کود با کیفیت آناناس

کود آناناس

گیاهان آناناس بومی آمریکای جنوبی هستند و در هاوایی رشد می کنند ، اما به راحتی در سرزمین های دیگر با آب و هوای گرم نیز قابل رشد می باشند. حدود دو سال طول می کشد تا گیاه آناناس میوه شما را بارور کند ، بنابراین باید در حین صبر کردن مطمئن شوید که گیاه به طور صحیح تغذیه می شود. این بدان معناست که شما باید کود مناسب را انتخاب کنید که پاسخگوی نیازهای غذایی گیاه باشد.

کود لازم برای آناناس

کود خشک که حاوی 6 تا 10 درصد نیتروژن ، 6 تا 10 درصد پتاسیم ، 6 تا 10 درصد اسید فسفریک و 4 تا 6 درصد منیزیم است به خوبی جواب می دهد. گیاهان جوان آناناس باید هر دو ماه یکبار در طول فصل رشد بارور شوند

کودهای خشک

کود خشک را انتخاب کنید که 6 تا 10 درصد نیتروژن ، 6 تا 10 درصد اسید فسفریک و 6 تا 10 درصد پتاس را در اختیار شما قرار دهد. اینها توسط NPK در برچسب کود نشان داده شده است. کود مورد نظر شما نیز باید حاوی 4 تا 6 درصد منیزیم Mg باشد.

هر سه هفته یک تا دو اونس را برای سه ماه اول اعمال کنید. در ماه های چهار تا شش ، هر هشت هفته 1 تا 3 اونس استفاده کنید. در 6 تا 12 ماه از 2 تا 6 اونس کود استفاده کنید. در 12 تا 16 ماه از 3 تا 6 اونس استفاده کنید. بعد از گذشت 16 ماه ، هر هشت هفته 17 تا 24 اونس کود استفاده کنید.

خرید کود آناناس

کود های مایع

همچنین می توانید آناناس خود را با کود مایع که روی برگ ها اسپری می شود تغذیه کنید. به این تغذیه شاخ و برگ گفته می شود. این موارد باید هر 8 تا 10 هفته اعمال شود. کود مایع باید تقریباً همان NPK و Mg را با کود خشک داشته باشد

ریز مغذی ها

دو یا سه بار در سال نیز می توانید از اسپری شاخ و برگ استفاده کنید که حاوی روی و منگنز است. برخی از این اسپری ها همچنین ممکن است حاوی آهن باشد. اگر این کار را نکردند و اگر کود معمولی شما حاوی آهن نیست ، هر هشت تا 10 هفته یکبار از محلول سولفات آهنی استفاده کنید.

بهترین کود برای آناناسکمپوست و مالچ

آناناس برای رشد به کمپوست زیادی احتیاج ندارد. اگر مایل به استفاده از کمپوست هستید ، قبل از کاشت آناناس خود مقدار کمی در خاک مخلوط کنید. این به خاک کمک می کند تا آب و مواد مغذی مورد نیاز آناناس را حفظ کند.

 

ممكن است از مالچ نیز برای حفظ رطوبت خاک بین چشمه ها استفاده شود و مانع از رقابت علفهای هرز با آناناس برای مواد مغذی شود. اگر از مالچ استفاده می کنید ، آن را 8 تا 12 اینچ از پایه گیاه نگه دارید تا از ورود آفات به داخل جلوگیری کرده و گردش هوا به درستی انجام نشود.

آناناس از نظر رشد و عملکرد میوه به نیتروژن و پتاسیم به عنوان مهمترین ماده مغذی نیاز دارد. كمبود نيتروژن ظرف 6 ماه از كاشت به عنوان برگهاي كاهش يافته ، خار و پر رنگ نشان داده مي شود كه منجر به بيش از 10 ماه تاخير در برداشت محصول و بيش از 38٪ در عملكرد ميوه مي شود. کمتر از 20٪ آناناسهایی که فاقد نیتروژن بودند در اولین محصول کاهش داشتند. با این حال ، هنگامی که نیتروژن دو برابر (100 تا 200 کیلوگرم در هکتار در سال) افزایش یافته بود ، با افزایش 15 تا 10 درصد افزایش محل اقامت میوه ، میوه گیاه زراعی دو برابر شد. پتاسیم به طور معنی داری 05 / 0P = باعث کاهش جایگاه میوه و بهبود عملکرد و طعم میوه شد.

نیتروژن بیشتر باعث افزایش کارآیی P و K برای افزایش قابل توجه عملکرد شد. بنابراین ، اثر متقابل بین نیتروژن بالا (200 کیلوگرم در هکتار در سال) و فسفر کم (50 کیلوگرم در هکتار) یا پتاسیم بالا (200 کیلوگرم در هکتار) به ترتیب ، به طور معنی داری 5 / 0P = باعث افزایش عملکرد آناناس می شود ، در حالی که P و اثر متقابل K باعث رشد معکوس ، تأخیر در بلوغ محصول و کاهش عملکرد و کیفیت میوه می شود. آناناسهایی که مخلوط کود NPK 200-50-200 را دریافت کرده اند بالاترین و بهترین کیفیت میوه را تولید می کنند ، بنابراین برای عملکرد بهینه آناناس کشت در خاکهای گرمسیری توصیه می شود.

برای رشد یک گیاه آناناس ، تنها آنچه شما نیاز دارید یک آناناس تازه است. دفعه دیگر که در فروشگاه مواد غذایی هستید یکی را انتخاب کنید ، سپس برگها را از میوه جدا کنید و پایه را در آب خیس کنید. در عرض چند هفته ریشه جوانه می زند و می توانید گیاه آناناس خود را در یک ظرف ریخته و برای مدت طولانی از آن لذت ببرید.

گیاهان آناناس را چه چیزی تغذیه می کنید؟

کود. مخلوط خشک و شیرهای خاک آهنی. مخلوط کودهای خشک حاوی 6 تا 10٪ نیتروژن N ، 6 تا 10٪ اسید فسفریک موجود P 6 تا 10٪ پتاس K و 4 تا 6٪ منیزیم Mg با گیاهان آناناس نتایج مطلوبی به دست می آورند.

کود دهی آناناس

آیا قهوه برای گیاهان آناناس  کود محسوب می شود ؟

قهوه برای آناناس عالی است اما برای فلفل خوب نیست. … زمین های قهوه سرشار از نیتروژن است. آناناس آنها را دوست دارد

آیا آناناس به آب زیادی احتیاج دارد؟

آناناس به آب زیادی احتیاج ندارد. آنها برگهای بسیار سختی دارند ، بنابراین از طریق تبخیر آب زیادی از دست نمی دهند. آنها می توانند خیلی کم دریافت کنند. آناناس به خاک زهکشی رایگان احتیاج دارند.

چگونه می توان تولید آناناس را افزایش داد؟

برای بهبود بهره وری و به حداکثر رساندن عملکرد ، آناناس خود را در یک فاصله منظم بکارید. خاک نباید از نظر آب یا کاملاً خشک باشد. شاخه ها باید به خاک جمع شوند كه به آرامی شل شده و دوباره پر شوند.

کشت آناناسمراحل رشد آناناس توسط کود مناسب :

1-آماده سازی توسط کود آناناس

یک آناناس تازه انتخاب کنید. به دنبال یکی از برگهای محکم و سبز آن باشید که زرد یا قهوه ای نشده اند. پوست روی میوه باید قهوه ای طلایی و لمس شده محکم باشد. آناناس را بو کنید تا ببینید که رسیده است: باید بوی شیرین و سرشار از گیاه را نشان دهد که نشان می دهد شما فقط در زمان مناسب برای شروع گیاه جدید آناناس انتخاب کرده اید.

اطمینان حاصل کنید که آناناس نارس نباشد. برای تولید آناناس دیگر لازم است رسیده باشد.

مطمئن شوید که آناناس در اطراف پایه برگ حشرات مقیاس ندارد. آنها مانند لکه های سیاه خاکستری کوچک به نظر می رسند.

2- برگها را از قسمت بالای آناناس پیچانده و پیچ کنید.

بدن آناناس را با یک دست چنگ بزنید و از دیگری برای گرفتن برگها در پایه استفاده کرده و آنها را بپیچانید. این روش اطمینان می دهد که پایه برگها دست نخورده باقی بمانند. به حداقل میوه می رسد که برای رشد گیاه نیازی به آن ندارید.

اگر در پیچ خوردن از بالا مشکل دارید ، می توانید از قسمت بالای آناناس ببرید. میوه اضافی را در اطراف ریشه خرد کنید.

اطمینان حاصل کنید که پایه ، همان نوک ناحیه ای که برگ ها به آن وصل می شوند ، دست نخورده باقی بماند. ریشه های جدید از این جوانه می زند ، و بدون آن گیاه رشد نمی کند.

3- مقداری از برگهای زیرین را جدا کرده و ساقه را در معرض خود قرار دهید.

این به ریشه جوانه زدن ساقه کمک می کند پس از کاشت نوار بزنید تا چند سانتی متر از ساقه در معرض قرار گیرد. میوه های باقی مانده را بدون آسیب رساندن به ساقه قطع کنید.

4- آن را وارونه کنید و بگذارید یک هفته خشک شود. کود آناناس

جای زخم هایی که برش زده اید و برگ ها را برداشته اید سخت تر خواهد شد ، که قبل از انجام مرحله بعدی لازم است.

در این مرحله ، در صورت تمایل می توانید تاج را در خاک کاشت کنید. در حالی که بعضی از افراد ترجیح می دهند تاج آناناس را ابتدا خیس کنید ، اما لازم نیست.

سوالات به همراه پاسخ ها برای اینکه اطلاعات شما راجب کشت آناناس بیشتر شود:

*****بعد از اینکه یک آناناس رشد کردید ، آیا می توانید یکی دیگر از گیاهان مشابه خود را رشد دهید؟

بله  در طی چند سال ، گیاه ممکن است آناناس دیگری تولید کند. شما می توانید این آناناس را برداشت کرده و درست مانند نمونه اول آنرا کاشت کنید

***** آیا می توانیم از گیاه آناناس در خارج مراقبت کنم؟

آناناس در مناطق سرسختی 10 و 11 می تواند در خارج رشد کند. آناناس به مقدار زیادی خورشید احتیاج دارند ، اما به آب زیادی احتیاج ندارند

*****آیا می توانم چندین گیاه آناناس را که در یک گلدان جمع شده اند بکاریم؟

آناناس به گیاه برای رشد ریشه ها نیاز دارد و قسمت بالای گیاه می تواند بسیار بزرگ باشد. ما بیش از یک گلدان را کاشت نمی کنیم.

*****یک گلدان بزرگ برای پرورش آناناس نیاز دارم؟

حداقل 12 اینچ قطر و 12 اینچ عمق دارد بنابراین ریشه ها دارای فضای لازم برای رشد هستند.

***** از کی می دانم که آناناس آماده برداشت است؟

هنگامی که تاج زرد شد ، آناناس آماده برداشت است. قبل از چیدن مطمئن شوید که رسیده است زیرا پس از چیدن، بلوغ آن ادامه نخواهد یافت.

 آیا باید یک گیاه آناناس در زمستان پوشانده شود؟ کود آناناس

بستگی به جایی دارد که زندگی می کنید. اگر در جایی زندگی می کنید که در طول زمستان واقعا سرد است ، باید آن را داخل آن بکشید و کنار یک پنجره بگذارید ، زیرا حتی اگر پوشیده از آن نباشد ، در خارج از خانه نیز مقابله نخواهد کرد. اگر در جایی زندگی می کنید که در زمستان گرم است و هیچ برفی و یخی به وجود نمی آید ، می توانید آن را در بیرون نگه دارید. اگر در مناطق استوایی هستید ، بگذارید اینگونه باشد. اطمینان حاصل کنید که از گرما و آفتاب کافی برای ادامه رشد برخوردار می شود!

چگونه می دانیم وقتی میوه آناناس آماده برداشت می شود؟ خود میوه حدوداً 6 “طول دارد. به نظر می رسد که یک آناناس دوم شروع به رشد می کند.

وقتی آناناس به تاج زرد شد ، زمان آن است که میوه خود را انتخاب کنید. آناناس پس از برداشت ، به بلوغ خود ادامه نخواهد داد. وقتی میوه کاملاً آفتاب گرفت ، میوه در بهترین حالت است.

بعد از اینکه با موفقیت آناناس را تهیه کردید که به پایه گیاه بزرگ شد ، چه کاری انجام می دهید؟ آیا این به طور طبیعی میوه بیشتری خواهد داشت یا به هرس احتیاج دارد؟

گیاه فقط یک بار میوه خواهد داشت. سپس می میرد. اما قبل از آنکه چند مکنده را از بین نبرد. این گیاهان را بکارید و در مقایسه با کاشت تاپهای سبز میوه های بزرگتر و سریع تری خواهید داشت. این کاری است که تولید کنندگان آناناس انجام می دهند.

تفاوت استفاده از کود در آناناس

 چگونه می توانید بگویید که آناناس توسط کود در حال رشد است؟

با گذشت زمان شاهد رشد در برگهای آناناس خواهید بود و اگر به اندازه کافی در امتداد باشد ، یک گل کوچک قرمز در وسط برگ ها رشد می کند.

کود با کیفیت مخصوص آناناس آیا پیرایش برگهای زیرین به رشد آناناس کمک می کند؟

خیر ، از بین بردن برگهای به ظاهر پودر کمکی نمی کند و حتی می تواند برای گیاه آناناس مضر باشد. اگرچه گیاه بسیار مقاوم است ، اما آناناس مستعد پوسیدگی است و از بین بردن برگهای کاملاً خشک نشده ، می تواند قارچ ها و سایر باکتری ها را درون گیاه ببندد. اجتناب کنید ، صبور باشید و هر کاری را که تصمیم به برش گرفتید ، فقط آنها را خرد کنید و آنها را دوباره به خاک برگردانید تا به کمپوست تبدیل شود.

اسید هیومیک مخصوص آناناس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366