اسید هیومیک مایع

اسید هیومیک مایع

اسید هیومیک مایع : امروزه کشاورزان به کاربرد بی نظیر اسید هیومیک پی برده و از اینکه دیگر مجبور به استفاده از کودهای شیمیایی در مقادیر بالا نیستند بسیار خوشحال هستند. این ماده از غنی ترین و تاثیر گذارترین کود تقویتی به شمار می رود که از منابع طبیعی حاصل شده است. مزایا و اثرات اسید هیومیک سبب شده این ماده بین کشاورزان و باغداران از محبوبیت بالایی برخوردار شده و در عین حال تهیه نمودن آن از یک منبع معتبر برایشان بسیار اهمیت پیدا کند. در این مقاله از سایت اسید هیومیک می خواهیم شما عزیزان را از اشکال تولیدی این ماده آگاه کرده و ویژگی یکی از انواع آنها که می شود گفت بهترین نوع اسید هیومیک است را شرح دهیم.

انواع اسید هیومیک کدامند؟

وقتی سخن از اسید هیومیک به میان می آید در کنار ویژگی های فوق العاده آن بر خاک و رشد گیاهان و برداشت محصولات با کیفیت و زیاد، این سوال پیش می آید که این ماده برگرفته از تکنولوژی روز دنیا در چه اشکالی تولید شده و کدام یک را بهتر است برای درختان میوه و محصولات زراعی به کار ببریم؟

اسید هیومیک در دو نوع مایع و پودری تولید شده و روانه بازار می شود که البته لازم به ذکر است در خرید اسید هیومیک عرضه شده در بازار امکان تقلبی بودن آن نیز وجود دارد که بهتر است از منابع معتبر که دارای مجوز ثبت کودی و راه های غیر تقلبی بودن را نشان می دهند اسید هیومیک موردنیاز خود را تهیه کنید.

در ادامه مقاله نگاه کاملی بر معرفی و ارائه اطلاعات کامل از اسید هیومیک مایع خواهیم کرد تا بهتر بتوانید تشخیص دهید که کدام نوع از اسید هیومیک کار شما را راه خواهد انداخت و شما را به اهداف کشاورزی و باغبانی تان خواهد رساند. پس برای تصمیم گیری مطمئن با سایت اسید هیومیک تا انتها همراه شوید.

اسید هیومیک مایع چگونه ماده ای است؟

اسید هیومیک مایع خالص ترین عصاره بدست آمده از منبع اسید هیومیک می باشد که به منظور جذب بهتر توسط گیاهان و درختان و اثرگذاری صد در صدی به حالت مایع تولید شده است. اسید هیومیک مایع به عنوان محصول ارگانیک و کاملا طبیعی، ریشه را در بدست آوردن و جذب هر چه بهتر مواد غذایی و آب یاری می دهد؛ از طرفی چون جذب ریشه ای مواد مغذی تاثیر گذارترین عامل رشدی گیاهان به شمار می رود، تولید محصولات با افزایش چشمگیری همراه خواهد بود.

غفلت از مزیت های اسید هیومیک مایع توسط کشاورزان فرصت برداشت محصولاتی که همیشه در آرزوی آن بودند را از آنها خواهد گرفت.‌ تنها با یک بار استفاده از اسید هیومیک مایع خواهند دانست که با چه محصول فوق العاده ای طرف هستند.

اسید هیومیک برای چه محصولاتی کاربرد دارد؟

فرقی نمی کند خاک بستر کشت محصولات شما زراعی باشد یا باغی، در منطقه کوهستانی باشد یا گرم و خشک، در مناطق پر باران باشد یا کم باران؛ اسید هیومیک مایع با توان بالای خود قادر به تقویت تمامی انواع خاک ها در هر شرایطی خواهد بود.

طیف گسترده ای از تمامی محصولات زراعی و باغی و حتی چمن ها از مزایای فوق العاده اسید هیومیک می توانند بهره مند شوند مانند:

تمامی درختان میوه، درختچه ها، گل ها و گیاهان آپارتمانی، بوته ها، چمن، زعفران، درختان گردو، مرکبات، برنج، گندم، تمامی محصولات زراعی و گلخانه ای مانند سیب زمینی، گوجه فرنگی، خیار و …

تمامی محصولات با افزودن اسید هیومیک مایع خیلی سریع و بهتر رشد خواهند نمود و با طعم فوق العاده ای که محصول نهایی خواهد گرفت بسیار مشتری پسند خواهد شد.

اسید هیومیک مایع بهتر است یا پودری؟

هیومیک مایع دارای جذب بسیار سریع توسط ریشه و برگ درختان و محصولات زراعی می باشد بدون اینکه ذره ای نگرانی از بابت رسوب شدگی آن داشته باشیم. در حالی که اسید هیومیک پودری در حین حل شدن در آب امکان رسوب شدن آن نیز وجود دارد.

مایع بودن اسید هیومیک سبب سهولت مصرف آن شده و با استفاده از اسید هیومیک مایع حجم ریشه را افزایش داده و به حداکثر عملکرد خود خواهد رسید. اسید هیومیک مایع را می توانید به راحتی به صورت محلول پاشی بر سطح برگ ها یا آبیاری استفاده کرده و شاهد تاثیرات فوق العاده آن بر محصول خود باشید.

اما شیوه آبیاری هیومیک مایع بهتر از محلول پاشی است که می توان آن را در انواع سیستم های آبیاری مانند قطره ای و سنتی در اختیار گیاه مورد نظر خود قرار داد.

مزایای استفاده از اسید هیومیک

-دامنه کاربرد هیومیک مایع بسیار گسترده بوده و به نوع خاصی از گیاهان محدود نمی شود؛ این ماده به تقویت خاک مناطق مختلف مانند باغات، باغچه، زمین کشاورزی و زراعی، چمن ها و … می پردازد.

-هیومیک مایع ساختار و بافت خاک را اصلاح کرده و آن را بسیار غنی می سازد.

-هیومیک مایع را می توان به هر دو شکل آبیاری و محلول پاشی برگی در دسترس گیاهان قرار داد.

-جذب تمامی مواد مغذی و عناصر غذایی مانند نیتروژن، فسفر، پتاسیم، روی، کلسیم، منیزیم، منگنز و … توسط خاک و گیاه از طریق هیومیک مایع بسیار افزایش می یابد.

-هیومیک مایع ساختار ریشه را گسترش داده و فرم درستی به آن می بخشد.

-هیومیک مایع دوره آبیاری را افزایش داده و از هدر رفت آب جلوگیری می کند زیرا سبب حفظ رطوبت در اطراف گیاه می گردد.

-هیومیک مایع دارای سرعت جذب بسیار بالایی می باشد و گیاه را در برابر فلزات سنگین با تشکیل لایه پرده مانند در اطراف خاک محافظت کرده و اجازه نمی دهد این فلزات به دایره رشدی آنها صدمه بزنند.

-هیومیک مایع با تنظیم مقدار نمک موجود در خاک شوری خاک را پایین آورده و مشکل جذب عناصر بر اثر بالا بودن درصد نمک را حل می کند.

-هیومیک مایع اثرات منفی کودهای شیمیایی را جبران کرده و به عنوان دوستدار طبیعت ذره ای خطر برای آب و خاک و گیاهان و سلامتی جانوران ندارد.

-هیومیک مایع پی اچ خاک را تنظیم می کند.

-هیومیک مایع گیاه را در برابر آفات و بیماری های مختلف مقاوم می سازد.

-هیومیک مایع اثر جذبی کودهای دیگر را افزایش داده و هیچ گونه تداخلی با مواد تقویتی دیگر ندارد.

-هیومیک مایع منجر به افزایش جذب نور توسط گیاه می شود.

– هیومیک شیوه مصرف آسانی دارد.

اسید هیومیک چیست؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366