سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گیلاس

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گیلاس

مصرف کودهای مختلف برای گیاهان تاثیرات مثبت زیادی روی روند رشد آن ها دارد. کودها انواع مختلف شیمیایی و آلی دارند که هر کدام در زمان های متفاوتی برای گیاه استفاده می‌شود. در این مطلب به تاثیرات استفاده از کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گیلاس می‌پردازیم.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک چیست؟

سیلیکات پتاسیم ک ترکیب شیمیایی است که برای تامین عناصر پتاسیم و سیلیس موردنیاز گیاه از آن استفاده می‌شود. این ترکیب را به شکل کود محلول به خاک اضافه و یا به روی برگ گیاهان اسپری می‌کنند.

عنصر پتاسیم و سیلیس دو عنصر مهم و تاثیر گذار برای رشد گیاهان و درختان هستند که تامین آن ها بسیار ضروری است.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گیلاسسیلیس یکی ازعناصر اصلی و دومین عنصر از نظر فراوانی است. در گذشته خاک ها از لحاظ داشتن سیلیس مشکلی نداشتند و به طور طبیعی غنی از این عنصر بودند. اما با تغییرات مختلف محیطی و نیز بهره برداری های فراوان، این عنصر در خاک کاهش زیادی پیدا کرد. به همین علت کوددهی با کودهایی مثل سیلیکات پتاسیم ازاهمیت بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوانید:  سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای آلبالو

سیلیس برای گیاه مزایای زیادی دارد. مهم ترین تاثیرات این عنصر روی مقاومت گیاه است. مراحل مهم دوره رشد گیاه معمولا در روزهای گرم اتفاق می‌افتد. در این زمان ممکن است گیاه در معرض تابش نور خورشید سبزینگی خود را از دست بدهد که در نتیجه منجر به کاهش فتوسنتز می‌شود. سیلیس با افزایش مقاومت برگ ها در برابر تاثیرات نور خورشید مانع این اتفاقات می‌شود.

یکی دیگر از تاثیرات مهم سیلیس محافظت از گیاه در برابر آفت ها و انواع بیماری هاست. به عبارتی این عنصر برای گیاه مثل یک آفت کش عمل می‌کند و سلامت گیاه را حفظ می‌کند.

پتاسیم که یکی از سه عنصر اصلی درشت مغذی است، برای گیاه بسیار ضروری است. به نوعی می‌توان این عنصر را از مهم ترین عناصر برای گیاه دانست. تاثیر پتاسیم روی گیاه بسیار گسترده است و شامل تمامی مراحل رشد می‌شود. این عنصر با آغاز رشد گیاه باعث افزایش سرعت جوانه زنی می‌شود. سپس با تحریک گل دهی سرعت رشد گیاه را افزایش می‌دهد. پس از این مرحله تشکیل میوه و میوه دهی است که تحت تاثیر پتاسیم تسریع می‌شود. در طی این مراحل پتاسیم همزمان روی رشد و گسترش ریشه ها در خاک هم موثر است و همچنین باعث استحکام و مقاومت ساقه ها، تنه و شاخه های درخت می‌شود. تاثیرات نهایی پتاسیم روی محصول گیاهان است. افزایش کیفیت و میزان برداشت میوه، افزایش درشتی و حجم محصول هم از آثار پتاسیم هستند.

کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک با داشتن مقادیر بالای پتاسیم در کنار سیلیس یکی از مفید ترین کودهای موجود برای درختان و گیاهان است‌. این کود یکی از بهترین کودهای موجود در بازار بوده که استفاده از آن برای گیاه بسیار مفید است.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گیلاسمزایای سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک

استفاده از این کود میزان ماندگاری محصولات گیاهان را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود زمان طولانی تری بتوان از آن ها در انبارها نگهداری کرد.

کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک باعث تقویت دیواره های سلولی گیاه شده و منجر به افزایش مقاومت آن در برابر حمله حشرات و آفت ها می‌شود. می‌توان گفت یک سد فیزیکی مقاوم در برابر عوامل آسیب زا به وجود می‌آید.

یکی دیگر از مزایای این کود از بین بردن عناصر سنگین و مضر موجود در خاک است. همچنین میزان عناصر پتاسیم و سیلیس خاک را تنظیم کرده و به نوعی موجب اصلاح خاک می‌شود که موضوع بسیار مهمی است.

یکی از مشکلات گیاهان با افزایش رشد، مشکل خمیدگی است. کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک این مشکل را برطرف کرده و وضعیت شاخه ها و ساقه های گیاه را در وضعیت خوبی قرار می‌دهد.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گیلاس

درخت گیلاس یکی از آلوسانان است و بیشتر ‌در کشورهایی مثل ترکیه، ایران و آمریکا رشد می‌کند‌. میوه این درخت گوشتی است و دارای طعم شیرین است. اقلیم و آب و هوای مناسب برای رشد گیلاس، مناطق معتدل هستند. درختان گیلاس در فصل بهار و بعد از طی کردن دوره سرما شروع به گلدهی می‌کنند. شکوفه های گیلاس سفید رنگ و میوه آن  قرمز رنگ و با ابعاد کوچک در حدود ۲ سانتی متر است.

روش های کاشت و تکثیر درخت گیلاس سه نوع مختلف است. کاشت بذر, قلمه زدن و پیوند زدن این سه روش هستند. بهترین فصل برای کاشت درخت گیلاس فصل پاییز است. درخت گیلاس به کم آبی بسیار حساس است و به همین علت آن را در پاییز می‌کارند تا در معرض خشکی قرار نگیرد.

یکی از مراحل پرورش و مراقبت از  درخت گیلاس، حفاظت از این درختان در برابر آسیب آفت ها و بیماری های گوناگون است که درخت در معرض آن ها قرار دارد. سم پاشی و کوددهی مناسب بسیار موثر هستند.

آبیاری منظم  در رشد درخت و میزان محصول قابل برداشت از آن موثر است. قرار گرفتن درخت در شرایط خشکی و کم آبی باعث ایجاد مشکلاتی برای درخت می‌شود.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گیلاسکوددهی درخت گیلاس

انتخاب کود مناسب برای درخت گیلاس باعث بازدهی بیشتر درخت می‌شود. فصل پاییز برای کوددهی زمان مناسبی است. ریشه های درخت گیلاس عمق زیادی ندارند و به راحتی مواد مغذی دریافتی را جذب و ذخیره می‌کنند‌. یکی از نکات مهم در کوددهی درختان گیلاس مقدار مناسب کوددهی است. استفاده بیش از حد کودها باعث رشد زیاد شاخه و برگ درخت می‌شود و روی ازدیاد محصول تاثیری ندارد.

استفاده از کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گیلاس در وهله اول باعث افزایش رشد و تولید محصول این درخت می‌شود.

بیشتر بخوانید: کود 40 درصد سیلیکات

همچنین از درخت در برابر بیماری های مختلف محافظت می‌کند.

باردهی این درختان بالاست و کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد می‌تواند نیاز آن به عناصر پتاسیم و سیلیس را به طور کامل رفع کند.

همچنین کود سیلیکات پتاسیم مثل یک آفت کش عمل می‌کند و از آسیب های مختلفی که‌ آفت ها به برگ ها و میوه درخت وارد می‌کنند جلوگیری می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366