سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای موز

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

دانه موز باید حاوی مقدار زیادی باشد. چه در حال رشد موز کاوندیش باشید و چه در حال رشد موز، این گیاه برای تولید تعداد زیادی موز به مواد مغذی زیادی نیاز دارد. برای این، شما باید آن را به طور منظم تغذیه کنید. یک فرمول متعادل یک کود عالی برای موز ایجاد می‌کند و می‌تواند به طور منظم استفاده شود. مقدار کافی از تمام عناصر غذایی ریز و ثانویه مورد نیاز گیاه را تامین می‌کند. این گیاه از بنه مرکزی یا ریزوم رشد می‌کند. به این معنی که گیاه مادر پس از باردهی می‌میرد و نسل گیاه جوان که گاهی کیکی نامیده می‌شود جای آن را می‌گیرد. این به گیاه کمک می‌کند تا در نخلستان‌های کوچک رشد کند و بهترین استفاده را از مواد مغذی داشته باشد.

در طول فصل رشد ماهی یک بار از کود با سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای موز استفاده کنید. این بسیار مهم است زیرا پتاسیم برای سلامت گیاه بسیار مهم است.

زمان و نحوه کوددهی سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای موز

با نیازهای غذایی بالا، گیاهان موز به مقدار زیادی ماده آلی برای رشد و تولید مثل نیاز دارند. همچنین موز گیاهی همیشه سبز با ریشه‌های کم عمق است. در نتیجه برای افزایش باروری به آب زیادی نیاز دارد.

نکته: همیشه بهتر است قبل از افزودن کود به گیاه آزمایش خاک انجام دهید.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای موزاگر گیاه موز بالغ در دست دارید، از یک و نیم پوند کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای موز استفاده کنید. برای کسانی که در خاک گلدان موز می‌کارند، مقدار آن را به نصف کاهش دهند. هر 3 ماه یکبار کوددهی کنید. به اندازه کافی خاک اطراف گیاه را بردارید تا مقدار کودی را که تغذیه می‌کند حفظ کند.

بیشتر بخوانید: سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلو

تغذیه مایع سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای موز

روش دیگری برای تغذیه گیاه موز وجود دارد. با استفاده از فرمول محلول در آب، هر بار که آبیاری می‌کنید، مقدار کم‌تری کود را در آب حل کنید. این کار باید تکرار شود زیرا خاک تا حدود 10 اینچ خشک می‌شود.

روش استفاده از کود با پتاسیم بالا یا کود نیتروژن بالا متفاوت است. در طول فصل رشد گیاه را با کود نیتروژن بالا ماهی یکبار تغذیه کنید. این برای میوه‌های سالم ضروری است. هنگامی که گیاه شروع به میوه دادن می‌کند یا زمانی که خاک pH 6.0 دارد، کوددهی را متوقف کنید. توجه بسیار دقیق به میزان پتاسیم به میزان قابل توجهی حائز اهمیت است. این یک ماده مغذی ضروری است و نرخ رشد خوب را تشویق می‌کند.

علائم کمبود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای موز

  • برگ‌های کوچک، شکسته یا مچاله شده
  • شکاف برگ
  • برگ‌ها می‌ریزند
  • برگ‌های زرد یا نارنجی
  • دسته‌های کوچک موز

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای موزبه همین ترتیب، نیتروژن نیز برای رشد سالم برگ سبز رویشی مورد نیاز است. مقدار نیتروژن در خاک بر اندازه، وزن و تعداد موز تولید شده توسط گیاه در شش ماه اول تأثیر می‌گذارد. اگر درختان موز پرورش می‌دهید، از سطوح مواد مغذی موجود در خاک آگاه باشید.

برای اطمینان از عملکرد مناسب، گیاه را به طور منظم به خصوص در طول فصل رشد تغذیه کنید. اگر در مورد تغذیه کافی گیاه نگران هستید، یک نمونه خاک بردارید و آن را برای ارزیابی آزمایش خاک ارسال کنید. با این کار می‌توانید اقدامات مناسبی برای بهبود شرایط رشد کلی گیاهان موز انجام دهید.

کود مناسب برای رشد درخت موز و ریزمغذی‌ها

ریز عناصر یا عناصر کم مصرف (ریزمغذی‌ها) مانند:

آهن، روی، منگنز، مس، بور، مولیبدن و کلر، گیاهان مختلف با توجه به نیاز خود و با توجه به نتایج آزمایش خاک و برگ به کودهای فوق نیاز خواهند داشت.

جایگاه ریز عناصر در محصولات کشاورزی

علی رغم اینکه گیاهان به طور واضح به کودهای درشت عنصری نیاز دارند، کودهای ریز عنصر یا ریزمغذی‌ها علی رغم نیاز کم گیاهان، جایگاه ویژه‌ای در تولیدات کشاورزی دارند، بنابراین به آن‌ها ریز عناصر با اثرات مکان‌یابی می‌گویند.

کود مناسب برای افزایش عملکرد و گلدهی با سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای موز

تغذیه گیاه شامل مراحل مختلفی است، مرحله رویشی، رشد و گلدهی، گیاهان برای ریشه‌زایی و متابولیسم به نیتروژن نیاز دارند و پتاسیم مسئول بسیاری از رویدادهای فیزیولوژیکی گیاه است. گیاهی که وارد مرحله گلدهی نمی‌شود به دلیل رشد رویشی ناشی از مصرف کود نیتروژن یا ضعف عمومی گیاه است. فاز رویشی ناشی از استفاده از نیتروژن بافت گیاه را آبدار می‌کند و نسبت C/N را کاهش می‌دهد یا به عبارت ساده پوست را به گوشت تبدیل می‌کند و این عامل باعث می‌شود گیاه شما بزرگ و قوی شود اما اینطور نیست. با دادن کودهای گلدار، مقدار گوشت افزایش یافته و مقدار شیره گیاه کاهش می‌یابد.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای موزاین باعث افزایش گلدهی در همه گیاهان می‌شود. برای بالا بردن کیفیت گل‌ها باید وقتی عمر گل تمام شد جوانه‌های خشک شده را از پایین بچینید تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود! همچنین برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل‌های غذایی استفاده کرد، زیرا جذب عناصر غذایی و کودهای شیمیایی به اسیدیته خاک بستگی دارد و اگر اسیدیته خاک بالاتر از 7 باشد، برخی از مواد مغذی توانایی خود را از دست می‌دهند. جذب شده است.

بیشتر بخوانید: سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای آلو

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای موز پتاسیم نقشی مهم در عملکردهای حیاتی این درخت دارد. این عنصر ذخیره نمی‌شود و در دسترس بودن آن تحت تأثیر دما است. بنابراین تامین این عنصر در مرحله پر شدن این میوه به صورت مستمر ضروری است. استفاده از آن در دو قسمت در مرحله رویشی و قسمت باردهی توصیه می‌شود. اثر کلسیم از طریق برهمکنش با نیتروژن، فسفر و پتاسیم در خاک های اسیدی با استفاده از دولومیت و سنگ آهک به عنوان اصلاح کننده خاک در این باغ میوه رایج است. بنابراین، برای تولید میوه‌های مغذی و سرشار از پتاسیم، موز به کمی خاک اسیدی نیاز دارد. PH خاک باید حدود 6-7 باشد. اگر خاک قلیایی است، افزودن گوگرد برای کاهش pH ایده خوبی است.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای موز
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *