سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای آلبالو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کوددهی یکی از مهم ترین برنامه های مراقبت از درختان است. کودهای مختلف آلی و شیمیایی بسیاری وجود دارد که از آن ها استفاده می‌شود‌. یکی از بهترین و موثرترین کودهای موجود در بازار سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک است. در این مطلب به معرفی و تاثیرات استفاده از سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای آلبالو می‌پردازیم.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک چه نوع کودی است؟

گیاهان و درختان مختلف در مراحل مختلف رشد و میوه دهی نیازمند عناصر مختلف و مواد مغذی هستند. بخشی از این عناصر مهم در خاک وجود دارند اما بخش مهمی از آن ها به وسیله کوددهی برای گیاه تامین می‌شود.

 سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای آلبالویکی از عنصرهای مهم و تاثیرگذار در رشد درختان و همینطور گیاهان مختلف عنصر پتاسیم است. این عنصر یکی از سه عنصر اصلی و مهم معروف به درشت مغذی است. نیاز گیاه به این عنصر زیاد است و در تمامی مراحل رشد خود از پتاسیم استفاده می‌کند. تاثیرات پتاسیم قابل توجه است و از زمان جوانه زنی گیاه تا برداشت محصول قابل مشاهده هستند.

بیشتر بخوانید: سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای پرتقال

پتاسیم باعث می‌شود سرعت رشد ریشه و جوانه زنی گیاه افزایش پیدا کند. در مراحل بعدی به گلدهی و میوه دهی گیاه سرعت بیشتری می‌دهد و در زمان رشد میوه ها باعث درشتی و افزایش حجم آن ها شده و کیفیت طعم و رنگ آن ها را نیز افزایش می‌دهد.

علاوه بر این ها نقش پتاسیم در افزایش مقاومت گیاهان را نیز نمی‌توان نادیده گرفت. پتاسیم به عبارتی باعث حفظ گیاه در برابر آفات و انواع بیماری ها می‌شود. همچنین باعث استحکام اجزای ساختاری گیاه مثل ساقه ها شده و از آسیب و خمیدگی آن جلوگیری می‌کند.

عنصر سیلیسیم یکی دیگر از عناصر تاثیرگذار در رشد و زندگی گیاهان به شمار می‌رود. این عنصر دومین عنصر فراوان در زمین است. در گذشته خاک مناطق مختلف سرشار از سیلیسیم بود اما با گذشت زمان و تغییرات محیطی و همچنین بهره برداری های بی رویه ازخاک های مختلف، میزان این عنصر در خاک به شدت کاهش پیدا کرد.

ازمهم ترین تاثیرات سیلیسیم روی گیاه افزایش رشد آن و بهبود عملکرد و فعالیت های مختلف گیاه است. همچنین این عنصر در افزایش مقاومت گیاه در برابر عوامل تنش زا مثل خشکی هوا، دمای بسیار پایین یا بالا، نور شدید خورشید، شوری خاک و عناصر سنگین موجود در خاک، نقش بسیار زیادی دارد.

 سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای آلبالوسیلیسیم را می‌توان نوعی آفت کش طبیعی هم دانست که برای محیط زیست آسیبی ندارد و می‌تواند از گیاه در برابر عوامل بیماری زا و آفات مختلف محافظت کند.

 سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای آلبالو، متشکل از ۷۰ درصد عنصر پتاسیم و ۳۰ درصد سیلیکات یا سیلیسیم است. با فواید عناصر پتاسیم و سیلیسیم به صورت جداگانه آشنا شدید.

این کود با داشتن این عناصر مهم مزایای بسیار زیادی برای گیاهان و درختان به همراه دارد.

مهم ترین مزایای  سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک

از مهم ترین مزایای آن می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • بهبود سبزینگی گیاه با افزایش مقاومت آن در برابر تابش نور مستقیم خورشید و همچنین افزایش فتوسنتز
  • افزایش زمان نگهداری محصول گیاهان در انبارها
  • کنترل بیماری های مختلفی که گیاه در معرض آن ها قرار دارد
  • در گیاهان زینتی باعث افزایش رشد آن ها می‌شود.
  • مثل یک آفت کش از گیاه در برابر حمله آفت ها محافظت می‌کند.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای آلبالو

درخت آلبالو به درخت گیلاس شباهت های زیادی دارد اما میوه آن با میوه گیلاس بسیار متفاوت است هرچند عده ای آن ها را بسیار شبیه به‌ هم می‌دانند. درخت آلبالو را می‌توان در هر منطقه ای یافت و برای رشد وابسته به یک نوع خاص آب و هوا نیست. این درخت از جمله درختانی است که در هر باردهی میزان محصول زیادی از ان قابل برداشت است. به همین علت باید مراقبت های زیادی از این درخت انجام شود. میوه این درخت فواید زیادی دارد و در صنایع مختلف ازجمله تولید مربا، آبمیوه و تنقلات مثل لواشک کاربرد دارد.

درخت آلبالو در مناطقی دارای زمستان ملایم و نسبتا سرد است رشد بسیار بهتری داشته و محصول بیشتری تولید می‌کند.  بهترین زمان برای کاشت درخت آلبالو اواسط پاییز تا اواخر زمستان است. شاخه های درخت آلبالو و تنه آن بسیار ظریف و آسیب پذیر هستند‌ و حفظ و نگهداری از آن ها اهمیت زیادی دارد. از نظر خاک هم، خاک های سبک و دارای زهکشی بهترین نوع خاک برای رشد درخت آلبالو هستند. آبیاری این درخت هم از بخش عای مهم پرورش آن است که باید به موقع انجام شود.

بحث مهم بعدی در رابطه با پرورش و نگهداری درخت آلبالو، کوددهی است. کوددهی درختان آلبالو باید بر اساس نیازهای آن ها تنظیم شده و در زمان های معینی انجام شود.

فصل پاییز مناسب ترین زمان برای کوددهی است. در این فصل برگ های درخت کاملت ریزش کرده اما فعالیت ریشه ها ادامه دارد. ریشه های درخت آلبالو سطحی هستند و به راحتی می‌توانند مواد مغذی را جذب و ذخیره کنند. سپسج با شروع رشد درخت، این عناصر مغذی را در اختیار گیاه قرار دهند. رشد شاخه و برگ های آلبالو زیاد است و به همین علت به انواع عناصر و مواد مغذی نیاز دارد.

 سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای آلبالوسیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای آلبالو

یکی ازبهترین انواع کود که می‌توان برای درخت آلبالو به کار برد، کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک است. با توجه به ظرافت شاخه ها و تنه درخت آلبالو، این کود با افزایش مقاومت اجزای مختلف درخت به حفظ آن ها کمک زیادی می‌کند.

همچنین در افزایش کیفیت آلبالو ها نقش زیادی دارند.

مهم ترین تاثیرات سیلیکات پتاسبم ۷۰ درصد شوک برای آلبالو مربوط به رشد و باردهی آن است. این کود تاثیرات زیادی در تسریع مراحل رشد آلبالو دارد.

بیشتر بخوانید: کود 30 درصد پتاسیم

همچنین باعث می‌شود تا درخت در برابر عوامل محیطی و آفات و همینطور بیماری های مختلف که در معرض آن قرار دارند، مقاومت کند.

با کوددهی مناسب و مفید برای درختان به ویژه درختان میوه در بهبود کیفیت و کمیت محصول برداشتی تاثیر بسیار مثبتی دارد.

 سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای آلبالو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *