کود مخصوص قارچ |کمپوست قارچ| انواع| پرورش| کاربرد

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود مخصوص قارچ بسیاری از مردم فکر می کنند قارچ ها سبزیجات هستند. اما این گونه نیست. تمام سبزیجات و میوه ها از گیاهان خوراکی تهیه می شوند. ویژگی اصلی گیاهان این است که آنها حاوی کلروفیل هستند ، که برای تبدیل انرژی از نور خورشید به کربوهیدرات ها استفاده می شود.
با این حال ، قارچ فاقد کلروفیل است به این معنی که آنها نمی توانند فتوسنتز کنند. آنها کربوهیدراتهای مورد نیاز گیاهان را دزدی می کنند.

کود مخصوص قارچ
انواع قارچ

بر اساس ارتباط آنها با گیاهان ، قارچ ها تقریباً به سه دسته تقسیم می شوند
1.ساپروفیتها روی مواد آلی مرده مانند برگهای ریخته شده ، ریشه گیاه و چوب مرده رشد می کنند. آنها دی اکسید کربن و مواد معدنی را از آن استخراج می کنند. این دسته شامل بسیاری از انواع قارچ های دارویی و لذیذ مانند قارچ سفید ، شیتایک و صدف می باشد.
2.انگل ها روی درختان زنده و گیاهان دیگر رشد می کنند و مواد مغذی آنها را استخراج می کنند. بنابراین ، در بین قارچها قاتلان نیز خوانده می شوند. پس از مرگ درخت یا بوته ، ماده مرده توسط ساپروفیت ها تمیز می شود.
3.میکوریزا با هم ریشه درختان زنده ارتباط همزیستی ایجاد می کند. آنها قندها و مواد مغذی را از درخت می گیرند ، اما مواد معدنی و عناصر اساسی را باز می گردانند و سیستم ریشه میزبان خود را بزرگ می کنند.
قارچ هایی که متعلق به این گروه هستند از نظر کشت دشوار هستند و اغلب فقط در طبیعت یافت می شوند. قارچ پورچینی ، لوستر و ترافل بخشی از این گروه هستند.
در مورد قارچ بیشتر بدانید
قارچ ها زندگی خود را در زیر زمین شروع می کنند. به عنوان کرک سفید. این به اصطلاح “میسلیوم” است ، نخهای قارچی که روی قارچ ها جوانه می زند. قارچ در واقع میوه قارچ بسیار بزرگ است که در زیر زمین رشد می کند. در طبیعت ، میسلیوم می تواند برای مدت زمان طولانی در زیر زمین بماند.
اگر شرایط مساعد باشد ، خصوصاً وجود مواد غذایی ، رطوبت و درجه حرارت از اهمیت برخوردار است – جوانه هایی تشکیل خواهند شد که به دنبال نور روز هستند. این تولد قارچ است. توپ کوچک – معمولاً سفید – به سرعت در یک قارچ مناسب رشد می کند.
درپوش باز خواهد شد و شروع به ریختن میلیون ها دانه کوچک (اسپور) خواهد کرد. این دانه ها توسط باد پخش می شوند ، روی زمین می شوند و تشکیل میسیلیوم دیگر را شروع می کنند.

رشد قارچ

رشد قارچ ها به محض دستیابی به اصول اولیه ، بسیار شگفت آور است. و صادقانه بگویم ، من پس از اولین برداشت خودم خیلی زود پس از کاشت ، تعجب کردم ، زیرا نه تنها یک محصول عالی دریافت کردم ، بلکه این بدان معناست که برای هزینه بسیار کمی من یک قارچ خوب را تهیه کردم.

پرورش قارچ
اصول اولیه رشد
خوب شما به طور خلاصه به موارد زیر نیاز دارید:
1.محلی برای رشد که می تواند با توجه به دما کنترل شود یا نسبتاً ساکن باشد
2.ظرفی که شامل مواد رو به رشد کود نی و کود اسب باشد
3.اسپور قارچ خوب و زنده

چه عواملی در رشد قارچ تاثیر دارد؟

خوب ، تعدادی از موارد مختلف ، که همه آنها قبل از استفاده پاستوریزه می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ باکتری در آن وجود ندارد تا در محیط مرطوب ایجاد قالب شود.
قهوه یکی از گزینه های محبوب بستر است ، به ویژه در بین پرورش دهندگان قارچ خانگی ، زیرا آنها به راحتی در مقادیر کمتری در دسترس هستند.
کافی شاپ های زنجیره ای بزرگ قهوه را در بسیاری از مناطق کشور به صورت رایگان در دسترس قرار می دهد. به سادگی این قهوه ها را پاستوریزه کنید ، و از آغاز یک محیط رشد قارچ برخوردار هستید.
گرد و غبار چوب سخت ، نارگیل مخلوط شده با ورمیکولیت ، و انواع کود مخصوص قارچ مختلف (اگرچه معمولاً اسب و مرغ است) در پایه کمپوست قارچ نیز استفاده می شود. سایر محصولات استفاده شده شامل خزه ذغال سنگ نارس ، برنج یا هل پنبه ، کلزا یا کنجاله سویا و غیره است.
این مواد نه تنها كمپوست می كنند تا بستر قارچ با كیفیت ایجاد كنند ، بلكه بعداً باغات عالی دیگری نیز ایجاد می كنند و مواد آلی زیادی به خاک شما می دهند.

کمپوست قارچ چیست؟
تخم قارچ چیست؟

تخم ریزی قارچ همان چیزی است که گیاه شناسان میسلیوم می نامند . تخم کاشت گیاه قارچ واقعی است و در سراسر کود یا ماده در حال رشد که در آن ممکن است پرورش یابد ، پخش می شود. در شرایط ایده آل این قالب های ظریف و سفید مانند کاملاً سریع پخش می شوند و به موقع میوه ای که البته قارچ است ظهور می کند.
پس از رشد قارچ ، اسپورهای زیادی تولید می شود که به تعبیر غیرمستقیم دانه های گیاه هستند. با این حال ، ما هرگز نتوانسته ایم تخم ریزی را به طور مصنوعی از اسپورهای قارچ تولید کنیم.

پس چگونه تخم ریزی می کنیم؟ با انتشار ، با تقسیم. ما گیاه قارچ ، یا تخم مرغ را می گیریم ، آنرا به قطعات تقسیم می کنیم و این تکه ها را جداگانه در یک بستر آماده از مواد بالغ و سایر مواد کاشته می کنیم و در شرایط مطلوب برای رشد آنها قارچ تولید می کنیم.
اما اگر نتوانیم قارچ را از اسپور تولید کنیم و تخم آن در تختخوابهایی که قارچ به وجود آورده اند از بین برود ، چگونه می توان تخم ریزی را برای قارچ های آینده بدست آورد؟
تخم قارچ هنگامی که در وخیم ترین وضعیت خود قرار دارد برداشت می شود. درست قبل از شروع تولید قارچ. سپس تخم مرغ خشک شده برای استفاده بعدی نگهداری می شود.
تخم مرغ خوب قارچ باید مانند قارچ بو ببخشد و قالب شبیه به نوعی خرچنگ نیز باید به رنگ سفید مایل به قرمز باشد و خود نخ ها باید سفید روشن باشد. اگر نخ ها زرد باشد به این معنی است که میسلیوم شروع به رشد کرده و سپس از بین می رود.

کود مخصوص قارچ
نحوه پرورش قارچ و کود مورد نیاز آن

البته همه ما می دانیم که قارچ های وحشی در خارج رشد می کنند. با این حال ، هنگامی که شما برای لذت یا سود قارچ پرورش می دهید ، باید یک نقطه اختصاصی برای آنها پیدا کنید که همان شرایط رشدی را که از قارچ های وحشی برخوردار است تقلید کند.
هنگام رشد قارچ بهترین نتیجه در یک محیط تاریک و خنک و بدون پیش نویس بدست می آید. ریخته گری یا گلخانه مکان مناسبی است ، اما اگر این موارد را ندارید سعی کنید آنها را در زیر پله ها ، زیر خانه یا در پایین یک کمد پرورش دهید.
قارچ یکی از معدود گیاهانی است که برای رشد به نور احتیاج ندارد. در حقیقت تا زمانی که قارچ ها آماده فشار از طریق خاک شوند ، هر نوری مانع از توسعه مناسب آن می شود.
البته دمای رشد بهینه برای قارچ ها وجود دارد و بین 55-65 درجه فارنهایت است . با این حال ، حتی اگر انبار یا اتاق شما دارای درجه حرارت زیر یا زیر این دمای ایده آل باشد ، قارچ های شما هنوز هم برای شما رشد می کنند تا زمانی که گرما در حد انجماد نباشد یا بسیار گرم باشد.

پس از شروع به رشد قارچ ها از طریق خاک ، در مناطق در حال رشد خود به تهویه مطبوع احتیاج دارند. ما قارچ های خود را در اتاقی زیر خانه پرورش می دهیم و یک انتهای آن به زمین باز می گردد.
درگاهی وجود دارد که دارای یک فضای کوره است و اجازه می دهد هوا در داخل و خارج از آن منطقه قرار گیرد. این هوا به اندازه کافی برای این اتاق اندازه است. اما ، هر چه منطقه در حال رشد شما بزرگتر باشد ، تهویه بیشتری برای نصب نیاز خواهید داشت .
فقط مطمئن شوید که به جای پیش نویس یا انفجار هوای سرد ، تهویه را به اتاق خود وارد کنید.به یاد داشته باشید که می خواهید اتاق های شما در دمای مطلوب بین 55-65 درجه فارنهایت باشد.

کود مخصوص قارچ
کمپوست قارچ چیست؟

هنگامی که یک کیسه کمپوست قارچ را برای استفاده در باغ خریداری می کنید ، فقط آن را به عنوان کمپوست قارچ یا گاهی اوقات خاک قارچ مشخص می کنید. فرض آسان این است که این کمپوست از قارچ ساخته شده است ، یا اینکه از رشد قارچ کمپوست است.

خاک کمپوست قارچ

اصطلاح کمپوست قارچ را می توان برای محیطی به نام بستر استفاده کرد که در آن قارچ پرورش یافته است. یکی از محبوب ترین ترکیب های تجاری بستر قارچ ، ترکیبی از نی گندم ، گچ و کود اسب و مرغ است. سایر مواد تشکیل دهنده قابل استفاده هستند ، اما اینها برخی از رایج ترین آنها هستند.
برای تولید مقادیر صنعتی از این کمپوست قارچ خاص ، تولید کننده با ماسه های زیادی از نی گندم آغاز می شود. ظروف کاه در آب غوطه ور شده و اجازه می دهند برای چند دقیقه خیس شوند ، آنها را کاملاً مانند یک اسفنج بزرگ اشباع می کند. سپس نی از طریق یک چوب خرد شده عبور می کند تا آن را به یک ذرات ریزتر تبدیل کند.
در ضمن کود و گچ کاملاً با هم مخلوط می شوند و سپس نی کار می کند. این مخلوط در گلدان های کمپوست گرم قرار می گیرد. آنها برای تهیه فرایند کمپوست ، روزانه سیراب می شوند و تبدیل می شوند. این روند تا دو هفته ممکن است طول بکشد.
پس از اتمام مراحل داغ اولیه ، از بین بردن بذر گندم که باقی مانده است ، شمع ها به ردیف های طولانی تبدیل شده و اجازه می دهند تا چند هفته دیگر کمپوست کنند. این کمپوست ثانویه به آرامی شمع ها را به رنگ قهوه ای شکلاتی غنی تبدیل می کند.
کمپوست حاصل سپس پاستوریزه می شود تا سایر باکتریها یا بذرهای علفهای هرز را که ممکن است در طی مراحل کمپوست بدست آورند ، از بین ببرد. پاستوریزاسیون کاملاً مخلوط گندم / کود / گچ را می کند و ماده کاملاً تمیز ایجاد می کند.
در آن مرحله ، کمپوست را می توان با اسپورهای قارچ تلقیح کرد و از آن برای رشد قارچ استفاده کرد. همچنین می تواند همانطور که هست استفاده شود. اما بیشتر اوقات ، از این ماده برای رشد تجاری قارچ برای سوپر مارکت ها یا در کاربردهای بزرگ کشاورزی استفاده می شود.

انواع قارچ
کود کمپوست قارچ چه کاربردی دارد؟

کمپوست قارچ به خودی خود جایگزینی مناسب برای خاک نیست. اگرچه برای رشد قارچ بسیار مناسب است ، اما برای سایر گیاهان نیز مناسب نیست. مخلوط مناسب 25٪ کمپوست قارچ صرف شده با 75٪ خاک نسبتاً مناسب برای استفاده در ظروف است و می توانید آن را از آنجا تنظیم کنید.
در حالی که توانایی کود کمپوست قارچ کم است ، اما هنوز هم وجود دارد. این کود آهسته رها شده در حدود 2-1-1 است. از نظر فلزات سنگین کم است ، اما می تواند در نمک های محلول بالاتر از سایر کودهای کود باشد. سطح پی اچ کمپوست قارچ در حدود 6/6 است و آن را در محدوده خنثی قرار می دهد.
کمپوست قارچ مخلوط شده در خاک ، منبع به راحتی مواد آلی را در اختیار شما قرار می دهد ، که آب را حفظ کرده و به اصلاح خاکهای رس مانند به مرور زمان کمک می کند. با این وجود ، نباید از آن برای جایگزینی کمپوست استاندارد استفاده کرد. این در واقع می تواند آب زیادی را برای خاک شما در خود نگه داشته و برای گیاهان آب آلوده و مشکل ساز باشد.
این محصول می تواند محصول تازه مالش در هنگام تازه باشد ، زیرا دانه های علفهای هرز مشکل ریشه زدن آن را دشوارتر می کند. با شکسته شدن بیشتر ، باید در خاک کار کرد. اگر شما در حال ساخت یک باغ بدون خاك هستید ، می توانید به راحتی لایه های مالچ را با سایر لایه های خاک پوشش دهید.
همچنین می تواند به عنوان یک لایه لباسی کم نور برای چمن ها بسیار مفید باشد. به تدریج راه خود را به داخل خاک فرو می کند ، آن را بهبود می بخشد و به تقویت کمی چمن کمک می کند. از آنجایی که این کود مخصوص قارچ بسیار سبک است ، چمن شما را سنگین نمی کند و رشد علفهای هرز را تشویق نمی کند.

کمپوست قارچ چیست؟
از آنجا که اکثر شرکت ها کمپوست قارچ مصرف شده را برای فروش ضدعفونی می کنند قبل از اینکه آن را کیسه کنند ، هیچ میکروارگانیسم موجود در آن نخواهد بود. بسیاری از افراد میکروارگانیسم های مفیدی را که در خاک ساکن هستند می خواهند برای محافظت از گیاهان خود در برابر بیماری ها و آفات مانند نماتدهای گره ریشه.
استفاده از مقداری چای کمپوست یا ترکیب کمپوست معمولی در کمپوست قارچ شما این میکروارگانیسم ها را بازیابی می کند. سپس این ماده “زنده” خواهد بود و میکروارگانیسم ها نیز به تجزیه آن کمک می کنند.
سرانجام ، با استفاده از کمپوست قارچ خود به عنوان بستر کرم در کود مخصوص قارچ غنی ایجاد می شود که با میکروارگانیسم های مفیدی بسته بندی شده است. این می تواند به سرعت شرایط خاک شما را بهبود بخشد و قطعاً ارزش انجام آن را دارد. شما همچنین می توانید آن را به آهنگساز مضراب خود بزنید تا اگر دوست دارید آنرا خراب کنید.

کود مخصوص قارچ

نوع محیط رشدی که برای قارچ خود انتخاب می کنید ، با توجه به نوع قارچ هایی که می خواهید رشد کنید تعیین می شود. من قارچ دکمه قهوه ای را رشد می دهم و در نتیجه از کود اسب و نی به عنوان یک ماده کمپوست استفاده می کنم.
با این حال ، اگر شما در حال رشد قارچ هستید ، آنها دوست دارند که در مخلوط سبوس / خاک اره رشد کنند.بهترین کمپوست برای رشد دکمه و یا قارچ کرک مانه از کود اسب مخلوط با کاه است. من کود خانه را ترجیح می دهم ، اگرچه کود الاغ ثانویه می رسد.
بعضی از افراد با استفاده از کود مرغ موفقیت داشته اند ، من هرگز سعی نکرده ام. اما از پرورش خوک و کود گاو برای رشد قارچ خودداری کنید زیرا تمایل دارند اشکالات و جانوران زیادی را که واقعاً نمی خواهید در جعبه های قارچ خود داشته باشید ، معرفی کنید.
اگرچه با گفتن این حرفها ، من از کسی که موفق به استفاده از کود مخصوص قارچ گاو است ، می دانم. با این حال ، از خشک ، خرد شده استفاده می شود و سپس با کود مخصوص قارچ اسب مخلوط می شود. نسبت صحیح استفاده از 2 درام چهار گالن کود اسب به 1 نی نی است.

کود مخصوص قارچ

بهترین کود مخصوص قارچ

بهترین کود کودی این است که از حیوانات قوی ، سالم ، سخت کوش و نگهداری می شود که آزادانه با غذای سخت تغذیه می شوند ، مانند یونجه و دانه تیموتی و بستر با نی می باشد.
کود نه تنها باید تازه باشد بلکه اگر مقداری از بستر نی را که در اصطبل ها بریده شده است نیز بهتر کند. به طور روزانه کودهای شیمیایی را از روی اصطبل ها جدا کرده و در هنگام استفاده از آن شروع به جمع آوری آن کنید.
نی را از کاسه ها به لایه های ضخیم نی فرو کنید و آن را با آب غیر کلر مرطوب کنید. نی را با بعضی از کیسه های هسی پوشانده و به مدت 3 روز بگذارید تا خیس شود و شروع به خرد شدن کند.
بعد از 3 روز  کیسه ها را جدا کرده و نی را قبل از اضافه کردن لایه ای از کود به ضخامت فقط چند اینچ پخش کنید. فقط یک کلمه هشدار. اطمینان حاصل کنید که اسب که کود خود را از آن گرفته اید ، در شرایط ارگانیک پرورش یافته است.
در غیر این صورت ، هرگونه دارویی یا شستشو انجام شده می تواند بر کود مخصوص قارچ و به نوبه خود تولید قارچ شما تأثیر بگذارد.قبل از اینکه بتوانید اسپور قارچ را بکارید ، دیگر باید کمپوست خود را به سمت پایین بپاشید.
و برای انجام این کار شما باید کود و کاه مخلوط خود را برای حدود 5 روز دست نخورده بگذارید. پشته خود را بپوشانید و ترک کنید. در روز ششم ، پشته را کاملاً روشن کنید تا مطمئن شوید که خارجی کمپوست اکنون در قسمت داخلی است.
حداقل 5 تا 4 بار دیگر این کار را به مدت 5 روز انجام دهید تا کمپوست از بین برود و مراقب درجه حرارت پشته کمپوست باشید.
شاید لازم باشد کمی آب به مخلوط اضافه کنید. با این وجود ، نباید آن را اشباع کرد و مطمئناً در صورت فشار دادن رطوبت ، رطوبت خاصی نشان نمی دهد. آب زیادی را به خاطر بسپارید و گرمای پشته کمپوست و بیش از حد خنک خواهید شد و کمپوست شما ترش می شود.
آنچه شما باید مراقب آن باشید پشته کمپوست شما آنقدر داغ می شود که شروع به سوختن می کند. وقتی کود داغ تبدیل و در یک پشته شل قرار گیرد ، شمع به طرز چشمگیری گرم می شود.

پرورش قارچ
بعضی اوقات گرمای زیادی وجود دارد که مجبور خواهید شد دوباره آن را در 24 ساعت مجدداً روشن کنید تا از سوختن پشته خود ، که مطلقاً نمی خواهید ، جلوگیری شود.
با این حال ، با هر چرخش ، آمونیاک خود را از دست خواهید داد ، که ماده غذایی خوبی برای قارچ های شما است ، بنابراین شما واقعاً نمی خواهید کود را مختل کنید اگر احتمالاً به آن کمک کنید. اگر لازم است بدون از بین رفتن بیش از حد آمونیاک دما را پایین بیاورید ، با استفاده از نوار کلاغ یا چیزهای مشابه ، در کمپوست سوراخ کنید.
اگر جعبه های خود را هنگامی که کمپوست خیلی گرم است بیرون می کشید ، مواد داخلی تختها خشک می شوند و مواد مغذی موجود برای تخم ریزی قارچ را هدر می دهند. در نتیجه هنگامی که قارچ ها سرانجام ظهور می کنند ، محصول فقط یک محصول کوچک خواهد بود و مدت زمان برداشت کوتاه خواهد بود.
اگر فهمیدید که کمپوست شما سریعتر از زمانی که توانستید از آن استفاده کنید خنک شده است ، می توانید آن را باز کنید و آن را با یک بار کود تازه مخلوط کنید و دوباره شروع کنید تا به این درجه حرارت مطلوب برسید.

زمان استفاده از کود مخصوص قارچ

اگر شما در کود قارچ پرورش می دهید ، این روند تنها 2 تا 3 هفته طول می کشد تا شرایط مناسب کمپوست برای شروع رشد قارچ وجود داشته باشد. اما اگر از کود مرغ استفاده می کنید ، ممکن است 4 هفته طول بکشد تا کمپوست آماده رشد قارچ ها شود.
استریل کردن متوسط رشد کمپوست قارچ
اگر شما قارچ را برای سود یا لذت در حال رشد می كنید كه كمپوست را قبل از كاشت تخم كاشت بخورد ، بسیار مهم است. این امر به این دلیل است که قارچ ها به راحتی توسط تعدادی از اشکالات ، کرم ها و قالب ها مورد حمله قرار می گیرند.
بنابراین با گرم کردن کمپوست تا 200 درجه فارنهایت حداقل برای یک ساعت ، اشکالات یا اسپورهای قالب را که احتمالاً به محصول شما حمله می کنند ، از بین می برد. همچنین هر گونه قارچ سرکش یا تخمهای توت استال را که ممکن است وجود داشته باشد ، از بین می برد.
اگر در حال رشد قارچ در مقیاس بزرگ هستید ، انجام این کار همیشه عملی نیست ، بدون تجهیزات بسیار گران قیمت. برای پرورش دهنده قارچ کوچکتر می توان این کار را در اجاق های شخصی خود انجام داد ، اما در مقیاس بزرگتر می توان از یک روش متفاوت استفاده کرد.

کمپوست قارچ چیست؟
این کار با اجازه دادن به کمپوست شما تا 170 درجه فارنهایت گرم می شود قبل از اینکه خنک شود در دمای 75-85 درجه فارنهایت مورد نیاز برای کاشت انجام می شود.

بارور کردن به وسیله کود مخصوص قارچ

1.کمپوست خود را روی سینی های در حال رشد با عمق 10 تا 12 اینچ پخش کنید. فاصله بین این محصول و بالای سینی را بین 2 اینچ بگذارید. اجازه دهید کمپوست 24 ساعت قبل از ریختن آن با یک تکه چوب یا آجر حل شود. سینی ها را در محلی تنظیم کنید که دمای ثابت بین 60 تا 70 درجه فارنهایت مانند گلخانه یا زیرزمین را حفظ کند.

2.با استفاده از شیلنگ باغ خود ، کمپوست را با آب اسپری کنید تا سطح آن کمی مرطوب شود. تخم ریزی آجری را درون کمپوست قرار دهید و قطعات را تقریباً 6 اینچ از هم فاصله دهید. تخم مرغ را با یک لایه نهایی کمپوست بپوشانید و قسمت بالای آن را با آب صاف کنید.
3.شمع کمپوست را با آب روی قارچ های رو به رشد ، دو بار در روز غبار بزنید. مواظب باشید آب ریخته نشود ، زیرا این امر باعث اختلال در رشد قارچ خواهد شد. این کار را برای دو تا سه هفته آینده انجام دهید ، یا تا زمانی که متوجه وجود یک پارچه نازک و سفید یا میسلیوم شوید.
4.یک لایه 1 اینچی از گلدان خاک یا خزه ذغال سنگ نارس را روی تخت قارچ پوشیده از میسلیم پخش کنید. برای 10 روز تا دو هفته روزانه دو بار خاک را با یک لایه روزنامه و غبار بپوشانید. روزنامه را جدا کنید ، روزانه دو بار به اشتباه خود ادامه دهید و سرهای قارچ باید ظرف سه تا هفت روز آینده از خاک بیرون بیایند.
کمپوست را با فشار دادن مواد از مرکز به لبه های بیرونی چرخانده تا اطمینان حاصل شود که کل بستر در دمای مطلوب و ثابت باقی می ماند.
کود مخصوص قارچ تازه را با احتیاط اداره کنید ، زیرا آن را با باکتری ترکیب می کند. گرمای حاصل از فرآیند تجزیه در نهایت این عوامل بیماری زا ناخواسته را از بین می برد.

انواع قارچ
طرز تهیه کمپوست قارچ در خانه

اگر در حال تهیه کمپوست قارچ برای رشد قارچ در داخل هستید ، ممکن است بخواهید این مقاله را در مورد رشد قارچ صدف در خانه بخوانید ، زیرا این امر به شما در تهیه کمپوست قارچ برای تلقیح کمک می کند.
با این حال ، اگر به دنبال تولید محصولی قابل مقایسه با کمپوست قارچ هستید ، باید حداقل با طی یک فرآیند کمپوست داغ حداقل به مدت دو هفته ، یک محصول مقایسه‌ای را شروع کنید.
هدف این است که شمع شما حداقل برای چند روز از 160 درجه فارنهایت فراتر رود ، زیرا این باعث می شود هر بذر علفهای هرز را از بین ببرد و باکتریهای مضر موجود در مواد کمپوست را از بین ببرد.
چرخاندن آن هر روز یا دو روز در طی فرآیند گرم کمپوست ضروری است. این امر هوا را به شمع کمپوست وارد می کند. همچنین ، اطمینان حاصل می کند ماده کمتری از خارج از داخل شمع راه خود را به مرکزی که گرما در آن گرم می شود ، می کند. همچنین با پاشیدن شمع به پایین با شلنگ ، کود مخصوص قارچ  رطوبت منظم نیز باید وارد شود.
پس از گرم شدن کمپوست برای دو هفته ، زمان آن فرا رسیده است که این کمپوست را بیشتر درمان کنیم. یک شمع ثانویه ایجاد کنید و اجازه دهید مواد برای چند هفته پیری شود. این به تدریج کمپوست را قهوه ای تیره تر کرده و آن را حتی بیشتر تجزیه می کند.
لازم نیست شمع ثانویه را چرخانده ، زیرا در حال تلاش برای شروع مجدد فرآیند کمپوست گرم نیستید. فقط آن را مرطوب نگه دارید و اجازه دهید تا تجزیه شود. پس از اتمام این فرآیند ، شما کمپوست قارچ دارید.
اگر از کمپوست خود برای رشد قارچ استفاده نمی کنید ، پس از انجام مرحله کمپوست ثانویه آماده استفاده از آن است! این بستر قارچ نیست ، بنابراین کمی از مواد مغذی متراکم تر از کمپوست قارچ صرف شده است. این چیز بدی نیست.
پاستوریزاسیون و عقیم سازی
اگر از این کمپوست برای رشد قارچ استفاده می کنید ، هنوز لازم است که آن را پاستوریزه کنید (یا اگر از خاک اره چوب سخت چوب استفاده کرده اید ، باید آن را کاملاً عقیم سازی کنید).
برای کمپوست های ساخته شده از نی ، کود مخصوص قارچ و یا قهوه ، بسیار آسان است یک گلدان بزرگ آب را به جوش نورد بیاندازید ، و سپس مواد کمپوست خود را درون یک مشت یا کیسه پارچه قرار دهید. این را درون گلدان فرو کنید ، گرما را خاموش کنید و بگذارید یک ساعت تا یک ساعت و نیم بماند. مواد شما اکنون پاستوریزه شده اند.

کود کمپوست قارچ
عقیم سازی کمی پیچیده تر است. ساده ترین روش برای این کار ، پختن بستر خود در اجاق گاز با فشار 1 و بیش از 250 درجه به مدت 2.5 ساعت است.
شما باید اطمینان حاصل کنید که رطوبت قبل از این فرآیند معرفی می شود ، و اینکه بستر شما در حال حاضر در داخل کیسه رشد خود است ، زیرا این فرآیند هم کیسه رشد و هم بستر را عقیم می کند.

انواع قارچ
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *