کود بنت قنسول

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود بنت قنسول گیاه آپارتمانی بنت قنسول گلی است که شهرت زیبایی جهانی دارد و از آن در جشن های کریسمس به وفور برای هدیه دادن استفاده میشود. این گل دارای برگ های بسیار زیبای سبز و قرمز رنگ می‌باشد که در لحظه اول نگاه هر بیننده ای را به سمت خود سوق میدهد.

در کشور ما بنت قنسول به عنوان گل یلدا و گیاه لوکس زمستانی برای هدیه به دوستان از گلخانه ها تهیه میشود و حتی گزینه عالی برای زینت بخشیدن به دکوراسیون منزل، مراکز تجاری و…به شمار می آید.

جالب است بدانید بنت قنسول از کشور آمریکای لاتین و مکزیک به دیگر نقاط جهان انتشار یافته و در این سرزمین ها بیشتر در کلیسا ها نگهداری میشود و از ارزش تجاری بسیار بالایی برخوردار می‌باشد زیرا در کنار جلوه ویژه این گیاه، در تهیه مواد درمانی و غذایی نیز کاربرد دارد.

ضمن آشنایی با ظاهر دلربای بنت قنسول لازم به ذکر است داری برگهای بیضی به رنگ سرخ و دیگر طیف رنگی متنوع می باشد که ممکن است برگها دارای لبه یا صاف باشند. این گیاه آپارتمانی قادر به گلدهی بوده و گل های سفید ظاهر شده توانایی ماندگاری تا شش ماه را دارند.

بنت قنسول برای حفظ طراوت و زیبایی دیدنی خود نیاز به مواد مغذی و فاکتور های اساسی نظیر آب،خاک مناسب، نور و … دارد لذا برای اینکه بتوانید از نیازهای ساده این گیاه آگاه شوید، شما را به مطالعه این مقاله از سایت آل کود جلب می نمایم.

فهرست مطالب:

۱.شرایط نگهداری بنت قنسول چیست؟

۱.۱.نور خورشید

۲.۱.کود بنت قنسول

۳.۱.آبیاری

۴.۱.خاک

۵.۱.رطوبت

۶.۱.دما

۲.آیا بنت قنسول گلدهی می کند؟

۳.آیا میتوان بنت قنسول را هرس نمود؟

بیشتر بخوانید: بهترین کود مایع برای گیاهان آپارتمانی

شرایط نگهداری بنت قنسول چیست؟

نور خورشید

بنت قنسول علاقه زیادی به تابش نور آفتاب دارد اما بایستی آن را در پشت پرده نازک پنجره های جنوبی قرار دهید تا تابش مستقیم خورشید برگهای زیبای آن را نسوزاند. همانطور که تابش سوزان خورشید برای این گیاه توصیه نمیشود، نور ناکافی نیز سبب کمرنگی برگهای بنت قنسول زیبایتان خواهد شد.

جالب است بدانید بنت قنسول گیاه آپارتمانی روز کوتاه بوده و زمانی گلدهی را آغاز می نماید که طول روز از شب کوتاه است مانند فصل پاییز و زمستان.

کود بنت قنسول

بنت قنسول زیبایی و شادابی خود را مرهون چندین عامل می داند که یکی از آنها کود مناسب این گیاه زینتی می باشد. لذا گیاه خود را با استفاده از کودهای تقویتی مخصوص گیاهان آپارتمانی تغذیه نمایید تا شاهد رشد عالی و تضمین سلامت گیاه خود شوید.

فقط به این مسئله دقت داشته باشید که کوددهی را در زمان شکوفه دادن بنت قنسول متوقف نمایید.

حال سوالی که با آن مواجه هستیم این است که از چه کودهایی برای تغذیه و تامین نیازهای غذایی بنت قنسول استفاده نماییم؟ در زیر لیست کودهای عالی برای این گیاه آمده است:

  • کود مخصوص گیاهان آپارتمانی شوک

این کود محصول کشور آمریکا بوده و بهترین کود تقویتی گیاهان آپارتمانی نظیر بنت قنسول است. کود گیاهان آپارتمانی شوک داری تمامی عناصر ماکرو و ریز مغذی به همراه محرک های رشدی گیاه بوده و بایستی در فصل بهار و تابستان دو هفته یکبار و در فصل پاییز و زمستان ماهی یکبار با آن گیاه خود را تغذیه نمایید.

  • کود عصاره جلبک دریایی شوک

این محصول شگفت انگیز دارای درصد بالایی از هورمون های رشدی گیاهان آپارتمانی است که عناصر غذایی و آمینواسید ها را نیز در ساختار خود جای داده است. با این کود رشد برگهای بنت قنسول انفجاری خواهد شد.

بیشتر مطالعه کنید: کود چلبک دریایی برای زامیفولیا

  • کود ۱۰_۵۲_۱۰ شوک

کود فسفر بالا بیشتر برای ریشه زایی و تامین عناصر ماکرو گیاه بنت قنسول بکار می رود که به کمک آن گیاه توانایی جذب بالای مواد غذایی و گسترش ریشه را بدست خواهد آورد.

  • کود اسید هیومیک شوک

اگر به دنبال بهترین اصلاح کننده خاک و کلات کننده عناصر در خاک میگردید، کود اسید هیومیک شوک بهترین گزینه است. این ماده تیره رشد ریشه و گیاه را تضمین می نماید.

آبیاری

آبیاری بیش از حد برای گل بنت قنسول سم است زیرا شرایط ریزش برگها و پوسیدگی ریشه را فراهم می نماید. مناسب ترین زمان جهت آبیاری این گیاه پس از خشک شدن سطح خاک می باشد که بهتر است  با آب جوشیده که ساعاتی مانده آبیاری را انجام دهید.

مراقب باشید حین آبیاری قطرات آب تماسی با برگها نداشته باشند زیرا زمینه تشکیل لکه های سفید را تسهیل می‌کند.

خاک

خاک مناسب بستر بنت قنسول بایستی توانایی عبور آب را داشته باشد از این رو از خاک سبک نظیر خاک باغچه با کود آلی نظیر اسید هیومیک یا ترکیب پیت ماس، ماسه و خاک باغچه استفاده نمایید.

رطوبت

یکی دیگر از علایق گیاه جذاب بنت قنسول، رطوبت میباشد که میتوانید با ساخت جزیره زیر گلدان یا فراهم کردم طرف آب در نزدیکی گلدان، رطوبت موردنیاز را به آن هدیه دهید.

دما

گیاه آپارتمانی بنت قنسول طرفدار هوای خنک بوده و بازده دمایی مطلوب برای نگهداری آن در حدود ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد می‌باشد.

دقت کنید دمای محیط زندگی بنت قنسول به پایین تر از ۱۰ درجه نیامده و از ۲۲ درجه بالاتر نشود زیرا با چنین شرایطی و گرم شدن هوا عمر گل ها کاهش می یابد.

هم چنین گلدان را از جریان ناشی از دستگاه های خنک کننده هوا مانند کولر و وسایل گرمایشی نظیر بخاری دور نگه دارید.

بهترین کود برای گیاهان آپارتمانی 

نگهداری بنت قنسول

آیا بنت قنسول گلدهی می کند؟

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد این گیاه توانایی تولید گل را داشته و ماندگاری گلها می‌تواند بین دو تا شش ماه متغیر باشد اما به شرطی که شرایط موردنیاز آن را فراهم نمایید.

فصل گلدهی بنت قنسول اواخر تابستان می باشد که از یک سو گل های زیبا شروع به ظهور پیدا می‌کنند و از سوی دیگر برگها قرمز رنگ میشوند.

آیا میتوان بنت قنسول را هرس نمود؟

بله؛ اگر میخواهید این گیاه را به جوانه زنی تحریک کنید، میتوانید در اداخر اردیبهشت یا اواخر تابستان اقدام به هرس سرشاخه ها نمایید.

نتیجه گیری

گیاه بنت قنسول یکی از پیشنهادات عالی برای شب یلدا و زینت بخشیدن به منزل است که برگهای قرمز و سبز آن جلوه ویژه ای به گیاه بخشیده است. در این مقاله تحت عنوان کود بنت قنسول از یک سو به کودهای مناسب این گیاه اشاره شد و از سوی دیگر با روش نگهداری بنت قنسول به طور کامل آشنا شدید.

کود بنت قنسول
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *