کود مخصوص گل محمدی | کاشت| برداشت| هرس

بهترین کود برای گل محمدی

کود مخصوص گل محمدی


کود مخصوص گل محمدی بوته ای برگریز است که به طول 2.2 متر (7 فوت 3 اینچ) بلند است ، ساقه ها به طور متراکم با موهای باریک ، خمیده و موهای سخت محکم مسلح شده اند. برگها دارای پرچین هستند و دارای پنج جزوه (به ندرت هفت) است.
گل محمدی صورتی روشن تا متوسط به رنگ قرمز روشن است. گلهای نسبتاً کوچک در گروهها رشد می کنند. بوش شکل غیر رسمی دارد. این یک نوع مهم از گل رز قدیمی محسوب می شود ، و همچنین برای مکان برجسته آن در شجره نامه انواع بسیاری دیگر نیز مهم است.

کود مخصوص گل محمدی
گلها برای عطر و بوی خوب آنها برداشت می شوند و بصورت تجاری برای روغن گل رز مورد استفاده در عطرها و تهیه گلاب و “بتن گل محمدی” جمع می شوند.
گلبرگهای گل نیز گاهی به طور مستقیم برای طعم دادن به غذا یا تهیه چای مورد استفاده قرار می گیرند و برای مصرف انسان بی خطر محسوب می شوند.گل محمدی برای تولید کنسانتره اصول معطر در مقیاس تجاری رشد می کند و به عنوان بهترین گونه تجاری گلهای خوشبو شناخته می شود.
این گیاه حاوی چندین مؤلفه مانند ترپنها ، گلیکوزیدها ، فلاونوئیدها و آنتوسیانین ها است که اثرات مفیدی بر سلامت انسان دارند. اثرات فارماکولوژیکی گسترده است. بیشتر اثرات سی ان اس اثرات خواب آور ضد درد و ضد تشنج دارند.
تنفس ، قلب و عروق ، ملین ، آنتی بیوتیک ، ضد میکروب ، ضد اچ ای وی ، ضد التهاب و آنتی اکسیدان از دیگر اثرات این گیاه است. پیشنهاد می شود که ترکیبات محلول در چربی (غیر قطبی) این گیاه به طور عمده مسئول اکثر تأثیرات فوق باشند.

منبع ، منطقه توزیع و تولید گل محمدی یک گیاه معتدل بومی اروپا و کشورهای خاورمیانه ایران و ترکیه است. اعتقاد بر این است که گل سرخ از دمشق سرچشمه گرفته و در کشورهای اروپایی معرفی شده است.
بلغارستان ، ترکیه ، فرانسه ، ایتالیا ، مراکش ، روسیه و هند اصلی ترین کشورهایی هستند که برای تولید روغن در مقیاس وسیع کشت می شود. بلغارستان ، ترکیه و مراکش بزرگترین تولیدکننده روغن گل سرخ و گل سرخ در جهان هستند که 10 تن روغن در سال تولید می کنند.
در طول 300 سال گذشته بزرگترین منطقه در حال رشد یکپارچه برای گل سرخ در بلغارستان مرکزی در پای کوههای بالکان توسعه یافته است.

نور مناسب گل محمدی

کشت گل مزارع گل محمدی را باید در نور کامل آفتاب ، به دور از درختان یا پرچین گرفته ، به طوری که حداقل در تمام دوران طعنه درخشش آفتاب شود. این گیاه را می توان در مزارع مسطح ، تپه های شیب دار و متوسط و زیاد و تراس کشت کرد.

کود مخصوص گل محمدی
دمای مناسب برای گل محمدی

آب و هوا معتدل است .درجه حرارت ازصفر تا پانزده درجه سانتیگراد به مدت 15 روز قبل از شروع گل ، کمیت و همچنین کیفیت گل را افزایش می دهد.
در زمان گلدهی باید دمای هوا بین 25 تا 30 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی بالای 60٪ باشد. رطوبت بالای هوا بالاتر از 60٪ و درجه حرارت متوسط 15-20 درجه سانتیگراد عملکرد گل بیشتری را به همراه دارد حتی در مناطقی با درجه حرارت بالا قابل کشت است اما عملکرد گل نسبت به گیاهانی که در شرایط آب و هوایی معتدل کشت می شوند بسیار کم است.

بهترین خاک برای کشت گل محمدی

گل محمدی در تپه های پا به خوبی شکوفا می شود. این مقاومت در برابر طیف گسترده ای از شرایط پی اچ خاک از 6 تا 8 و خاک لوم سیلتی تا خاک های لومی شنی را تحمل می کند.

آبیاری کافی گل محمدی

در مزارع گل محمدی با فرکانس 12-15 روز در دوره های اوج ، آبیاری لازم است. اما ، هنگامی که گیاهان پس از دو سال به درستی تأسیس شدند ، ممکن است بسامد آبیاری کاهش یابد. زهکشی مناسب در مزرعه برای بیرون کشیدن آب باران بیش از حد از مزارع بسیار ضروری است.

بهترین کود برای گل محمدی

با توجه به عوامل مختلف مانند باروری اساسی خاک ، محتوای آلی ، بافت خاک ، تأمین رطوبت پی اچ خاک و غیره باید مقدار کودها و کودهای شیمیایی را بر اساس آزمایش خاک اعمال کرد.
کود مخصوص گل محمدی حیاط مزرعه18-20 تن در هکتار و 100-125 کیلوگرم ان پی کا (18:32:16) کود مخصوص گل محمدی مخلوط باید در زمان پیوند قلمه های ریشه دار در چاله ها استفاده شود.

کود مخصوص گل محمدی
بعد از گذشت دو سال ، در مزارع گل محمدی به 160-200 کیلوگرم نیتروژن ، 60-90 کیلو فسفر و 40-60 کیلوگرم پتاس در هکتار در سال مورد نیاز است. این یک محصول چند ساله ، علاوه بر این ، خسته کننده خاک است که بیش از 10 سال در این زمینه باقی می ماند.
بنابراین ، تقسیم دوزهای کودی پیشنهاد می شود. کاربرد کود باید درست بعد از هرس و قبل از شروع فصل موسمی یا بارانی هر سال تکمیل شود.

روش کاشت بافت گل محمدی

خاک باید عاری از علفهای هرز و سایر پوشش گیاهی باشد. اگر زمین جدید برای زراعت گرفته شود ، بوته های وحشی و چمنزارهای چند ساله پاک می شوند.
کانال های زهکشی و آبیاری به طور همزمان ساخته می شوند. علامت گذاری مناسب زمین در مسافت بهینه انجام می شود. 1.5 * 1.5 متر 2 فاصله برای رشد مطلوب از گیاهان کافی است.
قبل از کاشت در مزرعه ، محل کاشت از بوته ها و غیره پاک می شود و چاله های کاشت به فاصله 5 x 5/1 متر 2 متر حفر می شود. چاله هایی به ابعاد 45  سانتی متر 3 در خاک خوب یا 60 سانتی متر 3 در خاک های فقیر حفر شده و خاک گودال حداقل یک یا دو ماه قبل از کاشت اجازه آب و هوا دارد.
در زمان کاشت یا چند روز زودتر از کاشت ، خاک در گودال مجدداً پر می شود. قلمه های ساقه ریشه شده را از خاک بیرون آورده و در گودال ها قرار می دهند. خاک به طور محکم در اطراف گیاه فشرده می شود.
هنگام بیرون آوردن گیاهان ، ریشه های جانبی باید تا حد امکان مختل شود. مفید است برای قرار دادن 3-4 کیلوگرم کود مزرعه حیاط ، مخلوط NPK 20-25 گرم از 18:32:16)) و 20 گرم پودر آلدرین در زمان کاشت در گودال است.
بهترین زمان پیوند قلمه های ریشه دار در مزرعه ، اواسط آبان تا اواسط دی است. گیاهان در یک روز ابری بیرون آورده می شوند و در مزرعه کاشته می شوند. گیاهان گلاب همچنین در ماه فصول بارانی قابل پیوند هستند.

کود مخصوص گل محمدی
لازم است گیاهان پس از کاشت عاری از علفهای هرز نگهداری شوند. معمولاً دو تا سه برابر علفهای هرز و احتکار باید در طول سال اول انجام شود. علفهای هرز و احتکار دایره ای در اطراف هر گیاه پس از هرس هر سال در طول زمستان دنبال می شوند. دو بار بیمار در فصل باران ، علفهای هرز و علفهای هرز را در مزارع گلاب کنترل می کند.
برداشت متناوب: در کشت زراعی گل محمدی و یا سایر محصولات زراعی گل رز محدودیت کمی وجود دارد. با این حال ، در مرحله اولیه توسعه مزارع جدید ، ممکن است محصولات زراعی مناسبی مانند پالس و سبزیجات طی دو سال اول برداشت شود.
مزارع گل محمدی بعد از گذشت دو سال تاج خود را به اندازه كافی توسعه می دهد و هیچ فضایی برای برداشت محصول باقی نمی ماند. علاوه بر این ، گل رز یک گیاه عاشق آفتاب است که منطقه مرتب و تمیز و آفتاب فراوانی را ترجیح می دهد.

هرس گل محمدی

هرس عملیات بسیار مهمی در گل محمدی است . قبل از گل نیاز به یک دوره خفته یا استراحت دارد. در شرایط آب و هوایی معتدل ، به دلیل کمبود دمای زمستان ، وقتی گیاه تحت خواب قرار می گیرد و برگ های آن را می ریزد ، نیاز به خوابگاه به طور طبیعی برآورده می شود.

کود مخصوص گل محمدی
در چشمه های بعدی شاخه های جدیدی ظاهر می شوند که جوانه های گل می دهند. در منطقه آب و هوای نیمه گرمسیری ، گیاهان گل سرخ برای تحریک خواب خواب مصنوعی هرس می شوند.
اهداف دیگر هرس آموزش گیاهان به شکل دلخواه ، نگه داشتن .اندازه دلخواه ، از بین بردن قسمت های آسیب دیده و بیمار ، برداشتن جوانه های ترمینال و تغییر عادت رشد برای تشویق گل های بوته ، فراهم کردن انبساط افقی تر و در نهایت تولید است.
بیشتر جوانه های گل تعداد و ارتفاع هرس از عوامل اصلی در نظر گرفتن است. قبل از اولین فصل گلدهی گیاه جدید ، برداشت ساده (برداشتن جوانه پایانه شاخه های رویشی) یا هرس سبک در ماه اذر و دی کافی است.

در طول سال دوم ، گیاهان باید هر سال دو بار ، هر بار یکبار در ماه اوت در ارتفاع 50 سانتی متر گیاه و دوباره در آذر و دی در ارتفاع 75 سانتی متر هرس شوند.
هرس بیشتر باید فقط یک بار در سال در ماه آذر تا دی در ارتفاع یک متر از گیاه انجام شود. شاخه های بیش از حد آب برای رشد باید بررسی شود ، در غیر این صورت ، اندازه بوته ها غیرقابل کنترل می شوند.

هرس گل محمدی
توجه داشته باشید که گل محمدی برای “هرس” لازم نیست ، شما این کار را برای حداکثر رساندن گل آنها انجام می دهید. در اینجا ، گروه های هرس را برای رایج ترین موارد توضیح می دهد: ما بین گلهای شکوفه تکرار ، که چندین بار بعد از ماه تیر شکوفا می شوند ، و یک بار گلهای شکوفه که فقط یک بار گل می دهند.
شکوفه های تکرار شده را در اسفند و فروردین و یک بار شکوفه های مرداد تا مهر بعد از گل هرس خواهید کرد. برای جلوگیری از لک های سیاه و سفید در زیر برش ها ، همیشه درست بالای یک جوانه برش دهید (“چشم” به زبان باغبان) بدون اینکه چندین سانتی متر چوب برای پوسیدگی باقی بماند.
با هرس یا شاخه کار کنید ، همیشه تیغه پیشخوان را روی آن نگه دارید تا فقط شاخه در حال سقوط را خرد کنید. برای جلوگیری از انتقال بیماری به طور مرتب تیغ خود را ضد عفونی کنید.
هرس نگهداری درختچه ، کوهنوردی ، و گلهای بوش شامل از بین بردن ساقه های بسیار شدید (جوانه زدن در زیر پیوند جوانه) چوب مرده و آسیب دیده و ساقه های بسیار ضعیف است.
سپس سعی کنید مرکز گل محمدی خود را پاک کنید تا نور به همه جا برسد. گل محمدی باید بین 3 تا 7 ساقه باشد که از پایه جوانه می زند ، بنابراین قوی ترین شاخه ها را انتخاب کرده و هر از گاهی شاخه قدیمی را قطع نکنید. این انتخاب تکمیل شد ، شاخه های جانبی را به 3 یا 5 چشم جوانه کوتاه کنید (جوانه های شروع شده از پایه را بشمارید).

کود مخصوص گل محمدی
برای گل محمدی های بزرگ ، می توانید در 7 چشم جوانه هرس کنید. همچنین گل سرخ را با شکوفه های کوهنوردی در فوریه و مارس تکرار کنید تا 5 تا 7 شاخه چوبی وجود داشته باشد که از آنها 5 تا 6 جوانه چشم را برای کوتاه کردن شاخه های جانبی حساب خواهید کرد.
هرس گل را یکبار گلهای صخره ای بالا بزنید بعد از پایان گل آنها را نیز با نگه داشتن 5 تا 7 شاخه اصلی چوبی ، اما کوتاه کردن شاخه های جانبی به دو چشم جوانه. – گل سرخ های کوچک ، با یک عادت شکوفه یا خزنده ، لازم نیست به سختی هرس شوند.
شاخه های جانبی که شما را آزار می دهد کوتاه کنید و با قطع چوب های مرده و ساقه های شدید هر از گاهی مرکز را پاک کنید. و در آنجا می روید هرس گل را یکبار گلهای صخره ای بالا بزنید بعد از پایان گل آنها را نیز با نگه داشتن 5 تا 7 شاخه اصلی چوبی ، اما کوتاه کردن شاخه های جانبی به دو چشم جوانه مناسب می باشد.
گل محمدی های کوچک ، با یک عادت شکوفه یا خزنده ، لازم نیست به سختی هرس شوند. شاخه های جانبی که شما را آزار می دهد کوتاه کنید و با قطع چوب های مرده و ساقه های شدید هر از گاهی مرکز را پاک کنید و در آنجا می روید.
پرورش گل محمدی

گلها در ساعات اولیه روز هنگام باز شدن تازه جمع می شوند. برداشت از ساعت 4 در صبح زود شروع می شود و تا زمانی که تمام گل ها جمع شود ، ادامه می یابد.

کار با پرداخت توسط روستاییان محلی انجام می شود. به طور متوسط 2-3 کیلوگرم گلها در ساعت به صورت دستی جمع می شوند. در اوج فصل تولید گل افزایش بسیاری می یابد و برداشت تا بعد از ظهر ادامه می یابد تا تمام گلهای بلوغ در آن روز جمع آوری شود. گلگیرها گلها را در کیسه های پنبه ای یا پلی اتیلن جمع می کنند و به سبدهای چوبی و چوبی منتقل می کنند.

کود مخصوص گل محمدی
نگهداری گل محمدی تازه

ضرورت مراقبت مناسب با گل زدن گلها آغاز می شود. در هر مرحله از دست زدن ، نباید یک گل بزرگ گل جمع شود. سطل های جمع آوری شده در کیسه های پنبه ای یا پلی در حین شستشو باید بلافاصله درون سبدهای چوبی هوادهی منتقل شوند.
پس از برداشت محصول ، گلها باید در اسرع وقت پردازش شوند تا از تخمیر جلوگیری شود. گلهای تخمیر شده میزان روغن و کیفیت روغن خود را از دست می دهند. قایق های ذخیره شده بیش از 12 ساعت نیمی از عملکرد روغن را از دست می دهند.

کود مخصوص گل محمدی

گیاهان گلدار می توانند افتخار و شادی هر باغی باشند. اما همانطور که هر باغبان می داند ، برای به دست آوردن نتایج زیبایی که می خواهید ، گل های شما به تقویت کود نیاز دارند.
این که آیا شما یک کود مصنوعی سریع کار می کنید یا کود طبیعی ارگانیک بیشتری را انتخاب می کنید ، باید تعیین کنید که چه زمانی آن را بکار ببرید ، نحوه استفاده از آن و سایر نیازهای خاص گیاهان شما چیست.
ممکن است لازم باشد که آزمایش و خطایی را پشت سر بگذارید ، یا حتی مشاوره بخواهید. مهم نیست که چه چیزی ، گلهای شما بعد از اینکه به طور مناسب بارور شدند ، بسیار دوست داشتنی تر خواهند بود.

استفاده از کود مخصوص گل محمدی

1.تعیین زمان بارور کردن. نوع گل مورد نظر برای لقاح ، چه سالانه و چه چند ساله ، و اینکه آیا این یک رشد جدید است یا یک گیاه مستقر ، همگی در تعیین زمان نیاز به باروری نقش دارد. بهترین زمان برای بارور کردن گیاهان خاص گلدهی خود را تعیین کنید.
خاک را برای سالانه ها و همچنین هر گونه کاشت جدید در هنگام آماده سازی بستر بارور کنید.به محض شروع مجدد رشد آنها در بهار ، چندساله و چمنزارهای زینتی را بارور کنید.
گل های محمدی به محض ظهور نیاز به کوددهی دارند.گل محمدی باید از ماه اردیبهشت آغاز کنند اما پس از ماه خرداد نه. شما نمی خواهید رشد جدید را با رویکرد پاییز و زمستان ترغیب کنید.

کود مخصوص گل محمدی
2.گیاهان خود را آب کنید. قبل از کود دادن ، باید گلهای خود را به روشی که معمولاً انجام می دهید ، آب دهید. مهم است که گلهای شما قبل از لقاح نوشیدنی خوبی داشته باشند ، اما نیازی به زیاده روی در مصرف آن نیست.
هنگام استفاده کود باید خاک کمی مرطوب باشد. ریشه های خشک می توانند مستعد سوختن کود باشند.
3. کود مخصوص گل محمدی طبیعی را به سطح خاک اضافه کنید. ساده ترین روش برای استفاده از کودهای طبیعی ، پخش آنها در سطح خاک تخت های کاشت شماست. کودهای طبیعی زمان بسیار طولانی تری برای تجزیه و رهاسازی مواد مغذی موجود در خاک نیاز دارند ، بنابراین ایده خوبی است که در صورت امکان حداقل چند ماه قبل از کاشت آنها را بکار ببرید.
4. کود مخصوص گل محمدی دانه ای را به خاک خود بمالید. کودهای دانه ای با آب پاشیدن مستقیم بر روی خاک یا با استفاده از دستگاه پخش کننده اعمال می شوند. برای ایجاد توزیع یکنواخت از گرانول می خواهید خاک را با یک جیب بریزید. کودهای دانه دار دوام بیشتری دارند. آنها می توانند تا 9 ماه در خاک شما بمانند.
5. کود مخصوص گل محمدی مایع یا محلول در آب را به گیاهان و خاک خود بدهید. کودهای محلول در آب از نوعی پودر ساخته می شوند که در آب حل می شوند. هر یک از این کودها را می توان روی گلهای شما بکار برد. می توان آنها را مستقیماً روی گیاهان و خاک اسپری کرد. کودهای محلول در آب به مدت 2-3 هفته در خاک باقی می مانند.
6.به سالانه های خود توجه بیشتری کنید. گلهای سالانه (آنهایی که چرخه زندگی خود را در یک فصل رشد کامل می کنند) نسبت به گلهای چند ساله (که هر ساله دوباره برمی گردند) به کود بیشتری احتیاج دارند.
روش دوم:

انتخاب بین کود مخصوص گل محمدی طبیعی و مصنوعی

1.اشکال مختلف را ارزیابی کنید. در صورت استفاده از کودهای طبیعی یا مصنوعی ، اولین قدم تصمیم خواهد گرفت. برای هرکدام مزایایی وجود دارد.
کود مخصوص گل محمدی طبیعی از مواد آلی تشکیل شده است. به عنوان مثال می توان به کمپوست (خانگی یا فروشگاه خریداری شده) ، کود دامی ، کنجاله پنبه ، وعده غذایی خون ، وعده غذایی استخوان ، امولسیون ماهی ، جلبک دریایی مایع ، شیر و ملاس اشاره کرد.

کود مخصوص گل محمدی
کود مخصوص گل محمدی مصنوعی به اشکال مختلفی مانند گرانول ، پودرهای محلول در آب و کنسانتره مایع به بازار عرضه می شوند.
2.وزن کوتاه مدت در مقابل هزینه های بلند مدت را وزن کنید. خرید کود طبیعی (بر خلاف تولید کمپوست شخصی شما) می تواند هزینه های منفی داشته باشد. مقدار مشابهی از کود مصنوعی به طور بالقوه ممکن است هزینه کمتری داشته باشد.
با این حال ، کودهای طبیعی با گذشت زمان مواد مغذی بیشتری را به آرامی آزاد می کنند و گیاهان شما را برای مدت طولانی تر تغذیه می کنند و کیفیت خاک شما را با گذشت زمان بهبود می بخشد.
3. کود مخصوص گل محمدی مصنوعی را برای نتیجه سریع انتخاب کنید. در طی یک روز از استفاده از کود مصنوعی (بخصوص یک نوع محلول در آب) نتایج چشمگیری خواهید دید. اگر گیاهان شما نیاز به برداشت سریع دارند ، این ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد.
4.کودهای طبیعی را برای بهبود کیفیت خاک انتخاب کنید. کودهای طبیعی به آرامی کار می کنند زیرا باعث بهبود کیفیت خاک شما از داخل به خارج می شوند.
آنها به جای صرفاً تأمین مواد مغذی به طور مستقیم برای گیاه ، مواد مغذی را نیز در خاک باقی می مانند. کودهای طبیعی می توانند کیفیت خاک شما را بهبود بخشند ، به این معنی که در نهایت کمتر به کودهایی احتیاج خواهید داشت.
5.استفاده از ترکیبی از کود مخصوص گل محمدی طبیعی و مصنوعی را در نظر بگیرید. کودهای طبیعی به مرور زمان برای خاک شما بسیار بهتر هستند اما برای رها شدن بسیار کندتر هستند. یک گزینه این است که از کود طبیعی به عنوان کود اصلی خود استفاده کنید ، اما همچنین به کودهای مصنوعی محلول در آب باعث تقویت گیاه گاه به گاه می شود.
روش سوم:

انتخاب کود مخصوص گل محمدی

1.برچسب ها را بخوانید. اگر کود مخصوص گل محمدی خریداری شده در فروشگاه را خریداری می کنید ، حتما لیبل را با دقت بخوانید. شما باید به دنبال محصول کودی باشید که به طور واضح برای استفاده با گل (یا گیاهان گلدار) مشخص شده باشد.
اگر منظور شما برای بارور کردن یک گل خاص (مثل گل محمدی ) هستید ، حتی می توانید محصولی را که برای آن گل طراحی شده است ، پیدا کنید.

کود مخصوص گل محمدی
2.به دنبال ان پی کا باشید. بهترین کود مخصوص گل محمدی حاوی نیتروژن هستند که باعث رشد می شود. فسفر ، که باعث تقویت سیستم های ریشه ای و تولید گل می شود. و پتاسیم ، که باعث افزایش قدرت کلی و مقاومت به بیماری می شود). یک بسته کود به طور کلی یک عدد سه بخشی (به عنوان مثال ، 5-10-10) خواهد داشت که درصد هر یک از این عناصر مغذی در هر حجم را نشان می دهد.
3.فسفر را برای گل ها انتخاب کنید. گیاهانی که به دلیل توانایی های گل باروری خود شناخته شده اند ، به طور کلی به فسفر بیشتری احتیاج دارند. این تعداد میانی است که بیشتر کودها هستند. 10-20-10 حاوی دوز بیشتری از فسفر برای تغذیه گیاهان گلدار شما است.
4.با یک متخصص مشورت کنید. هرگز صحبت با کسی در منطقه شما در مورد کودهایی که توصیه می کنند صحبت نمی کند. این می تواند به شما در صرفه جویی در وقت و هزینه کمک کند. در نظر بگیرید با یک باغبان محلی ، شخصی از یک شرکت محوطه سازی یا یک نماینده در فروشگاه عرضه باغ خود صحبت کنید.
5.انتظار برخی از آزمایش و خطا را دارید. آنها تنها راه برای تعیین اینکه گلهای شما به چه عکس العملی نشان خواهند داد ، امتحان کردن چیزی هستند. ممکن است لازم باشد قبل از یافتن کود کامل گیاهان گلدار خود ، با چندین گزینه یا ترکیب مختلف آزمایش کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366