سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

درخت فندق معمولاً برای رشد و ادامه حیات نیاز به مراقبت ویژه دارد و باغداران باید در زمان‌های مناسب از کودهای کامل برای تامین تغذیه و تامین مواد مغذی لازم به ریشه و سایر قسمت‌های درخت استفاده کنند تا محصول رشد کند تا فندقی با کیفیت بالا تولید کنند. بنابراین اگر به دنبال بهترین کود برای درختان فندق هستید و می‌خواهید باروری درختان خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید، بهتر است از کودهای مفیدی مانند کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق استفاده کنید و سراغ کودهای ناخالص و مضر نروید.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق

کود کامل سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق به صورت مایع تولید می‌شود و با استفاده از آن می‌توانید تمام ریزمغذی‌ها و مواد معدنی ضروری درختان فندق خود را تامین کنید. این کود مغذی به دلیل نداشتن سدیم یا کولر باعث سوختگی در ریشه یا برگ درخت فندق نمی‌شود.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق
کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق در مقایسه با کودهای شیمیایی موجود در بازار مزایای بیشتری برای درختان فندق دارد و در صورت استفاده صحیح از آن هیچ آسیب و عارضه‌ای بر روی محصولات و درختان خود مشاهده نخواهید کرد. بنابراین اگر می‌خواهید در مورد این کود مغذی بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک

مزایای کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک

با استفاده از کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق می‌توانید به راحتی و به سرعت شوری موجود در خاک را از بین ببرید و خاک حاصل‌خیز داشته باشید. این کود به عنوان بهترین کود برای درختان فندق شناخته می‌شود و در صورت استفاده صحیح از آن می‌توانید کیفیت و سلامت محصولات خود را به بهترین نحو تضمین کرده و به سود بسیار بالایی دست یابید.
کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق قابلیت تداخل با سایر کودها را دارد و می‌توانید همزمان از کودهای دیگر استفاده کنید و نگران اختلال در عملکرد کود نباشید.

مصرف این کود محدودیتی ندارد و هر زمان که احساس کردید درختانتان نیاز به تغذیه دارند می‌توانید از آن استفاده کنید. کود مغذی سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق سرشار از املاح و مواد مفیدی مانند فسفر، آهن، اسید هیومیک، پتاسیم، عصاره جلبک دریایی، نیتروژن، اسید آمینه و … است و می تواند تمام نیازهای درخت را برطرف کند.
این مورد از بهترین کود برای درخت فندق می‌تواند سیستم ایمنی و مقاومت ریشه را چندین برابر افزایش دهد و از پوسیدگی یا خشکی آن جلوگیری کند.

با استفاده از کود کامل شوک 10x می توانید تمامی بیماری ها، آفات، حشرات و باکتری های مضر را از بین ببرید و اجازه ندهید که طراوت و شادابی درخت را کاهش دهند.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندقاین کود بی نظیر از ریزش برگ‌های درخت فندق جلوگیری می‌کند و فتوسنتز را بهبود می‌بخشد. این کود از ادامه فعالیت باکتری‌های مضر در خاک جلوگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد که به ریشه درختان آسیب برسانند. از طرفی تعداد باکتری‌های مفید را برای غنی سازی ساختار خاک باغ چند برابر می‌کند. این کود فوق‌العاده مفید میزان رطوبت خاک را دو برابر می‌کند و اجازه نمی‌دهد رشد ریشه کاهش یابد.

نحوه کود دهی سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک

بهتر است قبل از استفاده از کود ذکر شده برای فندق ابتدا آزمایش خاک انجام شود تا کمبودهای موجود و نیازهای درخت فندق به وضوح مشخص شود و بتوانید با توجه به آن‌ها کار تغذیه را به صورت اصولی‌تری انجام دهید و تمام موارد را برآورده کنید. از این کود مفید برای درخت فندق می‌توانید با روش محلول‌پاشی و آبیاری استفاده کنید. در هر دو روش کوددهی دقت کنید، لازم است ابتدا کود شوک را با آب مخلوط کنید زیرا این کود به تنهایی غلظت بالایی دارد و اگر آن را با آب رقیق نکنید ممکن است درختان مقاومت خود را از دست داده و دچار شوک شوند.
برای تغذیه درخت فندق به روش محلول‌پاشی کافی است کود مورد نظر را با آب ترکیب کنید تا محلولی یکنواخت به دست آید. سپس با سمپاش آن را روی تمام قسمت‌های درخت فندق اسپری کنید تا مواد ضروری و مفید آن خیلی سریع از طریق شاخه‌ها و برگ‌ها جذب شود.
بهترین کود برای درخت فندق باید قبل از استفاده در روش آبیاری با آب مخلوط شود. پس از مخلوط کردن کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق با آب، می ‌وانید آن را مستقیماً به خاک باغچه خود اضافه کنید تا مواد مغذی توسط ریشه درخت جذب شود.
اگر می‌خواهید در مدت زمان بیشتری نتایج مطلوبی را مشاهده کنید، بهتر است کوددهی را تنها با 1 روش انجام ندهید و با روش‌های محلول‌پاشی و آبیاری تغذیه بهتری به درخت فندق بدهید.

بهترین زمان برای تغذیه درخت فندق

به خاطر داشته باشید که کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق اگر در زمان‌های صحیح استفاده نشود، نتایج خوبی به همراه نخواهد داشت. بنابراین هر باغداری برای برداشت محصول با کیفیت و داشتن درختان سالم باید با بهترین زمان کوددهی درختان فندق آشنا باشد.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق
به طور معمول، اگر در طول دوره رشد به درختان فندق تغذیه کنید، می‌توانید سرعت جوانه زنی و گلدهی درخت را چند برابر کنید و محصول بیشتری برداشت کنید. کوددهی در این زمان از ریزش گل‌ها جلوگیری می‌کند و محصولات بیشتری رشد می‌کند.
کود دهی درخت فندق قبل از برداشت نیز بسیار موثر است و به افزایش وزن محصولات و همچنین بهبود طعم آن‌ها کمک می‌کند. در اواسط فصل پاییز بهتر است از این کود بی نظیر برای افزایش مقاومت ریشه‌های درخت فندق در برابر سرما و یخبندان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: کود 36 12 12 برای طالبی

کلام آخر

حتما بهترین کود برای درختان فندق را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید تا نتایج شگفت‌انگیزی را ببینید. بنابراین اگر قصد خرید این کود برای فندق را با کیفیت خوب و با کیفیت عالی دارید، بهتر است با مشاوران متخصص تماس بگیرید تا کارشناسان و مشاوران مجرب به خوبی شما را راهنمایی کنند.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای فندق
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *