سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای کیوی

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای کیوی

گیاه کیوی یک درخت تاک سریع رشد است که در خاک‌های آفتابی و اسیدی به خوبی عمل می‌کند. اگر کیوی را به باغ خود اضافه می‌کنید، یک سیستم ترنج برای حمایت از تاک‌ها برنامه‌ریزی کنید. از آنجایی که کیوی به شرایط خاصی از مواد مغذی حساس است.وقتی صحبت از کوددهی درختان میوه به میان می‌آید، به دنبال تعداد مشخصی کود نباشید و فکر نکنید که با استفاده از کودهای حیوانی می‌توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید. اگر یک برنامه غذایی منظم و علمی برای سه تا چهار سال داشته باشید که نیاز به زمان و هزینه دارد، می‌توانید با کیفیت‌ترین میوه‌های آن سال را داشته باشید که از نظر بازار پسندی، طعم و اندازه، بالاترین کیفیت را دارند. تنها راه حلی که باعث افزایش عملکرد و باردهی درخت در همان سال می‌شود استفاده از کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای کیوی است که می‌تواند حداقل عملکرد درختان میوه را در همان سال 30 تا 40 درصد افزایش دهد، این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص خود نتیجه فوری می‌دهد.

اطلاعات کلی در مورد بهترین کود برای کیوی

بیشترین چیزی که در گیاهان کیوی بارز است کمبود نیتروژن است. گیاهان کیوی نیاز به نیتروژن بالایی دارند و بهتر است با کودهای مرکبات یا آووکادو کود داده شوند، زیرا این گیاهان نیازهای غذایی مشابهی دارند. برای گیاهان کیوی می‌توانید از کودهای دانه‌ای یا مایع استفاده کنید. اگر از کود دانه‌ای استفاده می‌کنید، از مصرف آن در مقادیر غلیظ خودداری کنید و آن را در کل ناحیه ریشه پخش کنید.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای کیویزمان و مقدار استفاده از سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای کیوی

با توجه به توسعه، گیاهان بالغ کیوی با سن بالای 6 سال معمولاً هر سال حدود 1 پوند نیتروژن در هر تاک استفاده می‌کنند. نیمه اول فصل رشد زمان خاصی برای رشد و نمو کیوی است. برای بهترین نتیجه، گیاهان کیوی را زمانی که شروع به جوانه زدن می‌کنند، که معمولاً در ماه مارس است، و دوباره درست قبل از میوه‌دهی، که معمولاً در ماه می یا ژوئن است، کود دهید.

بیشتر بخوانید: سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق

زمان و نحوه سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای کیوی

باروری گیاهان کیوی بخش مهمی از مراقبت از آن‌ها است و محصولی از میوه‌های خوشمزه را تضمین می‌کند. در این مقاله با نحوه کوددهی کیوی و افزایش بهره‌وری و سلامت این میوه‌ها آشنا شوید. اگر عاشق کیوی هستید، دلیلی وجود ندارد که محصول خود را پرورش ندهید. هر چقدر هم که سرسخت و جدی باشند، انتظار نداشته باشید که این تاک‌ها را رها کنند و عقب بنشینند.

کیوی به دلیل مقدار زیادی میوه‌ای که می‌تواند تولید کند نیاز به توجه دارد. کاشت مناسب، کود دهی، آبیاری و از همه مهم‌تر محافظت در برابر هوای سرد برای حفظ شکل گیاه شما ضروری است. کیوی هاردی که به دلیل میوه انگورش کیوی نیز نامیده می‌شود مناسب‌ترین کیوی است. نوع کیوی برای باغ‌های خانگی است زیرا بهترین سازگاری را با آب و هوای غربی دارد.

میوه کیوی بسیار معطر پوستی سبز دارد و خوراکی است و برای میان وعده عالی است. با استفاده از بهترین کود برای کیوی، زمان برداشت آن در پاییز است. آن‌ها را می‌توان ماه‌ها در یک منطقه سرد نگهداری کرد، به همین دلیل است که کیوی خوبی را در تمام سال در فروشگاه‌های مواد غذایی تهیه می‌کنند.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای کیویکیوی بهتر است در مناطق گرم‌تر مانند کالیفرنیا کشت شود، زیرا تاک‌ها در بیشتر مناطق ممکن است در زمستان دچار سرمازدگی شوند. کیوی مقاوم بهتر است با مناطق سرد سازگار شود زیرا در زمستان بسیار سرد است و میوه آن از اواسط شهریور تا اواسط مهر تولید می‌شود. گاهی اوقات آن‌ها را در بازارهای کشاورزان و برخی از فروشگاه‌های مواد غذایی پیدا خواهید کرد.

در میان کیوی‌ها، ساده‌ترین آن‌ها عبارتند از: کیوی با پوست یشمی، گوشت سبز روشن، دانه‌های سیاه و طعمی شبیه آناناس (نام آن در زبان روسی به معنای آناناس است) و «Ken’s Red»، یک گونه نیوزلندی با پوست است. رنگ سبز زیتونی و گوشت آن سبز تیره با رگه‌های قرمز تیره است. افزودن کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای کیوی باعث می‌شود این گیاه به بهترین شکل رشد کند.

شاخه‌ها و میوه‌های جوان گونه‌های مختلف کیوی به آسیب سرما حساس هستند. دمای 30 درجه یا کم‌تر به مدت 30 دقیقه می‌تواند به شدت به شاخه‌های تازه در حال ظهور در اواخر زمستان تا بهار آسیب برساند. برای کاهش احتمال آسیب، گیاهان کیوی را در مناطق گرم‌تر باغ که از یخبندان محافظت می‌شوند، نگهداری کنید و از مناطق کم ارتفاع یا مکان‌های خنک اجتناب کنید. زمانی که دمای هوا به 32 یا کم‌تر پیش‌بینی می‌شود، قبل از غروب آفتاب روی درخت انگور را با روکش‌های ردیفی بپوشانید و زمانی که دما به بالای صفر می‌رسد، آن‌ها را بردارید.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای کیویانواع دانه‌های کیوی یا مواد کیوی که این میوه را تولید می‌کنند. یا نر که برای گرده افشانی و تولید میوه بسیار مهم است. حتما هر دو را بکارید مگر اینکه همسایه نر وجود داشته باشد. یک قلاب یا میله برآمده درست کنید که به اندازه‌ای بلند باشد که زیر محصول قرار بگیرد. هرچه تاک‌ها قوی‌تر باشند، می‌توانند 15 فوت گسترش پیدا کنند و تا 100 پوند میوه تولید کنند.

بیشتر بخوانید: کود برای درشت شدن میوه هلو

در بهار به فاصله 10 تا 15 فوت از هم در خاک عمیق و با زهکشی خوب در یک منطقه آفتابی و سرپناه از باغ بکارید. از این توصیه اجتناب کنید زیرا تاک‌های کیوی مستعد پوسیدگی ریشه هستند. سیستم قطره‌ای بهترین عملکرد را دارد. کوددهی را با حدود 1/2 پوند نیتروژن در هر بوته بالغ، با استفاده از یک کود معادل مناسب مانند 16-16-16 (3 پوند در هر فصل) یا سویا انجام دهید.

در مناطق گرم‌تر، کیوی‌های فازی را در آخرهای اکتبر تا ابتدای نوامبر برداشت کنید، زمانی که هنوز سفت هستند، اما دانه‌ها سیاه هستند. آن‌ها را می‌توان در یک منطقه سرد (32 تا 40 درجه) برای چندین ماه نگهداری کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366