اسید هیومیک کینگ

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

اسید هیومیک KING

در این مقاله سعی داریم در باب موضوع اسید هیومیک به عنوان ماده منجی طبیعت و کشاورزی و احیا کننده خاک های از دست دهنده مواد آلی و مغذی می پردازیم. در این بین به معرفی ویژگی برندی از این ماده که به نام اسید هیومیک کینگ شناخته شده است، نیز پرداخته خواهد شد. هیومیک اسید ارزش بالایی بین مردم دوستدار طبیعت و کشاورزان در جهان پیدا کرده است  زیرا افزون بر افزایش کمی و کیفی محصولات زراعی و باغی، به نگرانی های مردم سراسر جهان در مورد اثرات زیان بار استفاده بی رویه از کودهای شیمیایی پایان بخشیده و نسبت به اصلاح و حاصلخیزی مجدد خاک امیدوار کرده است.

معرفی کاربرد گسترده اسید هیومیک کینگ :

این ماده آلی واقعا بی نظیر است به دلیل اینکه علاوه بر کاربرد گسترده در کشاورزی و باغداری، در دیگر صنایع نیز مانند صنعت نفت از میزان چسبندگی گل حفاری می کاهد. کاربرد اسید هیومیک در دور کردن فلزات سنگین از اطراف خاک و حتی فاضلاب های صنعتی موضوعی است که نبایستی از این توانایی شگفت انگیز این ماده ارگانیک غافل شد. هیومیک اسید در خاک هایی که در معرض خطر فلزات سنگین هستند، به دور کردن آن ها و خنثی نمودن اثر این فلزات از طریق ایجاد شبکه تور مانند در اطراف ریشه می پردازد به گونه ای که این فلزات به دلیل سنگین و درشت بودن قادر به ورود به این شبکه نخواهند بود.

اسید هیومیک به احیای خاک ها و آب های آلوده و هم چنین کمک به تولید دارو و مکمل هایی که برای دام ها مورد استفاده قرار می گیرند، پرداخته و کشاورزی و باغداری جزء مهم ترین صنعتی می باشد که در آن نقش پر رنگی دارد. در کشورهای اروپایی و غربی با وجود اینکه شاید خاک های آنها به اندازه کشور ما آهکی و آلوده به اثرات منفی استفاده بیش از حد از کودهای شیمیایی نباشد، اما اسید هیومیک مورد استقبال گسترده ای قرار گرفته است.

اکنون به بررسی نقش عمیق اسید هیومیک در کشاورزی می پردازیم .

– با اسید هیومیک نشاط و شادابی را به گیاهان خود هدیه دهید! از آنجا که گیاهان به دلایل متعددی با کمبود تعدادی از عناصر مواجه هستند، ممکن است سبزینگی خود را از دست داده باشند که با مصرف این ماده آلی از تمامی عناصر به نحو مطلوب بهره مند گشته و علائم کمبود از میان می رود.

– راندمان و حجم ریشه با استفاده از اسید هیومیک افزایش می یابد و منجر به اثر بخشی این اندام در جذب عناصر و آب موردنیاز درختان و گیاهان شده و در نتیجه تولید محصول روند صعودی و چشمگیری پیدا می کند.

– اسید هیومیک تعداد میکروارگانیسم های مفید خاک و فعالیت بیولوژیکی خاک را افزایش می دهد با وجود اسید هیومیک تعداد باکتری های و دیگر موجودات ذره بینی مفید بالا رفته و در نتیجه بر سر ایجاد رقابت بین گونه های بیماری زا و مفید برای رشد گیاهان، فضا برای میکروارگانیسم های بیماری زا تنگ می شود. به طور مثال لایه نازک ایجاد شده در اطراف ریشه ها به وسیله قارچ های میکروسکوپی، شرایط محافظتی مناسبی برای ریشه در برابر میکروارگانیسم های مضر به وجود می آورد در نتیجه درختان و گیاهان از بسیاری از بیماری های ریشه ای که عامل بسیار مهم در افت عملکرد آن ها می باشد، مصون می مانند.

– اسید هیومیک برای گیاهان مختلف مانند گل ها و درختان معجزه می کند طوری به سبب افزایش کمی و کیفی محصولات زراعی و باغی، سبب به ثمر رسیدن زحمات کشاورزان و باغداران شده و سود اقتصادی حاصل فراوانی عاید آنها می گردد.

با اسید هیومیک کینگ بیشتر آشنا شوید!

این برند از اسیدهیومیک دارای بسته بندی های متنوع در اندازه های مختلف می باشد که به دو صورت پودری و مایع عرضه می گردد. تمامی محصولات اسید هیومیک کینگ دارای خلوص ۹۵ درصد بوده و حالت پودری آن در بسته بندی یک کیلویی به فروش می رسد؛ هم چنین از اشکال مایع اسید هیومیک کینگ بسته بندی های یک لیتری و ۵ لیتری موجود است که برای افرادی که مصارف خانگی دارند و نیازمند تامین مواد مغذی گل ها و گیاهان خانگی خود هستند، هم چنین افرادی که باغچه دارند بسیار کارآمد می باشد.

لازم به ذکر است اسید هیومیک کینگ به صورت مایع بسیار کاربرد گسترده و اثر بخش تری دارد و بدون صرف زمان و انرژی زیاد به راحتی جذب گیاهان می شود. حجم های یک لیتری از این ماده آلی برای انواع گل های آپارتمانی و گیاهان خانگی مانند سانسوریا، حسن یوسف و … کاربرد دارد.

تاثیر اسید هیومیک کینگ بر گیاهان آپارتمانی:

گیاهان آپارتمانی بیشتر به منظور زیبایی خانه نگهداری می شوند و هر چه گل آن ها بیشتر و زیباتر باشد جذاب تر هستند؛ کاری که اسید هیومیک کینگ با گیاهان آپارتمانی می کند، دقیقا با انتظار مردم هم سو بوده و به گل آوری آن ها کمک به سزایی می کند. از طرفی سبب نگهداری بهتر گل ها در گلدان شده و به حفظ آنها کمک شایانی می نماید.

مقابله با شرایط خشکی با اسید هیومیک KING :

اسید هیومیک روند اثر گذاری در مقابله با خشکی دارد؛ این ماده ارگانیک به حفظ رطوبت هر چه بهتر خاک و ریشه گیاه کمک شایانی می کند از طرفی با بهبود قرارگیری دانه های خاک، منجر به جذب و نفوذ آب بیشتر در خاک می گردد. هیومیک اسید با کاهش تعرق گیاه، آب درون گیاه را حفظ کرده و از خروج بیش از اندازه آن جلوگیری می کند.

هیومیک اسید تداخلی با کودهای شیمیایی ندارد!

این ماده آلی دوستدار طبیعت نه تنها در جذب هیچ نوع کودی تداخل ایجاد نمی کند، بلکه به افزایش جذب آن ها نیز کمک می کند. از طرفی هیومیک اسید به دلیل طبیعی بودن نه تنها هیچ اثر سوئی بر گیاهان ندارد، بلکه تعداد جوانه ها و شکوفه های درختان را افزایش داده و با حفظ آن ها نیز کمک شایانی می کند در نتیجه میوه های فراوان با اندازه درشت بر سر درختان پدیدار می گردد.

سخنان پایانی:

همانطور که در مطالب بالا اشاره شد هیومیک اسید برای گل ها، گیاهان مختلف و درختان اثرات فوق العاده ای داشته و با وجود مفید بودن اثرات افزایشی بر تولید محصولات زراعی و باغی می گذارد.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

کود مخصوص رنگ گیری گوجه فرنگی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *