گوگرد مایع برای مرکبات

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

گوگرد مایع برای مرکبات به دلیل آنکه یک عنصر غذایی به همراه عناصر ماکرو و میکرو می باشد هم باعث تقویت محصول و هم موجب دفع برخی از آفات و بیماری ها خواهد شد. این گوگرد کامل و با ارزش غذایی بالا را هم به شکل محلول پاشی و هم در سیستم آبیاری درختان استفاده نمایید. از طرفی به خاطر آنکه عناصر آن فرآوری شده است عملکردی به مرتب بالاتر از گوگردهای مایع مشابه دارد.

ترکیبات گوگرد مایع آلی

گوگرد آلی تشکیل شده از عنصر نیتروژن آلی۸%،کربن آلی۶%،پتاسیم و فسفر ۲الی ۳ درصد،گوگرد آلی ۲۰%،و آهن،روی و منگنز،منیزیم و مس به میزان ۰٫۴ ppm که هم قابلیت جذب بالای دارند و به خوبی در آب ترکیب می شوند. و به صورت ارگانیک است. منطور ما از ارگانیک این است که اولا گوگرد معدنی است و عناصر و ناخالصی آن بسیار کم می باشد. میزان در صد عناصر آن بر اساس نیاز گیاه است و خطری برای درختان و کشاورز ندارد.و باعث سوختگی و آلودگی خاک نیز نمی گردد.

گوگرد مایع برای مرکباتتاثیر گوگرد مایع بر مرکبات

از آنجا که گوگرد آلی مایع یک گوگرد معدنی است همراه با عناصر دیگر تاثیرات آن بیشتر از گوگرد های پتروشیمی و صنعتی خواهد بود. در واقع شما عنصر گوگرد تنها را محلول پاشی نمی کنید بلکه چکیده از عناصر غذایی مهم را  در اختیار دارید و قطعا متفاوت از عنصر سولفور خالی می باشد که محلول پاشی می کنید.

بیشتر بخوانید: گوگرد مایع چیست؟

محلول پاشی گوگرد آلی برای مرکبات ابتدا موجب دفع آفات و حشرات و کنترل بیماری های قارچی خواهد شد.باید توجه داشته باشید که قبل از ورود آفات پیش گیری نمایید.نه در زمان ورود آفات شما بخواهید تازه اقدام نمایید.

گوگرد نه تنها مانند سم باعث ضعیف شدن درخت نمی شود بلکه چون یک عنصر غذایی هست تقویت محصول را نیز انجام می دهد. افزایش کیفیت از نظر سایز و رنگ محصول نیز موثر خواهد بود.همیشه آفات به محصولات ضعیف تر خسارت می زنند.

گوگرد مایع برای مرکبات

در سال ۹۶ و ۹۷ بسیاری باغات مرکبات شمال با بارش سنگین برف دچار سرما زدگی شد.برای افزایش مقابله با تنش های محیطی مثل سرما زدگی و یا آفات سوختگی و یا کاهش ترک پوست میوه استفاده از این محلول آلی باعث می شود پوست مرکبات شما استحکام بیشتری داشته باشد.به این صورت که مثل یک لایه محافظ از ورود سرما به داخل میوه را کاهش میدهد و تا حد زیادی از سرما زدگی جلوگیری می کند.

تاثیرات زیست محیطی که قطعا بعد ۲ الی ۳ سال کاهش مصرف سموم و کاهش هزینه های گزاف برای خرید سم کاهش می باید.درختان سالم تر و محصول سالم تری به دست مصرف کننده رسیده است.

بیشتر بخوانید: همه چیز در رابطه با جو و کشت آن

مقدار و زمان مصرف

مقادیر محلول پاشی گوگرد آلی برای مرکبات برای هر ۱۰۰ لیتر آب ۰٫۵ لیتر گوگرد آلی در نظر بگیرید.(یا همان هر ۱۰۰۰ لیترآب  ۵ لیتر گوگرد) و زمان محلول پاشی نیز قبل از گل دهی و تورم جوانه ها حتما یک بار انجام دهید و بعد از گل دهی و تشکیل میوه انجام دهید. در صورت مشاهده آفات و بیماری در بین فواصل می توانید محلول پاشی را تکرار نمایید. سعی نمایید فاصله هر محلول پاشی ۲۴ الی ۳۰ روز باشد.

گوگرد مایع برای مرکبات

در موارد بیشماری استفاده از گوگرد و دیگر کودهای شیمیایی باعث ایجاد ضرر و خسارت شده است؛ یکی از راه‌هایی که می‌توان با استفاده از آنها از بروز ضرر جلوگیری کرد،نحوه استفاده صحیح از کودهای شیمیایی است. اگر بتوان بطور صحیح و در زمان مناسب آنها را بکار برد، میتوان به راحتی محصولات و زمین خود را بیمه کرده و منتظر برداشت محصولی با کیفیت باشيم.

گوگرد مایع برای مرکبات
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *