کود گیاه پاپیتال

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود گیاه پاپیتال: با شنیدن گیاه پیچک انگلیسی، عشقه یا هدرا هلیکس بدانید گیاه هدف، پاپیتال می باشد که انگلیسی ها به پرورش آن در باغچه علاقه زیادی دارند و همانند حصار سبب پوشانده شدن دیوار می گردد؛ احتمالا اگر طرفدار فیلم های انگلیسی باشید، بارها این گیاه زیبا را تماشا کرده اید. این گیاه نه تنها کاربرد تزیینی برای دکوراسیون منزل و زیباسازی باغچه دارد، بلکه بخش هایی از گیاه پاپیتال برای سرفه داروی مناسبی می باشد.

پاپیتال از گیاهان آپارتمانی جذابی است که میتوانید به آسانی در منزل نگهداری کنید زیرا از مقاومت بسیار بالایی در شرایط مختلف برخوردار است. یکی از عواملی که در رشد و حفظ طراوت گیاه پاپیتال موثر است، استفاده از کود گیاه پاپیتال می باشد؛ با کود مناسب برای گیاه پاپیتال آن را از کمبود عناصر نجات دهید و شاهد زیبایی و شادابی همیشگی پیچک انگلیسی خود باشید لذا در این مقاله از سایت آل کود به معرفی بهترین ماده تقویتی برای آن پرداخته شده است.

شرایط نگهداری گیاه پاپیتال

ویژگی های ظاهری گیاه پاپیتال

پاپیتال جزء گیاهان رونده است که شاهد شکوفه دهی زیبای آن پس از گذشت ۵ سال در فصل تابستان و پاییز به رنگ های سبز و زرد خواهید بود که بویی مشابه عسل از خود متصاعد می نماید. این گل ها در فصل زمستان به میوه های کوچک نارنجی رنگ و یا زرد تبدیل میشوند و برای پرندگان خوردنی لذیذی محسوب می شود. جذابیت این گل ها سبب شده 70 نوع حشره از شیره گیاه پاپیتال تغذیه نمایند.

در فصل بهار زیبایی و طراوت برگها نگاه هر بیننده ای را به گیاه پیچک انگلیسی خیره می کند و این گیاه با سرعت بالایی رشد می کند. برگ گیاه پاپیتال دارای رنگ سبز تیره در بخش میانی و رنگ سفید در لبه آن به همراه بریدگی هایی در حاشیه برگ می باشد که با افزایش سن برگها، ضخامت و رنگ برگ بیشتر شده و میتواند ترکیب سبز و سفید را به خود بگیرد.

جالب است بدانید ممکن است از رشد اندک گیاه در ابتدای خرید تعجب کنید اما افزایش سرعت رشد در ادامه، شما را بیشتر شکفت زده خواهد نمود.

شرایط نگهداری گیاه پاپیتال

نور مناسب

پاپیتال علاقه زیادی به قرار گیری در فضای باز و تابش مستقیم آفتاب صبحگاهی برای چند ساعت دارد و در این شرایط است که بیشترین رشد را خواهد نمود. به ویژه انواع ابلق نیاز نوری بالاتری نسبت به پاپیتال سبز دارند به گونه ای که اگر چنین شرایط نوری محقق نشود، کلروفیل برگ کاهش یافته و به رنگ سبز در می آید.

هم چنین در فضای آپارتمان چند ساعت را پشت پنجره نور گیر در معرض تابش نور کافی قرار دهید تا زیبایی برگ های خود را حفظ نماید. دقت داشته باشید هنگام ظهر گیاه را در برابر تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید زیرا برگ های زیبای آن دچار سوختگی می گردند.

آبیاری

گیاه پاپیتال کاشته شده در گلدان و هم چنین انواع جوانی که به تازگی در باغچه پرورش داده میشوند، شرایط مرطوب خاک را می پسندد و برای حفظ طراوت برگها بهتر است دچار کم آبی نشوند. اما پاپیتال های مسن در باغچه مقاومت بالایی به خشکی دارند.

بهتر است قبل از آب دادن به گیاه با انگشت خود تا عمق دو سانتی متری میزان رطوبت خاک را چک کنید و سپس اقدام به آبیاری نمایید هم چنین از افراط در آبیاری بپرهیزید زیرا منجر به ابتلا گیاه به بیماری های قارچی و بروزلکه های قهوه ای در سطح برگ می گردد. خشکی بیش از حد خاک نیز سبب از دست دادن شادابی و شفافیت گیاه خواهد شد.

خاک مناسب

گیاه پاپیتال را میتوان در انواع مختلف خاک کاشت اما خاک سبک با زهکشی عالی همراه با مواد آلی برای آن فوق العاده است؛ ترکیب خاکبرگ، خاک باغچه و شن ترکیب ایده آلی می باشد که  افزودن مقدار کمی اسید هیومیک به این بستر سبب حاصلخیزی خاک و غنی شدن بستر گلدان می گردد.

کوددهی

در صورتی که شاهد رشد گیاه پاپیتال خود باشید و یا علائم کمبود عناصر را متوجه شده باشید، از کود مخصوص گیاهان آپارتمانی شوک و یا کود جلبک دریایی شوک میتوانید برای رشد عالی و تغذیه گیاه استفاده نمایید. این دو ماده از بهترین کود گیاه پاپیتال هستند که در فصل بهار و تابستان هر دو هفته یکبار و در فصل پاییز و زمستان ماهی یکبار بهتر است برای گیاه زیبای خود استفاده نمایید.

کود گیاهان آپارتمانی شوک برای تامین مواد مغذی گل پاپیتال تولید شده و سرشار از عناصر پر مصرف نیتروژن، فسفر، پتاسیم و هم چنین ریز مغذی های نظیر آهن، روی، بور، منگنز و …می باشد.

بیشتر بخوانید: کود گیاهان آپارتمانی

کود جلبک دریایی شوک نیز سرشار از هورمون های محرک رشد و عناصر غذایی موردنیاز گیاه پاپیتال می باشد. برای سفارش کود گیاه پاپیتال از بالای مقاله همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید.

برای مطالعه: جلبک دریایی برای گل عنکبوتی

رطوبت موردنیاز

گیاه عشقه عاشق رطوبت است و مرطوب بودن هوا از محرک های رشد این گیاه به شمار می آید؛ لذا می توانید در روزهای گرم و خشک و به دور از تابش مستقیم آفتاب به اسپری نمودن آب روی برگها بپردازید. هم چنین میتوانید با سخت جزیره زیر گلدانی به نحوی که آب تماس مستقیمی با ریشه نداشته باشد و گلدان روی سنگریزه جای بگیرد، به تامین رطوبت موردنیاز گیاه بپردازید.

دمای مناسب

بازده دمایی 18 الی 25 درجه سانتی گراد برای نگهداری پاپیتال بسیار ایده آل است زیرا با افزایش دما و گرمای بیش از حد هوا، برگها به حالت سوخته در می آیند. هم چنین کمترین دمایی که این گیاه می تواند تحمل کند، صفر درجه سانتی گراد است که نبایستی دما از این حد پایین تر رود.

تکثیر گیاه پاپیتال

این گیاه را میتوانید با قلمه ساقه تکثیر کنید برای این کار در بهار تا فصل تابستان قلمه ای به طول تقریبی 18 سانتی متری را تهیه نمایید و در صورت داشتن برگ های فراوان تعدادی را جدا کنید.

سپس قلمه را در بستر سبک با ترکیب پرلیت و ماسه قرار دهید تا سالم بماند؛ با پوشاندن بستر با پلاستیک نیز می توانید به حفظ رطوبت گیاه جهت فراهم شدن شرایط مناسب برای ریشه زایی کمک نمایید.

بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی

نکته

از هرس کردن گیاه خودداری نمایید زیرا منجر به رشد بوته ای گیاه خواهد شد.

کود گیاه پاپیتال
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *