کود مولتی کمپلکس شوک

مولتی کمپلکس شوک

کود مولتی کمپلکس شوک

آیا تاکنون تجربه استفاده از کود مولتی کمپلکس شوک را داشته اید؟ آیا از نحوه عملکرد این کود بر گیاهان اطلاعات کافی دارید؟ آیا می دانید با استفاده از کود مولتی کمپلکس شوک تمامی نیازهای تغذیه ای گیاه برطرف می گردد یا برای نخستین بار میخواهید مطالب کاملی راجع به این کود بدست آورید؟

به شما توصیه میکنم از کاربرد این کود حیرت انگیز غافل نشده و این مقاله جذاب را هرگز از دست ندهید زیرا با کود مولتی کمپلکس شوک می توان اکثر گره های موجود در زمینه کشاورزی، باغداری و نگهداری گیاهان آپارتمانی را خیلی راحت باز نمود‌؛پس با ما تا انتهای این مقاله مختصر و جذاب از سایت آل کود همراه باشید.

معرفی کود مولتی کمپلکس :

کود مولتی کمپلکس شوک با ساختار ویژه خود غنی از عناصر ریز مغذی و هورمون های محرک رشد و مقداری از عناصر ازت و پتاسیم می باشد که درصد معینی از این عناصر بسیار حیاتی را در خود جای داده است؛ به گونه ای که بهترین و کامل ترین ترکیب کودی جهت رشد محصول و تامین مواد غذایی موردنیاز گیاه است.

کود مولتی کمپلکس شوک در حجم یک لیتری و به شکل مایع عرضه می گردد. این کود توسط شرکت معتبر شوک آمریکایی تولید و توزیع شده و در نهایت توسط سایت آل کود در دسترس شما عزیزان قرار میگیرد.

کود مولتی کمپلکس شوک، محصول حیرت انگیز کمپانی شوک آمریکا:

شرکت شوک واقع در کشور آمریکا سال هاست که در زمینه تولید و عرضه مواد تقویتی مورد نیاز گیاهان، کودهای شیمیایی و ارگانیک از جمله هیومیک اسید و عصاره جلبک دریایی، کود عناصر ریز مغذی مانند مولتی کمپلکس، اسم و رسمی برای خود دارد که سبب شده کشاورزان و باغداران با مصرف محصولات این شرکت تجربه بسیار موفقی کسب نمایند.

موارد مصرف کود مولتی کمپلکس :

به جرات می توان این کود را کامل ترین کود برای محلول پاشی باغات، گل ها و …به شمار آورد زیرا دامنه استفاده از کود مولتی کمپلکس شوک بسیار وسیع بوده و درختان میوه مانند پسته، گردو، مرکبات و …، باغچه های حیاط، کشت های گلخانه ای و هیدروپونیک، سبزی کاری، کشت صیفی جات در مزارع و گلخانه، گلدان های آپارتمانی می توانند از مزایای بی نظیر این کود بهره مند شده و وضعیت آنها در همه مراحل رشد عالی گردد.

 

مولتی کمپلکس شوک

 

آنالیز کود مولتی کمپلکس شوک :

این محصول دارای ۱۰ درصد نیتروژن، ۳۰ درصد فسفر، ۲۰ درصد پتاسیم، ۳۰ درصد آمینواسید، ۳ درصد منیزیم به همراه تمامی ریز مغذی های دیگر آهن، مولیبدین، منگنز، روی، بور، گوگرد، هورمون های گیاهی اکسین، سیتوکینین و جیبرلین می باشد که نه تنها سبب رشد سریع گیاه می گردد، بلکه می توان آن را به عنوان فروت ست پاییزه و بهاره نیز استفاده نمود.

آمینواسید موجود در کود مولتی کمپلکس شوک منجر به افزایش مقاومت درختان میوه در برابر سرمازدگی شده و هم چنین دیگر عناصر موجود در کود از ریزش گل و میوه در درختان میوه به شدت جلوگیری می کنند لذا کیفیت و کمیت محصولات با این کود تضمین می گردد و محصولات بازار پسند به دست مردم خواهد رسید.

ویژگی های کود مولتی کمپلکس :

تامین کننده انرژی موردنیاز گیاهان

تامین انرژی در گیاهان امری بسیار حیاتی بوده و بدون آن انجام فرآیندها و فعالیت هایی نظیر: فتوسنتز، تولید کلروفیل و سبزینگی گیاه ، دانه، رشد و نمو جوانه، گلدهی، باردهی و تولید محصول و در نتیجه زندگی گیاه مختل خواهد شد. کود مولتی کمپلکس شوک از آنجا که به شکل مایع میباشد پس از مصرف به طریق محلول پاشی، به آسانی و سریع جذب اندام های ریشه، ساقه و برگ می گردد و کار خود را با سنتز پروتئین ها آغاز میکند. این کود دارای عنصر مهم ازت نیز میباشد که با مصرف آن رشد رویشی گیاه در ابتدای فصل راحت تر خواهد شد.

عامل مهمی در بهبود سیستم ایمنی گیاه

یکی از وظایف بسیار مهم عنصر پتاسیم علاوه بر نقش پر رنگ آن در درشتی محصول و بهبود طعم و رنگ میوه، در حفظ سلامتی گیاه و جلوگیری از تاثیر گذاشتن عوامل تنش زا مانند سرما، گرما، بیماری ها و …میباشد. کود مولتی کمپلکس شوک با ۲۰ درصد پتاسیم و دارا بودن درصد متعادلی از عناصر گیاهی، سبب میشود پتاسیم وظیفه خود را به نحو احسن در گیاه انجام دهد.

کمک به رشد زایشی گیاه

کود مولتی کمپلکس شوک به دلیل داشتن ریز مغذی ها و عناصر پر مصرف و هورمون های رشد، گیاه را به گلدهی و تولید هر چه بیشتر محصول ترغیب میکند.

مانع بزرگ ریزش شکوفه ها و میوه ها

بدون شک ناامید کننده ترین اتفاق برای یک باغدار این است شکوفه هایی که بر سر درختان روییده بودند دچار ریزش شده یا درصد بسیار کمی از آنها به میوه تبدیل شوند؛ دلایل مهمی در بروز این اتفاق نقش دارند که از جمله آن می توان به عدم وجود شرایط و عوامل مهم در گرده افشانی، تغییرات مداوم دمایی، باد، کمبود مواد غذایی و آفات را نام برد. یکی از موثر ترین تصمیم های باغدار، محلول پاشی کود شوک می باشد تا به طور کامل از شر این اتفاقات در امان باشد.

این کود با در اختیار قرار دادن پتاسیم موردنیاز، مقاومت گیاه را بسیار بالا برده و انرژی لازم جهت تبدیل شکوفه به محصول را تامین می نماید از سوی دیگر چون آمینواسید و عصاره جلبک دریایی به مقدار بالا در این محصول وجود دارد، گیاه در برابر وزش بادهای شدید و هم چنین سرمای زودرس بهاره مصون خواهد بود.

 

مولتی کمپلکس شوک

 

نحوه استفاده از کود مولتی کمپلکس :

روش مصرف این کود تا حد زیادی تابع جنس خاک، آب و هوای منطقه و نوع و سن گیاه بستگی دارد اما دستورالعملی که صد در صد برای همه محصولات کارا بوده است، محلول پاشی دو لیتر در هزار لیتر آب میباشد. لازم به ذکر است در فصول رشدی درختان میوه هر پانزده روز یکبار اقدام به استفاده از کود نمایید.

مزایای کود مولتی کمپلکس شوک :

جلوگیری از بروز علائم کمبود عناصر غذایی از طریق افزایش جذب آنها و انتقال بهتر درون سلول های گیاهی

رشد حیرت انگیز محصول به دلیل داشتن هورمون های رشد

جلوگیری از ریزش شکوفه و کمک به تلقیح گل

تقویت جوانه ها در فصول سرد سال

تقویت گیاه در برابر تنش های محیطی

بالا بردن سطح کیفی و کمی محصولات کشاورزی و باغی

پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنید : اسید هیومیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366