کود k60 برای درخت کیوی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کوددهی به گیاهان کیوی بخش مهمی از مراقبت از آنها است و باعث می شود محصولی از میوه های خوشمزه تضمین شود. به لطف انواع مقاوم، اکنون در بسیاری از مناطق سردتر می توان کیوی خود را پرورش داد. کیوی سرشار از ویتامین C بیشتری نسبت به پرتقال است و توانایی عجیبی در خنثی کردن رادیکال‌های آزاد دارد و آن‌ها را به یک مکمل غذایی عالی تبدیل می‌کند. به این مزایا اضافه شده است، گوی‌های کوچک و ناز دارای طعم میوه‌ای منحصربه‌فردی هستند که کودکان و بزرگسالان به طور یکسان هوس می‌کنند. این گیاه به کود های دارای پتاسیم و نیتروژن نیاز دارد و به همین دلیل کود k60 برای درخت کیوی کاملا مناسب است.

چه زمانی از کود k60 برای درخت کیوی‌ استفاده کنیم؟

میوه کیوی روی تاک های با رشد سریع تولید می شود. کیوی های مقاوم به ویژه تقریباً در برابر هر pH خاک و هر خاکی که زهکشی خوبی داشته باشد، تحمل می کند، اما از افزودن مقادیر زیادی مواد آلی سود می برد. آموزش، هرس، مالچ پاشی و آبیاری اجزای اصلی مراقبت از تاک هستند، اما تغذیه تاک های میوه کیوی باعث تولید بهتر و میوه های بزرگتر می شود. دانستن زمان کوددهی کیوی باعث می شود گیاهان بزرگ سالم با گل های پربار تضمین شوند. گیاهان جوان به کود حساس هستند، اما زمانی که بعد از سال اول بیرون آمدند، این مرحله مهم را فراموش نکنید.

کود k60 برای درخت کیویگیاهان کیوی خاک کمی اسیدی را ترجیح می دهند اما خاک های خنثی را تحمل می کنند. در خاک پایه، در اوایل ماه مارس با چند کاربرد اضافی در فواصل مساوی در طول فصل رشد کوددهی کنید. برای خاک های اسیدی، انگورها نیز به یک کاربرد زود هنگام و تغذیه دیگری درست قبل از میوه دهی نیاز دارند که معمولاً در ماه مه یا ژوئن است.

بیشتر بخوانید: کم گلدهی زعفران

نکات مهم قبل از استفاده کود k60 برای درخت کیوی

شایع ترین کمبود مواد مغذی در گیاهان کیوی نیتروژن کم است. گیاهان کیوی نیاز به نیتروژن بالایی دارند و بهتر است با کودهای مرکبات یا درخت آووکادو کود داده شوند، زیرا این گیاهان نیازهای غذایی مشابهی دارند. برای گیاهان کیوی می توانید از کودهای دانه ای یا مایع استفاده کنید. اگر از کود دانه ای استفاده می کنید، از مصرف آن در مقادیر غلیظ خودداری کنید و آن را در کل ناحیه ریشه پخش کنید. از مصرف بیش از 20 پوند کود مایع در هر کاربرد برای جلوگیری از آسیب ریشه اجتناب کنید.

مقدار کود مورد استفاده برای درخت کیوی چقدر است؟

طبق گفته توسعه دانشگاه ایالتی اورگان، گیاهان بالغ کیوی بالای 6 سال معمولاً هر سال حدود 1 پوند نیتروژن در هر درخت انگور استفاده می کنند. نیمه اول فصل رشد زمان بسیار مهمی برای رشد و نمو کیوی است. برای بهترین نتیجه، گیاهان کیوی را زمانی که شروع به رشد جوانه می کنند، کود دهید، که معمولاً در ماه مارس است، و دوباره درست قبل از میوه دهی، که معمولاً در ماه مه یا ژوئن اتفاق می افتد.

کود k60 برای درخت کیویاهمیت کود k60 برای درخت کیوی

گیاهان کیوی به کودها حساس هستند و همچنین مستعد سوختگی نیتروژن هستند، بنابراین دستورالعمل های سازنده را به دقت دنبال کنید تا به گیاه آسیب نرسد. تجزیه و تحلیل خاک مشخص می کند که آیا گیاهان کیوی شما به مواد مغذی اضافی نیاز دارند یا خیر. هنگام کوددهی برای اطمینان از تحویل مواد مغذی، خاک باید مرطوب باشد.

بیشتر بخوانید: برای رشد سریع نهال چه باید کرد؟

گسترش دانشگاه ایالتی اورگان توصیه می کند که گیاهان کیوی خود را آبیاری کنید، سپس چند روز صبر کنید تا کوددهی شود. کود دهی پس از بارندگی نیز راه خوبی برای اطمینان از رطوبت کافی است.

کود k60 برای درخت کیوی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *