سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

استفاده از بهترین کود برای درخت آلو باعث رشد و میوه‌دهی بهتر آن می‌شود. آلو یکی از خوشمزه‌ترین میوه‌ها به شمار می‌رود که برای بهره‌مندی از میوه درخت آن نباید نکاتی مانند کوددهی صحیح و به موقع را فراموش کرد. در این مقاله به معرفی و بررسی سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلو می‌پردازیم.

بهترین کود برای درختان آلو

بهتر است قبل از پرداختن به بهترین کود برای درخت آلو به یک نکته مهم توجه کنید و آن اینکه درخت آلو برای رشد عالی نیاز به خاک مرطوب و زهکشی مناسب دارد. اگر خاک آن‌ها غنی از مواد آلی باشد، گلدهی و باردهی آن‌ها به بهترین نحو انجام می‌شود. به همین دلیل افزودن کمپوست و مواد آلی به خاک مانند کود حیوانی و خاک برگ می‌تواند زمینه رشد بهتر خاک را فراهم کند. این نوع کود سطح رطوبت خاک را با نیاز درخت تنظیم می‌کند و باعث می‌شود مواد مغذی مانند نیتروژن و فسفر به آن برساند. برای بهترین نتیجه، هنگام کاشت درخت، 3 اینچ کود آلی را در 12 اینچ خاک بگنجانید. در ادامه به معرفی بهترین کود برای درختان آلو می‌پردازیم.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلومالچ ارگانیک

یکی از دشمنان درخت آلو رشد علف‌های هرز است. این علف‌ها مواد مغذی را برای رشد از خاک جذب می‌کنند و خاک را برای تغذیه درختان ضعیف می‌کنند. یکی از روش‌هایی که می‌تواند علاوه بر افزایش کیفیت خاک از رشد علف‌های هرز جلوگیری کند، استفاده از مالچ آلی است. این نوع کود باعث خنک شدن ریشه درخت آلو می‌شود و از تبخیر رطوبت در سطح خاک جلوگیری می‌کند. این موضوع در آب و هوای گرم و خشک بسیار مهم است. زیرا زاویه تابش نور خورشید در این اقلیم‌ها بسیار تند است و بیشتر گیاهان و درختان از خشکی خاک رنج می‌برند و گیاه را دچار کمبود نیتروژن می‌کنند.

کود سنتی

درختان آلو را باید سالی یک بار در فصل بهار با کود سنتی تغذیه کرد. زیرا در بهار وارد فاز رشد می‌شوند. این کودها به کودهای سه بیستی نیز معروف هستند و این عدد به معنای استفاده از عناصر فسفات، پتاسیم و نیتروژن به میزان 20 درصد است. در برخی از کودها نسبت عناصر غذایی جابجا شده و به کودهای 10-10-15-10 معروف هستند. درخت آلو به خوبی به این کودها واکنش نشان می‌دهد و تمام مواد مغذی موجود در آن را جذب می‌کند.

نکات مهم درباره سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلو

استفاده از بهترین کود برای درختان آلو نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و مناسب است. به عنوان مثال، 10 پوند نیتروژن باید در هر اینچ از قطر درخت استفاده شود. بنابراین، برای درختان آلوی جوان که 3 اینچ قطر دارند، باید از یک سوم پوند استفاده کنیم. هنگام استفاده از سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلو هرگز نباید به قسمت‌های حساس درخت دست بزنید و باید بلافاصله آن را آبیاری کنید تا مواد غذایی به ریشه درخت برسد. بهتر است درختان آلو را در فصل پاییز کاشت و بین درختان فاصله یک و نیم متری گذاشت تا فضای مورد نیاز برای رشد آن‌ها فراهم شود. البته می‌توان در فصولی مانند بهار یا تابستان کاشت کرد، اما در این شرایط باید آبیاری را بیشتر و منظم کرد.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلونحوه خرید سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلو

در حال حاضر مجموعه‌های زیادی در زمینه تولید سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلو علاوه بر تولید و فروش محصولاتی مانند سموم دفع آفات بیولوژیک، قارچ کش های بیولوژیک، قارچ کش ها فعالیت دارند.

برنامه غذایی سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلو

بد نیست بدانید شما می‌توانید یکی از باغداران یا کشاورزانی باشید که با رعایت برنامه غذایی و همچنین آگاهی از راهکارهای تقویت درخت آلو و تغذیه آن، برداشت میوه خود را دو برابر کرده‌اند. فراموش نکنید که تنها تفاوت کشاورزی متعارف با کشاورزی پولساز فقط در تغذیه متفاوت آن‌هاست و هزینه‌های دیگری مانند هزینه کاشت بذر، سم پاشی، آبیاری و … را با هم تقسیم می‌کنند.

برنامه غذایی و تغذیه درختان میوه از جمله درختان آلو در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان بسیار حساس و مهم‌تر می‌شود. زیرا این دو فصل به عنوان فصل خواب درختان محسوب می‌شود و یکی از مهم‌ترین راه‌های نگهداری و تقویت آن‌ها استفاده از کودهای متناسب با نیازهای تغذیه‌ای درخت شماست.

نکاتی در رابطه با تقویت درخت آلو

  • ممکن است خاک زمین شما که برای کاشت درخت آلوی خود از آن استفاده کرده‌ایم، خاک شور یا به اصطلاح قلیایی باشد، در این صورت برای جبران خسارت باید از کودهایی که شامل گوگرد و اسید هیومیک است استفاده کنید.
  • سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلویک گروه سوم یا کوتاه وجود دارد که به صورت پودر موجود است. برای استفاده از این محصولات توصیه می‌کنیم آن‌‌ها را به صورت کاملا حل شده برای گیاه خود استفاده کنید و از مصرف آن به صورت پلت و حل نشده خودداری کنید. بهترین حلالیت این محصولات این است که ابتدا آنها را به تدریج و به آرامی در گالن 5 لیتری بریزید تا کاملا حل شوند و پس از حل شدن کامل به مخزن مرکزی انتقال دهید.
  • اگر تا به حال تانکرهای مرکزی را خریداری نکرده‌اید، به شما توصیه می‌کنیم در صورت امکان تانکر را با همزن خریداری کنید و سمپاشی را با این نوع تانکرها انجام دهید.
  • شاید برای شما سوال باشد که بهترین زمان برای محلول‌پاشی چه زمانی است؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که بهترین زمان برای محلول‌پاشی سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلو صبح زود یا اواخر شب است. زیرا آفتاب مستقیم نمی‌تابد و از تأخیر زیاد محلول جلوگیری می‌کند.

بیشتر بخوانید: کود 10 52 10 برای درخت انگور

  • اگر شما از آن دسته باغداران و کشاورزانی هستید که با توجه به نیاز باغ و درخت آلو خود نیاز به ترکیب و ترکیب چند کود یا سم دارید، حتماً باید قبل از مخلوط کردن در مقادیر زیاد آن‌ها را در مقادیر کم آزمایش کنید و سپس مصرف را شروع کنید.
  • اگر ترجیح می‌دهید از محلول کود آماده شده استفاده کنید، باید ظرف چند ساعت از آن استفاده کنید، در غیر این صورت دچار مشکل و ضرر خواهید شد.
سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *