سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای خربزه

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای خربزه

آیا می‌دانید برای خربزه چه نوع کودی مناسب تر است؟ بهترین کود برای افزایش محصول این گیاه چه کودهایی هستند؟ برای پاسخ به این سوالات و همچنین آشنایی با تاثیرات استفاده از سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک این مطلب را دنبال کنید.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک

گیاهان مختلف مثل موجودات زنده دیگر، برای رشد به انواع مواد مغذی و عناصر مفید نیاز دارند. این مواد مغذی به شکل طبیعی در خاک هستند اما به میزانی نیست که پاسخ گوی نیاز گیاه باشد.

به همین دلیل استفاده از کودهای مختلف در کشاورزی و باغداری رایج شد و کوددهی بخش مهمی از کاشت و پرورش گیاهان مختلف شد.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای خربزهآشنایی کشاورزان و باغداران با انواع کودها و موارد مصرف آن ها، در داشتن محصولات پربار و با کیفیت بسیار موثر است.

بیشتر بخوانید: هرس درخت به چه معناست؟

کودها انواع مختلف آلی و ارگانیک و همچنین شیمیایی دارند که در انواع مختلف تولید می‌شوند.

یکی از برترین تولیدکننده ها در تولید انواع کودهای شیمیایی، شوک است. این برند در تولید بهترین و با کیفیت ترین کودهای شیمیایی تخصص دارد.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک یکی از موثر ترین کودها برای انواع مختلف گیاهان است.

در ترکیب این کود مفید دو عنصر مهم و ضروری پتاسیم و سیلیسم به کار رفته است.  وجود این دو عنصر باعث شده تا این کود تاثیرات و مزایای بسیاری برای گیاهان و درختان داشته باشد.

تاثیر عنصر پتاسیم روی گیاهان

عنصر پتاسیم یکی از اصلی ترین نیازهای گیاهان است. این عنصر در بخش های مختلف گیاه و همچنین مراحل مختلف رشد آن تاثیرگذار است.

پتاسیم  در گیاهان به جذب و انتقال قندهای مفید و ضروری کمک می‌کند. همچنین با فعال کردن تعداد زیادی از آنزیم های رشد، موجب بهبود سرعت رشد گیاهان می‌شود.

این عنصر همچنین در سنتز پروتئین سلول های گیاهان موثر بوده و در افزایش فتوسنتز نقش زیادی دارد.

تقویت ریشه های گیاه و گسترده کردن آن ها در خاک، همچنین مقاوم نمودن آن ها نسبت به سرما و گرما نیز تحت تاثیر پتاسیم اتفاق می‌افتد.

افزایش مقاومت کلی گیاه در برابر بیماری ها و آفات هم از مزایای وجود پتاسیم است.

پتاسیم را عنصر کیفیت محصولات به ویژه میوه ها می‌دانند. علت این موضوع نقش پتاسیم در درشت شدن میوه ها و همچنین برداشت میوه خوش رنگ و طعم است.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای خربزهعلت اهمیت عنصر سیلیسیم در گیاهان

سیلیسیم یکی از عناصر ریز مغذی محسوب می‌شود. این عنصر در کود سیلیکات پتاسیم به کار رفته است و تاثیرات مهمی برای گیاهان دارد.

سیلیسیم از عناصر اصلی تشکیل دهنده پوسته زمین است. با این وجود کمبود آن در خاک ها اتفاقی نادر به نظر می‌رسد. اما در مناطق گرم و خشک کمبود سیلیسیم در خاک وجود دارد و همینطور در سایز مناطق که ازخاک ها بهره برداری های زیادی شده یا محیط زیست آسیب دیده باشد، کمبود سیلیسیم دیده می‌شود.

اما نقش این عنصر چیست؟ سیلیسیم یکی از عوامل موثر در حفظ سبزینگی گیاهان است. در فصل رشد گیاه که اغلب تابستان است، تابش مستقیم و شدید نور خورشید باعث می‌شود تا برگ ها روبه زردی بروند و کم کم زرد شوند. سیلیسیم به گیاه کمک می‌کند تا سبزینگی خود را در این شرایط حفظ کرده و به فتوسنتز ادامه دهند.

نقش مهم دیگری که سیلیسیم در گیاهان به عهده دارد، تقویت دیواره های سلولی در اجزای مختلف گیاه است. این کار باعث به وجود آمدن مانع فیزیکی در برابر حشرات و آفت ها می‌شود و در نتیجه از گیاه محافظت می‌شود.

خمیدگی عارضه ای است که معمولا برای گیاهان به وجود می‌آید و ذر آن گیاه به یک سمت خمیده می‌شود‌‌. عنصر سیلیسیم از این عارضه جلوگیری کرده و گیاه را در وضعیت متعادلی قرار می‌دهد.

مزایای کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک

تا اینجای مطلب با مهم ترین نقش های دو عنصر پتاسیم و سیلیسیم آشنا شدید. این عنصرها اجزای اصلی تشکیل دهنده کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک هستند که باعث می‌شوند استفاده از این کود برای گیاهان مختلف تاثیرات مثبتی داشته باشد.

افزایش زمان ماندگاری محصولات گیاهان و درختان در انبارها

افزایش کیفیت محصولات و میزان باردهی گیاهان

جلوگیری از آسیب حشرات و آفت های مختلف که گیاهان در معرض آن ها قرار دارند.

تنظیم میزان تعرق و تعریق

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای خربزه چه مزایایی دارد؟

خربزه یکی از میوه های خوش طعم و آبدار است. این میوه معمولا حجم زیاد و گونه های متفاوت دارد. گرمک، طالبی و ملون همگی نوعی خربزه هستند و از نظر ظاهری و طعم با هم تفاوت هایی دارند. این میوه در گذشته نوعی گیاه وحشی محسوب می‌شده اما به مرور کشت آن افزایش پیدا کرده  و اهلی شده است. طبع خربزه گرم و تر است و خاصیت های زیادی دارد. خربزه در بیشتر مناطق امکان رشد دارد و گیاه نسبتا مقاومی است. به دلیل آبدار بودن این میوه، آبیاری آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

بعد از آبیاری کوددهی هم نقش مهمی در باردهی این گیاه و کیفیت میوه آن دارد.

میوه خربزه اندازه و حجم زیادی دارد. به همین دلیل نیاز آن به مواد مغذی بیشتر است.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای خربزهسیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای خربزه مزایای زیادی دارد. به دلیل وجود پتاسیم در این کود، کیفیت میوه از نظر حجم، طعم و رنگ افزایش یافته و به سطح قابل قبولی می‌رسد‌. این موضوع در بازار پسندی این میوه هم نقش زیادی دارد.

استفاده از کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای خربزه باعث می‌شود تا عوامل بیماری زا و آفت ها کمترین آسیب را به این گیاه وارد  کنند.

بیشتر بخوانید: کود کالمکس برای هلو

علاوه بر مواردی که گفته شد این کود در اصلاح خاک و ایجاد تعادل بین عناصر موجود در خاک هم موثر است و جذب عناصر مهم را بیشتر می‌کند.

همچنین در حفظ و جذب بیشتر عنصر نیتروژن که برای گیاه بسیار ضروری است، سیلیکات پتاسیم بسیار موثر است.

انتخاب یک کود مناسب در افزایش بازدهی کاشت و پرورش خربزه تاثیر بسیار زیادی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366