کود مایع مرغی برای انگور

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود مایع مرغی برای انگور یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای کشاورزان و باغداران است زیرا این کود برای تقویت درختان انگور و محصولات آن‌ها بسیار مفید است. همچنین این محصول برای تقویت انگور به خصوص در مواقع خاصی از سال بسیار ضروری است و دارای مواد بسیار مفیدی است که می‌تواند انگور را تقویت کرده و آن را برای میوه‌های بیش‌تر آماده کند. کود مایع مرغی برای انگور به کشاورزان کمک می‌کند تا علاوه بر داشتن درختان سالم، محصول بیش‌تری نیز برداشت کنند و همچنین جالب است بدانید که این محصول گزینه خوبی برای از بین بردن آفات درخت انگور است.

ویژگی‌های کود مایع مرغی برای انگور

از ویژگی‌های کود مرغی مایع می‌توان به موارد زیادی اشاره کرد زیرا این محصول دارای مدل‌های متعددی بوده و هر کدام دارای مقدار مشخصی از مواد مهم مانند پتاسیم و فسفر می‌باشد. کود مرغی مایع حاوی نیتروژن است و همانطور که می‌دانید نیتروژن به مقدار مناسب برای درختان می‌تواند بهره‌وری آن‌ها را افزایش دهد.

کود مایع مرغی برای انگور

همچنین این محصول بی‌نظیر دارای ویژگی‌های بسیار مهمی بوده و از فرسایش خاک جلوگیری می‌کند و برای خاک‌هایی که شور هستند گزینه مناسبی است و جالب است بدانید که این کود حاوی پروتئین و کلسیم مورد نیاز برای تقویت درختان می‌باشد.

بیشتر بخوانید: کود مایع مرغی برای فندق

خرید کود مایع مرغی برای انگور

کود مایع مرغی برای انگور را می‌توانید به راحتی از فروشگاه‌های اینترنتی خریداری کنید، اما باید بدانید که این محصول باید دقیقاً مناسب کالایی باشد که می‌خواهید از آن استفاده کنید. به عنوان مثال برای انگور اگر قصد خرید این محصول را دارید باید در مشخصات آن درج شود که دقیقاً مناسب درخت شماست.همچنین توجه داشته باشید که این مدل کود دارای دو نوع فله و مایع می‌باشد و در هنگام خرید باید مدل مایع این محصول را انتخاب کنید و توجه داشته باشید که مدل‌های فله این محصول مناسب درختان میوه به خصوص انگور نمی‌باشد.

قیمت کود مایع مرغی برای انگور

قیمت کود مرغی مایع در ایران در بازه قیمتی 199000 تومان تا 700000 تومان می‌باشد. نوسانات قیمت این محصول در چند وقت اخیر زیاد بوده و یکی از دلایل آن وارداتی بودن اکثر مدل‌های این محصول است. البته برخی از مدل های این محصول بیش از 700 هزار تومان قیمت دارند.کود مهم‌ترین عامل رشد و تقویت خاک و گیاهان است. این مواد با داشتن انواع مختلف، کاربردهای متفاوتی دارند. هر کود قابلیت‌های خاص خود را دارد و برای گیاهان مختلف کاربردهای متفاوتی دارد. به عنوان مثال از برخی کودها برای تقویت خاک، برخی برای افزایش حاصل‌خیزی میوه‌ها و فرآورده‌های گیاهی، برخی برای افزایش ریشه‌زایی و … استفاده می‌شود.باغ‌های انگور از جمله محصولات رایج در کشور هستند. این باغ‌ها در مناطق جنوبی و مرکزی کشور از محبوبیت خاصی برخوردار است. تاک نیازهایی دارد که با کمک کودها و مکمل‌ها می‌توان آن‌ها را برطرف کرد. این کود یکی از کودهای تقویت کننده انگور است.

کود مایع مرغی برای انگور

چرا کود مایع مرغی برای انگور بهتر است؟

این کود به صورت پودر، گرانول و مایع در بازار موجود است. انواع مایع معمولاً با انواع دیگر مقایسه می‌شوند:

قیمت بهتری دارد

کار با آن راحت‌تر است

قابل استفاده به روش‌های مختلف

این کودهای مایع کاملا ارگانیک هستند. در نتیجه هیچ اثری روی خاک نخواهد داشت. همچنین باعث آلودگی محیط‌زیست نمی‌شود. در حالی که بسیاری از کودهای شیمیایی باعث آلودگی محیط زیست زیادی می‌شوند، ام این کود هیچ ضرری نخواهد داشت.

نقش کود مایع مرغی برای انگور

گوگرد چهارمین عنصر ضروری مورد نیاز انگور است. در مرحله اول این عنصر اسیدیته خاک را متعادل می‌کند. مزارع با بهره‌برداری مستمر و پیری مواد مغذی خود را از دست داده و ضعیف می‌شوند.  استفاده از کود مرغی باعث می‌شود ارزش خاک دوباره به آن برگردد.از طرفی این کود باعث جذب بهتر عناصر دیگر خاک می‌شود. عناصر ضروری گیاه عبارتند از: فسفر، نیتروژن، پتاسیم، منگنز و … وجود گوگرد عامل موثری است تا گیاه بتواند این عناصر را به نحو بهتری جذب کند.استفاده از کود مایع مرغی برای انگور می‌تواند حضور آفات انگور را به حداقل برساند. میوه‌های تاک به طور مداوم در معرض آفات مختلف هستند. استفاده از کود مایع مرغی برای انگور به خصوص اگر به صورت محلول‌پاشی استفاده شود این آفات را از بین می‌برد و مقاومت درختان را در برابر این نوع آفات و بیماری‌ها افزایش می‌دهد.

مزایای دیگر استفاده از کود مایع مرغی برای انگور

به طور خلاصه می‌توان به این نکته اشاره کرد که استفاده از این کود مزایایی دارد:

  • در کیفیت و عطر و طعم محصول تاثیر دارد.
  • نه تنها در برابر بیماری‌ها و آفات، بلکه باعث بهبود مقاومت گیاه در برابر خشکی و سرما می‌شود.
  • می‌تواند قارچ‌ها، ویروس‌ها، انگل‌ها و … را در خاک و محیط رشد درخت از بین ببرد.
  • کود کامل انگور است و به رفع نیاز باغدار به خرید سایر کودها و مکمل‌ها کمک می‌کند در نتیجه از نظر اقتصادی منجر به کاهش هزینه‌ها می‌شود.

بهترین زمان استفاده از کود مایع مرغی برای انگور

ابتدا توجه به این نکته ضروری است که کود ذکر شده باید قبل از مصرف با درصد مناسب و استاندارد آب مخلوط شود. این مایعات بسیار غلیظ هستند و ممکن است باعث سوختگی ریشه و گیاه شوند.

کود مایع مرغی برای انگور

با توجه به اینکه این کود قرار است به عنوان محلول‌پاشی یا آبیاری استفاده شود، زمان حفره‌گیری متفاوت خواهد بود. اگر کشاورز بخواهد روی اندام‌های هوایی درخت محلول‌پاشی کند، بهتر است در اوایل بهار این کار را انجام دهد. در این شرایط اولین برگ‌های کوچک سبز درخت ظاهر شده و تازه جوانه زده‌اند. کود مایع در این زمان باعث قوی‌تر شدن گیاه تا فصل برگ‌دهی می‌شود.

بیشتر بخوانید: کود k60

برای پاشش کود مایع مرغی برای انگور می‌توانید از سمپاش‌ها استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که استفاده از ماسک، دستکش و عینک ضروری است. زیرا ذرات گرد و غبار مانند محلول می ‌وانند وارد گلو شوند.روش دیگر استفاده از کود مایع مرغی برای انگور اضافه کردن آن به مخزن آبی است تا به عنوان آبیاری اضافه شود.

کود مایع مرغی برای انگور
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *