کود سیلیکات پتاسیم

معرفی کود سیلیکات پتاسیم

کود سیلیکات پتاسیم از کودهای مورد تایید وزارت کشاورزی آمریکا به عنوان کود متداول کشاورزی برای استفاده در زمین های کشاورزی و کشاورزی می باشد. استفاده از کود سیلیکات پتاسیم در انواع محصولات زراعی مانند جو، گندم، برنج، نیشکر، خربزه، انگور، خیار و گیاهان زینتی رایج است. بیماری های قارچی یکی از عوامل مهمی است که به محصولات کشاورزی آسیب می رساند و ارزش غذایی آنها را از بین می برد، کود سیلیکات پتاسیم به عنوان عاملی در پیشگیری از بیماری های قارچی در محصولات کشاورزی می تواند کمک زیادی به کشاورزان کند. .

کود سیلیکات پتاسیم و محصولات ارگانیک

از کود سیلیکات پتاسیم می توان در محصولات کشاورزی ارگانیک استفاده کرد. کود سیلیکات پتاسیم یکی از منابع تامین سیلیکون و پتاسیم زمین های کشاورزی و کشاورزی و همچنین محصولات آنها می باشد. این کود برای کنترل بیماری های گیاهی و به عنوان نرم کننده خاک از نظر ریز مغذی های پتاسیم و سیلیکون در خاک های کشاورزی استفاده می شود.

کود سیلیکات پتاسیم این کود کمبود سیلیکون در خاک هایی که بارها کشت شده و دارای کمبود این عنصر هستند را جبران می کند و علاوه بر آن میزان پتاسیم خاک را با این کود تنظیم می کنند. عنصر سیلیکون و رشد گیاه: سیلیکون یکی از ریزمغذی های ضروری برای رشد گیاه است و کمبود این ریز مغذی در گیاهان تاثیر بسزایی در سلامت گیاه دارد. اگر چه کمبود سیلیکون در خاک عامل نادری است، اما در زمین های زراعی و کشاورزی در مناطق با آب و هوای گرم، این کمبود بسیار واضح است و همچنین در محصولاتی مانند نیشکر و برنج، کمبود سیلیکون یک اصل است و باید همیشه در نظر گرفته شود. توجه کرد و برای تامین آن از کود سیلیکات پتاسیم استفاده کرد.

مطالعات مختلفی در رابطه با کنترل بیماری های گیاهی از طریق استفاده از سیلیکون در خاک های کشاورزی و کشاورزی انجام شده است و نتایج نشان داده است که استفاده از کود سیلیکات پتاسیم به صورت اسپری در کنترل بیماری ها بسیار موثر است. محصولات کشاورزی. علاوه بر این، تحقیقات مختلف به فواید استفاده از سیلیکون در زمین های کشاورزی و تولید محصولات ارگانیک اشاره کرده اند. منابع زیادی برای تامین سیلیس مورد نیاز خاک وجود دارد که راندمان آنها به اندازه کود سیلیکات پتاسیم نیست و نمی توانند سیلیس مورد نیاز خاک را به خوبی تامین کنند که در نتیجه استفاده از کود سیلیکات پتاسیم برای تامین سیلیس مورد نیاز خاک های کشاورزی گزینه مناسبی است.

کود سیلیکات پتاسیمسیلیکون یکی از بهترین عناصر برای تولید گل و گیاهان زینتی با ساقه و برگ بزرگ است که رشد این گیاهان و گلدهی آنها را نیز تسریع می کند. سیلیکون به عنوان محافظ برای مقاومت گل ها و گیاهان در برابر خشکسالی استفاده می شود.

کود سیلیکات پتاسیم برای انواع میوه‌ها

 سیلیسیم عنصری ضروری برای رشد گیاه محسوب می‌شود، به این معنا که باعث جذب پتاسیم توسط گیاه می‌شود و ترکیب این دو عنصر باعث می‌شود گیاهان و برگ‌ها در برابر آن مقاوم شوند. افزایش گرمای محیط و اثرات نور خورشید که باعث آفتاب سوختگی برگ ها و تولید میوه های هسته دار در درختان میوه می شود.

نقش کود سیلیکات پتاسیم در رشد گیاهان گلدانی

 شاید تا به حال به این موضوع فکر کرده باشید. چرا یک گیاه در گلدان در مقایسه با همان نوع گیاه در زمین به کندی رشد می کند؟ و چه نکته ای باعث این تفاوت در رشد شده است. محققین مختلف این موضوع را به صورت عملی بررسی کرده اند که آیا تفاوت رشد گیاهان گلدانی نسبت به گیاهان زمینی ناشی از کمبود مواد مغذی است؟

با مقایسه عناصر غذایی موجود در خاک باغ ها و مزارع کشاورزی با خاک گلدان ها متوجه تفاوت معنی داری در سطح عناصر غذایی در این دو مورد شدند. یکی از این مواد مغذی سیلیکون است که مقدار آن در خاک گلدان بسیار کم بود. بنابراین استفاده از کود سیلیکات پتاسیم در گلدان برای تامین میزان سیلیکون این گیاهان ضروری است. پتاسیم یک ریز مغذی و ضروری آن برای گیاهان و محصولات کشاورزی است. تاثیر پتاسیم بر سلامت انسان کم نیست. پتاسیم یکی از عناصر اساسی برای سلامت انسان و به عنوان یک الکترولیت کلیدی در حفظ عملکردهای اساسی قلب و عروق خونی است.

کود سیلیکات پتاسیم

افراد به طور معمول روزانه از مکمل های پتاسیم استفاده می کنند تا در صورت کمبود آن بتوانند آن را جبران کنند. ارزیابی های انجام شده بر روی سیلیکات پتاسیم نشان می دهد که این ترکیب هیچ اثر مضری بر چرخه غذایی ندارد. اما استفاده زیاد از سیلیکات پتاسیم می تواند از طریق پوست و استنشاق جذب شود و باعث تحریک پوست و سیستم تنفسی شود. بنابراین کشاورزان و دامداران باید همیشه در استفاده از این کود مراقب باشند. کود سیلیکات پتاسیم بهترین کود برای ایجاد میوه های درشت و قابل صادرات است. علاوه بر ضرورت دو عنصر نیتروژن و فسفر برای رشد گیاهان و محصولات زراعی، عنصر سوم پتاسیم برای متابولیسم گیاهان ضروری است و کمبود آن باعث رشد نامناسب ریشه آنها می شود.

در صورت کمبود پتاسیم، گیاهان به کندی رشد می کنند و نمی توانند در برابر بیماری های میکروبی و قارچی مقاومت کنند. همچنین اگر محصولات از کمبود پتاسیم رنج ببرند، دچار اختلال در رسیدن میوه می شوند. علاوه بر این موارد کمبود پتاسیم باعث تولید میوه های ریز و کاهش آنها می شود. که در نتیجه باعث کاهش عملکرد محصولات و زیان دهی به کشاورزان می شود. بنابراین تاکید می کنیم که استفاده از کود سیلیکات پتاسیم به شما در باروری محصولات با کیفیت و سالم کمک می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366