سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای توت

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای توت مزایایمختلفی دارد. اگر قصد آشنایی بیشتر با این نوع کود را دارید با این مطلب همراه باشید.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک چه کودی است؟

سیلیکات پتاسیم یکی از انواع ترکیب های شیمیایی مفید برای گیاهان و درختان است که در تهیه کود از آن استفاده می‌شود‌. این ترکیب از دو عنصر پتاسیم و سیلیس تشکیل شده و مزایای بسیاری برای انواع گیاهان دارد.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک یکی از کودهای تولید شده در شرکت شوک است. شوک از بهترین تولیدکنندگان انواع کودها اعم از شیمیایی و ارگانیک بوده و محصولات آن از نظر کیفیت در سطح بالایی هستند‌.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای توتکود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد با داشتن عنصرهای پتاسیم و سیلیس از کابردی ترین کودها برای انواع مختلف گیاهان و درختان به شمار می‌رود‌.

بیشتر بخوانید: سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای گریپ فروت

پتاسیم یکی ازعناصر اصلی سه گانه و ضروری برای گیاهان است. کمبود پتاسیم مشکلات زیادی را برای گیاهان به وجود می‌آورد. استفاده از کودهای حاوی پتاسیم نقش زیادی در رشد و باردهی گیاهان دارد و می‌توان گفت ضروری ترین کود برای آن ها است.

پتاسیم تولید پروتئین ها و آنزیم های مفید را افزایش داده و باعث بهبود سرعت فعالیت های اصلی و مهم گیاه می‌شود‌.

همچنین این عنصر در نقل و انتقال و تولید قندهای ضروری در گیاه موثر است.

افزایش رشد ریشه و تقویت ریشه زایی که در نتیجه آن جذب مواد مغذی بیشتر می‌شود هم از آثار وجود پتاسیم است.

کودهای پتاس یا پتاسیم دار، تاثیر بسیار زیادی در دوره رشد و باردهی انواع مختلف گیاهان داشته و بازدهی آن ها را تا حد زیادی بالا می‌برند‌.

پتاسیم با کمک به حفظ آب در گیاه باعث می‌شود شادابی گیاه حفظ شده و دچار پلاسیدگی نشود.

وجود پتاسیم در خاک باعث ایجاد یک تعادل در عناصر مغذی شده و جذب عناصر را افزایش می‌دهد.

مقدار پتاسیمی که به شکل طبیعی در خاک وجود دارد تقریبا غیر قابل جذب است و باید این عنصر را از طریق کوددهی برای گیاه تامین کرد.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای توتیکی دیگر از عنصرهای مهم و بسیار تاثیرگذار در رشد گیاهان، سیلیسیم است.

عنصر سیلیسیم در پوسته زمین فراوان یافت می‌شود‌. تصور می‌شود که خاک های کشاورزی مختلف هم از نظر این عنصر غنی باشند‌. اما این گونه نیست و تغییرات محیطی ایجاد شده در زمین و در سال های اخیر و کاشت و برداشت های پی در پی، باعث شده است  میزان سیلیس خاک به شدت کاهش پیدا کند. در مناطق خشک این موضوع بیشتر قابل مشاهده است.

از مهم ترین نقش های سیلیس در گیاهان، تقویت و مقاوم نمودن دیواره سلول ها در قسمت های مهم گیاه است. این کار باعث شده تا یک مانع فیزیکی ایجاد شود و از آسیب های حشرات، آفات و عوامل بیماری زا جلوگیری کند.

سیلیسیم همچنین در افزایش استحکام گیاهان هم نقش های مهمی دارد و از ایجاد خمیدگی در ساختار گیاه جلوگیری به عمل می‌آورد.

مزایای کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک

وجود ۷۰ درصد پتاسیم باعث شده تا این کود در افزایش محصول و کیفیت آن از نظر رنگ و طعم و اندازه نقش زیادی داشته باشد.

زمان ماندگاری محصولات باغی و زراعی در انبارها را افزایش می‌دهد.

از بروز مشکل خمیدگی در گیاهان و به ویژه درختان میوه جلوگیری می‌کند.

باعث حفظ سبزینگی گیاه در برابر نور خورشید و عمل فتوسنتز را نیز افزایش می‌دهد.

از گیاه در برابر عوامل بیماری زا، حشرات و آفت ها حفاظت می‌کند‌.

در گیاهان و درختان زینتی اندازه برگ ها را افزایش می‌دهد.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای توت

توت یکی از درختان مثمری است که مقاومت بسیار خوبی دارد و به راحتی در اکثر مناطق رشد می‌کند و میوه تولید می‌کند. میوه توت در فصل تابستان آماده برداشت می‌شود و خواص و کابردهای زیادی دارد. درخت توت نسبت به سرما و گرمای هوا و تغییرات اب و هوایی مقاوم است. این درخت از دسته انجیریان است و میوه های خوشه ای شکل با دانه های ریز کروی شکل دارد. این درخت ارقام و گونه های زیادی دارد و میوه آن به رنگ های مختلف زرد، سبز و قرمز دیده می‌شود‌. شرایط ساده برای رشد این درخت باعث شده تا در پارک و فضاهای سبز و در کنار خیابان ها به وفور دیده شود.

شرایط محیطی لازم برای رشد این درخت ارتفاع، نور کافی، دمای مناسب تا ۳۵ درجه و خاک مناسب است. نیاز این درخت به آبیاری کم است و بارش های طبیعی که صورت می‌گیرد قسمت بیشتری از رطوبت مورد نیاز درخت را تامین می‌کند. راه های پرورش و تکثیر درخت توت، روش هایی مثل کاشت بذر، پیوند زدن و قلمه زدن است. از درخت توت استفاده های زیادی می‌کنند. از برگ های آن برای تغذیه کرم های ابریشم استفاده می‌شود. از میوه آن هم به شکل تازه استفاده می‌کنند و هم از خشک شده آن هم به عنوان تنقلات استفاده می‌شود. موارد مصرف دیگری هم مثل تهیه مربا و شیره هم دارد.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای توتدرخت توت درختی بسیار کم توقع بوده و به کوددهی چندانی نیاز ندارد، اما تامین عناصر مغذی و مفید برای آن میزان تولید محصول و کیفیت آن را افزایش می‌دهد. کوددهی به روش چالکود روش مناسبی برای این درختان است اما از روش های دیگری هم می‌توان استفاده نمود.

بیشتر بخوانید: سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای پرتقال

یکی از کودهایی که می‌تواند برای درخت توت مناسب باشد، سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک است.

استفاده از کود سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای توت در درت شدن میوه آن تاثیر بسیار زیادی دارد. همچنین به بهبود رنگ و طعم آن هم کمک زیادی می‌کند‌.

نقش این کود در حفاظت از درخت هم قابل توجه است. عناصر پتاسیم و سیلیسیم باعث ایجاد مقاومت در درخت می‌شوند و کمک می‌کنند تا آفت ها و عوامل بیماری زا آسیب کمتری به درخت وارد کنند.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای توت
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *