بهترین کود برای درخت انار

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بهترین کود برای درخت انار

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد بهترین کود برای درختان انار  به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید. آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد. اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند. دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند. درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند. تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از کود کامل 10X شوک است. که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد. این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد. ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

بهترین کود برای افزایش باردهی درختان انار

هنگام انتخاب  بهترین کود برای درختان انار ، ابتدا بهتر  خاک را آزمایش کنید تا محتوای مواد مغذی و محدوده pH آن مشخص شود،  علاوه بر این، باید در نظر داشته باشید که چه نوع کودهایی را می خواهید استفاده کنید زیرا کودهای زیادی در بازار موجود است که به عنوان طبیعی و  ارگانیک طبقه بندی می شوند. همچنین باید ترکیب موجود در کودها را نیز  بررسی کنید تا اینکه  آیا برای نیازهای خاص درخت مناسب است یا خیر.  در این مقاله  تعدادی از بهترین کودهای درخت انار را معرفی خواهیم کرد.  

 

 

کود کامل شوک 10X برای انار

 

انواع کودهای ریز مغذی برای درختان انار

کود آلی

این کودها به دلیل سازگاری با محیط زیست و مفید برای  سلامت درختان شناخته شده اند. کود آلی نسبت به هر نوع کود دیگری در بازار گران تر است.اما برای ساختار خاک سالم درختان انار بهتر هستند، همچنین ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا در داخل خاک تجزیه شود. مهمترین مزیت استفاده از کود آلی مکانیسم کند و آهسته  آن است که به شما کمک می کند از کود دهی بیش از حد جلوگیری کنید.

کودهای طبیعی

بسیاری از کودهای طبیعی موجود در بازار، مانند کودهای سه بیست شوک نتایج سریعی را ارائه می دهند. از آنجایی که بیشتر کودهای طبیعی از  مواد خام  و نانو تهیه می‌شوند، برای باغبانانی که می‌خواهند درختان خود را سریع تقویت کنند، این کودها ایده آل است.

همچنین کودهای طبیعی برای افرادی که به دنبال راه حل های  بلندمدت هستند، انتخاب های بهتری است.  مهمترین مزیت داشتن کود طبیعی نتایج سریع و استفاده نسبتا آسان است.کودهای طبیعی نسبت به انواع کودهای موجود در بازار بسیار مقرون به صرفه هستند.

کودهای شیمیایی

کودهای شیمیایی در محدوده قیمتی متفاوتی وجود دارند اما مقرون به صرفه تر از کودهای آلی و کودهای طبیعی هستند. کودهای شیمیایی  برای ارتقای رشد سالم و نتایج سریع طراحی شده اند و برای افرادی که به دنبال گزینه مناسب ریشه زایی  درختان خود هستند ایده آل است. از کود شیمیایی فقط برای مدت کوتاهی استفاده  کنید زیرا باعث کاهش کیفیت و حاصلخیزی خاک می شود. در صورت استفاده طولانی مدت، کود شیمیایی می تواند به سلامت خاک و درخت آسیب برساند. همچنین هنگام کار با کودهای شیمیایی باید از وسایل ایمنی استفاده شود ، زیرا ممکن است سمی باشند.

زمان مناسب کوددهی درختان انار

به گفته متخصصان در فصل اوج رشد باید هر 4 تا 6 هفته یکبار باید درختان انار کود دهی شوند. برای میوه دهی سالم و شاخه های قوی، تامین مواد مغذی ثابت در طول فصل رشد  برای درخت انار ضروری است. همچنین، بسته به آزمایش خاک، نوع کود مورد استفاده و نیاز خاص درخت ، دوره کوددهی را تنظیم کنید.

نحوه کوددهی درختان انار

ابتدا باید خاک را از نظر محتوای مواد مغذی و سطح pH آن آزمایش کنید تا مشخص کنید به چه نوع کود نیاز دارید. درختان انار به سطح pH  6 تا 7 نیاز دارند که کمی اسیدی است. آنها بهترین رشد را در خاک با زهکشی خوب دارند. پس از آزمایش خاک و تعیین نوع کود یکی از برندهای با جذب بالا و  محتوای مواد مغذی متعادل را انتخاب کنید. اگر خاک  خشک یا خرد شده است ،  قبل از کوددهی آبیاری فراموش نشود. پس از آن کود را به طور مساوی در اطراف درخت پخش کنید، آن را از نزدیک تنه قرار ندهید ، به ویژه اگر از کودهای طبیعی یا شیمیایی استفاده می کنید.در نهایت، بعد اضافه کردن کود، محل را کاملا آبیاری کنید تا کود بهتر نفوذ کند. توصیه می شود به طور مداوم رشد درخت انار خود را تحت نظر داشته باشید و مصرف کود را در صورت نیاز تنظیم کنید. اگر به درختان انار  کود کمی داده شود یا  بیش از حد مواد مغذی داده شود، رشد آنها کند می شود. همچنین  درختان انار را در فصل خواب کود ندهید ، زیرا این کار باعث هدر رفتن کامل منابع می شود. در فصل خواب کوددهی درختان انار بی اثر خواهد بود. بسته به گونه خود از نوع صحیح کود استفاده کنید، کود نامناسب می تواند به درخت یا تولید میوه آن آسیب برساند.

 

چالکود درخت انار

بهترین کودهای آلی برای درختان انار

کمپوست: منبعی غنی از مواد آلی و مواد مغذی است که حاصلخیزی و ساختار خاک درخت شما را بهبود می بخشد.

پودر خون: یکی دیگر از کودهایی که برای درختان انار مناسب است، پودر  خونی است. این کود برای تقویت  رشد شاخ و برگ  های جدید مفید است.

کود ماهی: یکی دیگر از منابع غنی نیتروژن، فسفر و پتاسیم است که برای خاک درختان انار جهت  بهبود ساختار کلی و حاصلخیزی آن مناسب است. تمام مواد مغذی مورد نیاز درخت انار شما را تامین می کند.

انتخاب کود طبیعی برای درختان انار

بسیاری از انواع کودهای طبیعی در بازار موجود است که به عنوان کود گاوی، کود مرغی یا نمک اپسوم طبقه بندی می شوند. از آنجایی که کود طبیعی به ساختار خاک و حاصلخیزی سریعتر از کود آلی کمک می کند، برای باروری بهتر درخت  گزینه بهتری است. کودهای طبیعی نیز به دلیل انتشار آهسته مواد مغذی از کوددهی بیش از حد جلوگیری می کنند. همچنین نسبت به مواد شیمیایی مصنوعی برای محیط زیست و درختان ایمن‌تر است و آن را به انتخابی عالی برای درختان انار تبدیل می‌کند.

سه نوع از بهترین کود طبیعی برای درختان انار شامل

کود گاوی: کود گاوی منبع بسیار خوبی از فسفر، نیتروژن و پتاسیم است که یک ماده مغذی بسیار مورد نیاز درختان برای تقویت رشد و میوه های سالم است.

کود مرغ: کود مرغی  گزینه عالی دیگری است که می توانید برای رشد سالم شاخ و برگ از آن استفاده کنید. نیتروژن بالایی دارد، بنابراین بهتر است در فصل اوج رشد از آن استفاده کنید.

نمک اپسوم: یکی دیگر از مواد معدنی ضروری است که مواد مغذی مانند سولفور منیزیم  که برای شیرینی میوه و تولید آن مورد نیاز است را فراهم می کند.

به طور کلی ارائه کوددهی مناسب برای ترویج تولید سالم میوه و طول عمر آن ضروری است. خواه از کود آلی، کود طبیعی یا کود شیمیایی برای درختان انار استفاده کنید، با توجه به نوع خاک و نیاز خاص درخت  یکی را مصرف کنید.

همچنین دقت کنید  که درخت خود را فقط در فصل رشد کود دهید. اگر از روش های ذکر شده در بالا استفاده کنید،   درخت شما میوه های آبدار و خوش طعم زیادی  را تولید خواهد کرد.  

 امیدوارم این مقاله به شما در انخاب بهترین کود برای استفاده با توجه به زمان، نوع کود ، شرایط و منطقه خاص کمک کرده باشد و راهنمای مفیدی  در مورد درختکاری  به شما ارائه دهد.

بعضی از انواع درختان انار در امتداد شاخه ها رشد می کنند. گلهای قرمز یا سفید در عرض یک اینچ پهن شده اند. انارهای قرمز تقریباً گرد هستند و از 2 تا 5 اینچ به طول می رسند. مراقبت مناسب از درخت انار به رشد گیاهان پر ثمر کمک خواهد کرد.

 چالکود درخت انار
تاریخچه درخت انار

درختان انار از شرق آسیا سرچشمه گرفته اند ، از جمله منطقه هیمالایا در شمال هند. برای قرن ها ، این درخت در سراسر منطقه مدیترانه کشت می شد. در سال 1769 ، مهاجران اسپانیایی اولین درخت انار را به کالیفرنیا آوردند. درختان انار در سراسر ایالات متحده گسترش یافته و در باغ های خانگی رشد می کنند.

اقلیم مخصوص بهترین درخت انار

درختان انار در زراعت ایالات متحده بهترین رشد را دارند در مناطق نیمه خشک و نیمه گرمسیری دارند. این درختان با زمستان های سرد و تابستان های گرم سازگار می شوند ، اما وقتی دما پایین تر از 12 درجه فارنهایت قرار می گیرد ، آسیب می بینند. آنها همچنین در معرض آفتاب کامل ، خاکهای حاصلخیز با آب خوب را ترجیح می دهند.

تولید بهترین درخت انار

این درختان میوه بیش از 200 سال در شرایط رشد مناسب زندگی می کنند ، اما بیشتر تولید میوه در 15 سال اول طول عمر گیاه انجام می شود. برخی از درختان انار که در مکانهای مناسب و با مراقبت مناسب کاشته می شوند ، پس از کاشت در طی یک سال می توانند میوه تولید کنند ، اما معمول نیست که درختان جدید تا سه سال طول بکشد تا بتوانند میوه ببخشند.
درختان جوان تا 5 سالگی ، هنگام ریختن میوه های نارس ، از قطره های مکرر میوه رنج می برند. این معمولاً در مورد درختانی که در شرایط استرس زا از جمله کود بیش از حد و آب بیش از حد رشد می کنند اتفاق می افتد. هنگامی که درختان پیرتر می شوند ، تب درون میوه کمتر می شوند.
درختان انار از بذر رشد می کنند ، اما بذر نسخه ای از گیاه والدین تولید نمی کند. بهترین راه برای تکثیر این درختان از طریق قلمه های ساقه است. قلمه ها در زمستان گرفته شده و به طول 12 تا 20 اینچ می رسند. پس از ایجاد ریشه ، درختان انار جوان طی سه سال تولید میوه را آغاز می کنند.

