کود مرغی مایع برای پسته

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

در بین کودهای حیوانی، کود مرغی مایع برای پسته حاوی مواد مغذی بسیار مفیدی است که تا حد زیادی به رشد گیاه کمک می‌کند. بنابراین اگر باغ پسته دارید بهتر است از این کود مایع مرغی برای درختان خود استفاده کنید و با کمک آن عملکرد درختان را افزایش دهید. البته باید میزان مصرف کود مرغی مایع برای هر درخت پسته در نظر بگیرید و کار کود دهی را بر اساس آن انجام دهید.

کود مرغی مایع برای پسته

درخت پسته در برابر خشکی مقاومت بالایی دارد اما برای داشتن محصولی باکیفیت و سالم باید به طور مرتب آبیاری و کوددهی کرد. البته باید مراقب باشید که زیاد از کود استفاده نکنید زیرا باعث پوسیدگی ریشه گیاه و آسیب به درخت شما می‌شود.مشخصات کود مرغی مایع معمولاً با توجه به پوشش بستر، نوع تغذیه، نحوه نگهداری، نحوه استفاده از کود، نحوه جمع‌آوری، نوع گیاه و خاک تعیین می‌شود. مراقب درختان و باغات پسته خود در هر هکتار باشید.  از 2000 تا 4000 کیلوگرم کود مرغی مایع برای پسته استفاده کنید.

کود مرغی مایع برای پسته

بهترین زمان استفاده از کود مرغی مایع برای پسته

به طور معمول در تمام فصول سال می‌توانید از کود مرغی مایع برای پسته استفاده کنید، اما باید بدانید؛ بهترین زمان برای استفاده از این کود اواخر زمستان تا اوایل پاییز است. زیرا در این فصول با انجام کوددهی می‌توانید رشد محصولات خود را دو چندان کنید و نگذارید درخت بر اثر عوامل مضر بمیرد.

بیشتر بخوانید : بهترین کود برای درخت پسته

نحوه استفاده از کود مرغی مایع برای پسته

نحوه استفاده از کود مرغی مایع برای پسته بسیار آسان است و هر کسی می‌تواند آن را به راحتی انجام دهد. مراقب باشید میزان مصرف این نوع کود برای هر درخت پسته به عوامل مختلفی بستگی دارد و نباید خودسرانه از این کود استفاده کنید. اگر می‌خواهید قبل از کاشت درخت پسته کوددهی کنید و خاک مورد نظر خود را حاصل‌خیزتر کنید. هنگام شخم زدن زمین باید به خاک کود اضافه کنید.پس از کاشت درخت پسته می‌توانید کوددهی را انجام دهید. در این زمان باید از روش کوددهی سطحی یا چالکود استفاده کرد. در روش کوددهی سطحی باید کود را روی سطح خاک بپاشید و سپس آن را با دقت با خاک مخلوط کنید. باید این روش کوددهی را چندین بار در ماه تکرار کنید تا نتایج عالی بگیرید. در روش چالکود باید زیر سایه درخت پسته گودالی ایجاد کنید و کود مرغی را در آن ریخته و روی آن را با خاک بپوشانید. در نهایت برای اینکه کود بهتر جذب ریشه درخت و خاک شود، می‌توانید کار آبیاری را انجام دهید.

پس از کاشت درختان پسته، علاوه بر کوددهی، باید کار هرس را نیز انجام دهید تا درختان سالم‌تری داشته باشید و محصول بیش‌تری برداشت کنید. اگر از باغبانی سنتی استفاده می‌کنید بهتر است بدانید که در این روش از هرس فرمی استفاده نکنید زیرا هدف از انجام این هرس شکل دادن به درختان جوان و ایجاد اسکلت درخت مناسب است.با انجام این نوع هرس می‌توانید عملیات باغبانی را بهتر انجام دهید و محصولات خود را راحت‌تر برداشت کنید. هرس فرمی درخت پسته را می توان در 5 سال اول پس از کاشت نهال انجام داد زیرا این کار باعث می شود اسکلت درخت بهتر تقویت شود و از بین نرود.

کود مرغی مایع برای پسته

در هرس درختان پسته باید شاخه‌ها و برگ‌های اضافی را که بارور و محصول نیستند قطع کرد تا مواد غذایی و مغذی برای آن‌ها صرف نشود. بهتر است بدانید؛ در این روش درختان معمولاً در 1 سال باروری بالا و در سال بعد باروری کمی دارند.

نکات مهم برای کوددهی با کود مرغی مایع برای پسته

میزان این نوع کود برای هر درخت پسته بسیار مهم است و باید طبق دستورات لازم از این کود استفاده کنید.حتی الامکان سعی کنید در فصولی که هوا خنک است کوددهی با کود مرغی مایع برای پسته انجام دهید، زیرا اگر دمای محیط بیش از حد بالا باشد، درخت شما ممکن است آسیب ببیند و بمیرد.بهتر است از کود مرغی مایع برای پسته به صورت کود استفاده شود زیرا در این روش املاح بهتر جذب ریشه شده و تاثیر بهتری دارند.اگر می‌خواهید این کود بهتر جذب خاک و ریشه شود، حتما پس از اتمام کار به درختان آبیاری کنید.اگر تجربه و مهارت کافی در کوددهی ندارید، بهتر است کار را به افراد با تجربه بسپارید تا ضرری نبینید و درختان پسته شما آسیب جدی نبیند.

فواید و مصرف کود مرغی مایع برای پسته

به راحتی می‌توانید با روش‌های مختلف از  این کود استفاده کنید. با خرید کود معرفی شده در بالا ، باعث صرفه‌جویی در نیروی کار می‌شود و دیگر نیازی به کار سخت نخواهید داشت. این کود عاری از هرگونه آلودگی بوده و به محیط زیست آسیبی نمی‌رساند.با استفاده از این کود به راحتی می‌توانید شوری خاک را از بین ببرید و خاک خود را بسیار حاصل‌خیز کنید. با کمک کود مرغی مایع برای پسته می‌توانید طراوت درختان پسته خود را افزایش دهید و عملکرد آن را دو برابر کنید.

کود مرغی مایع برای پسته

اگر درخت پسته شما از آفات و بیماری‌ها رنج می‌برد، با استفاده از این کود مغذی می‌توانید به راحتی تمامی بیماری‌های رایج در خاک را از بین ببرید. سخن آخر میزان کودی است که برای هر درخت پسته مصرف می‌شود.

بیشتر بخوانید: کود 12 12 36 برای درخت انار

مواظب باشید که درخت پسته باید بعد از کاشت کاشته شود. باید چندین سال به طور مرتب از کود استفاده کنند تا در مقابل عوامل مضر مقاومت کافی داشته باشند و زود از بین نروند. به همین دلیل مقدار کود مایع مرغی را با دقت و دقت تعیین کنید و سپس از آن استفاده کنید تا به درخت و محصول شما آسیبی نرسد. در واقع اگر کار کوددهی را به صورت صحیح و اصولی انجام دهید، شما می‌توانید از آسیب به محصولات جلوگیری کنید و تولید درختان را تا حد زیادی افزایش دهید.

کود مرغی مایع برای پسته
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *