کود ارکیده 4

کود ارکیده 4


کود ارکیده

 

کود گیاهان آپارتمانی شوک

 

برای سفارش این کود فوق العاده که دارای تمامی ریز مغذی های مورد نیاز گل ارکیده می باشد کافیست با کارشناسان آل کود از بالای همین صفحه در ارتباط باشید.  بدون استفاده از کود اورکیده مناسب، گل اركيده گل نمی دهد. همچنین بدون کود اركيده ممکن است گیاه از بین برود. همچنین در فصل گل دهی، باید از کود گلدهی ارکیده استفاده کنید. در ادامه مطلب، درباره کود مناسب برای گل ارکیده ، زمان کود دهی گل ارکیده ، خرید کود اورکیده و… توضیحات کاملی داده ایم.

کود ارکیده

 

 

فهرست مطالب

 • گل اركيده
 • نگهداری گل ارکیده
 • کود اورکیده چیست
 • کود گل ارکیده
 • کود مناسب برای گل ارکیده
 • زمان کود دهی گل اركيده
 • میزان کود دهی گل ارکیده
 • کود گلدهی ارکیده
 • خرید کود اورکیده

 

گل ارکیده

گل اركيده (Orchid Flower) از گروه ثعلبیان است. و یکی از گلهای آپارتمانی بسیار زیبا در سراسر دنیاست. گلهای ارکیده تنوع گونه ای خیلی زیادی دارد. و در اندازه و رنگهای مختلفی می رویند. بخاطر اینکه در شرایط آب و هوایی در همه جای دنیا رشد می کند، گل آپارتمانی زیبا و پرطرفداری هست. همچنین گل اُرکیده در صنعت غذایی و دارویی نیز استفاده می شود.

کود ارکیده

 

نگهداری گل ارکیده

دو فاکتور مهم را در نگهداری گل اركيده لازم است در نظر داشته باشید:

 • کود دهی مناسب با استفاده از کود اورکیده با کیفیت
 • آبیاری گل اركيده

اگر شرایط مناسب و لازم برای رشد و گلدهی گل ارکیده را فراهم نکنید، گل نخواهد داد.

 

آبیاری گل ارکیده

برای آبیاری گل اركيده باید دقت کنید که خاک آن خیلی خشک نشود. و زود هم نباید آب بدهید. زمان مناسب برای آبیاری گل اركيده حدودا هفت الی ده روز یکبار است.

 

دمای مناسب گل ارکیده

دمای ایده آل برای نگهداری اُرکیده 15 درجه هست. همچنین دمای مناسب برای نگهداری گل اركيده 12 الی 28 درجه هست. چون با آب و هوای گرم و مرطوب سازگار است.

 

نور مناسب گل ارکیده

هرگز نباید در معرض نور مستقیم و شدید خورشید قرار بدهید. مناسبترین نور، نور غیر مستقیم و کافی هست.

 

خاک گل ارکیده

چون گیاه ارکیده از طریق ریشه هایش نیز رطوبت هوا را جذب میکند، لازم است از خاک مخصوص ارکیده استفاده کنید. چون خاک آن باید منافذی در خود داشته باشد. هم سفت نباشد. و هم در خود رطوبت نگهدارد. همه این موارد از شرایط نگهداری گل ارکیده در آپارتمان است. همچنین برای نگهداری شاخه گل ارکیده ( نگهداری ارکیده شاخه بریده ) نیز لازم است این موارد را رعایت کنید. با آشنایی کامل با طرز نگهداری گل ارکیده ، می توانید این گل زیبا را سرزنده و باطراوت حفظ کنید.

 

کود ارکیده چیست

کود اورکیده در واقع غذای گیاه هست. برای اینکه گل رشد کند و آمادگی لازم برای گل دهی داشته باشد، بطور منظم و با توجه به نیاز گل، به آن کود بدهید. کود خوب و با کیفیت ارکیده باید دارای میزان مناسب نیتـروژن، پتاسـیم و فسـفر باشد.

 

کود گل ارکیده

اگر علاقمند به نگهداری از گل اركيده هستید، حتما باید از کود مناسب برای گل ارکیده استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر درباره شرایط نگهداری گل ارکیده ، و نحوه کود دهی به آن در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

کود مناسب برای گل ارکیده

شرکتهای مختلفی کود مناسب برای گل ارکیده را تولید و عرضه می کنند. که می توانید کودهای باکیفیت گل اركيده را از سایت ما تهیه کنید. نکته مهم: کود دادن بیش از حد برای گل مضر است. همانطور که پرخوری برای انسان ضرر دارد. استفاده بیش از حد استاندارد و مورد نیاز گیاه باعث می شود گل آسیب ببیند.

 

زمان کود دهی گل ارکیده

فصل گلدهی گل ارکیده ماههای پایانی پاییز و زمستان است. لازم است قبل از زمان گلدهی آن، با کود مناسب به گل برسید. تا گل بتواند در فصل گلدهی گل بدهد. فصل بهار لازم است از کود مناسب برای رشد گل استفاده کنید. تا بوته گیاه برای گل دهی آماده گردد. چون اگر خوب به گل اُركيده نرسیده باشید، گل نمی دهد.

بهتر است در فصـل زمستان کود دهی را کاهش یا مـتوقف کنید.

 

میزان کود دهی گل ارکیده

به اندازه یک قاشق چایخوری از کود اورکیده را  در یک لیتر آب بریزید. و هر 7 الی 14 روز یکبار این محلول کود و آب را به گل بدهید. در روزهای سرد سال -فصل پاییز و زمستان- میزان کوددهی را کاهش دهید. چون کود دادن در فصل گلدهی باعث کاهش عمر گیاه می گردد. با توجه به نسبت ترکیبات کودهای برندهای مختلف، میزان و اندازه کود دهی را با توجه به دستورالعمل فروشنده انجام دهید. همچنین برای کود دهی گونه های متفاوت اُرکیده نیز لازم است به نیاز متناسب با آن گونه توجه کنید.

 

کود گلدهی ارکیده

گیاه گل ارکیده برای گلدهی نیاز به کود شیمیایی مخصوص دارد.  کود گلدهی مواد لازم برای گلدهی گل اُركيده را دارد. چون عناصر گلدهی ارکیده غذای مورد نیاز بوته گل برای دوره گل دهی را فراهم می کند.

 

شرایط مناسب برای نگهداری گل ارکیده جهت گلدهی

 • کود دهی مناسب با کود اورکیده مخصوص در فصل رشد (بهـار و تابسـتان) جهت تقویت گیاه
 • نگهداری در هوای خنک (در محیط گرم گل نمی دهد.)
 • نگهداری در محیط روشن (در محیط کم نور گل نمی دهد.)

 

کود دهی مناسب و منظم باعث می شود گل اركيده شکوفاتر شود. و گلدهی بیشتری داشته باشد. با توجه به اینکه انواع مختلف گل در فصول مختلف نیز گل می دهند، به زمان مناسب برای کود دهی دقت و توجه بیشتری داشته باشید. اکثر ارکیده ها از اواخر فصـل پائیـز گل می دهند. اگر بخوبی گل را تغذیه کرده باشید، در فصل گلدهی گلهای زیبایی می دهد. گیاه باید در فصل گلدهی در شرایط مناسبی باشد. که لازم است گل را در فضایی خنک و روشن قرار دهید. در غیر این صورت گل نمی دهد.

 

خرید کود ارکیده

اگر به کود اورکیده استاندارد و باکیفیت نیاز دارید، می توانید کود مورد نیاز خودتان را با کیفیت عالی و قیمت منصفانه از سایت ما خرید کنید. جهت دریافت لیست قیمت به بخش تماس با ما در بخش پایینی سایت مراجعه کنید.

 

نکته پایانی

حتما زمان کود دهی را در نظر داشته باشید. و حتما از کود مناسب استفاده کنید. چون نگهداری و پرورش گل  بدون توجه به نیازهای آن امکان پذیر نیست.

 

از توجه شما به این مطلب سپاسگزاریم.

لطفا نظرات و تجربیات خودتان را درباره نگهداری گلهای ارکیده با ما در میان بگذارید.

3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366