کود تقویتی درخت هلو | نحوه کوددهی| رشد| هرس

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود تقویتی درخت هلو

جهت دریافت برنامه غذایی و کود تقویتی درخت هلو از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از کود کامل 10X شوک است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

میوه هلو روی شاخه های سال قبل رشد می کند. انواع مختلفی با توجه به نیازهای اقلیمی آنها ، به ویژه میزان واحدهای سرد متفاوت است. در آب و هوای گرمسیری ، هلو رشد نمی کند ، مگر اینکه در یک منطقه کوهستانی مرتفع قرار داشته باشد و حتی در این صورت ، برداشت نیز ضعیف باشد. دلیل آن این است که درجه حرارت بالا در زمستان باعث ریختن گل و میوه می شود. هلو به یخبندان بهاری حساس است و تابستان خشک را ترجیح می دهد.

خرید کود برای هلو
در کشورهایی که بارندگی در تابستان دارد ، هلو از بیماری ها و قارچ ها رنج می برد. هلو تعداد زیادی میوه کوچک دارد و بنابراین لازم است که آنها را با دست یا با کمک مواد شیمیایی نازک کنید. مهم است که اطمینان حاصل کنید که مقدار میوه حاصل از درخت متناسب با اندازه آن است. در آب و هوای گرمسیری ، هلو دو بار شکوفا می شود و دو برداشت می کند اما از کیفیت پایین تری برخوردار است.
هلو در خاکهای متنوع رشد می کند. مانند سایر میوه های برگریز ، در ابتدای فصل بهار از رطوبت بیش از حد رنج می برد و بنابراین یک خاک خوب تخلیه شده ترجیح داده می شود. این ماده به pH بالاتر از 8.4 و همچنین به شوری حساس است ، اگرچه ریشه های حساس کمتری وجود دارند. کاشت هلو در خاک کم عمق امکان پذیر است زیرا سیستم ریشه نیز کم عمق است.هلو مقاوم به خشکی است و حتی بدون آبیاری نیز می تواند رشد کند .
برای به دست آوردن یک محصول اقتصادی با میوه با کیفیت خوب ، مرسوم است که با مقادیر 500-700 میلی متر آب آبیاری کنید. در یک باغچه جوان ، آبیاری همانند سیب ، بادام و سایر میوه های برگریز است.در یک باغچه بالغ ، توصیه های مختلفی برای هلو زودرس و دیررس وجود دارد. این درخت در ماه های آبان و آذر با توجه به انواع مختلف خفته می شود. گلدهی در بهمن و اسفند آغاز می شود.
شکوفه ها فراوان هستند و تقریباً 10 روز به طول می انجامند. زمان گلدهی تا رسیدن میوه به تنوع و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. در آب و هوای سرد ، این زمان طولانی تر خواهد بود ، اما کیفیت ، رنگ و طعم میوه بهبود می یابد. 2/3 از حجم نهایی واحد میوه در آخرین مرحله توسعه انباشته می شود و به همین دلیل نسبت به کمبود آب در این دوره بسیار حساس است.

کود تقویتی درخت هلو

درختان هلومانند بسیاری از درختان میوه نیز وقتی در آفتاب كامل و در زمین حاصلخیز و زهكشی خوبی انجام می شود بهترین عملکرد را دارد. برای رسیدن خاک به سطح باروری مناسب برای رشد سالم ، هلو آبدار ، کود و سایر اصلاحات باید در مواقع مناسب اضافه شود. استفاده از کود تقویتی درخت هلو برای این درخت بسیار مهم و مفید است.
نیازهای باروری باید با تجزیه و تحلیل بصری ، تجزیه و تحلیل خاک و تجزیه و تحلیل شاخ و برگ مشخص شود. درختانی که سالانه 12 تا 18 اینچ رشد ترمینال دارند ، در خاکهای سنگین به کود کمتری نیاز دارند. نمونه های شاخ و برگ برای تجزیه و تحلیل باید از اواخر تیر تا اواخر شهریور جمع آوری شود.

کود تقویتی درخت هلو
دستورالعمل نمونه گیری را می توان از مرکز گسترش استان خود دریافت کرد. برای هر نمونه ای که برای تجزیه و تحلیل ارائه می شود هزینه کم است. در جدول 3 غلظت توصیه شده برگهای عناصر اصلی هلو ذکر شده است.میزان باروری عمومی از انگشت شستشوی درختان هلو در توضیح داده شده است. مواد مغذی اصلی مورد نیاز نیتروژن و پتاسیم است ، اما ممکن است تهیه سایر مواد مغذی نیز لازم باشد.
نیتروژن. این ماده مغذی باید مرتباً بر روی درختان هلو غیر تحمل و تحمل اعمال شود. درختان باربری برای اطمینان از رشد خوب ترمینال (12 تا 18 اینچ در سال) ، تولید میوه و اندازه میوه به نیتروژن کافی احتیاج دارند. اگر یک درخت هلو در سالهای غیر تحمل نیتروژن کافی دریافت نکند ، رشد آن ضعیف خواهد بود. میزان نیتروژن مورد نیاز با توجه به سن درخت ، قدرت کلی ، بار محصول و رقابت علفهای هرز تعیین می شود.
نیتروژن بیش از حد می تواند باعث رشد بیش از حد رویشی (مانند جوانه آب) ، افزایش حساسیت به آسیب در زمستان و کاهش رنگ میوه و تشکیل جوانه گل شود.ازت می تواند در اوایل زمستان در خاکهای سنگین یا در اوایل بهار قبل از تورم جوانه استفاده شود. در خاکهای شنی کارولینای شمالی بهتر است قبل از یا هنگام استراحت جوانه از نیتروژن در بهار استفاده کنید. کاربرد نیتروژن تابستان توصیه نمی شود.
برای باغهای روی خاکهای پیه مونت که دارای باروری بومی بالایی هستند ، نرخ پایین نیتروژن برای رشد خوب درختان و تولید میوه باید کافی باشد. در خاک های شنی باید از نرخ بالاتری استفاده شود.به دلیل احتمال زیاد یخ زدگی بهار یا یخ زدگی در بسیاری از مناطق ، استفاده از کود نیتروژن در کارولینای شمالی بسیار توصیه می شود. نیمی از کود در اواخر بهمن یا اوایل اسفند اعمال می شود.
اگر یک محصول تنظیم شود ، نیمه دیگر اواخر فروردین یا اوایل ماه اردیبهشت اعمال می شود. برای درختان روی خاکهای شنی ، سومین کاربرد نیتروژن ممکن است لازم باشد. برای جلوگیری از آسیب دیدگی در زمستان و کاهش کیفیت میوه ، ازت پس از 15 خرداد نباید استفاده شود.اگر رشد شاخه ترمینال خیلی شدید است (بیش از 12 تا 18 اینچ) ، مقدار نیتروژن اعمال شده را کاهش دهید. اگر رشد ترمینال ضعیف است (کمتر از 6 تا 8 اینچ) ، مقدار نیتروژن را افزایش دهید.

کود تقویتی درخت هلو
پتاسیم اگر تجزیه و تحلیل خاک و برگ نشانگر کمبود باشد ، می توان پتاسیم را در اواخر پاییز یا بهار اضافه کرد. اگرچه رایج ترین منبع پتاسیم موریات پتاسیم است ، اما سایر منابع پتاسیم به خوبی کار می کنند. هزینه ممکن است عامل تعیین کننده باشد. پتاسیم بیش از حد می تواند در جذب کلسیم و منیزیم اختلال ایجاد کند و بنابراین نامطلوب است. تجزیه و تحلیل خاک و برگ بهترین وسیله برای تعیین نیاز به منظور اصلاح نواقص است.

کوددهی درخت هلو

درختان میوه برای رشد قوی و سالم نیاز به تغذیه مناسب دارند تا بتوانند سال به سال میوه های زیبا و خوشمزه تولید کنند.استفاده از بهترین کود برای درختان میوه بهترین روش برای اطمینان از این است که درختان شما دقیقاً همان چیزی را که لازم دارند دریافت می کنند.مرحله اول: بدانید چه موقع کود تقویتی درخت هلو را بریزید.زمان مناسب و نادرستی برای بارور کردن درختان وجود دارد.درست قبل از شکستن جوانه زمان مناسب است.
این زمانی است که درختان شما چرخه رشد سالانه خود را آغاز می کنند و بیشترین غذا را “می خورند”.تا یک ماه قبل از این می توانید بارور شوید ، یا اگر لحظه ایده آل را از دست نداده اید و درختان از قبل شکوفا شده اند . مرحله دوم: تصمیم گیری در مورد نیاز به اضافه شدن کود تقویتی درخت هلو را اندازه گیری کنید.همه درختان میوه سالانه به کود نیاز ندارند و به همان مقدار به آن احتیاج ندارند. این بسته به عوامل مختلفی از سال به سال دیگر تغییر می کند ، بنابراین حتما سالانه اندازه گیری کنید.
اگر اواخر تابستان یا پاییز بارور نشود ، زیرا رشد جدید درخت توسط یخ زدگی می تواند آسیب ببیند. اگر در اواخر سال صبر کرده اید و هنوز می خواهید درختان خود را تغذیه کنید ، می توانید آنها را با کمپوست و لباس بالا با سنگ فسفات نرم نرم کنید. با این حال شما باید از تمام کودهای ازت جلوگیری کنید.
در حالت ایده آل ، قبل از خرید درخت ، آماده سازی خاک را به خوبی آغاز می کنید. اگرچه قبل از کاشت نباید خاک را با کود اصلاح کنید ، اما ممکن است از موادی مانند کمپوست ، خزه ذغال سنگ نارس و آهک یا گوگرد برای اصلاح تغذیه خاک ، زهکشی ، حفظ رطوبت و pH استفاده شود. درختان هلو به خاکی که خوب تخلیه شود ، با pH حدود 6.5 نیاز دارند. مواد آلی مانند کمپوست و خزه ذغال سنگ نارس باعث بهبود باروری خاک ، زهکشی و حفظ رطوبت می شوند.
مواد آلی نیز ممکن است خاصیت اسیدی کنندگی داشته باشند. به عنوان مثال ، هر 2.5 پوند خزه ذغال سنگ نارس اضافه شده به یک حیاط مربع زمین ، pH خاک را با یک واحد پایین می آورد. به همین دلیل باید pH خاک پس از افزودن مواد آلی به خاک اندازه گیری شود.می توانید pH خاک خود را با یک متر خاک خریداری شده از یک مغازه محلی یا مرکز باغ اندازه گیری کنید.

علت ریزش میوه درخت هلو
خاکهای قلیایی از کاربردهای اضافی خزه ذغال سنگ نارس یا سولفات آهن بهره می برند ، در حالی که خاکهای اسیدی نیاز به کاربردهای آهک کشاورزی دارند. افزودنیهای خاک که باعث تغییر pH خاک می شوند ، اثر کامل دارند ، هفته ها ، ماهها یا حتی سالها طول می کشد ، بنابراین آماده سازی پیشرفته مهم است.
پس از کاشت ، باید هفت روز صبر کنید تا اولین کاربرد کود را توزیع کنید. یک لیوان کود تقویتی درخت هلو ، پخش شده به طور مساوی از روی زمین ، انجام خواهد داد. کود تقویتی درخت هلو باید از تنه درخت دور نگه داشته شود و یک حلقه 12 اینچی از زمین لخت را در اطراف درخت باقی بگذارد. پس از توزیع کود تقویتی درخت هلو، باید درخت را عمیقاً آب دهید و صبر کنید. کاربرد دوم کود تقویتی درخت هلو شما تکرار اول خواهد بود ، این مورد 40 روز پس از کاشت استفاده می شود.
درختان جوان در سال دوم و سوم رشد ، درخت هلو شما به دو مورد کود تقویتی درخت هلو یکی در ماه اسفند و دیگری در ماه اردیبهشت نیاز دارد. این برنامه ها باید به 3/4 یک فنجان افزوده شوند. شما باید کود تقویتی درخت هلو خود را مانند قبل بکار ببرید ، کود تقویتی درخت هلو را به طور مساوی در زیر سایبان درخت پخش کنید ، کود تقویتی درخت هلو پا را از تنه دور نگه دارید.
درختان بالغ ،درختان 4 سال و بالاتر به نیم کیلو کود تقویتی درخت هلو مورد نیاز یک بار در ماه اسفند و یک بار در ماه اردیبهشت احتیاج دارند. این مقدار را هر سال 1/4 فنجان افزایش دهید و وقتی برنامه ها به یک کیلو رسیدند ، افزایش را متوقف کنید. کودهای اطراف خط قطره درخت را پخش کنید و به خوبی از تنه دور شوید. پس از هر بار استفاده از کود تقویتی درخت هلو ، درخت را عمیقاً آبیاری کنید.
درختان میوه همگی نیاز به کود دهی دارند و هر درخت متانسب به نوع و ساختار خود نیاز به مواد معدنی خاصی دارد ، همواره استفاده از یک کود تقویتی مناسب یکی از نیاز های اصلی درخت میباشد . با توجه به اطلاعات داده شده در بالا امیدواریم که بتوانید بهترین کود تقویتی درخت هلو ی خود را آماده کنید.

بارور کردن درخت هلو به وسیله کود تقویتی درخت هلو

اگر مانند بسیاری از مالکان خانه هستید ، ممکن است درختان میوه را در حیاط خود به عنوان روشی جذاب و مفید برای افزایش ارزش ملک خود کاشته باشید. اگرچه رشد درختان میوه ممکن است برای برخی از مشکلات به نظر برسد ، اما مراقبت مناسب می تواند اطمینان حاصل کند که هر درخت به پتانسیل رو به رشد خود می رسد. برای رسیدن به رشد بهینه و تولید حداکثر میوه باید یاد بگیرید که چگونه درختان میوه را بارور کنید.

کود مناسب برای درخت هلو
الزامات در حال رشد:

هلو در مناطق 4 تا 9 رشد خواهد کرد ، اما به ویژه در مناطق 6 و 7 بسیار خوب عمل می کند.این گیاهان خود به خود گرده افشانی می شوند ، بنابراین ممکن است بخواهید یک باغچه را پرورش دهید تا تعداد زیادی درخت هلو را داشته باشند ، برای رسیدن میوه نیازی به کار زیادی ندارید. هلو درختی برگریز است که بومی شمال غربی چین است و در قرن شانزدهم توسط کاشفان به سایر نقاط آورده شد.
شکوفه های ظریف این درخت به دلیل زیبایی و زیبایی آنها هشدار داده می شود و شبیه به سایر اقوام نزدیک ، آلبالو های میوه ای ، گیلاس های گل ، آلو ، شهد و بادام است.گل های 1/2 تا 1 اینچی در سایه های مختلف نارنجی ، قرمز ، صورتی و بنفش شکوفه می گیرند و می توانند کاملاً معطر باشند و گرچه جورجیا – به ویژه منطقه آتلانتا – خود را پایتخت هلو جهان می کند ، کالیفرنیا در واقع سالانه بیشتر میوه تولید می کند.
درختی که می توانید انتخاب کنید و از کجا خریداری کنید .مهم است که گونهای متنوعی را انتخاب کنید که مشخص است در منطقه شما خوب عمل می کند. درختان هلو به منظور شکستن خواب و شروع به گلدهی ، نیازهای خنک کننده ای بسیار خاص دارند.هر رقم به دمای معینی از سرمازدگی خاص نیاز دارد. به عنوان مثال ، “دوچرخه” برای شکوفا هر زمستان به 750 ساعت زیر 45 درجه فارنهایت نیاز دارد ، در حالی که به “خلیج فارس” فقط 350 ساعت کمتر از 45 درجه فارنهایت نیاز دارد.

آبیاری درخت هلو
اگر ارقامی را انتخاب کنید که به ساعات کمتری از سرمازدگی نیاز داشته باشد ، ممکن است درخت شما در طی یک طلسم گرم ژانویه یا فوریه شروع به گل دهی کند. و سپس یک ضربه محکم و ناگهانی سرد می تواند تمام شکوفه های شما را از بین ببرد ، به این معنی که در فصل برداشت هیچ هلو وجود ندارد.بعضی اوقات ، حتی اگر رقم مناسبی برای منطقه خود داشته باشید ، یخبندان دیر به هر حال شکوفه های شما را می کشد.
متأسفانه ، این اتفاق چند بار برای ما افتاده است. بدون کاسه ریز در آن سالها.بهترین شرط شما این است که با عامل توسعه بخش استان خود مشورت کنید تا بدانید که انواع مختلفی که در آن زندگی می کنید انجام می شود. نهال های جوان یا درختان تثبیت شده 3-4 متر ، 4/5 فوت یا 5-6 فوت قد و آماده کاشت بهار خواهند بود. بررسی کنید که مطمئن شوید حمل و نقل در منطقه شما موجود است.
این تنوع به 750 ساعت سرد نیاز دارد ، بنابراین ممکن است برای مناطقی با زمستان های معتدل مناسب باشد.یک گیاه از یک مرکز معتبر یا منبع آنلاین خریداری کنید. یک نمونه سالم و با اندازه متوسط را انتخاب کنید که دارای سیستم ریشه ای مستقر باشد. شما یک گیاه ریشه برهنه 2- تا 3 فوت دریافت خواهید کرد که در سه تا پنج سال میوه می دهد.

بهترین کود برای درخت هلو
تولید و رشد درخت هلو به وسیله کود تقویتی درخت هلو

در حالی که می توانید یک درخت میوه دار را از یک گودال هلو پرورش دهید ، احتمالاً دقیقاً همان هلو نیست که در ابتدا برای گرفتن گودال می خورید. به عنوان محصول گرده و تخمک ها از منابع بالقوه متفاوت ، هلو لزوما از بذر درست نمی شود. آزمایشات هیبریداسیون و ایجاد گونه های جدید می تواند سرگرم کننده باشد ، اگرچه این کار در حالی که منتظر بلوغ گیاه باشید صبر زیادی می خواهد.
بیشتر درختان هلو که به صورت تجاری رشد می کنند ، بر روی بوته های سخت و نیرومند گونه های مرتبط پیوند زده می شوند ، گاهی اوقات از انواع کوتوله به اندازه درخت جدید تشکیل می شود. یک نقطه آفتابی با خاک عمیق و خوب زهکشی شده با pH حدود 6.5 انتخاب کنید. لومی ماسه ای یا لومی خاک رس بهتر است. سوراخی را حفر کنید که چند اینچ از توپ ریشه عمیق تر و گسترده تر باشد.
توپ ریشه را به آرامی شل کنید و آن را روی تپه کوچکی از خاک در پایین سوراخ قرار دهید ، وسط آن را در سوراخ قرار دهید.با دقت خاک سوراخ را با خاک پاک کرده ، به همان عمق ظرف گیاه وارد کنید. اگر بیشتر تنه را دفن کنید از آنچه که هنگام خریداری درخت دفن شده اید ، گیاه می تواند بمیرد.نهال تازه کاشته شده را آب کنید .
یک فنجان کود تقویتی درخت هلو را حداقل 18 اینچ از تنه درختان تازه کاشته شده پراکنده کنید.هرچه درخت بالغ شد ، دو بار در سال به درخت هلو ی خود از کود تقویتی درخت هلو کود دهید یک بار در اوایل بهار و دوباره در اوایل تابستان ، در تمام طول عمر خود.یک درخت هلو سالانه به حدود 36 اینچ آب احتیاج دارد. در صورت خیس شدن مکرر در تابستان – هر ده روز یا بیشتر – ممکن است مجبور نباشید آبشارهای اضافی انجام دهید.

سم تقویتی هلو
اگر به بالا توجه داشتید ، احتمالاً متوجه شده اید که من گفتم درخت هلو ما 20 فوت قد دارد. به این دلیل است که آن را هرس نکردیم.بسیاری از پرورش دهندگان هلو درختان خود را به حدود 15 فوت یا کمتر می ریزند و درخت وسیع تری تولید می کنند که دستیابی به میوه را آسان تر می کند.این بسیار منطقی است و نکته خوبی است . با درخت بلند خود ، از یک نردبان 8 پا بیرون می آییم تا میوه ای که می توانیم به آن برسیم ، برداشت کنیم و بگذارید سنجاب و پرندگان بقیه را داشته باشند.
این شکل بازگشت ماست.جنبه مهم دیگر در رشد هلو ، نیاز به نازک شدن میوه هنگام قطر 4/4 تا 1 اینچ است.میوه اضافی را بریزید تا بسته به نوع آن ، میوه هر 3 تا 5 اینچ یا بیشتر از آن باقی بماند.شما احساس خواهید کرد که در حال از بین بردن چیزهای زیادی هستید و انجام چنین کاری شرم آور است. اما به من اعتماد کنید ، شما می خواهید درخت شما انرژی خود را برای رشد بهترین برداشت ممکن صرف کند ، نه اینکه منابع خود را به طور ناکافی در میان میوه های بسیار کمی توزیع کند.

مشکلات و علت ریزش میوه درخت هلو

پوسیدگی قهوه ای و حلقه برگ هلو مشکلاتی است که در اثر قارچ ایجاد می شود و بهترین درمان پیشگیری است. مطمئناً در پایان فصل همه میوه ها را حذف کنید (اگر سنجاب ها این کار را برای شما انجام نمی دهند). میوه ، برگها و سایر مواد احتمالی حاوی قارچ را از زمین اطراف درخت تمیز کنید. اگر رطوبت موضوعی است که در آن زندگی می کنید ، برای گردش خون مناسب هرس کنید.یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه شامل استفاده از قارچ کش در پاییز پس از ریزش برگ ها است.
آفات حشره که گاهی اوقات این میوه سنگی را طاعون می کنند شامل شته ها ، اشکالات لیگوس ، تریپس ، مقیاس ، کاترپیلارهای چادر و اشکالات بد بو است.

درک نیازهای زمستان سرد:

گونه های هلو به مقدار مشخصی از سرما در زمستان – به نام واحدهای سرد – تکیه می کنند تا آنها را از خواب بیدار کند و به رشد خود برگرداند. در مناطقی که از سرماخوردگی کافی برخوردار نیستند ، هلو دیر شکوفه می دهند و به طور غیر طبیعی میوه می شوند.
با سرما بیش از حد ، آنها سهمیه خود را زود برآورده می کنند ، خیلی زود شکوفا می شوند و شکوفه ها و میوه های خود را از دست می دهند. هنگام خرید درختان هلو ، به دنبال منطقه سرسختی USDA و واحدهای سرد زمستانی خود باشید. درختان با نیاز سرما را کمی پایین تر از متوسط سرمازدگی منطقه خود انتخاب کنید.

خرید کود برای هلو
نکات مراقبتی در رابطه با درخت هلو

درختان نسبت به آب بسیار حساس هستند. خاک عمیق ، ماسه ای کامل و آفتاب مستقیم ، ایده آل است. هلوها خاک کمی اسیدی را در محدوده pH 6.0 تا 6.5 ترجیح می دهند. جریان هوای خوب نیز مهم است. از کاشت درختان هلو در مناطق کم ارتفاع که در آن هوای سرد تجمع می یابد و یخبندان مستقر می شود ، خودداری کنید. این امر به ویژه برای انواع کم لرز که در مناطق شمالی تر رشد می کنند بسیار مهم است. منطقه را در زیر سایبان درخت خود از گیاهان خالی نگه دارید.
علفهای هرز و علفهای هرز با درختان هلو رقابت می کنند و مواد مغذی و رطوبت را می دزدند. درختان برای دستیابی به کیفیت و اندازه طبیعی میوه به حداقل 1 اینچ آب در هفته نیاز دارند. درختان موجود در خاکهای شنی ممکن است نیاز بیشتری داشته باشند. برای تکمیل بارندگی ، آبیاری کنید. هرگز اجازه ندهید هلوها به وضوح تحت فشار قرار گیرند. درختان خود را با کودهای گرانول مرکبات که حاوی عناصر اضافی دیگر هلو هستند ، از جمله آهن و روی ، کود دهید. درختان را در سه برنامه مساوی تغذیه کنید.

هرس درخت هلو

هلو با کیفیت بالا به هرس خوب بستگی دارد. در هنگام کاشت ، درختان بریده شده را به یک ساقه منفرد 20 اینچ برگردانید. همانطور که شاخه های جانبی شکل می گیرد ، سه تا پنج شاخه اصلی را نگه دارید و بقیه را جدا کنید. در زمستان اول ، شاخه های اولیه را با یک سوم برش دهید. این شاخه های جانبی را نیرو می دهد. سال بعد ، همین کار را با شاخه های ثانویه که تشکیل شده نیز انجام دهید.

کود تقویتی درخت هلو
درختان بالغ را از عبور از شاخه ها و شلوغی ها دور نگه دارید تا شکلی از محور و کاسه ای شکل مانند محور ایجاد شود. هرس ، سالانه ، درست در حدود سال جدید. قبل از هرس و از هرس کردن تیغه های دور زدن تیز یا یک اره هرس استفاده کنید و تیغه ها را با مواد ضد عفونی کننده خانگی استریل کنید. همانطور که درختان شما میوه می کنند ، هلو ها را به یک میوه در هر 6 تا 10 اینچ نازک کنید. فداکاری در کیفیت و اندازه میوه پرداخت می شود.

کود مناسب برای درخت هلو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *