تجربه کاشت هندوانه

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

شرایط رشد هندوانه شامل آفتاب زیاد در طول روز و شب های گرم است. هندوانه یک میوه فصل گرم است که تقریباً همه آن را دوست دارند. آنها در سالاد‎های میوه برش داده می‎شوند و از پوست آن حتی به عنوان سبد یا کاسه سرو استفاده می‎‌شود. در یک روز گرم تابستان، هیچ چیز مزه بهتر از یک تکه هندوانه خوب را ندارد. درک بهترین شرایط برای رشد هندوانه، به شما در رشد این میوه فوق العاده کمک می‎کند. در این راستا به منظور آشنایی بیشتر با شرایط رشد این میوه، لازم است بدانیم نحوه کاشت هندوانه چگونه است و شامل چه مواردی می‎باشد؟

نکات قابل توجه در نحوه کاشت هندوانه

هنگام بررسی نحوه پرورش و کاشت هندوانه، باید بدانید که کاشت آن، کار چندان دشواری نیست. آنها در فصول گرم سال در جنوب بسیار خوب رشد می‎کنند، اما اگر شما در شمال زندگی می‎کنید، نکاتی در مورد رشد هندوانه وجود دارد که می‎توانید از آنها پیروی کنید تا در تلاش های خود موفق باشید. یکی از نکات بهتر برای پرورش گیاهان هندوانه در شمال این است که شما باید به جای کاشت بذر آن به طور مستقیم در خاک، آن را پیوند دهید. هندوانه ها خاک لومی شنی را بر بقیه ترجیح می‎دهند. هم چنین پرورش هندوانه نیاز به فضا دارد، زیرا این دسته از میوه ها دارای دانه های زیادی هستند، لذا فضای زیادی را اشغال می‎کنند. در نتیجه باید نهال ها را 2 تا 3 فوت از یکدیگر بکارید. شما باید بین 7 تا 10 فوت (2-3 متر) بین ردیف ها فاصله قرار دهید.

  • مراقبت از گیاه هندوانه

شما باید مطمئن شوید که منطقه را از علف های هرز، دور نگه دارید. شما نمی‎خواهید به ریشه ها آسیب برسانید و مطمئناً نمی‎خواهید هیچ شاخه ای را از گیاه اصلی جدا کنید. نکته دیگری که باید به عنوان بخشی از مراقبت‎های اولیه در هنگام کاشت گیاه هندوانه مورد توجه قرار دهید این است که آنها به آب زیادی احتیاج دارند. به ویژه هنگامی که خشک می‎شوند باید به آنها آب بدهید، همانطور که اغلب در اواخر تابستان این کار را انجام می‎دهید. همان طور که می‎دانید، ماه های تابستان برای پرورش هندوانه بهترین ماه ها هستند و حداقل برای کسانی که در آب و هوای گرم زندگی می‎کنند، می‎توانید گزینه خوبی برای افزایش درآمد زایی آنان باشد. اگرچه پرورش و کاشت هندوانه های شیرین و آبدار دشوار نیست، اما برای رشد به مواد مغذی، خورشید، گرما و آب زیادی احتیاج دارند. کسانی که در آب و هوای گرمتر هستند، می‎توانند بذرها را مستقیماً در خارج از خانه در فصل بهار بکارند، در حالی که باغداران در آب و هوای سرد می‎توانند انواع متنوع هندوانه را در داخل خانه بکارند تا زمین به اندازه کافی گرم شود و آن‎ها شروع به رشد و میوه دهی کنند. گیاهان هندوانه به سرعت رشد می‎کنند، اما بسته به نوع میوه به 70 تا 90 روز دوره بلوغ نیاز دارند.

هندوانه ها عموماً زمانی از دانه کاشته می‎شوند که زمین حداقل تا 70 درجه فارنهایت گرم شده باشد. به طور متوسط​، حدود 80 روز طول می‎کشد تا نهال ها بالغ شوند و میوه رسیده تولید کنند.

بیشتر بخوانید: پرورش درخت پسته گلخانه ای چگونه است؟

پرورش و کاشت اصولی هندوانه

هنگامی که هندوانه را از دانه پرورش می‎دهید، آن را در مکانی قرار دهید که فضای زیادی برای رشد آن ها در اختیار شما قرار می‎دهد. در واقع دانه های هندوانه در عرض 4 تا 12 روز جوانه می‎زنند، اما حدود 80 روز طول می‎کشد تا گیاهان به اندازه کافی بزرگ شوند تا برداشت شوند. هنگامی که گیاه به اندازه کافی رشد کرد، یک نی یا مقوا را در بالای خاک قرار دهید تا میوه از تماس مستقیم با خاک جلوگیری کند. این به جلوگیری از پوسیدگی کمک می‎کند و از آسیب رساندن به آفات جلوگیری می‎کند. بعد از کاشت هندوانه، آن ها برای رشد کامل خود به 8 تا 10 ساعت در روز به آفتاب کامل نیاز دارند. بدون نور کافی خورشید، میوه توسعه نیافته و طعم ناخوشایندی خواهد داشت.

  • خاک

در حالت ایده آل به منظور کاشت هندوانه، دانه‎‌های هندوانه را زمانی بکارید که دمای خاک بیش از 70 درجه فارنهایت باشد. در صورت تمایل، قبل از کاشت، خاک را با پلاستیک سیاه بپوشانید تا دمای خاک افزایش یابد. هندوانه ها می‌‎توانند pH خاک را که به 5.0 می‎رسد، تحمل کنند، اما در pH 6.0 تا 6.8 رشد می‎کنند. کمپوست یا نوع دیگری از اصلاحات را به خاک خود اضافه کنید تا هندوانه‎ها تغذیه مناسبی داشته باشند. اگر این فرصت را دارید که هندوانه را در یک توده کمپوست بکارید یا به کود تازه دسترسی داشته باشید، استفاده از آن در خاک شما باعث تضمین رشد و افزایش میوه دهی محصول می‌‎شود.

  • آب

شیرینی هندوانه تا حد زیادی به میزان آب آن بستگی دارد. دانه‎‌های هندوانه به خشکی حساس هستند، بنابراین خاک باید به طور مداوم مرطوب باشد تا رشد آنان به درستی صورت گیرد.

نتیجه گیری:

هندوانه ها برای رشد نیاز به تغذیه منظم دارند. برای تغذیه پایدار، کودهای مناسب را در طول فصل رشد به آن ها اضافه کنید. سعی کنید بعد از کاشت هندوانه، از نهال آن به درستی مراقبت کنید تا آسیبی به ریشه در حین رشد وارد نگردد.

با تشکر از توجه شما آل کود

کاشت هندوانه
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *