محصولات سیب زمینی هایشان را شکوفا می کردند و در محوطه های باز ، سیب زمینی خود را می کاشتند.

ایلامی ها هشت آبان را روز رسمی کاشت سیب زمینی می دانستند.

بسیاری از مسلمانان معتقد بودند که جمعه  بهترین روز برای کاشت سیب زمینی است زیرا شیطان در این زمان هیچ قدرتی بر محصولات ندارد.

همه اینها “بهترین روزهای” کاشت اولیه را نشان می دهند! (در مورد کاشت در متن زیر بیشتر بدانید.)

چه موقع برای کاشت سیب زمینی خوب است؟

سیب زمینی را می توان 0 تا 2 هفته پس از سرمازدگی بهار گذشته آغاز کرد. به محض اینکه خاک آماده کاشت باشد، می توانید محصولات خود را زودتر کاشت کنید، اما توجه داشته باشید که ممکن است برخی محصولات زراعی توسط یخبندان یا خاک مرطوب خراب شوند.  یخبندان محلی خود را اینجا پیدا کنید .

اما اگر در “اواخر” بهار هستید ، کاشت سیب زمینی تا فروردین (بسته به جایی که در آن قرار دارید) دیر نیست. برخی از قوم ها حتی تا ماه خرداد بخصوص در گلخانه ها گیاه سیب زمینی را می کاشتند.

نحوه کاشت سیب زمینی

با یک بیل دور محل کاشت ، یک حفره را حدود عرض  10سانتی متر و 14 سانتی متر عمق سوراخ کنید ، و کف آن را تا حدود 6 سانتی متر عرض بکنید

کود آلی سیب زمینی

سیب زمینی ها در بهترین ردیف رشد می کنند.

حدود 3 متر فاصله نیاز دارند.

قبل از کاشت کود پوسیده یا کمپوست آلی را در کف حفره پخش و مخلوط کنید . درباره اصلاحات خاک و تهیه خاک برای کاشت بیشتر بدانید.

در حفره ، یک قطعه سیب زمینی دانه ای قرار دهید  ، یک سمت آن را برش دهید و با 3 تا 4 سانتی متر خاک بپوشانید.

بهترین آغازگرها سیب زمینی های بذری هستند که از آن جوانه ها بیرون زده می شوند. (سیب زمینی های بذری را با دانه های سیب زمینی یا محصولات مواد غذایی اشتباه نگیرید.) برای برش دادن سیب زمینی های بزرگ به قطعه هایی که تقریباً اندازه یک توپ گلف هستند  ، از چاقوی تمیز و تیز استفاده کنید ، مطمئن شوید که حداقل در هر قطعه 2 جوانه وجود دارد. (سیب زمینی هایی که از تخم مرغ کوچکتر هستند باید به طور کامل کاشته شوند.)

اگر در حال برش قطعات سیب زمینی برای کاشت هستید ، این کار را 1 تا 2 روز قبل از کاشت انجام دهید. این به آنها فرصتی برای “بهبود” و تشکیل لایه محافظ بر روی سطح برش داده شده می دهد و باعث افزایش حفظ رطوبت و مقاومت در برابر پوسیدگی می شود.

12 تا 16 روز پس از کاشت ، هنگامی که جوانه ها ظاهر می شوند ، از سجاف استفاده کنید تا با آرامش 3 تا 4 سانتی متر خاک حفره را پر کنید و چند سانتی متر از گیاهان را در معرض دید بگذارید. در چند هفته این کار را تکرار کنید تا خاک  4 تا 5 سانتی متر از سطح زمین دچار برآمدگی شود

بعد از ظهور گیاهان سیب زمینی ، مالش ارگانیک را بین ردیف ها اضافه کنید تا رطوبت حفظ شود ، به کنترل علفهای هرز کمک کرده و خاک را خنک کنید.

چگونه سیب زمینی را پرورش دهیم

بهترین کود برای سیب زمینی

بهترین کود برای سیب زمینی یا کود خیار : اجازه ندهید که نور خورشید روی جوانه ها که در زیر سطح خاک رشد می کنند ، بتابد ، یا آنها سبز شوند.

بهترین کود برای سیب زمینی

صبحگاه ها این کار را انجام دهید که گیاهان در بلندترین آنها قرار دارند. در طول گرمای روز ، گیاهان شروع به ریزش می کنند.

رطوبت را حفظ کنید ، به خصوص از زمانی که جوانه ها تا چند هفته پس از شکوفه ظاهر می شوند. گیاهان در هفته به 1 تا 2 سانتی متر آب نیاز دارند. اگر درست بعد از کاشت آب زیاد بدهید به محض شروع  رشد سیب زمینی ، جوانه ها می توانند شکل نادرستی ایجاد کنند.

آخرین برآمدگی باید قبل از شکوفا شدن گیاهان سیب زمینی در خاک نمایان شوند ، زمانی که گیاه حدود 6 سانتی متر طول دارد. برای پوشاندن جوانه ها و همچنین برای حمایت از گیاه ، گرد و غبار را در اطراف پایه گیاه پاک کنید.

سیب زمینی ها را از آفتاب سوختگی حفظ می کند و این می تواند باعث سبز شدن آنها و تولید ماده شیمیایی به نام سلانین شود. سلانین طعم تلخی می دهد و سمی است.

آفات و بیماری ها

گلاب سیب زمینی : به احتمال زیاد ناشی از pH بالای خاک است . به یاد داشته باشید: سیب زمینی مانند خاک اسیدی است (در خاک با pH بالاتر از 5.2 نباشد). قبل از کاشت سیب زمینی دانه گرد و غبار را با گوگرد از روی آن پاک کنید. بعضی از خوانندگان پیشنهاد می کنند هنگام کاشت عناصر طبیعی ضد باکتریایی ، کاج را در بالای سیب زمینی ها اضافه کنید.

سوسک های سیب زمینی کلرادو به شدت برای محصولات ضرر دارند و پرندگان درنده اغلب آنها را می خورند. در حالی که آنها در حالت پوره قرار دارند ، می توان آنها را با زمین  (درجه غذایی) کنترل کرد که روشی غیر سمی برای کنترل آفات در باغ است. در صورت ادامه مشکل ، چند اسپری اسپینزاد ، یک سموم آلی ، از سوسک ها خلاص می شوید. همیشه از سحرگاه یا غروب از محصولات استفاده کنید تا از آسیب رساندن به حشرات جلوگیری کنید.

کود با کیفیت برای سیب زمینی

برداشت و ذخیره سازی

چگونه سیب زمینی را برداشت کنیم؟

“سیب زمینی های جدید” ، سیب زمینی هایی هستند که به دلیل اندازه کوچکتر و پوست نازکشان زودتر برداشت می شود ، 2 تا 3 هفته بعد از قطع گیاهان از گل دهی آماده برداشت برای محصول خواهند بود. برای سیب زمینی های بالغ ، 2 تا 3 هفته پس از از بین رفتن شاخ و برگ منتظر بمانید.

سیب زمینی های جدید را باید طی چند روز بعد از برداشت استفاده کرد ، زیرا مدت زمان طولانی تری باقی نمی مانند.

خاک سیب زمینی را در یک روز خشک حفر کنید. به آرامی حفاری کنید ، مراقب باشید که جوانه ها سوراخ نشوند. از بریدن یا کبودی پوست سیب زمینی خود داری کنید. خاک نباید جمع و جور باشد ، بنابراین حفر باید آسان باشد.

اگر خاک بسیار مرطوب است ، قبل از قرار دادن آنها در کیسه یا سبد ، سیب زمینی ها را تا حد امکان خشک کنید.

برای بزرگترین و بهترین سیب زمینی ، برداشت فقط پس از برگرداندن شاخ و برگ گیاهان انجام می شود.

شاخ و برگهای قهوه ای را روی زمین خرد کرده و 10 تا 14 روز قبل از برداشت صبر کنید تا سیب زمینی ها به اندازه کافی پوستی ضخیم ایجاد کنند. هر چند اگر صبر نکنید ، سیب زمینی ممکن است پوسیده شود.

اجازه دهید تا سیب زمینی های تازه حفر شده تا دو هفته در یک مکان خشک و خنک (45-60 درجه فارنهایت / 7-15 درجه سانتیگراد) باشند. این باعث می شود پوست آنها ضخیم تر شود ، که به آنها کمک می کند تا مدت طولانی تری ادامه دهند.

بعد از رسیدن ، حتماً هر خاک چسبیده به سیب زمینی را پاک کنید  ، سپس آنها را در جای خنک و کمی مرطوب و تاریک نگهداری کنید. دمای ایده آل برای ذخیره سازی 38 تا 40 درجه فارنهایت (3 تا 4 درجه سانتیگراد) است.

سیب زمینی ها را با سیب ذخیره نکنید . گاز اتیلن سیب باعث خراب شدن سیب زمینی ها می شود.

کود خوب برای سیب زمینی

هرگز سیب زمینی ها را در یخچال نگهداری نکنید.

سیب زمینی خود را برداشت کنید یا آنها را در فروشگاه بخرید ، قبل از استفاده از آنها ، آنها را بشویید. شستن سیب زمینی عمر انبار آنها را کوتاه می کند.

ارقام پیشنهادی بهترین کود برای سیب زمینی

بیش از 100 نوع سیب زمینی وجود دارد. انواع پوست برنز ، قرمز و گوشت قرمز با گوشت سفید رایج ترین نوع ها در باغ های خانگی هستند.

انواع اولیه:

‘Irish Cobbler’ : پوست برنزه، شکل نامنظم

‘نورلند’: پوست قرمز ، مقاوم در برابر زخم و ضربه

‘Rose Mountain’: پوست قرمز و گوشت صورتی ، در برابر برخی از ویروس ها مقاوم است

انواع متوسط ​​اواسط فصل

“قرمز قارچی”: پوست قرمز ، جوانه های عمیق

‘وایکینگ’: پوست قرمز ، بسیار مولد

‘Chieftan’: پوست قرمز ، مقاوم در برابر زخم و ضربه ، و محافظت بهتر

انواع مختلف

‘کتاهدین’: برنزه شدن پوست ، در برابر برخی از ویروس ها مقاوم است

“Kennebec”: برنزه شدن پوست ، مقاوم در برابر برخی از ویروس ها

‘Elba’: پوست برنزه ، غده های بزرگ گرد ، مقاوم در برابر ضربه و زخم

سیب زمینی آبی چیست؟

ما همچنین همه سیب زمینی های آبی را دوست داریم ! آنها خوشمزه هستند و خوب ، آنها واقعاً آبی هستند!

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ما در مورد چگونگی انتخاب بهترین سیب زمینی برای رشد در باغ خود مراجعه کنید!

کود مرغوب برای سیب زمینی

اگر خاک باغ شما بسیار سنگی است ، تکه‌های بذر سیب زمینی را مستقیماً روی زمین قرار دهید. با مخلوط خاک و کمپوست بپاشید. آنها را با کاه یا برگ بپوشانید و با رشد سیب زمینی مواد را تفت دهید.

قبل از برنامه ریزی برای باغ خود ، به نمودار اصحاب گیاهان ما نگاهی بیندازید تا ببینید کدام سبزیجات با سیب زمینی سازگار است.

گفته می شود سیب زمینی رنده شده باعث تسکین آفتاب سوختگی پوست می شود .

دستور پخت

کیک شوید و سیب زمینی

نان سیب زمینی

پای سیب زمینی ایرلندی

یادداشت های آشپزی

سیب زمینی ها یکی از بهترین و رضایت بخش ترین سبزیجات هستند. زمان برداشت محصول همان چیزی است که سیب زمینی را واقعاً خاص می کند ، وقتی که بالاخره این جوانه های خوشمزه مانند  طلا از خاک برداشته می شوند. سیب زمینی های باغی واقعاً چیز دیگری هستند! بنابراین اگر قبلاً سعی نکرده باشید که آنها را پرورش دهید ، در سالی را که می گذرانید حتما این کار را انجام دهید.

انواع سیب زمینی و بهترین کود برای سیب زمینی

قبل از کاشت باید تصمیم بگیرید نوع کود سیب زمینی یا کود گوجه مورد نیاز شما چیست. دو نوع  سیب زمینی اصلی وجود دارد: گلدان های اصلی و اولیه.

ارقام Maincrop معمولاً حجیم تر هستند و برداشت بیشتری دارند و بسیاری از آنها برای استفاده در زمستان قابل ذخیره هستند .به طور معمول در اواخر تابستان یا پاییز برداشت می شود.

ارقام اولیه از اوایل تا نیمه تابستان آماده است و بیشتر به اولین برداشت و اوایل نیمه دوم تقسیم می شود. ارقام اولیه برای اولین بارِ محصول زراعی هستند ، در حالی که اولین مراحل اولیه چند هفته بعد دنبال می شوند. سیب زمینی های اولیه از انواع اصلی تمایل به کوچکتر بودن دارند ، اما احتمالاً آنها بهترین طعم را دارند و غالباً دارای پوست نرم و لطیف تر هستند که باعث می شود در سالاد ها خوشمزه تر و بهتر باشند. هنگامی که آنها با بخار داغ سرو می شوند و یا با روغن زیتون سرو می شوند ، عالی هستند.

توضیحات متنوعی را برای سیب زمینی متناسب با مصارف مختلف ، اعم از سیب زمینی پخته شده ، آب پز ، سس شده یا بریده شده در گل – یا حتی ترکیبی از آنها – بررسی کنید. بعضی از گونه ها مقاومت خوبی در برابر بیماریهای رایج از جمله بلید دارند ، که می توانند محصولات را در تابستان های گرم و مرطوب خراب کند. که معمولاً قبل از خطر اصلی بلید باید برداشت شوند.

کود آلی سیب زمینی

تهیه و خرد کردن سیب زمینی

برای کاشت محصول سیب زمینی باید مقداری دانه یا جوانه سیب زمینی نگهداری کنید که به سادگی همان جوانه ها نیز به فروش می رسد. بذرهای سیب زمینی  بزرگ را می توان به قطعات کوچکتر خرد کرد تا تعداد آن ها بیشتر شود. اطمینان حاصل کنید که هر قطعه حداقل دو جوانه دارد و اجازه دهید برش به مدت یک روز قبل از کاشت ،خشک شود.

در مناطقی که رسیدن آب و هوای بهاری کمی آهسته تر است، این کار را تا شش هفته قبل از کاشت انجام دهید . آنها را به صورت یک لایه دراز بکشید ، بنابراین انتهای آنها با بیشترین مقدار جوانه خواهند رویید – جوانه ها همان ناهمواری هایی هستند که شاخه ها از آن رو به بالا رشد خواهند کرد. آنها را درون سینی ها یا کارتن های تخم مرغ قدیمی که سیب زمینی ها را ثابت نگه می دارند قرار دهید. آنها را در مکانی خنک و روشن نگه دارید تا شاخه های ضخیم و محکم جوانه بزنند.

کاشت سیب زمینی و بهترین کود برای سیب زمینی

سیب زمینی عاشق خاک غنی و مرطوب است که به تدریج با مواد آلی مانند کمپوست خوب پوسیده یا کود بهبود یافته است. برای جلوگیری از پوسیدگی غجوانه ها ، از زهکشی ضعیف خاک جلوگیری کنید. یک نقطه آفتابی روی زمین کشاورزی، رشد قوی بذر شما را ترغیب می کند.

اولین گیاهان را هنگامی که خاک در اوایل بهار شروع به گرم شدن کرد ، بکارید. درختچه های اولیه چند هفته بعد کاشته می شوند ، در حالی که خرده های اصلی چند هفته بعد ، در اواسط بهار ، دنبال می شوند. شما می توانید بر اساس نزدیکترین داده های ایستگاه آب و هوایی محلی خود ، برای بررسی بهترین زمان برای کاشت در منطقه خود از نرم افزار های مختلف استفاده کنید.

همچنین یک منبع عالی ،برای جستجوی توضیحات متنوع و البته تهیه تخم سیب زمینی داشته باشید تا دقیقا بدانید چند بذر سیب زمینی برای پر کردن منطقه مورد نظر خود نیاز دارید.

بهترین کود برای سیب زمینی

بذر سیب زمینی را در چاله های حفر شده یا سوراخهای کاشت فردی بکارید. جوانه های خود را در حدود شش سانتی متر عمق بکارید و 30 سانتی متر را در طول ردیف آنها قرار دهید. ردیف های اضافی ارقام اولیه باید حداقل 45 سانتی متر از هم فاصله داشته باشند ، در حالی که لاین های اصلی حداقل 75 سانتی متر فاصله ، بین ردیف ها نیاز دارند.

سیب زمینی در حال رشد

شاخه ها باید طی حدود دو تا سه هفته از سطح زمین رشد کنند. اگر آب و هوایی سردتر پیش بینی شود ، آنها یخبندانه ای بسیار سبک را تحمل می کنند ، اما بهتر است با پوشش روی سطح آن ها پوشانده شوند.

تپه ها برای ترغیب بیشتر جوانه ها برای رشد و کاهش خطر قرار گرفتن در معرض نور ، خاک را در امتداد ردیف قرار می دهد تا سبز شود. برای ترسیم خاکه اطراف شاخه ها از یک قلاب استفاده کنید و قسمت های بسیار خوبی را در معرض دید خود قرار دهید. در مرحله هایی مانند این بار هربار که شاخ و برگ ها به یک سطح مشابه بالاتر از سطح خاک برسند ، ادامه می یابند تا اینکه بوته ها یا چند سانتی متر بلند باشند یا شاخه های بالای آن بسته شده باشند.

بهترین کود برای سیب زمینی : زودتر علفهای هرز را از بین ببرید ، اما سیب زمینی هایی که به سرعت در حال رشد هستند به زودی رقابت را از بین می برند. سیب زمینی برای رشد و نمو به رطوبت کافی احتیاج دارد. در آب و هوای کاملاً خشک به خاک آب بدهید تا جوانه ها بتوانند به رشد کامل خود بپردازند ، عاری از هر گونه ترک و شکاف.

سیب زمینی در حال رشد و بهترین کود برای سیب زمینی

کود با کیفیت برای سیب زمینی

در آخر کود های مهم برای سیب زمینی را بررسی خواهیم کرد:

نیتروژن:

 • یک عامل تعیین کننده در رشد و نمو گیاه است.
  رشد مریستم آپیکال و جانبی را تحریک می کند و رشد برگ را افزایش می دهد.
  با رشد محصول نیاز به این عنصر افزایش می یابد.
  ضروری است که نیتروژن در طی فرآیند جوانه زنی در دسترس باشد.
  محتوای ماده خشک و نشاسته و همچنین اندازه جوانه ها را افزایش می دهد.
  علائم کمبود: کلروز ، کاهش رشد.

فسفر:

 • از توسعه ریشه حمایت می کند و چرخه محصول را به ارمغان می آورد.
  غنای نشاسته را افزایش می دهد.
  جوانه را تقویت می کند و تعداد جوانه ها را افزایش می دهد.
  کیفیت سیب زمینی را بهبود می بخشد و حساسیت به آسیب را کاهش می دهد.
  علائم کمبود: کاهش رشد ریشه و رشد ساقه و برگ. ممکن است رنگهای مایل به قرمز یا بنفش ظاهر شود. تاخیر در گل و بلوغ وجود دارد.

پتاسیم:

 • تشکیل قندها را ترویج می کند.
  مقاومت در برابر شرایط نامساعد آب و هوا ، آفات و بیماری ها را بهبود می بخشد.
  محتوای ماده خشک را افزایش می دهد.
  حساسیت جوانه را در برابر صدمات ناشی از ضربات کاهش داده و باعث بهبود ذخیره سازی می شود.
  رشد ریشه را تحریک می کند.
  علائم کمبود: تیره شدن برگها و خم شدن به سمت زیر.

منیزیم:

 • یک عامل تعیین کننده در رشد رویشی ، به عنوان یکی از مهمترین اجزای کلروفیل است.
  برای فرآیندهای تقسیم و رشد سلول ضروری است.
  نقش بسیار مهمی در جذب مواد مغذی بازی می کند.
  علائم کمبود: کاهش رشد رویشی.

کلسیم:

 • برای تقسیم و رشد سلول ضروری است.
  نقش مهمی در جذب مواد مغذی از خاک دارد.
  علائم کمبود: هنگامی که کمبود بسیار مشخص است ، نکروز در بوته ایجاد می شود.

گوگرد:

 • اثرات مطلوبی بر محصول دارد.
  اثر ضدقارچ ایجاد می کند که محصول را برابر بیماری محافظت می کند.
  علائم کمبود: نمی توان متوجه علائم کمبود گوگرد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366