کود مایع کامل| نحوه تغذیه| انتخاب| حلالیت| طرز استفاده

مناسب ترین کود مایع

کود مایع کامل – نحوه تغذیه گیاهان

رشد بهتر و بهبود عملکرد:

کود مایع کامل راه حل نشاء با نام مستعار راه حل تغذیه کود مایع به مدت طولانی بوده است.

باغداران خانگی از کود مایع کامل برای گیاهان استفاده می کنند.

بی خطر:
از روشهای بسیار بیشتری نسبت به کودهای شیمیایی خشک استفاده می شود.

مناسب ترین کود مایع
نتایج را سریعتر تولید کنید:
به همین دلیل ، بسیاری از صاحبان خانه معتقدند مواد غذایی مایع گیاهی بهتر از آنهایی است که به عنوان کود دانه درست می شوند ، مانند آنهایی که در کود چمن مایع استفاده می شود.

بطری محلول کود مایع کامل :

مواد غذایی گیاهی مایع برای گیاهان که یک مضراب نیست.تغذیه مایع یک مضراب نیست. در اوایل قرن شانزدهم مشخص شد که آب حاصل از جریانهای گل آلود باعث رشد گیاهان می شود در حالی که آب باران چنین تأثیری نداشت.
آبی که در آن کودهای حیوانی خیس شده بودند حاوی ریز مغذی های گیاهی توسط چینی ها در قرن 17 بود.با این حال ، تهیه آب یک فرایند دشوار است و استفاده آنها را به عقب انداخته است.
محلول های کود محلول در آب ممکن است در خانه ساخته شود ، در بطری ها یا به شکل نمکی خشک محلول خریداری شود.تعداد زیادی مورد کاربرد کود مایع خانگی برای سبزیجات و مصارف باغ وجود دارد.

امولسیون ماهی یا کودهای ماهی (موجود در آمازون ) ، کود گیاه خلبانی وعده های استخوانی و وعده های غذایی خون ، کودهای مایع یا محلول در آب هستند که می توانید از آنها نیز استفاده کنید.

بهترین غذای کود مایع کامل یا محلول برای رشد گیاه کدام است که گفتن آن دشوار است:

یک دو یک نسبت انتخاب خوبی در کودهای غذایی گیاه چند سال پیش تعداد زیادی از کودهای مایع برای گیاهان برای استفاده به عنوان محلول پیوند مورد مقایسه قرار گرفتند و بیشترین عملکرد با نسبت 1-2-1 نانوگرم بر ثانیه (نیتروژن فسفر و پتاسیم) بدست آمد.
این مخلوط با کود 5-10-5 خشک که معمولاً برای رشد محصولات زراعی تجاری استفاده می شود قابل مقایسه است.

کود مایع برای گیاهان آپارتمانی
در تصمیم گیری برای استفاده از کدام یک ، تنها چیزی که می توانم بگویم این است که بفهمید بیشترین واحدهای مواد غذایی گیاهی را برای یک دلار در کجا بدست می آورید.
این مخلوط های خشک کودهای مایع کامل کمی گران تر از برنامه های کودهای خشک هستند زیرا نمک های محلول در آب سخت تر هستند.راه حل های کود مایع کامل گیاهی که در بطری ها ، کوزه ها یا بشکه ها فروخته می شوند داستان دیگری هستند. اکنون یک گالن از این مایعات ساخته شده است که حاوی 10 پوند کود است.
آنها کودهای گیاهی مایع بسیار غلیظی هستند و قبل از استفاده باید رقیق شوند.در اینجا دوباره ، فقط می توانم بگویم که نسبت 1-2-1 نتایج بسیار خوبی داده است. این که آیا این نسبت از مواد مغذی گیاهان تحت بررسی دقیق قرار خواهد گرفت ، هنوز جای سوال دارد.

با این حال ، یکی از فاکتورهای مهم که باید در نظر داشته باشید این است که اگر کود مورد استفاده خشک یا محلول باشد ، اگر خاک از قبل به اندازه کافی حاصلخیز باشد.
عملکرد خوبی نخواهد داشت.هیچ کودی نباید مورد استفاده قرار گیرد مگر در مواردی که نیازی به آن باشد.”اگر خاک یا گیاهان به آن احتیاج نداشته باشند ، کودهای آلی مایع یا غیره را انجام نمی دهند.

کود های چمن زنی:

استفاده از کودهای چمن زنی در هنگام استفاده به عنوان محلول پیوند یا به عنوان راه حل های شروع کننده برای بارور کردن نهال ها هنگام کاشت بطور مستقیم روی بذر مورد استفاده قرار می گیرد.
راه حل های پیوند شامل معادل 6 تا 8 پوند 5-10-5 در 100 گالن آب یا یک قاشق غذاخوری به یک گالن است. قبل از پوشاندن حدود 1/4 تا یک پین از محلول روی ریشه ها اعمال می شود.

کود مایع برای گیاهان آپارتمانی
با این حال ، دو احتیاط برای رعایت موارد زیر است:
هیچ کود خشک در خاک اطراف ریشه نداشته باشید.
هنگام تنظیم محلول ، خاک اطراف ریشه ها را فشار ندهید.
من 2 تا 3 پوند در هر گیاه با محلول های پیوند با استفاده از مواد مغذی مایع برای گیاهان با استفاده از آب معمولی افزایش یافته ام.
روی سیب زمینی های شیرین ، 35 راه حل بیشتر بوش را با محلول پیوند برداشت کردم. بوته ها ، درختان و گیاهان گلدار با محلول های کاشت یا شروع گیاه بارور می شوند.
به همین ترتیب ممکن است کاربردهای مواد غذایی گیاهی مایع آلی برای پانسمان جانبی یا هر نوع دیگر در کودهای خشک مورد استفاده قرار گیرد. محصول معمولاً غلظت را نشان می دهد.
آنها ممکن است در هنگام آمدن یا رقیق شدن با یک یا دو قسمت آب استفاده شوند. در بیشتر موارد 10 پوند در 50 گالن کافی است.این محلولها همچنین ممکن است در یک برف عمیق قرار بگیرند و گیاهان روی آن با 2 یا 3 اینچ خاک بین محلول و ریشه ها قرار بگیرند.این روش نتایج خارق العاده خوبی در خاکهای شنی غیرمولد به همراه داشته است.

مزایای کود مایع کامل بیش از کودهای خشک است:

راه حلهای کوددهی مایع مزایای دیگری نسبت به کودهای خشک دارند.هنگامی که سوپر فسفات در خاک متوسط اعمال می شود ، می توان انتظار داشت که بین 20 تا 25 درصد در گیاهان ما به دست بیاید.وقتی به همان مقدار سوپر فسفات در محلول استفاده شود .
می توانیم تقریباً همه آن را بازیابی کنیم.به همین دلیل من با 500 پوند 5-10-5 محلول به عنوان محصول خوبی کسب کردم ، زیرا با یک تن کود خشک که در آن اسید فسفریک ضعیف بود و نیتروژن و پتاسیم عوامل محدود کننده ای نبودم به دست آمد.

کود مایع برای گیاهان آپارتمانی
من در مورد استفاده از کود مایع کامل روی خاکهای اسیدی اشتباهاتی داشتم ، زیرا انتظار داشتم فسفر موجود نباشد.
این اتفاق نیفتاد. در هر صورت ، پاسخ بهتر از یک خاک آهکی بود.
همچنین هنگام استفاده از برنامه های مایع باید در نظر داشته باشیم که منیزیم و کلسیم در اشکال مایع وجود ندارند و در صورت نیاز باید آنها را به شکل سنگ آهک تهیه کنیم.

جدیدترین پیشرفت در استفاده از مایع تغذیه گیاه و کاربردهای آن البته ، اسپری مواد غذایی گیاه روی شاخ و برگ است که نتایج بسیار خوبی دارد.چنین روشهایی امکان رشد محصولات بیشتر با همان مقدار کود را فراهم می کنند.

توزیع مواد مغذی در خاک:

در کشاورزی مدرن ، بیشتر کودهای جامد و مایع به صورت سطحی کاربرد دارند.
خاکورزی معمولی با شخم قالب ، سطح 15 تا 25 سانتی متر خاکورزی متعارف از خاک ، در حالی که خاکورزی حفاظت بسیار کمتر از اساس هیچ. بنابراین ، مواد مغذی و مواد مغذی کود موجود در مواد آلی سالانه در زیر خاکورزی معمولی در خاک مخلوط می شوند اما تمایل دارند در نزدیکی سطح خاک تحت خاکورزی حفاظتی جمع شوند.
در حالت دوم ، روند اختلاط تا حد زیادی به نیروهای اختلاط طبیعی مانند انجماد و ذوب شدن ، کرمهای خاکی و سایر نیروهای طبیعی مزاحم بستگی دارد.

آزمايش خاك برای کود مایع کامل :

این داده ها تمایل دارند به این نتیجه برسند که اصلاحات خاک و سطح بقایای گیاه در خاکورزی حفاظت کمتر از خاکورزی معمولی است. اما ، در بیشتر شرایط ، به نظر می رسد غلظت مواد مغذی و مواد آلی خاک در نزدیکی سطح تأثیر کمی در اثربخشی آنها دارد.

خرید کود مایع آپارتمانی
در واقع ، جذب مواد مغذی در مقایسه با خاکورزی معمولی ممکن است از طریق خاکورزی حفظ شود. گزارش افزایش جذب چندین ماده مغذی توسط ذرت بدون خاکورزی و بدون خاکورزی با ریز ردیف در مقایسه با خاکورزی معمولی قالب-شخم کاشت.
این بهره وری از مواد مغذی افزایش یافته کاملاً قابل درک است هنگامی که در نظر بگیرید که منطقه مرطوب ، مواد مغذی و غنی از مواد آلی خاک مفیدتر است.
برای رشد ریشه گیاه تحقیقات نشان می دهد که در واقع ریشه های گیاه در آنجا تکثیر می یابند بنابراین ، در دسترس بودن مواد مغذی برای گیاهان معمولاً به دلیل تجمع آنها در نزدیکی سطح خاک کاهش نمی یابد و نیازها و مدیریت کود ، به استثنای نیتروژن که قبلاً مورد بحث قرار گرفت ، در اصل برای هر دو سیستم خاکورزی یکسان است.

انتخاب کود مایع کامل:

بیشتر کودهای محلول در آب و مایع برای باروری مناسب هستند. هنگام انتخاب کود ، باید سه نکته اساسی در نظر گرفته شود:
(1) نوع گیاه و مرحله رشد
(2) نوع خاک و آبیاری سیستم
(3) کیفیت آب موجود
لازم است در مراحل مختلف فیزیولوژیکی به حساسیت یک گیاه به شکل توجه شود. بیشتر گیاهان (با استثنائاتی مانند برنج) نسبت به غلظت آمونیوم (NH ) در نزدیکی ریشه، بنابراین غنی محلول غذایی بیشتر مناسب است.

حلالیت کودهای مایع کامل :

کودهای جامد از نظر میزان انحلال آنها و در مقدار قابل حل در حجم معینی از آب متفاوت هستند. حلالیت کودها معمولاً وقتی دو یا چند کود با هم مخلوط می شوند کاهش می یابد.
حلالیت برخی از کودهای متداول در آن ارائه شده است . این ویژگی برای مناسب بودن کود مورد استفاده در باروری بسیار مهم است . حلالیت کودها به طور کلی با درجه حرارت افزایش می یابد.

هنگامی که به عنوان یک نمک واحد وجود دارد ، عامل اصلی مؤثر بر حلالیت پتاسیم (K) و NO است جدول 1 آورده شده است 3 -کودها دما هستند.

این که آیا انحلال کود درون ریز است (دمای محلول در حین انحلال کاهش می یابد) یا اگزوترمیک (دمای محلول در حین انحلال افزایش می یابد) بر سرعت انحلال و انرژی لازم برای تهیه محلول کود تأثیر می گذارد.
بیشتر کودهای جامد نیتروژن هنگام مخلوط کردن با آب گرما را جذب می کنند.

خرید و فروش کود مایع

این امر باعث خنک شدن محلول و کند شدن آماده سازی محلول مایع در مخزن اختلاط می شود.حلالیت نیترات کلسیم (Ca (NO )) با این حال ، در عمل واکنش آندروتمیک آن قوی است و فقط 50٪ از مقدار مورد انتظار برای حل در 30 درجه سانتیگراد است.
وقتی مخزن مخلوط در یک میدان باز قرار می گیرد ، این ویژگی می تواند غلظت مورد انتظار را در خط آبیاری کاهش دهید ، زیرا برخی از کودها به عنوان جامد در مخزن باقی می مانند. ویژگی های مختلف حلالیت کودها و مشکلاتی که آنها برای کاربر نهایی ایجاد می کنند ، محرک ایجاد رقت بود.
در دمای 30 درجه سانتیگراد بیشتر است 1 درجه سانتیگراد در 5 دقیقه حل می شود ، که منجر به افت دما به 2 می شود.

نیازهای خاص گیاهان :

گیاهانی که کوکتل مغذی را برای سفارش به کشاورزان عرضه می کنند. یک رویکرد دیگر در مورد مشکل حلالیت یک محلول مواد مغذی مخلوط در صنعت گلخانه های مدرن اتخاذ شده است ، که در آن از مخازن مختلف منابع غذایی جداگانه و اسید و پایه استفاده می شود.

کود مایع کامل
با کمک رایانه می توان مقادیر هر عنصر مواد مغذی را که باید در دوزهای کوچک به خط آبیاری پمپ شود ، برنامه ریزی کرد. این فناوری برای کار در محصولات بزرگ ، مزارع در فضای باز و مزارع بسیار گران است .
جایی که از پمپ های ونتوری یا متناسب برای تزریق دوز محلول کود از مخزن ذخیره سازی به داخل خط آبیاری استفاده می شود.

اوره ، نیترات آمونیوم ، نیترات کلسیم ، نیترات پتاسیم و فسفات آمونیوم به راحتی در آب قابل حل هستند و به طور گسترده در تهیه محلولهای کودهای تک ماده مغذی یا چند ماده مغذی مورد استفاده قرار می گیرند.

فسفات مونوآمونیوم ، اسید فسفریک و اوره فسفات محلول در آب هستند ، اما ممکن است هنگام تزریق با سرعت زیاد به آب سخت (حاوی مقادیر زیادی کلسیم و کلسیم منیزیم) آب مشکل بارش داشته باشد.

همه کودهای K محلول در آب هستند ، اما در میزان انحلال و حساسیت آنها به دمای محلول متفاوت است. یک مشکل درست در مخازن محلول کود مخلوط ، بارش در شبهای سرد است.

مناسب ترین کود مایع

سازگاری کود های مایع کامل :

تعامل بین کودها می تواند در دسترس بودن و جذب آنها توسط گیاهان تأثیر بگذارد. مخلوط کردن دو کود گاه ممکن است باعث بارش شود. تزریق نمک کلسیم با فسفات و سولفات ممکن است شانس افزایش رسوب تشکیل عنوان فسفات کلسیم یا سولفات کلسیم (CASO ) اسیدهای برای کاهش سطح پی اچ در کودآبیاری استفاده می شود.

مزیت استفاده از این اسیدها این است که علاوه بر انحلال رسوبات اساسی در خط ، آنها همچنین مواد مغذی ضروری نیترات و فسفات را به گیاهان تأمین می کنند و کودهای حاوی نیتروژن و فسفر را جایگزین کودهای دیگر حاوی در آبهای شور و خاکهای آهکی آهکی می کنند اسید نیتریک را به حداقل می رساند.
افزایش شوری در منطقه ریشه و فقط نیتروژن سازگاری کودهای مختلف در ارائه شده است محلول آبیاری باید در محدوده 5.5-7.0 باشد.pH بسیار زیاد است که باعث کاهش میزان فسفر، روی و آهن می شود و ممکن است باعث رسوب کلسیم و منیزیم فسفاتها یا کربناتها در خطوط آبیاری شود.
مقدار pH که خیلی کم است برای ریشه ها مضر است و ممکن است غلظت منگنز و منگنز را در محلول خاک افزایش دهد. نیتریک تعادل کلرید اضافی.
رسوبات محلول دی کلسیم فسفات نامحلول و فسفات کربنات کلسیم با آب با pH بالا ایجاد می شود. رسوب فسفات آهن می تواند در خطوط قطره ای با آب کم تشکیل شود.

آب حاوی مقادیر بالای یون های منیزیم ممکن است باعث ایجاد منیزیم فسفات منیزیم در مخزن کود شود. جلوگیری از استفاده از یا سولفات آمونیوم کود 4 + در چنین شرایطی می تواند از خطر انسداد دراپ ها جلوگیری کند.

خرید و فروش کود مایع
با استفاده از سولفات پتاسیم (K 2 SO 4 4 ) 2 SO 4 ) با آب حاوی غلظت بالایی از کلسیم می تواند در میزان بارش به عنوان CASO نتیجه 4 (گچ رسوب)، که می تواند خطوط چکه را مسدود کنند.
برای جلوگیری از بارندگی ، حل کردن کودها (فرم جامد یا پودر) در آب ، به استحکام 100-200 بار از سطح کاربردی ، به طور جداگانه برای عناصر مغذی جداگانه و سپس مخلوط کردن حجم مورد نیاز درست قبل از باروری گزینه مناسبی است.
نیاز ریز مغذی ها بسیار کم است و می توان همه آنها را به عنوان 1000 بار کنسانتره سطح کاربردی حل کرد.

این استراتژی برای تولید سبزیجات ، گل ها یا محصولات با ارزش زیاد در شرایط محیطی کنترل شده مانند گلخانه ، خانه های پلی و یا خانه خالص کاملاً سودمند است .
دستور العمل كامل کودی كه می تواند برای باروری بیشتر گیاهان زراعی مورد استفاده قرار گیرد ، در اینجا تهیه شد.

محلول تغذیه ای در کود مایع کامل :

در کشت بدون چربی ، تمام مواد مغذی توسط محلول غذایی به گیاهان عرضه می شود . به طور خلاصه ، محلول غذایی یک کود مایع به خوبی تهیه شده است . محلول مواد مغذي بايد شرايط زير را برآورده كند:
(1) كليه عناصر ضروري گياهان موجود است .
(2) همه عناصر به شكل يوني وجود دارند .
(3) غلظت هر يون و كل يون ها در محدوده هاي مناسب براي رشد طبيعي گياه است.

کود مایع کامل
(4) مواد مضر و میکروارگانیسم های بیماری زاوجود ندارد.
(5)محلول در حدود 5/5 تا 5/5 و پایدار است .
(6) محلول را می توان با استفاده از کودهای نسبتاً ارزان تهیه کرد .
7) غلظت هر یون ، نسبت یونها و در طول دوره نوسان زیادی ندارد. دوره کشت
(8) در روش جریان عمیق و تکنیک فیلم مغذاکسیژن کافی برای تنفس ریشه حل می شود.
ترکیب محلول غذایی:
ترکیب محلول غذایی حاکی از غلظت هر یون ماده مغذی در محلول است. مطالعات زیادی در این باره انجام شده و ترکیب بندی های مختلف (فرمول) طراحی شده است. فرمولهای معمولی که بطور گسترده در ژاپن استفاده می شود.
بسته به نوع گیاه ، مرحله رشد ، فصل رشد ، سیستم باز یا بسته ، استفاده از بستر یا استفاده از آن ، نوع بستر ، کیفیت هدف محصولات و غیره ، یک فرمول باید انتخاب شود. با این وجود ، تنها تفاوت در نسبت هر یون و غلظت است.
در فرهنگ بدون آب ، تغییر جزئی در مدیریت مواد مغذی می تواند تا حد زیادی بر رشد گیاه و کیفیت محصول تأثیر بگذارد. بنابراین ، با توجه به ترکیب و غلظت یونها ، بلکه می توان شرایط دیگری مانند غلظت اکسیژن محلول ، دما و فلور میکروارگانیسم ها را نیز به مدیریت کافی مواد غذایی بدست آورد.
کودهای مایع خانگی ساخته شده از مواد طبیعی و طبیعی – مانند بریدن چمن ، جلبک دریایی ، کود مرغ و ادرار انسان – می توانند به گیاهان شما تقویت سریع مواد مغذی مورد نیاز خود را برای رشد قوی تر و تولید کنندگی دهند.

کودهای مایع کامل :

کود مایع چمن گیر:

بسیاری از باغداران ارگانیک برای تغذیه نهال های جوان ، گیاهانی که در ظروف و هر محصول باغی که نیاز به تقویت مواد مغذی داشته باشد یک بطری کود ماهی مایع را به صورت دستی نگه می دارند.
اما کودهای مایع و ماهی مستقر در ماهی غالباً گران قیمت هستند ، به علاوه ما با خرید آنها از یک صنعت ماهیگیری پایدار حمایت می کنیم. بنابراین جایگزین خوب چیست؟
اخبار جدید مادر ویل برینتون – که دارای مدرک دکترای علوم زیست محیطی است و رئیس آزمایشگاههای Woods End در کوهستان است – مأموریت دارد.
ورنون ، ماین – برای تهیه برخی از دستور العمل های کود خانگی مبتنی بر آب با استفاده از مواد طبیعی و طبیعی مانند بریدن چمن ، جلبک دریایی ، کود مرغ و ادرار انسان. نتایج وی در نمودار ما از دستور العمل های چای کود خانگی خلاصه شده است.

فروش کود مایع کامل

 

چرا و چه موقع از کود مایع استفاده کنیم:

کودهای مایع کامل نسبت به وعده های دانه ای و سایر محصولات ارگانیک جامد سریعتر عمل می کنند ، بنابراین مایعات بهترین انتخاب برای چندین هدف هستند.

به محض اینکه نهال ها از مواد مغذی تهیه شده توسط بذر جوانه زده استفاده کرده اند ، از مقادیر کمی کود بهره مند می شوند.
این امر به ویژه در صورت استفاده از مخلوط شروع بذر کمتر خاک (مانند مخلوط مبتنی بر ذغال سنگ نارس) درست است ، که به جلوگیری از میرایی کمک می کند اما منبع کمی از مواد مغذی را فراهم می کند.

نهال ها به روش مواد مغذی احتیاج چندانی ندارند ، اما اگر بعد از اینکه آنها را با کود مایع کامل تغذیه کردید ، به طرز محسوسی تیره می شوند ، این شواهدی است که آنها نیاز آنها را برآورده کرده اند.

کودهای مایع همچنین برای موفقیت در گیاهان حاوی کانتینر ، که کاملاً به رطوبت و مواد مغذی آنها بستگی دارد ، برای موفقیت آنها ضروری است.
گیاهان با رشد کانتینر با تغذیه مکرر از کودهای مایع ، بهترین کار را می کنند.

در باغچه ، کودهای مایع می توانند بسیار ارزشمند باشند ، اگر در حال رشد محصولاتی با تحمل سرما هستند که وقتی دمای خاک کم است ، مثلاً اسفناج یا توت فرنگی آغشته به رشد زودرس در زیر پوشش های ردیف شروع به رشد می کنند.
نیتروژن کود مایع کامل:
نیتروژن که در خاک نگهداری می شود ، تا زمانی که درجه حرارت خاک بالاتر از 50 درجه فارنهایت یا بالاتر نرود ، می تواند برای برداشت گیاهان دشوار باشد ، به این معنی که گیاهان به دلیل کمبود موقتی مواد مغذی در اواخر زمستان و اوایل بهار می توانند شروع آرام داشته باشند.

هرچه فشار فصل بهار را با استفاده از قلاب و روپوش های ردیف برای رشد زودهنگام محصولات کاهو ، کلم بروکلی یا کلم در خاک سرد فشار بیاورید ، بیشتر وقت خود را برای استفاده از کودهای مایع برای فراهم کردن تقویت تا زمانی که خاک گرم شود ارزش بیشتری دارد.

کود های خانگی مایع کامل:

کودهای خانگی محلول در آب کوتاه مدت هستند اما باید بیش از هر دو هفته استفاده شود ، معمولاً به عنوان یک خیساندن کامل. از آنجا که آنها کوتاه مدت هستند ، کودهای مایع در مقایسه با کودهای آلی خشک با عملکرد طولانی تر قابل تنظیم هستند .
اگرچه من دوست دارم از هر دو استفاده کنم. با وجود مقدار کافی کود مایع برای استفاده به عنوان پشتیبان ، می توانید هنگام مخلوط کود آلی جامد در خاک قبل از کاشت از یک دست سبک استفاده کنید.

خرید و فروش کود مایع ارزان

 

به یاد داشته باشید: اگر کود بیش از حد ازت را به خاک مخلوط کنید ، نمی توانید آن را پس بگیرید. با افزایش دمای خاک ، نیتروژن بیشتر و بیشتری آزاد می شود ، و می توانید با گیاهان هیولائی که تولید خوبی ندارند به پایان برسانید.
در مقایسه شما می توانید کودهای مایع کوتاه مدت خود را درست هنگامی که گیاهان به آنها احتیاج دارید – ذرت شیرین در ابریشم کامل ، فلفل های پر از میوه های سبز – با خطر اندک از مصرف بیش از حد آن استفاده کنید.
در اواخر فصل ، کودهای مایع برای جوانسازی گیاهان طولانی مدت ، مانند خردل و گوجه فرنگی ایده آل هستند ، که اگر به آنها چند لاله بخورد اغلب بازگشت مجدد چشمگیری خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366