هیومیک اسید اصل

استفاده از هیومیک اسید امروزه در تمام جهان رواج یافته است و آن را به عنوان ناجی طبیعت و افزایش دهنده کمی و کیفی محصولات شناخته شده است! محبوبیت کود هیومیک اسید سبب شده است که امروزه برخی از اشخاص از نام هیومیک اسید سواستفاده کنند و این محصول را به صورت فیک و غیراورجینال تولید کنند و در دسترس افرادی که نیاز دارند قرار دهند. تمامی این موارد سبب شده است که نمونه تقلبی و ناخالص این کود ارگانیک زیاد شود و به فروش برسد. هدف از نوشتن این مقاله برای شما عزیزان این بوده است که نشانه ها هیومیک اسید اصل را برای شما عزیزان بیان کنیم تا شما عزیزان بتوانید با خیالی آسوده و راحت این محصول را خریداری کنید. همچنین در ادامه قصد داریم برند های اصل این محصول را برای شما عزیزان نام ببریم که شما مشتریان عزیز با خرید از سایت های معتبر می توانید این محصول را دریافت نمایید.

علت نیاز صنعت کشاورزی به هیومیک اسید چیست؟

در چند سال اخیر کودهای معروف زیادی وجود دارند. برخی از کشاورزان از این کودهای شیمیایی برای افزایش تولید محصولات و درشتی محصولات استفاده می کنند که همین امر بسیار غیراصولی است و استفاده بیش از حد از کوهای شیمیایی می تواند سبب کاهش کیفیت محصولات کشاورزی و طعم آن ها شود. همچنین علی رقم این موارد گفته شده می تواند سبب آلودگی آب و محیط زیست نیز بشود! همان طور که می دانید هیومیک اسید یکی از کودهای طبیعی و ارگانیک است که می تواند اثرات منفی کودهای شیمیایی را کاملا اصلاح کند. همچنین استفاده از هیومیک اسید می تواند تمامی مواد مغذی و عناصر غذایی مورد نیاز را در اختیار گیاهان قرار دهد و منجر به توسعه ریشه و عملکرد آن شود.

هیومیک اسید اصلمشخصات و ویژگی های هیومیک اسید اصل چیست؟

کود طبیعی هیومیک اسید دارای سه عنصر اصلی و ضروری است که عبارت اند از: نیتروژن، فسفر و پتاسیم. این عناصر در کنار عناصر دیگری با نام: روی، بور، منگنز و … قرار گرفته است که مجموع ترکیبات این کود می تواند منجر به رشد و بلوغ گیاهان و درختان شود. شایان ذکر است محصولاتی که با هیومیک اسید اصل پرورش می یابند دارای کیفیت بسیار عالی هستند و دلیل این امر هم این است که استفاده از هیومیک اسید اصل سبب جبران تاثیرات آسیب زای کود های شیمیایی می شود و می تواند آن ها را در مدت زمان خیلی کاتاه کاملا از بین ببرد.

بیشتر بخوانید: کود هیومکس برای پسته

انواع برندهای هیومیک اسید اصل

همان طور که می دانید هیومیک اسید در برندهای مختلف و متنوعی تولید و عرضه می شود. در این قسمت مقاله قصد داریم انواع برندهای هیومیک اسید که اصل هستند را به شما عزیزان معرفی کنیم که این برندها عبارت اند از: هیومیک اسید شوک مایع آمریکایی 95 درصد، هیومیک اسید پودری، هیومیک اسید کینگ مایع 95 درصد و هیومیک اسید پودری کینگ.

درباره هیومیک اسید مایع

همان طور که از نام هیومیک اسید مایع مشخص است این محصول به شکل محلول است. هیومیک اسید مایع از فعال ترین انواع هیومیک اسید ها است. همچنین از درصد خلوص بسیار بالایی برخوردار است. به عنوان مثال برند شک که 95 درصد است بسیار عالی تر از پودری آن است. همچنین به دلیل اینکه این محصول به صورت مایع است با سرعت بیشتری جذب خاک و ریشه گیاهان می شود و می تواند مواد مغذی را خیلی سریع در اختیار گیاهان قرار دهد. شایان ذکر است که هیومیک اسید مایع را می توانید به شکل محلول پاشی و یا آبیاری به گیاهان موردنظرتان بدهید.

هیومیک اسید اصلروش تشخیص هیومیک اسید اصل از تقلبی

برای اینکه بتوانید هیومیک اسید اصل را از تقلبی آن تشخیص دهید باید در هنگام خرید آن دقت نمایید که هیومیک اسیدی که قصد خرید آن را دارید بوی ناخوشایند و تندی نداشته باشد! توجه داشته باشید که هیومیک اسیدی که دارای بوی ناخوشایند و تند است دارای آمونیاک است. پس هیومیک اسید اصل چنین بویی نخواهد داشت و بسیار با کیفیت و اصل است. همچنین توجه داشته باشید در صورتی که از کود تقلبی استفاده کنید محصول شما بیش از اندازه رشد خواهد کرد! این امر به این دلیل اتفاق می افتد که مود تقلبی شما دارای ازت است پس بهترین راه این است که از همان ابتدا مشاوره درست دریافت کنید و با دقت کافی یک محصول اورجینال و شناخته شده تهیه کنید. شایان ذکر است که هیومیک اسید به شکل دیگری نیز در بازار موجود است.

کودهای هیومیک اسید فیک و غیر اصل که به صورت گرانول نیز در بازار موجود هستند از ذغال سنگ به دست می آیند که به همراه بنتونیت و اوره گرانول ترکیب شده اند و در نهایت تولید شده اند. این مدل از کودها دارای عناصر بسیار سنگینی می باشند و بعد از گذشت تنها 2 الی 3 سال تمامی درختانتان دچار خشکیدگی خواهند شد. در نهایت شایان ذکر است که خاک های کشاورزی که در کشور عزیزمان ایران وجود دارد در مقایسه با خاک های کشاورزی جهان جزو فقیرترین ها است و این فقیر بودن به دلیل عدم وجود مواد معدنی و مواد مغذی موردنیاز گیاهان و درختان است که سبب شده است که همیشه کشاورزان با این موضوع مشکل داشته باشند.

هیومیک اسید اصلتوصیه ما به شما عزیزان این است که اگر درختان و گیاهان شما برایتان حائز اهمیت است حتما باید خاک را بارور و مرغوب کنید. به گونه ای دیگر باید گفت که باید مواد معدنی موردنیاز خاک را به آن تزریق کنید که این امر زمان بسیار زیادی می گیرد. بهترین و آسان ترین راه این است که برای مرغوب کردن خاک و تبدیل کردن خاک زمین های کشاورزی به یک بستر مناسب و مرغوب از محرک های طبیعی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: هرس درخت انار

یکی از همین محرک های طبیعی استفاده از کودهای طبیعی است که هیچ گونه عارضه ای برای خاک و محیط زیست ندارد. برندهای اصلی و معتبر هیومیک اسید می تواند یکی از بهترین کودهای طبیعی برای خاک های کشاورزی باشند زیرا خیلی سریع جذب خاک می شوند (در مدت زمان خیلی کوتاه) و می توانند خیلی راحت مواد مغذی و موردنیاز گیاهان و درختان را برآورده کند و در نهایت محصولی درشت و پربار به شما عزیزان بدهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366