سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گریپ فروت

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گریپ فروت

در این مقاله به بررسی کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک و همچنین تاثیرات استفاده از کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گریپ فروت پرداخته شده است.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک

کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد یکی از کودهای مهم و موثر است که برای استفاده در مزارع و باغات مورد تایید کارشناسان است. این کود برای گیاهان مختلف مثل برنج، جو، گندم، نیشکر، انواع صیفی جات، درختان میوه و گیاهان زینتی، استفاده می‌شود.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک یکی از انواع با کیفیت این کود و تولید شده در شرکت شوک است. برند شوک در تولید انواع مختلف کودهای شیمیایی و ارگانیک تخصص دارد و در سطح بین المللی رتبه بسیار خوبی کسب کرده است.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گریپ فروتبیماری قارچی یکی از عوامل شایع در آسیب رساندن به محصولات کشاورزی و از بین بردن ارزش تغذیه ای آن ها است.

بیشتر بخوانید: سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای هندوانه

کود سیلیکات پتاسیم نقش مهمی در پیشگیری از این بیماری دارد و به کشاورزان کمک زیادی می‌کند.

این کود یک منبع بسیار مفید برای تامین پتاسیم و سیلیسیم مورد نیاز گیاهان است.

تامین این دو عنصر مهم مزایای بسیار زیادی برای گیاهان دارد.

مزایای کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک

همان طور که گفتیم کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد از عناصر مهمی مثل پتاسیم و سیلیس تشکیل شده است.

وجود پتاسیم در این کود باعث می‌شود تا بروز انواع بیماری در گیاه کنترل شود.

نقش پتاسیم در افزایش میزان محصول و همچنین افزایش کیفیت محصول بسیار قابل توجه است. پتاسیم به نوعی عنصر کیفیت است و باعث می‌شود شاخص های کیفیت محصولات مثل رنگ، طعم و حجم و اندازه بهبود پیدا کرده و به بهترین سطح برسد.

پتاسیم در کنترل میزان تعریق گیاهان موثر است و باعث تنظیم تعریق و تعرق گیاهان می‌شود.

انتقال قندها در گیاهان اهمیت زیادی دارد و باعث تولید محصول با کیفیت می‌شود. پتاسیم نقش زیادی در تولید قندهای ضروری و انتقال آن به بخش های مختلف گیاه دارد.

همچنین پتاسیم باعث تولید و فعال سازی ۶۰ آنزیم بسیار مهم و ضروری برای گیاهان می‌شود.

افزایش ریشه زایی و رشد ریشه هم از بر اثر وجود پتاسیم انجام می‌شود.

همچنین در اصلاح خاک و حذف عناصر سنگین و مضر خاک موثر است و باعث افزایش جذب عنصرهای مفید در خاک می‌شود.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گریپ فروتاین کود باعث افزایش جذب نیتروژن هم می‌شود که برای رشد گیاهان عنصری بسیار ضروری است.

کود سیلیکات پتاسیم در افزایش مدت زمانی که می‌توان محصولات باغی و کشاورزی را در انبارها نگهداری کرد، نقش زیادی دارد.

سیلیسیم عنصری است که در کود سیلیکات پتاسیم به میزان کمتری از عنصر پتاسیم به کار رفته است.

این عنصر در دسته عناصر ریز مغذی قرار دارد و تاثیرات قابل توجهی در رشد گیاهان مختلف دارد. کمبود این عنصر در خاک موضوع نادری است اما در بسیاری از خاک ها به ویژه در مناطق گرم و خشک قابل مشاهده است.

سیلیسیم در مهم ترین نقش خود، باعث تقویت دیواره سلولی در بخش های مختلف گیاهان می‌شود. این کار باعث می‌شود تا یک نوع سد مستحکم فیزیکی در گیاه ایجاد شود. به واسطه این سد مانعی برای نفوذ عوامل بیماری زا، حشرات و آفت ها بهوجود می‌آید.

کودهای دارای عنصر سیلیس بهترین کود برای پرورش گیاهان زینتی هستند.

نقش کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک در افزایش کیفیت میوه ها

کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک به علت داشتن ۷۰ درصد از عنصز پتاسیم، در درشت شدن میوه ها نقش زیادی دارد. در واقع اگر قصد افزایش محصول از نظر کیفی و کمی دارید کود سیلیکات پتاشیم ۷۰ درصد بسیار موثر است. درشت شدن میوه ها و رنگ و طعم خوب أن ها، در بازار پسندی و فروش آن ها بسیار مهم و تاثیرگذار است.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گریپ فروت

گریپ فروت نوعی از مرکبات و از درختان همیشه سبز است. ارتفاع این درخت متوسط و در حدود ۶ متر است. در بعضی از گونه های خاص گریپ فروت، ارتفاع درخت به ۱۵ متر می‌رسد.  میوه گریپ فروت کروی شکل و بسیار شبیه به پرتقال و نارنگی است. طعم خوبی داشته  و گوشتی و آبدار است.  روی هر شاخه از درخت ۱۲ عدد گریپ فروت رشد می‌کند. خواص این میوه هم مثل پرتقال و نارنگی زیاد است و سرشار از ویتامین های مختلفی مثل آ و ث است. برگ های این درخت باریک و براق و به رنگ سبز است. گل های آن در فصل بهار شکفته می‌شوند و سفید رنگ اند.

درخت گریپ فروت اغلب هر سال محصول می‌دهد. اواخر آبان میوه ها شروع به رشد کرده و تا آخر پاییز قابل برداشت می‌شوند.

کاشت و پرورش درخت گریپ فروت با استفاده از بذر،پیوند زدن و قلمه زدن انجام می‌شود.

کوددهی برای درخت گریپ فروت

مثل دیگر درختان میوه، گریپ فروت هم برای رشد بهتر به مواد مغذی نیاز دارد. این مواد مغذی همه درشت مغذی ها و ریز مغذی ها را شامل می‌شود. درخت گریپ فروت برای داشتن محصوب پربار و با کیفیت نیاز به برنامه منظم کوددهی دارد.

استفاده از کودهایی مثل سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گریپ فروت منجر به برداشت محصولات با کیفیت می‌شود.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گریپ فروتدر سال اول رشد کودهایی مثل آمونیوم سولفات باید طبق برنامه استفاده شود. زمان مناسب کوددهی، فصل پاییز و زمستان است تا تاثیر کوددهی بیشتر مشخص ‌شود.

نیاز درختان گریپ فروت به عنصرهای ماکرو یا درشت مغذی بیشتر از عناصر ریز مغذی است. کود سیلیکات پتاسیم با داشتن عنصر پتاسیم  در تامین این عنصر ضروری برای درخت بسیار کمک کننده است.

بیشتر بخوانید:  سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای آلبالو

همچنین این کود به حفظ سرسبزی و شادابی درخت کمک می‌کند.

افزایش کیفیت گریپ فروت هم از تاثیرات این کود است.

مقاوم کردن درخت در برابر عوامل مختلف محیط مثل حشرات مضر و آفت ها از مهم ترین تاثیرات استفاده از سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گریپ فروت است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366