کود مورد نیاز درخت انار
رشد به وسیله بهترین کود برای درخت انار

هنگامی که میوه ای برای خانواده سلطنتی در نظر گرفته شد ، انار یک افزودنی دلپذیر برای باغچه حیاط خلوت یا محوطه سازی خوراکی شماست. گل های زیبا ، برجسته و نارنجی قرمز آن در پاییز به میوه های تزئینی تبدیل می شود و مملو از آب میوه های آبدار برای شما برای لذت بردن در تمام طول سال است.
انار یک گیاه گرمسیری ، نیمه گرمسیری است. این بدان معناست که در شرایط خشک و گرم به خوبی عمل می کند و آفتاب کامل را ترجیح می دهد . برخی از انواع می توانند سرماخوردگی را تا 18 درجه پایین بیاورند ، در حالی که تعدادی از آنها می توانند درجه حرارت را تا 10 درجه تحمل کنند.
برخی از گونه ها میوه خوراکی تولید می کنند ، در حالی که برخی دیگر تزئینی بیشتری دارند و فقط چند میوه کوچک تولید می کنند . گیاه تا زمانی که زهکشی خوبی داشته باشد ، می تواند اکثر انواع خاک ها را تحمل کند.

آماده شدن برای کاشت

برای اطمینان از کیفیت میوه تولیدی ، انارها به بهترین وجه از قلمه ها رشد می کنند. که انواع بسیاری وجود دارد.
مکانی را با آفتاب کامل انتخاب کنید ، و اجازه دهید فضایی به قطر 20 فوت برای رشد درخت شما ایجاد شود ، مگر اینکه بخواهید با هرس آن را کوچکتر کنید. اگر کاشت به عنوان پرچین ، می توانید آنها را به فاصله تقریبی 10 فوت از یکدیگر کاشت کنید.
انارها در بسیاری از انواع خاکها سازگار هستند ، اگرچه در خاک لومی با زهکشی خوب رشد می کنند. آب و هوای ایده آل منطقه 7 تا 12 است و زمستان های کوتاه و معتدل و رطوبت کم دارند.

خرید و فروش کود انار
مراقبت از درخت انار

انار مورد نیاز آب نسبتاً کم است و می تواند چندین سال در شرایط خشکسالی زنده بماند (گرچه در این مدت زمان برداشت کمتر خواهد بود). مقادیر بیش از حد یا ناهموار آب ، چه از آب نامنظم و چه بیش از حد آبیاری ، باران های شدید تابستان یا رطوبت زیاد ، می تواند منجر به ترک خوردگی میوه ، کاهش تولید میوه و سایر مشکلات شود.
انارها به طور طبیعی به شکل بوش رشد می کنند و مکنده های زیادی تولید می کنند.
در هنگام انجام هرس نگهداري با رشد درخت ، به آرامی هرس کنيد و هرگز در همان سال تمام شاخه ها را برش نزنید.
بنابراین هرس همه رشد جدید به یکباره می تواند نتیجه ای برای برداشت فصل های بعدی نداشته باشد. شما همچنین باید هر مکنده جدیدی را که نمی خواهید در تنه ها رشد کند ، هرس کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد هرس انار خود ، این مقاله را بخوانید.

زمان برداشت انار

انارهای شما می توانند ظرف یک سال از کاشت شروع به میوه دهی کنند. با این حال ، اگر میوه چند سال اول دیر بالغ می شود ، یا قبل از بلوغ افت می کنید نگران نباشید. 5 تا 6 سال طول خواهد کشید تا درخت بالغ شود و محصول زیادی تولید کند.
می توان میوه ها را به محض رسیدن به رنگ بالغ پوست خود برداشت.
در صورت باران در فصل برداشت ، ممکن است شکافته شود. اگر این اتفاق برای میوه شما بیفتد ، می توانید هنوز از آن استفاده کنید و از آن لذت ببرید ، اما نمی توان آن را به طور کامل ذخیره کرد.
میوه‌ها را باید با بریدگی هرس برداشت کرد و از شاخه بیرون نیاورد. آنها را می توان به مدت چند هفته یا در یخچال به مدت 3 ماه در یک مکان خنک نگهداری کرد. برای ذخیره طولانی تر ، می توانید بطور کامل دانه دانه منجمد کنید.

خرید کود ارزان برای انار
همچنین می توانید آب را از طریق چرخ کردن مواد غذایی یا مخلوط کن مواد غذایی و کشیدن دانه ها ، آب آن را استخراج کنید . این آب را می توان تا 6 ماه منجمد کرد یا در انواع غذاهای کنسرو شده مانند شربت (که به آن گرنادین نیز گفته می شود) ، ژله و … تبدیل شد.
اگر شما علاقه مند به تولید میوه های تازه در باغچه خود و مانند انار هستید ، یک درخت انار (Punica granatum) می تواند علاوه بر برنامه رشد به شما احساس بهتری منتقل کند. درخت فقط به مراقبت های اساسی و توجه گاه به گاه برای شکوفه کردن نیاز دارد ، اما به خصوص با یک برنامه منظم بهترین کود برای درخت انار در هر فصل رشد به خوبی انجام می شود.

چه موقع باید درخت انار خود را هرس کنم و چه مقدار چوب باید در حین هرس برداشت شود؟

گلهای فردی می توانند کامل باشند ، به این معنی که هر دو بخش نر و ماده در یک گل واحد در کنار هم یافت می شوند. سایر گلهای یافت شده در همان درختچه می توانند ناقص باشند ، به این معنی که تک جنسی هستند. گلهای ناقص روی انار فقط نر است ، بنابراین گرده تولید می کنند و سپس به زمین می افتند.
این امر باعث می شود بسیاری از تولید کنندگان انار شاهد صحنه هایی نظیر این موضوغ باشند زیرا معمول است که ده ها شکوفه قرمز روشن را که روی زمین هستند ، پیدا کنید ، باد را مقصر بدانید ، و سپس نگران باشید که امسال میوه ای نخواهید گرفت. این گلهای نر هرگز به معنای ماندن بر روی ساقه ها و تبدیل شدن به میوه نبودند.
براساس منابع اطلاع رسانی آنلاین انار، گلهای نر گلدان بیشتری دارند و گلهای کامل به شکل گلدان شکل می گیرند. فقط یک دقیقه در آنجا صبر کنید ، آیا یک گلدان نیست یک نوع گلدان؟  سایر منابع گل های ناقص یا “بی ثمر” را کوچکتر و کوتاهتر از گلهای بزرگ ، زنگ شکل ، کامل (مستعد و مؤثر) توصیف می کنند.
در بیشتر انارها ، گلهای کامل می توانند گرده افشانی کنند.
مرغ های زرشک و همچنین بسیاری از گرده افشان ها به شکوفه های قرمز روشن جذب می شوند. انارها می توانند تک گل یا دو گل باشند. ارقام دو شکوفه دارای شکوفه های ظاهری هستند ، اما ممکن است به اندازه میوه تولید نکنند.
خوب ، من از ضرب و شتم در اطراف درختچه جلوگیری می کنم و به سوال در دست می رسم. نکته اصلی دانستن چه موقع هرس هر گیاه ، آگاهی از رفتار گلدهی گیاهان است. چه موقع گل می دهد؟ آیا روی چوب های قدیمی گل می شود ، یعنی رشد آن از سال گذشته یا سالهای قبل است؟ یا روی چوب جدید گل می دهد؟
یک قانون کلی این است که گیاهانی که قبل از ترک گل می شوند ، احتمالاً روی چوب های قدیمی گل می کنند. قرمزی ، بنفش ، ویستریا ، زردآلو ، هلو ، گیلاس ، آلو و فورشیا را در نظر اورید.
اینها گونه هایی هستند که جوانه های گلدهی را در فصل قبل تنظیم می کنند ، اما جوانه ها تا اوایل بهار خفته باقی می مانند. این بدان معناست که اگر آنها را در اواخر تابستان ، پاییز یا زمستان هرس کنید ، از هرس گل های بهاری استفاده می کنید.
گیاهان دیگر بر روی چوب جدید یا رشد جدید شکوفا می شوند. گل های سالانه نمونه ای عالی از این امر است.  سپس جوانه آفتابگردان روی ساقه های فصل جاری گل می کند.

چالکود درخت انار
گل های شارون ، گل میخ ، درختان پاک ، بوته های پروانه ای و بسیاری گل رز نمونه هایی از درختان و درختچه هایی هستند که در رشد جدید شکوفا می شوند و آن گلها در طول تابستان باز می شوند. انار در این گروه جدید چوب قرار دارد.
در شکل طبیعی آنها ، انارها چند پایه و بوش هستند و به هرس زیادی احتیاج ندارند ، مطمئناً سالانه. با کار و مراقبت مداوم در طول هر سال ، می توانید یک انار را آموزش دهید تا بیشتر شبیه درخت باشد ، اما شکل درختچه حالت طبیعی آن است.
گفته می شود ، همیشه زمان مناسبی برای از بین بردن شاخه های مرده یا آسیب دیده است ، و می توانید شاخه های داخلی شکاف دار را در اواخر زمستان یا اوایل بهار هرس کنید و ساقه های چوبی بزرگتر را به تنهایی ترک کنید. مراقب باشید زیرا ساقه می تواند خار دار باشد.
دوره شکوفه برای انار (آوریل-ژوئن) نسبتاً طولانی است ، اما گلهای شکوفه بعد ممکن است وقت لازم برای رشد به میوه های کاملا رسیده را نداشته باشند. رسیدن میوه برای بیشتر انارها حدود شش تا هفت ماه طول می کشد ، بنابراین گلهای شکوفه در آوریل و مه باید بین هالووین و شکرگذاری آماده شوند.
نکته جالب در مورد انار این است که علاوه بر خشکی و تحمل گرما ، نسبت به بسیاری از گونه های میوه دار تحمل نمک بالاتری نیز دارند. البته استرس کمتری به تضمین برداشت مناسب کمک می کند ، بنابراین برای اکثر عملیات رشد تجاری نیاز به آب شیرین کافی است.
اما تحقیقات در مورد رشد پوم ها در خاک های شور و سدیم و همچنین با آب های زیرزمینی شفاف ، پساب تصفیه شده و آبهای خاکستری در حال انجام است.

شروع بهترین کود برای درخت انار جوان

درخت انار برای رسیدن به بهترین رشد به نیتروژن کافی احتیاج دارد ، زیرا نیتروژن از رشد شاخ و برگ و تولید گلهایی که در نهایت میوه تولید می کنند پشتیبانی می کند.

کود برای درشت شدن میوه انار
شما می توانید از سولفات آمونیوم ، یک کود نیتروژن بالا یا یک فرمول متعادل 10-10-10 استفاده کنید ، از بهار بعد از شروع درخت نشان می دهد که رشد جدید چه میزان میباشد. برای یک درخت جوان تازه کاشته شده ، از کل 1 یا 2 فنجان در هر درخت استفاده کنید ، آن را در اوایل بهار ، اواخر بهار و اوایل پاییز به سه برنامه تقسیم کنید.
آن را به آرامی داخل ناحیه ریشه درخت خراشیده کنید ، معمولاً به صورت دایره ای به قطر 1 یا 2 پا با درخت در مرکز آن برای یک درخت جوان 1 ساله. دایره را به طور پایدار بزرگ کنید.

بهترین کود برای درخت انار در حال رشد

هنگام استفاده از بهترین کود برای درخت انار ، از حفر بیش از حد عمیق خودداری کنید ، بنابراین ریشه ها مختل نمی شوند. در صورت عدم باران ، خوب است پس از هر بار استفاده از درخت ، به خوبی ابیاری کنبد تا مواد مغذی به ریشه های درخت برسند.
درخت انار در خاک با هر پی اچ و یا کمی اسیدی ، خنثی یا نسبتاً قلیایی رشد می کند ، تا زمانی که به خوبی تخلیه شود. اگر خاک شما حاوی خاک رس است و به آرامی تخلیه می شود ، مقداری ماسه درشت به منطقه کاشت خود اضافه کنید تا زهکشی آن بهبود یابد.
همچنین از بین بردن تمام پوشش های گیاهی از جمله چمن از زیر درخت برای کاهش رقابت در مورد مواد مغذی خاک مفید است. اضافه کردن مالچ ارگانیک مانند پوست خرد شده ، یونجه یا بریده های چمن باعث حفظ علف های هرز می شود ، در حالی که رطوبت خاک را حفظ می کند ، اما از استفاده از چمن هایی که در معرض علف کش ها یا سایر مواد شیمیایی قرار دارند ، خودداری کنید.
یک درخت انار چه مواد غذایی نیاز دارد؟
درختان انار (Punica granatum) از قرن شانزدهم میلادی هنگامی که مهاجران اسپانیایی آنها را معرفی کردند ، در کالیفرنیا و نوادا پرورش یافته اند. انارها به تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای خنک نیاز دارند و در مناطق سختی گیاه وزارت کشاورزی ایالات متحده رشد می کنند. زمان کود نیز مهم است.

مناسب ترین کود انار
در حالی که انار در طیف وسیعی از خاک ها رشد می کند ، از ماسه خالص گرفته تا خاک رس سنگین ، میوه های بیشتری را در لول های عمیق و سنگین تولید می کنند. برای رشد ریشه و عملکردهای داخلی به فسفر و پتاسیم نیاز دارند.
آزمایش خاک برای فهمیدن مواد مغذی موجود در خاک قبل از اضافه کردن کود بهترین روش برای فهم این موضوع است. می توانید کیت های تست را در اکثر مراکز خانه و باغ خریداری کنید.
انارهای بالغ هر ساله از 1/2 تا 1 پوند ازت استفاده می کنند. در خاکهای طبیعی ، انارها در ماه مارس به حدود 2 پوند کود 8-8-8 نیاز دارند. انار همچنین می تواند در ماه نوامبر این مقدار کود را دوباره دریافت کند.

بهترین کود برای درخت انار را در کنار تنه درخت انار استفاده نکنید. برای رسیدن کود به ریشه های درخت ، از ابتدای کود در لبه خارجی سایبان درخت استفاده کنید. با وارد کردن بیل چند اینچ در خاک و فشار دادن به سمت درخت ، گشودنی در خاک ایجاد کنید.
بخش هایی را در حدود 2 فوت از هم دور درخت باز کنید. تعداد انگشت بهترین کود برای درخت انار را درون هر دهانه قرار دهید ، سپس  روی آن را بپوشانید. این باعث می شود که حتی در ریشه هایی که درخت انار به آن احتیاج بیشتری دارد ، بارور شود.

زمان بندی بهترین کود برای درخت انار

استفاده از کود در زمان مناسب برای رشد خوب میوه در انار اهمیت دارد. اگر در اواخر فصل کود بیش از حد کود بمالید ، درخت انار رشد ساقه و برگ ها را به خود می گیرد. از آنجا که گیاه در حال رشد انرژی زیادی در این رشد ناگهانی رویشی است ، باعث ایجاد انرژی در تولید میوه نمی شود. عملکرد میوه کم خواهد بود و چه میوه ای برای بلوغ بیشتر طول می کشد.

ملزومات آبیاری

حتی آب دادن به اندازه بهترین کود برای درخت انار برای تولید میوه انار بسیار مهم است. درختان انار سالانه به 50 تا 60 اینچ آب نیاز دارند. کمبود آب به میوه های کمی یا میوه های بی کیفیت منجر می شود. درختان انار باید هر هفت تا 10 روز یکبار آب شوند.
آب ناهموار یا نامناسب در اواخر تابستان و اوایل پاییز منجر به شکسته شدن میوه خواهد شد. درختان انار مقداری سیل را تحمل می کنند. انار در بعضی مناطق تهاجمی تلقی می شود ، بنابراین قبل از کاشت یکی از آنها را بررسی کنید.

بهترین کود برای درخت انار
بهترین کود برای درخت انار

بهترین کود برای درخت انار می تواند نقش مهمی در رشد انارهای سالم داشته باشد.
قبل از اینکه درخت انار خود را بارور کنید ، بهتر است چند واقعیت در مورد درخت را درک کنید. گیاه انار گیاهی برگریز و متراکم است که می تواند به ارتفاع 20 فوت برسد. این یک درخت زینتی زیبا است ، اما به دلیل میوه بی نظیر آن نیز پرورش می یابد .
گلها یک رنگ نارنجی و قرمز روشن هستند. در آب و هوای دارای زمستانهای سردتر ، میوه ها بین ماه های جولای و نوامبر بالغ می شوند ، اما در مناطق گرمتر ، این درخت ممکن است در طول سال تولید کند. با همه این رشد ، انار به طرز شگفت آور کود کمی احتیاج دارد.
انار به طور کلی گیاهی متراکم است که بیشتر شبیه درختچه است. با از بین بردن رشد مکنده و شاخه هایی از پایه و تاج درخت می توان مانند یک درخت رشد کرد.
درختان هرس شده اند تا بتوانند یك داربست مانند بیشتر درختان میوه حفظ كنند تا به سلامتی درخت و برداشت میوه كمك كنند. درختان انار در معرض بیماری های اندکی قرار دارند. آنها با توجه به ترجیح آنها برای آب و هوای گرم ، سرسختی شگفت انگیز دارند.

نیازهای بهترین کود برای درخت انار

قبل از استفاده از بهترین کود برای درخت انار ، درختان باید در محیط خود مستقر شوند . درختان جوان در سنین 3 تا 5 سالگی به 2 تا 3 پوند نیاز دارند. از کود در ماه نوامبر و دوباره اعمال در ماه مارس. درختان قدیمی تر به 4.5 تا 6.5 پوند نیاز دارند. از کود در زمان مشابه اعمال می شود. کود با نسبت نیتروژن، فسفر و پتاسیم برایش کافیست است.

ملاحظات بهترین کود برای درخت انار

کود دهی بیش از حد می تواند به رشد بیش از حد برگ منجر شود و ظاهری متراکم و بوته به گیاه ببخشد. تولید بیش از حد برگ گاهی باعث می شود انار زودرس میوه خود را رها کند. استفاده بیش از حد از کود و یا استفاده از آن در اواخر سال نسبت به زمان توصیه شده ، می تواند باعث دیر رسیدن میوه شود و از رنگ و ضعف کمی برخوردار باشد.

خرید و فروش کود انار
عیب یابی

به این دلیل که درخت در حال ریزش است ، از دست دادن برگها یا رشد ضعیف دلیل افزایش کود نیست . اگر مشکل کمبود مواد مغذی نیست ، بنابراین کود بیش از حد مشکل درخت را بدتر می کند. اگر درخت انار به خوبی رشد نمی کند یا به نظر بی ثبات می رسد .
باید آزمایش خاک انجام شود تا مشخص شود آیا کمبود مواد مغذی باعث ایجاد مشکل می شود یا خیر. دفاتر فرمت محلی آزمایش های خاک را انجام می دهند و نتایج نه تنها محتوای مواد مغذی ، کمبودها و pH را مشخص می کند ، بلکه برای اصلاح هرگونه مشکلی توصیه هایی را ارائه می دهند.

میوه دهی درخت انار

انار در جایی که احتمالاً در آن زندگی می کنید رشد می کند و میوه می دهد ، اما آنها به آفتاب کامل احتیاج دارند. اگر در یک دره شرقی و غربی زندگی می کنید ، احتمالاً درخت شما در معرض آفتاب کافی برای گل دادن نیست.
احتمال دیگر این است که شما یک نوع میوه باردهی نگرفتید و دیگری این است که آن را در یک چمن زار کاشته اید. چندین نوع ریز انار وجود دارد. “شگفت انگیز” معروف ترین است ، اما همچنین اطمینان حاصل کنید که شما یک درخت زینتی یا بوته ای که فقط برای گلهای آن پرورش داده اید خریداری نکردید. اگر تنوع باردهی مناسبی داشته باشید اما میوه به دست نیاورد ، دلایل مختلفی وجود دارد.
در مرحله اول ، انار ممکن است نیتروژن بیش از حد داشته باشد و مواد شکوفه کافی آن را نداشته باشد. در صورت رشد در یک چمن ممکن است این اتفاق بیفتد. ثانیا ، انار بومی آب و هوای خشک و گرم است و با کمی توجه حتی در خاک قلیایی رشد می کند و رشد می کند اما به یک نقطه داغ احتیاج دارند.
بعضی از گونه ها در نزدیکی ساحل و اگر در سایه بیش از حد باشند ، کپک می گیرند. بعضی اوقات مردم در یک دره زندگی می کنند و حتی متوجه نمی شوند که باغ آنها ممکن است در تمام طول زمستان یا حداقل در بیشتر روزها در سایه باشد.
هنگامی که خورشید بسیار جنوبی است همانطور که در زمستان خورشید ممکن است در پشت دیوار دره در جنوب باغ شما پنهان شده باشد ، به علاوه خانه ها و درختان دیگری که در بالای تپه قرار دارند ممکن است سایه ای بر باغ شما ایجاد کنند.
در تابستان سایه ها ممکن است از درختان یا خانه ها یا نرده ها به شرق ، غرب و شمال برسند. بنابراین هنگام برنامه ریزی برای تهیه انار ، توجه داشته باشید که سایه ها در باغ شما هستند. آفتاب کامل یعنی شش ساعت آفتاب در روز.

چالکود درخت انار
با وجود این مشکل شاید بتوانیم راهی پیدا کنیم تا انار شما شکوفا شود. ابتدا ، در ژانویه یا اوایل فوریه وقتی درخت شروع به بیرون ریختن چند برگ جدید کرد ، به سراسر درخت بروید و نکات را هرس کنید. اگر زیاد رشد نکرده است ، کافیست چهار تا شش اینچ یا کمتر از قسمت بیرونی آن را گیره کنید.
به سراسر درخت بروید و از هر شاخه چند سانتی متر برش بزنید تا چوب تازه ای برای آن ایجاد شود. اما اگر درخت از قبل پرتحرک است ، پس از آن یک پا یا دو پا را تمام کنید تا شاخه و شاخ و برگ شود. دلیل این امر آن است که انارها فقط چوب تازه ای را تحمل می کنند.
واقعاً باید سه سال اول زندگی انار را هرس کرد تا آن را شاخه کند و رشد تازه ای بگذارد. من شک دارم که شما نسبت به گذشته انجام داده باشید ، اما اکنون با هرس در اواخر زمستان (اواخر ژانویه یا اوایل فوریه) درست با شروع گیاه و رشد نوک جدید ، می توانید مشکل را اصلاح کرده و چوب جدید خود را بیرون بیاورید.
ثانیا ، بلافاصله پس از هرس ، آن را با کود آلی پر از مواد شکوفه و کمی ازت تغذیه کنید. این بدان معنی است که عدد اول (نیتروژن) باید کم باشد و عدد دوم (فسفر) و عدد سوم (پتاسیم) بسیار زیاد باشد ، 2-10-10 یک نمونه است.
پس از کود دادن به آب کود داخل زمین قرار می گیرد. اگر درخت شما به خوبی در حال رشد است که نشان می دهد نیتروژن زیادی بدست می آید ، فقط در این زمان از سال با دو فنجان غلات و نیم فنجان Sul-Po-Mag کود دهید. اینها را روی ریشه ها بپاشید و از یک کاشت کننده استفاده کنید تا به آرامی وارد خاک زیر درخت شوید تا به ریشه ها آسیب نرسانید ، سپس با مالچ یا کمپوست بپوشانید.
پس از بهترین کود برای درخت انار دادن و مالچ کردن آب کود را به داخل زمین می اندازیم. در ژانویه درخت را با این فرمول شکوفه بالا تغذیه کنید. در ماه فوریه دوباره با کود آلی برای مرکبات و آووکادو مانند 4-6-6 بارور شوید. اگر می توانید مالچ را کنار بگذارید .
کود را در زیر مالچ در اطراف خط قطره درخت (زیر شاخه) قرار دهید و سپس مالچ و آب را جایگزین کنید مگر اینکه باران کافی باشد.
این امر به تمام نیازهای گیاه اهمیت می دهد. دستورالعمل های بسته را دنبال کنید و آن را درون زمین آب کنید. (هنگامی که کود در بالای مالچ قرار گرفت ، باید از آن بیشتر استفاده کنید زیرا بعضی از آنها توسط مالچ جذب می شوند).

کود برای درشت شدن میوه انار
سوم ، شما اظهار نکردید که آیا درخت شکوفا می شود. اگر درخت شکوفه می داد اما میوه ای به همراه نداشت ، احتمالاً هیچ زنبور عسل در باغ شما وجود نداشت. اگر زنبورهای بومی یا خانگی یا حشرات دیگر وجود نداشته باشند ، گلها گرده افشانی نمی شوند و میوه نخواهند گرفت.
بنابراین وقتی درخت شما در بهار شکوفا می شود ، یک برس رنگ سمبل بگیرید و تمام گل ها را گرده افشانی کنید. فقط مانند زنبور عسل بازی کنید و از گل به گل بروید و گرده ها را از دیگری به طرف دیگر پخش می کند. بعضی اوقات افراد برای این کار از یک دستگاه پر رنگ استفاده می کنند اما یک برس رنگ بهتر است.
شما به درخت انار دوم احتیاج ندارید. انارها حاصلخیز هستند اما شکوفه ها برای رسیدن به میوه گرده افشان می شوند.

مناسب ترین کود انار
اگر او بخشی از این مراحل است: هرس برای تحریک رشد نوک ، کوددهی برای شکوفه زیاد ، و گرده افشانی و اگر همه این مراحل به میوه منجر شود بازده ی شما فوقالعاده میباشد.

بهترین کود برای درخت انار

بعد از کاشت هر درختی باید با مراقبت اصولی و کودهای مورد نیاز آن را تقویت کرد. به همین دلیل شناخت بهترین کود برای درخت انار برای رشد سریع آن، کنار نحوه نگهداری بسیار مهم است. ما در این مقاله قصد داریم بهترین کودها برای افزایش باردهی درختان انار را معرفی کنیم:

 کوددهی درختان انار

هر کدام از درختان و گیاهان بر اساس نوع خود برنامه کوددهی و شیوه های نگهداری متفاوتی دارند. به همین دليل لازم است پیش از اقدام به کاشت و پرورش آن ها، اطلاعاتی در مورد بهترین کودها برای رشد سریع درختان میوه داشته باشیم.

درخت انار از جمله درختانی است که از زمان کاشت احتیاج به مراقبت های ویژه دارد. علاوه بر این درختی است که به نوع آب و هوا و نوع خاک حساسیت دارد و در همه جا و تحت هر شرایط آب و هوایی نمی توان درخت انار کاشت. در این مقاله، قبل از معرفی بهترین کودها برای درخت انار و زمان مناسب استفاده از آن ها، نکاتی ضروری در مورد نگهداری، کوددهی و آبیاری آنها را برایتان شرح می دهیم:

کودهای مخصوص در فصل پاییز و زمستان برای درخت انار باید از درخت و ریشه آن در برابر سرما و یخ زدگی محافظت کند. اسفند ماه بهترین زمان برای چالکود درخت انار است. هنگام به کارگیری روش چالکود، برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه  از کودهای آلی استفاده نکنید. قبل و پس از گلدهی، درخت را با عناصر بور، مس، منگنز و روی محلول پاشی کنید.

بهترین کود درخت انار برای افزایش باردهی

کودهای شیمیایی و حیوانی، هر کدام خواص خاص خود را دارند. به عنوان مثال کودهای حیوانی که ترکیبی از کودهای مرغی، اسبی، گوسفندی و گاوی است کیفیت خاک را بهبود داده و آن برای کشت بهتر آماده می کند. کودهای شیمیایی نیز از عناصر مختلفی همچون عناصر ماکرو (نیتروژن، فسفر و پتاسیم) و میکرو یا ریز مغذی تشکیل می شوند که هر کدام برای رشد گیاه و بهره وری آن موثر هستند. برای خریدن بهترین کود برای درخت انار باید عناصر لازم برای رشد آن را بشناسید:

نیتروژن: نیتروژن یا ازت، قدرت فتوسنتز در گیاهان و رشد بهتر جوانه ها را افرایش می دهد. کودهای اوره میزان مناسبی نیتروژن دارند.

فسفر: کودهای فسفر بالا مقاومت ریشه، ساقه و برگ درخت انار را افزایش داده و دیواره سلولی آن را قوی تر می کند.

پتاسیم: پتاسیم برای رشد بهتر میوه ها و درشت شدن آن ها اهمیت دارد و استفاده از کودهای پتاس بالا برای درخت انار پیشنهاد می شود.

آهن: درخت انار برای افزایش عملیات فتوسنتز خود نیاز به آهن دارد. بهترین کود آهن برای درخت انار، کود کلات آهن است.

گوگرد: گوگرد یک کود ثانویه در کنار بقیه عناصر است که با هدف بهبود رنگ گیاه و افزایش کیفیت محصول به کار برده می شود.

کلسیم: کلسیم برای درخت انار یکی از عناصر مهم دیگر است که از میوه در برابر ترک خوردگی حفاظت کرده و باعث رشد بهتر آن ها می شود.

روی: روی نیز یکی دیگر از عناصر ریز مغذی است که کیفیت و مرغوبیت محصول را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین کود برای سفید شدن مغز گردو

بهترین زمان برای مصرف کود درختان انار

تشخیص مواد غذایی مورد نیاز خاک و انتخاب بهترین کود برای درخت انار، بدون آزمایش خاک آن امکان پذیر نیست. به همین خاطر خوب است پیش از انتخاب و خرید بهترین کود برای درخت انار، خاک کشاورزی را آزمایش کنید و به کمک یک آزمایشگاه مجرب، کلیه مشخصات خاک از جمله پی اچ و میزان اشباع آن، میزان شوری و بافت آن، میزان عناصر موجود در آن دست پیدا کنید.

در حالت کلی برای یک درخت انار از زمان کاشت باید برنامه زیر پیاده شود:

تا 2 سالگی نهال انار از 5 کیلوگرم کود آلی، 250 گرم کود نیتروژن، 125 گرم پتاسیم و 125 گرم فسفر استفاده شود. در 3 سالگی نهال می توان 10 کیلوگرم کود آلی، 125 گرم فسفر، 500 گرم نیتروژن و 250 گرم پتاسیم استفاده کرد. بهترین میزان کودها در زمان 4 سالگی 500 گرم نیتروژن، 125 گرم فسفر، 250 گرم پتاسیم و 20 کیلوگرم کودهای آلی است. در 5 سالگی نهال نیز معمولا 20 کیلوگرم کودهای آلی، 125 گرم فسفر، 250 گرم پتاسیم و 500 گرم کود نیتروژن برای رشد درخت نیاز است. از سن 5 سال به بالا درخت باید سالانه به میزان 30 تا 40 کیلوگرم کودهای آلی، 625 گرم نیتروژن، 250 گرم پتاسیم و 250 گرم فسفر دریافت کند.

بهترین کود برای درخت انار در ادامه بهترین کودهای شیمیایی برای درخت انار را بر اساس مراحل رشد آن معرفی می‌کنیم:

 • بهترین کود برای درخت انار هنگام جوانه زنی

بهترین کود در زمان تورم جوانه در درخت انار کودهای فسفر بالا و هیومیک اسید است که با آبیاری به خاک داده می شوند. کودهای کلسیم و بور نیز در این مرحله مفید هستند که می توانید با آنها درخت را محلول پاشی کنید.

 • بهترین کود برای درخت انار قبل از گلدهی

کودهای مورد استفاده در این مرحله که برای آماده سازی گلدهی به درخت داده می شود باید به شکل محلول پاشی استفاده شوند. قبل از گلدهی، کودهای کامل سه بیست است که هر سه عنصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم را به یک اندازه دارند مناسب است.

 • کوددهی برای تقویت و درشت شدن انار

زمانی که میوه به رنگ سبز و اندازه ی یک گردو درآمد، می توانید کودهای سه بیست را در آب آبیاری حل و به خاک اضافه کنید. از کودهای پتاس بالا و کودهای شامل عناصر میکرو نیز می توانید برای تقویت درخت انار استفاده کنید.

خرید و فروش کود انار
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

4 دیدگاه ها

 • سلام خسته نباشید
  من بذر انار رو در گلدون کاشتم و الان بعد از 4 ماه 30 سانت رشد کرده میخواستم بدونم الان میتونم به باغچه انتقال بدم؟
  کود 20 20 20 براش خوبه؟
  الان با توجه به سن گیاه کود نیاز داره یا نه؟
  ممنون میشم منو راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *